PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالي در مورد افزايش پيج رنگ

bahman22
December 10th, 2011, 21:55
باسلام يه سوال داشتم
ايا ممكنه سايت يا وبلاگيكه پيج رنگش صفر باشه يا يك پس از مدتي 1يا 2 نشه ومثلا 4يا5 بشه اين سوالو خواهشا اگر بلديد جواب بديد و از درج جوابهاي بي جودي خود داري كنيد
ممنون

fdlhost
December 10th, 2011, 22:33
بله بنده سایتی داشته ام که از رنک 0 به 5 هم پرش داشته است.
پرش از یک رنک به رنک بالاتر همیشه بسیار سخت تر از رنک های پایین تر هست. یعنی پرش از 4 به 5، از 5 به 6 آسان تر هست.

m2n
December 10th, 2011, 22:50
عزیز سیستم شما ورد پرس هست
این افزونه هار نصب کن:
Google XML Sitemap for Images
Google XML Sitemaps
----------------------------------------
1*سایت مپ تو وب مستر گوگل ثبت کن
2*آدرس پیوند یکتای وردپرس رو به /%post_id%/%postname%.html تغییر بده
3*کپی از دیگر سایت ها انجام نده
4*توصیه جدی اینکه واسه گوگل و دریافت رنک سایت مطلب ننویس مطلب رو برای مفید بودن بنویس (که هیچ وقت نمیشه تو ir:78:)
----------------------------------------------------------------------------------------------
بله میشه سایتی وجود داشته که رنک 2 بوده و به 1 افت کرده
سایتی هم هست که یک سال داره کار میکنه ولی هنوز نتونسته 1 رو بگیره
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

persianboy
December 10th, 2011, 22:50
بله میشه
پیج رنک در پس از گذشت یه بازه زمانی آپدیت میشه
اگر تو این مدت سایت رشد خوبی داشته باشه میتونه این اتفاق بیفته

SEOmoz
December 10th, 2011, 23:07

این خوب نیست چون بخش شماره پست یک بخش اضافی هست توی ادرس که باعث میشه در صورت طولانی شدن بیش از حد لینک کامل در گوگل نمایش داده نشه بهترین راه همون Postname.html هست

4*توصیه جدی اینکه واسه گوگل و دریافت رنک سایت مطلب ننویس مطلب رو برای مفید بودن بنویس (که هیچ وقت نمیشه تو ir:78:)

این موردو میشه توضیح بدید؟
من خیلی سایت میشناسم که مطلب مفید دارند و پیج رنک خوبی هم دارند دامنه هم ای ار هست
-------------
در هر صورت ایشون راهکار سئو که فکر نکنم بخواهند سوالی که دارند بله شدنیه سایت خود ما در کمتر از 3 ماه از صفر به 2 رسید خیلی سایت های اینجوری هستند
البته همون طور که گفتند هرچی بالاتر سخت تر

fdlhost
December 10th, 2011, 23:26
این خوب نیست چون بخش شماره پست یک بخش اضافی هست توی ادرس که باعث میشه در صورت طولانی شدن بیش از حد لینک کامل در گوگل نمایش داده نشه بهترین راه همون Postname.html هست

شماره id پست ها اغلب با جهش دوگانه افزایش پیدا میکند لذا پنج هزارمین پست یک سایت تازه به آی دی 9999 خواهد رسید! و یک عدد چهار یا پنج رقمی در لینک با توجه به مزیتی که خواهد داشت مشکلی ایجاد نمیکند. مزیت آن این است که از یکی شدن احتمالی دو پست با یک عنوان جلوگیری می کند!
=============

منظور دوستمون این بود که متاسفانه این روزها اغلب سایت ها به دنبال کسب رتبه هستند و هدف اصلی که تولید محتوا و مفید بودن است را فراموش کرده اند! به طوریکه تمام بحث ها به پیج رنک و الکسا ختم می شود و تمرکز بر محتوا کمرنگ تر شده است.

