PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال ؟ روی سرور باید esxi نصب بشه سرور از هرتزنر هستش

ezat1
December 6th, 2011, 17:39
با سلام سررو از هزتزنز از طریق یکی از دئستان که کار هاست میکرد گرفتم !
سرور از هرتز نر هستش میخوام esxi نصب کنم آمریکایی ها این کارو تنجام میدن رو سرور مجانی /.
حالا این هرتزنر اصلا تو قسمت پنل esxi v, رو نداره به صورت پیش فرض ./
خودش هم گقته اگه esxi میخوای موقعی که سفارش میدی بگو ما سیدی بزاریم . آمادش کنیم بهت بکیم حاضر برا نصب !
1- پس خودس نصب نمیکنه خودم باید بوت کنم نصب کنم .
2-گفته 25 یور میگیره ؟ من نفهمیدم اگه خودش کامل نصب کنه 25 یورو میگیره یا برا همین سی دی قرار دادن و LARA باید اینو بدیم ؟
3- آی پی میخواد بده بالای 4 تا پول آی پی جداس پول یلسک هم هم جدا یعنی هر ماه باید پول پلسک هم بدم ؟
4- حالا من جایی واسه تیکت دادن به این که پشتیبانی برام قسمت دوم رو انجام بده ندیم البته تو کنترل پنل که هرتزنر داده نیست ؟
5- البته cpanel داره که دیگه به کار من نمیاد ./
6- دوستانی که خریدن و esxi نصب کردن رویه درخواست از شرکت رو بهم بگن لطفا
با تشکر

faranetwork
December 6th, 2011, 17:54
با سلام دوست عزیز باری vmware روی هتزنر باید کارت شبکه رو بگین اول نصب کنن که فکر کنم 80 تومن هزینه اش هست....
در مورد آی پی هم شما باید فلکسی پک بگیری که باید هر ماه پول فلکسی پک بدین...
کلا یک سرور 100 تومنی هتزنر 200 تومن به بالا در میاد :دی

the_coder
December 6th, 2011, 17:55
سلام
25 یورو میگیره و esxi نصب میکنه
روی هتزنر باید شبکش رو دستکاری کنید (چون شبکش nat ساپورت نمیکنه و باید خودتون براش روتر بزارید)
باید بک ip اضافه و mac address سفارش بدید واسه این کار
در ضمن نیاز به flexi pack هم دارید

ezat1
December 6th, 2011, 18:41
با سلام دوست عزیز باری vmware روی هتزنر باید کارت شبکه رو بگین اول نصب کنن که فکر کنم 80 تومن هزینه اش هست....

سلام ممنون از جوابت اما جایی نگفته باید کارت شبکه جدا بزاره !! فکر کنم منظورت پورت 1000 هست که کارتش فرق داره !!
و این که سرورهای آمریکا چرا فلکسی رو نمیگیره یا اصلا تکنولوژی فرق داره ؟؟؟

the_coder
December 6th, 2011, 18:44
سلام ممنون از جوابت اما جایی نگفته باید کارت شبکه جدا بزاره !! فکر کنم منظورت پورت 1000 هست که کارتش فرق داره !!
1- Esxi ورژن 5 نیاز به کارت شبکه نداره (ورژن 4.1 باید براش کارت شبکه می خریدید)
2- دیتاسنتر هتزنر از این نظرها با دیتاسنتر های معمولی فرق داره

ezat1
December 6th, 2011, 18:45
سلام
25 یورو میگیره و esxi نصب میکنه
روی هتزنر باید شبکش رو دستکاری کنید (چون شبکش nat ساپورت نمیکنه و باید خودتون براش روتر بزارید)
باید بک ip اضافه و mac address سفارش بدید واسه این کار
در ضمن نیاز به flexi pack هم دارید
منظورت از دستکاری یعنی چی ؟؟ بله گفته که نت و روت رو ساپورت نمیکنه ! منظورت از روتر تعریف کنی منظورت با میکروتیک هستش ؟؟
ip اضافه که گفتی برای همین روتر منظورته ؟
mac مگه رو کارت شبکه نیست ؟؟

the_coder
December 6th, 2011, 18:47
منظورت از دستکاری یعنی چی ؟؟ بله گفته که نت و روت رو ساپورت نمیکنه ! منظورت از روتر تعریف کنی منظورت با میکروتیک هستش ؟؟
ip اضافه که گفتی برای همین روتر منظورته ؟
mac مگه رو کارت شبکه نیست ؟؟
منظور از دستکاری یک سری تنظیمان بود .
بله بعضی ها با میکروتیک روتر رو ایجاد می کنند
ip و mac address برای همین روتر نیازه (میکروتیک شما)
هنگام سفارش ip جدید به دیتاسنتر بگید مک ادرس می خواید ، بهتون میدم

