PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش backup گیری شما ؟

Vahid
September 17th, 2009, 20:46
سلام بچه ها
امروز داشتم در مورد backup با یکی از بچه ها بحث میکردم
چندین روش گفت
می خواستم بدونم روش شما برای بک آپ چیه؟:-p
من خودم تحقیق میکنم درست اطلاعت رو میدم

pardishosting
September 18th, 2009, 21:53
به نظر دوستان هاستینگی کسی اهل بک اپ گرفتن نیست.
برخلاف تایپیک هایی که سه سوته سه صفحه می شه .. اینجا خبری نیست.

alborzgostar
September 18th, 2009, 22:28
من روی هارد دوم سرور روزانه میگیرم , روی همون دیتا سنتر اما یه سرور جدا هفتگی , و روی یه سرور دیگه

که یه دیتا سنتر دیگه هست ماهانه :-s من با خود کنترل پنلی که دارم می گیرم اما دهنم ساف میشه !

tajrobenik
September 19th, 2009, 02:28
بک آپ رو رکه خوده هاست اختصاصی می گیره.... فقط یکم هزینه داره.

Roka
September 19th, 2009, 02:37
تو پنل DA هر 5 ساعت یک بار
توی سرور اصلی ، از کل وی پی اس ها ، هر روز یک بار ( پنل hypervm )
هر 48 ساعت یه بار توی یه سرور دیگه ( remote backup ) ( البته سرور دیگه ام توی دیگر دیتاسنتر ! )
هر هفته یکی از دوستام توی سیستم خونگیش بک آپ کلی رو دانلود میکنه ! ( خارج از ایران )

Vahid
September 19th, 2009, 03:40
به نظر دوستان هاستینگی کسی اهل بک اپ گرفتن نیست.
برخلاف تایپیک هایی که سه سوته سه صفحه می شه .. اینجا خبری نیست.
من متوجه نشدم

من روی هارد دوم سرور روزانه میگیرم , روی همون دیتا سنتر اما یه سرور جدا هفتگی , و روی یه سرور دیگه

که یه دیتا سنتر دیگه هست ماهانه :-s من با خود کنترل پنلی که دارم می گیرم اما دهنم ساف میشه !
سرور بک آپ هفتگی شما روی همون دیتا سنتر وجود داره؟

تو پنل da هر 5 ساعت یک بار
توی سرور اصلی ، از کل وی پی اس ها ، هر روز یک بار ( پنل hypervm )
هر 48 ساعت یه بار توی یه سرور دیگه ( remote backup ) ( البته سرور دیگه ام توی دیگر دیتاسنتر ! )
هر هفته یکی از دوستام توی سیستم خونگیش بک آپ کلی رو دانلود میکنه ! ( خارج از ایران )
مدل خوبی هست

alborzgostar
September 27th, 2009, 12:21

بله:106:

Sajad
September 27th, 2009, 14:35

بله:106:

بهتون پيشنهاد ميكنم حتما يك بك آپ روزانه خارج از ديتاسنتر هم بگيريد.
بك آپ فقط زماني كه براي سرور مشكلي پيش مياد بدرد نميخوره. ممكنه مشكلي با ديتاسنتر پيش بياد و كل اكانت ها رو ترمينت كنه.
موفق باشيد.

alborzgostar
September 27th, 2009, 18:06
بهتون پيشنهاد ميكنم حتما يك بك آپ روزانه خارج از ديتاسنتر هم بگيريد.
بك آپ فقط زماني كه براي سرور مشكلي پيش مياد بدرد نميخوره. ممكنه مشكلي با ديتاسنتر پيش بياد و كل اكانت ها رو ترمينت كنه.
موفق باشيد.

سلام 300 گیگ فایل هست تقریبا روزی 1 بار میشه یه دیتا سنتر دیگه گرفت؟ 8-| 70-80 تا یوزر نیست که

........

Sajad
September 27th, 2009, 18:16
سلام 300 گیگ فایل هست تقریبا روزی 1 بار میشه یه دیتا سنتر دیگه گرفت؟ 8-| 70-80 تا یوزر نیست که

........

فراموش نكن وقتي يوزرهات بيشتر هست مسئوليتت براي نگهداري سايت هاشون بيشتره‌!
بهرحال خود داني !

MelatHOST
September 27th, 2009, 18:43
alborz gostar راست میگن
ما هم همین وضعیت را داریم 350 گیگ یوزر داریم
اگر بخواهیم بک آپ خارج دیتا سنتر هم داشته باشیم
یعنی بالکل بک آپ میشه سر بار سرور و کل شبانه روز باید یوزر رو pack کنه و ترانسفر کنه
حساب این رو کنید بک آپ روزانه هفتگی ماهانه + بک آپ خارج دیتا سنتر چقدر سربار میشه واسه سرور

Roka
September 27th, 2009, 18:59
فضا که زیاد باشه باید یوزر ها رو تفکیک کنید !
مثلاً:
گروه اول : کسائی که هر روز اطلاعاتشون به روز میشه یه گروه بزارید
گروه دوم : کسائی که سایت هاشون کم کم ( چند روز یه بار ) به روز میشه یه جا
گروه سوم : کسائی که سایت استاتیک دارند یه جا !

