PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کولکیشن در آمریکا چقدر خطر دارد؟

konjkav
November 26th, 2011, 01:54
با سلام.بعضی از شرکت های می گویند که آدرس خارج از کشور دارند و در نتیجه طرف قرار داد آن ها هستند و نباید نگران کولوکیشن در آمریکا باشیم.بعضی دیگر از دوستان می گویند که چون دامنه های .ir و همچنین محتوای فارسی در آن موجود است امکان دارد که سرویس را مسدود کنند.نظر شما چیست؟

Woshka
November 26th, 2011, 02:45
محتوای فارسی موردی نداره چرا که کشور های فارسی زبان فقط ایران نیستند
در مورد دامنه های ایرانی هم فقط کولوکیشن که هیچ خود سرور و نرم افزار ها هم شامل تحریم هستند

Chris Banaszek says:
May 17th, 2011 at 12:19 PM

Hello,

It has come to our attention that the server on IP address #.#.#.# is hosting many Iranian domains on it. This license has been removed in our system as a result.

United States sanctions laws prevent us from knowingly doing business with anyone on the US Sanctions list: Sanctions Programs and Country Information (http://www.ustreas.gov/offices/enforcement/ofac/programs/) Because Iran is included in this list, we are unable to provide licensing for our software to any server or person in Iran or identifying as Iranian. In this case, the server was being used to host Iranian domains/sites, which is not allowed.

While cPanel does oppose any part of law that limits open communication through the internet, we must follow these laws regardless. If you have any questions regarding this or if you require any additional information, please feel free to let me know. Thanks in advance.

--
Christopher Banaszek
Customer Service Manager
cPanel, Inc.
+1 713.529.0800 ext. 4014

konjkav
November 26th, 2011, 06:33
پس کسانی که دامنه iir دارند باید بیخیال آمریکا شوند؟

smartieuser
November 26th, 2011, 11:21
نه به طور کامل ! اما اگه بیخیال شین واسه خودتون هم دردسر و ریسکش کمتره. اما دقت کنین که Cpanel فقط روی سرورهای آمریکایی نیست و یک محصول آمریکاییه

novinhost
November 26th, 2011, 11:35
دقت در NameServer داشته باشید و سعی کنید که دامنه های ir در Reseller ثبت شوند (Reseller Cpanel/whm) (اونطور که بنده شنیدم) مشکل خاصی پیش نمی آید .اما Clo رو از آمریکا ریسک بزرگی هست ، اگه در خارج از ایران آدرسی منزلی یا شرکتی داشته باشید مساله ای ندارد ولی به این صورت ، هزینه بالا و ریسک زیادی دارد .

smartieuser
November 26th, 2011, 11:43
اگر باز هم خیلی مهم هست براتون میتونین از Aria ، HugeServer ، HostPolis کمک بگیرید ! این افراد کاملا معتبر هستند و به راحتی به میتونن به شما کنند.

Portal Home - AriaServers Networks LLC (http://www.ariaservers.com)
http://www.hugeserver.com
هاست پولیس (http://www.hostpolis.com)

موفق باشید

H.G.N
November 26th, 2011, 15:21
با عرض سلام

ببخشید که تو کارتون دخالت می کنم , اما به نظر من شما اگر بخواهید از سی پنل و همچنین سایر نرم افزار های آمریکایی استفاده کنید برای ما ایرانیا بهترین گزینه دیتاسنترهای آلمانی می باشد !

موفق باشید

konjkav
November 26th, 2011, 19:13
دوستان من Cpanel روی سرور نصب نخواهم کرد و فقط centos نصب می کنم
ولی دامنه .ir هم دارم.
حالا با این اوصاف نظرتان در مورد کولو در آمریکا چیست؟

HugeServer
November 26th, 2011, 21:50
دوستان من Cpanel روی سرور نصب نخواهم کرد و فقط centos نصب می کنم
ولی دامنه .ir هم دارم.
حالا با این اوصاف نظرتان در مورد کولو در آمریکا چیست؟

با سلام.

برای سخت افزار شما مشکلی پیش نمیاد.
بیشتر گزارش ها از سمت cPanel به دیتاسنتر ارسال میشود,
مشکل cPanel هم با برخی تنظیمات قابل حل هست;)
برای شما احتمال بوجود امدن مشکل خیلی کم هست.