SEOmoz
December 10th, 2011, 23:48
این که بگید چون عدد زیاد بشه خوبه اصلا درست نیست گوگل کاری نداره اون شماره 10000000 باشه یا 1 گوگل به محتوا کار داره در مورد دوقلو و دوگانه شدن ( Duplicate ) باید خدمتتون عرض کنم گوگل با یک ادرس ساده نمیگه مطلب دوقلو هست اگر به همین سادگی میگفت الان باید نصف سایت های فارسی زبان با مشکل دو قلو بودن مطالب دست و پنجه نرم میکردن که خومون میدونیم این طور نیست که اگه بود اون وقت پیج رنک به این راحتی که الان میره بالا نمیرفت
چیزی که بیشتر از همه باعث دو قلو شدن یک محتوا میشه تگ هست

m2n
December 11th, 2011, 00:18
این که بگید چون عدد زیاد بشه خوبه اصلا درست نیست گوگل کاری نداره اون شماره 10000000 باشه یا 1 گوگل به محتوا کار داره در مورد دوقلو و دوگانه شدن ( Duplicate ) باید خدمتتون عرض کنم گوگل با یک ادرس ساده نمیگه مطلب دوقلو هست اگر به همین سادگی میگفت الان باید نصف سایت های فارسی زبان با مشکل دو قلو بودن مطالب دست و پنجه نرم میکردن که خومون میدونیم این طور نیست که اگه بود اون وقت پیج رنک به این راحتی که الان میره بالا نمیرفت

دوست من نا سلامتی شما استاد ما هستین بنده پسوند دامنه رو نگفتم بنده منظورم ایران بود.

دومی هم که دوستمون توضیح دادن،ازشون تشکر می کنم در ضمن قرار نیست که همه با گذاشتن یه اسم بشن استاد همه چی، خوب یه کسایی هم این دورو برا هستن.(............ );)

شماره id پست ها اغلب با جهش دوگانه افزایش پیدا میکند لذا پنج هزارمین پست یک سایت تازه به آی دی 9999 خواهد رسید! و یک عدد چهار یا پنج رقمی در لینک با توجه به مزیتی که خواهد داشت مشکلی ایجاد نمیکند. مزیت آن این است که از یکی شدن احتمالی دو پست با یک عنوان جلوگیری می کند!
=============

منظور دوستمون این بود که متاسفانه این روزها اغلب سایت ها به دنبال کسب رتبه هستند و هدف اصلی که تولید محتوا و مفید بودن است را فراموش کرده اند! به طوریکه تمام بحث ها به پیج رنک و الکسا ختم می شود و تمرکز بر محتوا کمرنگ تر شده است.

fdlhost
December 11th, 2011, 00:19

ببینید سئوی وردپرس نکات ظریف زیادی دارد که در این تاپیک جای مطرح کردن آن نیست. استفاده از Postname به تنهایی و یا استفاده از آن در ابتدا permalink به شدت از سمت هر وردپرس کار خبره ای نهی خواهد شد! دلیل آن هم اگر کمی با پروسه تفسیر permalink در وردپرس آشنا باشیم واضح خواهد بود.
هدف از permalink زیبا سازی و خوانایی URL است. هنگامی که کاربر با URL زیبا وارد سایت میشود، این URL می بایست تفسیر شود و آدرس مربوطه نمایش داده شود. حال هرچقدر بتوانیم از ریشه permalink مان URL ها را تفکیک کنیم، فشار و پروسه ترجمه permalink را کاهش داده ایم. وقتی ما از post id استفاده کنیم تفکیک بسیار سریعتر انجام خواهد شد. هرچند بنده با عبارت permalink ای که دوستمان به صورت آی دی و نام پست هم نوشته اند کمی مخالفم که توضیح آن زمان بر است. فقط به این نکته اشاره می کنم که اگر سایت وردپرسی ما دارای مطالب بسیار زیادی باشد، طولانی کردن و تفکیک پرمالینک ها بهتر از کوتاه شدن لینک برای سایت است. برای سایت های بزرگ می بایست پرمالینک ها اصطلاحا مرحله به مرحله الک شوند تا به سریعترین حالت ممکن و کمترین پردازش به لینک مورد اشاره برسیم. حال اگر تنها از postname استفاده شود بدترین حالت ممکن رخ خواهد داد! یعنی الک و صافی ای عملا وجود نخواهد داشت و تمام پست ها می بایست جستجو شود!
نحوه انتخاب صحیح را به خواننده واگذار میکنم.

m2n
December 11th, 2011, 00:20
این که بگید چون عدد زیاد بشه خوبه اصلا درست نیست گوگل کاری نداره اون شماره 10000000 باشه یا 1 گوگل به محتوا کار داره در مورد دوقلو و دوگانه شدن ( duplicate ) باید خدمتتون عرض کنم گوگل با یک ادرس ساده نمیگه مطلب دوقلو هست اگر به همین سادگی میگفت الان باید نصف سایت های فارسی زبان با مشکل دو قلو بودن مطالب دست و پنجه نرم میکردن که خومون میدونیم این طور نیست که اگه بود اون وقت پیج رنک به این راحتی که الان میره بالا نمیرفت