یه خورده مشکل ایجاد میشه برای تفکیک ( کار مشکلی هست و طول میده )
ولی اگه این کار رو انجام بدید کاربرای گروه اول رو میتونید هر جوری که میخواید بک آپ بگیرید ( هر جائی که بخواید )
کاربرای گروه دوم بک آپ گرفتن ازشون زیاد مهم نیست ، هفته ای دو بار کفایت میکنه
کاربران گروه سوم هفته ای یک بار هم زیاد هست براشون !

برای کاری که گفتم میتونید چند اکانت رسلر بسازید و منتقل کنید و بک آپ اتوماتیک رو فعال کنید ، با تنظیمات دلخواه

اینم بگم که اگه شما بخواید از همه کاربر ها یه جا بک آپ بگیرید ، چون فول بک آپ میگیرید ، هر کاربر کلی حجم بک آپش میشه !
یعنی کاربری که فقط اکانتش ساخته شده ( هیچ فایلی آپلود نکردند توش ) ، همون فایل های تنظیمات پنلش ، کلی حجمش میشه !

اینجور که شما میگید 350 گیگ فضا مصرف شده ، اگه بخواید اتوماتیک بزارید تا بک آپ گرفته بشه و آپلود بشه تو سرور مقابل هر قدرم سرعت سرور بالا باشه حد اقل 1 ساعت وقت لازم هست تا بک آپ ها منتقل شه به سرور مقابل ، از طرف دیگه بازدید کننده ها از سایت های روی سرور هم هست ! و سرعت میخواد و رم و سی پی یو برای نمایش اطلاعات و تو یه کلام سرور خیلی روش فشار میاد !
ولی اگه تفکیک کرده باشید ، دقیقاً سایت هائ یک اطلاعاتشون از بین بره خیلی مشکل ایجاد میشه ( مثل تالار های فعال ) رو هر روز توی خود سرور و سرور دیگه ای میتونید بگیرید ! که تو بدترین شرایط و بدترین مشکل هم که پیش بیاد کسائی که زیاد وقت میزارند روی سایت اذیت نشند ( بقیه هم یه جوری میتونند کنار بیان )

شاید شما این کار رو کرده باشید ولی اگه نکرده باشید براش برنامه ریزی کنید ! و بقیه دوستان هم همچنین !

موفق باشید.

goldstar
September 27th, 2009, 22:18
یک روش دیگر که میشه انجام داد اینه که یک سرور از همون دیتا سنتر که سرور اصلی هست مخصوص بک آپ بگیرین
طبیعتا دیگه کسی نیازی به سی پی یو و رم و پهنای باندش نداره بعد اونها رو انتقال بدین به یک سرور دیگه در دیتاسنتر دیگه. البته خب اینجا سه سرور نیاز میشه. ولی ارزشش رو داره و نیازی هم نیست برای سرورهای بک آپ مشخصات خیلی بالایی تهیه کرد.

Nikihost
September 28th, 2009, 00:28
سلام
روش بک اپ ما هم به این صورت است
سرور دایرکت ادمین یه صورت 5 ساعت یبار بروی روی خود سرور و گرفتن بک اپ شبانه بروی FTp Backup
سرور سی پنل به صورت روزانه / هفتگی / ماهانه بروی خود سرور و بروی ftp backup

iranwebwork
September 28th, 2009, 00:50
روش ما هم مثل بقيه
سرور دايركت ادمين هر 6 ساعت يكبار بر روي خودش هر 12 ساعت بر روي يك vps ديگر در همان ديتا سنتر و هر 23 ساعت 59 دقيقه يكبار ftpback بر روي يك سرور در ديتا سنتر ديگر
سرور سي پانل هم هر روز روي خودش و هر 1 هفته روي سرور ديگر

Arashdn
September 28th, 2009, 14:48
من همه سرورام هفته ای یه بار رو یه سرور دیگه

parsbin
September 28th, 2009, 18:01
هر شش ساعت روی یک سرور دیگه.تا دو هفته هم این شش ساعتها رو نگه میدارم.
هر هفته هم دستی از کل سایتها روی یک سرور دیگه مییگرم.این یکی خیلی صاف میکنه آدمو!
پیشنهاد میکنم اصلا به بکاپ روزانه اعتماد نکنین چون قبلی ها رو پاک کنین جدیده رو بریزین اگر یک مشکلی پیش بیاد بکاپهای سالم هم از بین میزند بعد از یک روز.

hamids68
October 8th, 2009, 18:00
من هاستینگ ندارم برای سایت های شخصی سرور گرفتم

هنوز اینکار رو نکردم ولی بزودی فعال می کنم

1- دیتا سنتر , از اطلاعات من بک آپ روزانه میفرسته روی سرور دیگه بطور remote و اتوماتیک وار

2- یک نفر هم هست که قرار شده هر دو هفته یکبار اطلاعات رو بیاره روی هاردش چون به پر سرعت دسترسی داره...

تا اطلاعات خیلی زیاد نشدن شاید بشه تا مدتی از روش دوم استفاده کرد ولی اگر خیلی زیاد شد و خسته کننده و وقت گیر بود فقط از روش اول استفاده میشه