موفق باشید.

konjkav
November 26th, 2011, 22:26
برای کولو در آمریکا کدام دیتا سنتر را پیشنهاد می کنید؟
اینجا کیا با اون دیتا سنتر کار می کنند؟
ماهانه چقدر در میاد؟

m_dg_farari
November 26th, 2011, 23:14
اول:
1- مشخصه هایی که به نظر شما یک دیتا سنتر خوب (یا دیتا سنتر مورد نظرتون) باید داشته باشه رو اول بگید تا بتونن دوستان کمکتون کنن!
2- حدود قیمت؟
مثلا شما اگر یه سرویس از یک شرکتی که سرویس های مدیریت نشده ارائه میده بگیرید ، برای برطرف سازی مشکلات احتمالی سرور حد اقل هر ساعت 50 دلار باید هزینه کنید! اما مثلا یک دیتا سنتر مثل EUK هاست تمامی سرویس هاشون مدیریت شده هست و حتی 3rd party هم کمکتون میکنن! و بسیار بسیار هم حرفه ای هستن! اما قیمتش تقریبا 2 برابر حتی دیتا سنتر سافت لایر هست!

konjkav
November 26th, 2011, 23:22
والا من پهنای باند زیادی نمی خوام 10M خوبه برام.
سرور هنوز نخریدم می خوام dell بگیرن برام.
خودم می تونم از پس کار های سرور بر بیام مگر اینکه سخت افزاری باشه.
یک پستی دیدم که هاست پلیس ماهانه با 50 دلار در iweb کولو می کرد که قیمت واقعا خوبیه.
حالا در آمریکا چطوریه وضعیت؟

HugeServer
November 26th, 2011, 23:30
والا من پهنای باند زیادی نمی خوام 10M خوبه برام.
سرور هنوز نخریدم می خوام dell بگیرن برام.
خودم می تونم از پس کار های سرور بر بیام مگر اینکه سخت افزاری باشه.
یک پستی دیدم که هاست پلیس ماهانه با 50 دلار در iweb کولو می کرد که قیمت واقعا خوبیه.
حالا در آمریکا چطوریه وضعیت؟

بستگی به unit و برق مصرفی شما دارد.
سرور هم به شما توصیه میکنم Supermicro تهیه کنید.

konjkav
November 26th, 2011, 23:46
خوب سرور 1u می خوایم بخریم.
این آمپر به چی بستگی داره؟ مثلا یک سور 1u با پهنای باند ماهانه 200GB و همچنین یکcpu 80w چقدر آمپر می کشه. نمی تونید حدودی بگید؟
یکم هم قیمت بگید دستمون بیاد ضرب تقسیم کنیم ببینم چی به صرفه هست.

HugeServer
November 27th, 2011, 00:42
خوب سرور 1u می خوایم بخریم.
این آمپر به چی بستگی داره؟ مثلا یک سور 1u با پهنای باند ماهانه 200GB و همچنین یکcpu 80w چقدر آمپر می کشه. نمی تونید حدودی بگید؟
یکم هم قیمت بگید دستمون بیاد ضرب تقسیم کنیم ببینم چی به صرفه هست.

برق مصرفی سرور شما!
این به تعداد و نوع پردازنده,هارد ها و دیگر قطعات بستگی دارد.(بهتره این مورد رو از شخصی که سرور تهیه میکنید یا سرویس دهندتان درمیان بگذارید)

Amps = Volts / Watts

البته توجه داشته باشید که سرور شما همیشه در حالت load 100% نیست و 80w مصرف دائمی پردازنده نمیباشد.

http://www.webhostingtalk.ir/f182/31915/

موفق باشید.

konjkav
November 27th, 2011, 09:57
چرا supermicro را توصیه می کنید؟ از تظر اعتبار که بی شک Dell بالاتره
ولی از نظر قیمت مثلا
یک سرور با مشخصات زیر الان من از Dell در آوردم همین supermicro چند میشه؟
PowerEdge R210 II

cpu e3-1230
2*2GB RAM 1333Hz
500 GB هارد ساتا
این میشه 879$
حالا آیا supermicro از این ارزون تر درمیاد؟

noucamp
November 27th, 2011, 14:22
چرا supermicro را توصیه می کنید؟ از تظر اعتبار که بی شک Dell بالاتره
ولی از نظر قیمت مثلا
یک سرور با مشخصات زیر الان من از Dell در آوردم همین supermicro چند میشه؟
PowerEdge R210 II

cpu e3-1230
2*2GB RAM 1333Hz
500 GB هارد ساتا
این میشه 879$
حالا آیا supermicro از این ارزون تر درمیاد؟

دل قابل مقایسه با سوپر میکرو نیست و سوپر میکرو خیلی گرونتره

konjkav
November 27th, 2011, 14:36
دل قابل مقایسه با سوپر میکرو نیست و سوپر میکرو خیلی گرونتره

خوب دیگه با توجه به اینکه DELL هم مارک ناشناخته ای نیست و معتبره.
دلیل نداره بریم سراغ supermicro که کیس میفروشه و سر هم بندیشم خودشون نمی کنند. طبیعتا برای ما که از دینداری طرف ایرانی مون صد درصد مطمئن نیستیم
همان dell بهتر است.
راست می گم؟

pishrohost
November 27th, 2011, 20:00
سلام
من هیچ وقت دل رکمونت را سرور نمیدونم. تو تاور شاید اما رکمونتهاش در حد اسوس بیشتر نیست
دردسر زیاد داره و طراحی حرارتی درستی ندارن

noucamp
November 28th, 2011, 00:05
hp هم سرورهای خوبی تولید میکنه

Aria
November 28th, 2011, 08:12
سلام.