ezat1
December 6th, 2011, 20:20
منظور از دستکاری یک سری تنظیمان بود .
بله بعضی ها با میکروتیک روتر رو ایجاد می کنند
ip و mac address برای همین روتر نیازه (میکروتیک شما)
هنگام سفارش ip جدید به دیتاسنتر بگید مک ادرس می خواید ، بهتون میدم
lممنون که جواب دادی اما من هنوز سوال دارم
خب هرچی تلاش کردم دیدم نمیشه ما این 25 یورو رو ندیم !! چون تو قسمت rescue میشد خودمون با ssh وصل بشیم و os نصب کنیم اما باید فایل tar.gz باشه که دیدم vmware 5.0 به صورت iso هستش یعنی باید رو سی دی بخوره بعد از طریق سیدی رام سرور نصب بشه .
حالا دوست من یه آی پی که سرور داره من یه آی پی دیگه درخواست بدم با مک این میشه 2 تا آی پی !
من دیگه فلکس نمیخواد بگیرم 6 تا وی پی اس میخوام ! که گفته باید برا 6 تا به بالا فلکسی پک داشته باشی !!!! خب به نظرم فلکسی حتما باید باشه !
اما الان این 6 تا آی پی فلکسی با اون یک آی پی میکروتیک تفاوت دارن ؟؟ اگه دارن تو چی تفاوت دارن ؟

smartieuser
December 7th, 2011, 02:26
با سلام سررو از هزتزنز از طریق یکی از دئستان که کار هاست میکرد گرفتم !
سرور از هرتز نر هستش میخوام esxi نصب کنم آمریکایی ها این کارو تنجام میدن رو سرور مجانی /.
حالا این هرتزنر اصلا تو قسمت پنل esxi v, رو نداره به صورت پیش فرض ./
خودش هم گقته اگه esxi میخوای موقعی که سفارش میدی بگو ما سیدی بزاریم . آمادش کنیم بهت بکیم حاضر برا نصب !
1- پس خودش نصب نمیکنه خودم باید بوت کنم نصب کنم .
2-گفته 25 یور میگیره ؟ من نفهمیدم اگه خودش کامل نصب کنه 25 یورو میگیره یا برا همین سی دی قرار دادن و LARA باید اینو بدیم ؟
3- آی پی میخواد بده بالای 4 تا پول آی پی جداس پول یلسک هم هم جدا یعنی هر ماه باید پول پلسک هم بدم ؟
4- حالا من جایی واسه تیکت دادن به این که پشتیبانی برام قسمت دوم رو انجام بده ندیم البته تو کنترل پنل که هرتزنر داده نیست ؟
5- البته cpanel داره که دیگه به کار من نمیاد ./
6- دوستانی که خریدن و esxi نصب کردن رویه درخواست از شرکت رو بهم بگن لطفا
با تشکر

سلام

بله خود شما باید نصب کنید. این 25 یورو هم برای در اختیار گذاشتن لارا میگیره و نصب کامل بر عهده خود شما هست.
هزینه لایستس پلسک جدا دریافت میشه اما لایسنسی که به شما میده بر روی سرور کار میکنه و به صورت پیش فرض سیستم عامل رو نصب میکنه. این یعنی که این که عملا لایسنس رو به صورت مستقیم در اختیار شما نمیگذاره تا روی وی پی اس نصب کنید.
اما برای آیپی ! هزینه هر آیپی جداست. اما اگر شما بیشتر از 4 آیپی لازم داشته باشید باید فلکسی پک تهیه کنید.
واسه تیکت زدن هم باید به فرد اصلی یا صاحب سرور بگید مشکلات رو اعلام کنه به دیتاسنتر.

خیر نیازی به تهیه کارت شبکه برای ESXi 5 نیست. این کارت شبکه هم تقریبا 29 یورو هزینه اش میشه که اگر ESXi 4 بخواین باید تهیه کنید.
برعکس هزینه های پایینی هست و اگر شما بگردین سروری مثل EQ4 قیمت خیلی بیشتری داره.

خیر ! در ESXi 4 مدل کارت شبکه سرورها ساپورت نمیشد که توی ESXi 5 این مشکل حل شده. فلکسی پک هم تقریبا منظورش استفاده حرفه ای هست. در کل تکنولوژی خاصی نیست. همین !

ممنون که جواب دادی اما من هنوز سوال دارم
خب هرچی تلاش کردم دیدم نمیشه ما این 25 یورو رو ندیم !! چون تو قسمت rescue میشد خودمون با ssh وصل بشیم و os نصب کنیم اما باید فایل tar.gz باشه که دیدم vmware 5.0 به صورت iso هستش یعنی باید رو سی دی بخوره بعد از طریق سیدی رام سرور نصب بشه .
حالا دوست من یه آی پی که سرور داره من یه آی پی دیگه درخواست بدم با مک این میشه 2 تا آی پی !
من دیگه فلکس نمیخواد بگیرم 6 تا وی پی اس میخوام ! که گفته باید برا 6 تا به بالا فلکسی پک داشته باشی !!!! خب به نظرم فلکسی حتما باید باشه !
اما الان این 6 تا آی پی فلکسی با اون یک آی پی میکروتیک تفاوت دارن ؟؟ اگه دارن تو چی تفاوت دارن ؟

اگر 4 آیپی مشکل شما رو حل میکنه نیازی به تهیه فلکسی نیست. و این خیلی هزینه های شما رو کاهش میده. همین طور نیازی به داشتن روتر و ... نیست.

با هم اگر سوالی دارید من در خدمتم.

برای اطلاعات بیشتر ---> پیام خصوصی
Y! : smartieuser

با تشکر
محمد خسروی