هست و این php میگه نه شما

SEOmoz
December 11th, 2011, 00:42
من جایی نگفتم استاد سئو هستم اگر جایی گفتم اصلاح میکنم. من نظر خودمو میدم و براش براساس مطالعاتم دلیل میارم
------------------
اشتباه شما اینجاست که الگوریتم های گوگل را با بحث هایی که چه نوع ساختار لینکی باعث میشه به سرور فشار بیشتری بیاد اشتباه گرفتید اصلا بحث ما این نیست که کدوم فشار بیشتری میاره بحث ما این هست که کدوم برای سئو بهتره گوگل ساختار طولای توی ایندکس هاش نمایش نمیده
هیچ سئوکاری به شما توصیه نمیکنه تاریخ و یا Category Base قرار بدید در ادرستون
خیلی ها میگن با قرار دادن اسم پست خالی باعث میشه کوئری ها که در دیتابیس خونده میشه 2 برابر بشه در لود سایت اما بحث ما وردپرس نیست و ما بحثمون خیلی کلی نر هست در سئو بهترین ساختار اونی هست که بیشترین Keyword را شامل باشه و باعث نشه که مطالب دوگانه بشه که همینی که من گفتم توسط همه توصیه شده اگر حرف شما درست باشه که حالت PostName ید هست نصف بیشتر سایت های جهان مرخص هستند.
بزرگ ترین سایت های جهان از این ساختار استفاده میکنند چون براشون سئو مهم تر هست از ایرادات کلی وردپرس که این یکیش هست که اونم با یک سرور قوی حل میشه
هدف از ایجاد هر Url راهنمایی بهتر کاربر و اسپایدر هست که کاربر با نگاه کوچک محتوای پست شما را درک کند اسپایدر بر اساس اون سایت شما را بررسی کند اضافه کردن یک شماره فقط و فقط باعث طولانی شدن و گیج شدن اسپایدر میشه چون کاربر که اصلا به اون بخش دقت نمیکنه و به عنوان بخش اضافی میشناسه
بهتر دیدتون از وردپرس وسیع تر کنید و کلی تر نگاه کنید
----------------
یک نکته ای اضافه کنم به نظر خود من اگر کسی نخواد Postname خالی بزاره و بخواد یک بخش اضافه کنه به ساختار بهترین Category Base هست چون این جوری با این که امکان دو گانه شدن پست ها زیاد هست ولی حداقل اسپایدر به یک بخش مفید راهنمایی میشه

fdlhost
December 11th, 2011, 00:56
در سئو مفهومی به نام مدت زمان لود پیج گویا وجود ندارد!
یک سئوکار باید تمام جوانب را بسنجد و دید شبکه ای به مسئله سئو داشته باشد. وب سایت پرسشگر وردپرس است و زمانی که قصد سئو وردپرس و یا هر سیستم دیگری را داشته باشیم مجبور به سنجیدن تمام جوانب کار خواهیم بود. یکی از مصداق های سئوی کاریکاتوری عدم دید شبکه ای به وب سایت، سرور، موتور جستجو، مخاطبین و موقعیت مکانی شان، زبان محتوا، قدمت و حجم مطالب و موارد دیگر است! کوتاه کردن لینک به هر قیمتی کار عاقلانه ای نیست آن هم بخشی که عدد باشد!

و در آخر جمله ای از مستندات وردپرس:

Starting Permalinks with %postname% is strongly not recommended for performance reasons.

SEOmoz
December 11th, 2011, 01:06
اون بخشی از سرعت که شما از مفهوم سئو میشناسید خیلی فرق داره با این مفهموم
سئو در مبحث سئو بر اساس سرعت گوگل کار بیشتر بررسی میشه که به طور کلی الگوریتم ها فرق داره الان سایت ما انجمن و سایت دارای همین ادرس هست که تعداد Unreachable ها که میتونه تنها مشکل این نوع ادرس باشه یکی هست که اونم به خاطر داون بودن سرور هست.
شما یک چیزی شنیدید با هم قاطی میکنید در مبحث سئو خیلی موارد مورد بررسی هست که یکش سرعت هست و سرعت پاسخ گویی سرور با سرعت لود عوامل خود سایت متفاوت هست سایت باید خودش بهینه باشه و اگر در لود ادرس ها مشکل داشت مشکل از سرور هست نه از سئوسازی
ممنون که یاد اوری کردید که سئو یعنی چی و یعنی چه کاری خوبه که حداقل این چیزی که شما میگید یک موزد از اون 16 بخشی هست که تیم ما انجام میده در ضمینه ی سئو ولی همون یک مورد از این دید شما خیلی بزرگ تر هست
اما در مورد خط اخر سایت وردپرس:
اونجا ذکر کرده که به دلیل Performance که یعنی به دلیل کارکرد که بالا گفتم این ایراد بزرگ وردپرس هست که با یک تغییر ساختار لینک دیتابیس مقدار ساخت کوئری ها را 2 برابر میکند ایرادی بر کل سئو وارد نیست اینجا ایراد بر وردپرس وارد هست که باز هم بالا گفتم دید باید کلی باشه نه فقط وردپرس.
هر چند که باز هم خیلی سایت ها از این ساختار استفاده میکنند و مشکلی در ضمینه ی لود ندارند و چه بسا که در جایگاه خوبی در گوگل هم قرار دارند.
بهتون پیشنهاد میکنم یکم در مورد همه چیز سئو اطلاعات کسب کنید سئو یک بخش نیست مجموعه ی بخش هاست که در کنار هم به یک مورد منتهی میشه.

fdlhost
December 11th, 2011, 01:20
شما یک چیزی شنیدید با هم قاطی میکنید در مبحث سئو خیلی موارد مورد بررسی هست که یکش سرعت هست و سرعت پاسخ گویی سرور با سرعت لود عوامل خود سایت متفاوت هست سایت باید خودش بهینه باشه و اگر در لود ادرس ها مشکل داشت مشکل از سرور هست نه از سئوسازی

فکر می کنم از اینجا به بعد ادامه بحث ضرورتی نخواهد داشت. ;)

omiD.Nice
January 9th, 2012, 12:14
این افزونه هار نصب کن:
Google XML Sitemaps
----------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دم شما گرم.اين روش بهترينه:67::77:

allbert
January 9th, 2012, 12:16
خیر دوست عزیز

رنک از همون 0 شروع شده و میره بالا

اما اگر طرف یهویی چند میلیون خرج سئو تبلیغ بک لینک و مطالب تاپ کنه

بله رنک سریع افزایش پیا میکنه

shikdl
January 9th, 2012, 12:20
اصلا ربطی به خرج کردن زیاد نیست
من خیلی از وب سایت ها و وبلاگ هایی رو میدونم که توی 2 ماه پچ رنک 3 یا 2 گرفتن
اول چیزشم داشتن سایت مپ و نوشتن مطالب
اگر کپی نکنی خیلی خوب رنک میگیری

faratools
January 9th, 2012, 12:30
اصلا ربطی به خرج کردن زیاد نیست
من خیلی از وب سایت ها و وبلاگ هایی رو میدونم که توی 2 ماه پچ رنک 3 یا 2 گرفتن
اول چیزشم داشتن سایت مپ و نوشتن مطالب
اگر کپی نکنی خیلی خوب رنک میگیری

من برای سایتم یک قرون هم خرج نکردم !
یک ادمین | نوشته های درباره فناوری ، افزایش بازدید ، آموزش رایگان سئو (http://www.1admin.ir)
اولین دفعه که پیج رنک گرفت 3 شد.

پورتالیها | پورتال سرگرمی ، تفریح ، اخبار (http://www.portaliha.com)
این هم همینطور ، بعد از دو ماه پیج رنک 2 گرفت.
همه چیز به استراکچر سایت ربط داره
http://www.seomoz.ir/%d8%ac%d8%af%d9%88%d9%84-%d8%aa%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a8%db%8c-%d8%b3%d8%a6%d9%88.html
این مطلب رو بخونید خیلی خوبه و همین جا از سئوموز تشکر میکنم که این مطلب رو منتشر کردن.

shikdl
January 9th, 2012, 12:58
درسته
من هم بیشتر کارهای سئو خودم رو از روی سایت سئو موز انجام دادم و ازش تشکر میکنم

bahman22
January 9th, 2012, 13:01
این افزونه هار نصب کن:
Google XML Sitemaps

باسلام بر شما من از اين روش استفاده كردم فقط يه چيز جايي كه گفتين ادرس پيورند يكتا رو تغيير بدم اولش ادس سايت اضافه نكنم فقط هميني كه شما داديدو من توي قسمت مورد نظر كپي كردم درست انجام دادم راهنمايي كنيد ممنون

SEOmoz
January 9th, 2012, 13:07
دوستان لطف دارند مسعود عزیز هم که همیشه به ما لطف داشته

rainboy75
November 29th, 2014, 20:58
عالی بود
مرسی
فروشگاه اینترنتی (http://sanai.ir/)