بنده متوجه نشدم منظور شما از دین دار بودن فروشنده چی هست، ما با چند فروشنده در کشور آمریکا کار می کنیم که یکیشون رسماً ضد دین و ... هست ولی بهترین سرویس رو همیشه از اون گرفتیم و همیشه هم ازش خرید خواهیم کرد و هیچ کاری ندارم که به چی اعتقاد دارند و به چی ندارند!

سرور های Dell در مرحله اول یک هزینه دارند، مراحل بعد هم هزینه پشتیبانی می گیرند، مراحل بعد هزینه خرید سخت افزار OEM هست که رسماً 1.5 الی 3 برابر قیمت قطعات معمولی در بازار هست و ... که در نهایت متوجه میشید دارید چند برابر یک سرور Supermicro هزینه می کنید و وقتی هم میخواید سرور رو بفروشید، باید نصف قیمت ارائه بدید تا کسی بخره ازتون چون همه می دونند که قطعات و پشتیبانی dell گران هست مخصوصاً در کشور آمریکا.

در مقابل، سرور های Supermicro هست که تنها یک بار برای شما هزینه داره و هیچ وقت هم مشکل ساز نمیشه، خیلی از کاربران همین انجمن و شرکت های معتبر ایرانی از ما و از سرویس دهندگان دیگر سرور های Supermicro رو در آمریکا خریداری کردند و در هر نقطه دنیا colo کردند و تا به حال مشکلی نداشتند و از همه نظر راضی هستند!

اطلاع نداشتن عیب نیست، ولی یک طرفه به قاضی رفتن کار قشنگی نیست :)

با تشکر.

konjkav
November 29th, 2011, 16:20
سلام
منظورم از دینداری پایبندی به اخلاقیات بود.(به زبان ایرانی همین می شود چون اگر بهشت و جهنم نباشد نمی شود جلوی ما را گرفت)
و الا کسانی که که به خدا هم اعتقاد ندارند شاید از ما بیشتر به اخلاقیات اهمیت بدهند.
از این حرفی که می زنم ناراحت نشید ولی خوب اگر خودتان را جای خریدار بگذارید می بینید حرف بدی نمی زنم.
من ابتدا اینطور به نظر رسید که چون Dell از خود سایت خریداری می شود در نتیجه هیچ سودی عاید فروشنده ایرانی نمی شود.(منظورم همین خودتان هستید که ممکن است من از شما بخرم)
پس به نظرم رسید که چون در supermicro چیزی برای فروشنده می ماند امکان دارد که به همین خاطر طرفدار این مارک باشند.
البته بعد از آن تحقیق کردم و دیدم که نه در منابعی مانند webhostingtalk.com نیز گفته اند که Dell برایشان بیشتر مشکل ساز شده است.

از طرفی همیشه شائبه آن وجود دارد که شخصی که می خواهم از ایشان سرور بخریم یک مقدار قیمت بالاتری بدهد.
یا اینکه قطعات دست دوم به سرور نصب کند. (ما که ایرانیم سرور را نمی بینیم) توجه کنید که من نمی خواهم به کسی توهین کنم ولی همانطوری که شما مرا نمی شناسید من هم شما را نمی شناسم. حال اگر DeLL بخریم حتما قطعات نو هست و دیگر نیازی نیست به فروشنده شک کنیم. ولی اگر supermicro بخریم باید به طرف ایرانیمان اعتماد کنیم.
این می شود مزیت Dell
ولی supermicro هم مزیاتی را دارد که شما ذکر کردید و من هم می پذیرم.(با وجود اینکه بعضی هاشم نفهمیدم چی گفتید)

من تا چند ماه دیگر باید سرور بخرم و از الان دارم تحقیق می کنم چون می دونم که اگر اول بخرم بعد تحقیق کنم پشیمون می شم.(البته این وابسته به اینه که هاست فعلی کی تهدید هاشو بیشتر کنه overuse)

الان هنوز تصمیمی نگرفتم

Aria
November 29th, 2011, 16:36
سلام.

به نظرم صحبت های شما ناشی از نداشتن اطلاع از روش های تجارت الکترونیکی هست.

هیچ کجا اعتماد کور کورانه کار عقلانی ای نخواهد بود و 99% اشخاص این رویه را پی نخواهند گرفت در حالی که ما با افراد متفاوتی کار کردیم (ایرانی و خارجی، حتی خیلی از کاربران و مدیران همین انجمن) و از ساده ترین روش جلو رفتیم که در واقع همان رعایت رویه عملکرد در تجارت الکترونیکی هست.

برای مثال، برای خرید یک سرور (هر brand و سازنده ای، هیچ تفاوتی ندارد، Dell - HP - Supermicro - Asus - Fujitsu Siemens و ... همه دسته دوم دارند) کافی هست سریال نامبر پارت های خریداری شده را به کاربر ارائه کنید و یک عکس از سرور و قطعات نصب شده در آن نیز به کاربر ارائه شود و ایشان می توانند این موارد را با سایت شرکت سازنده قطعات match کنند تا از تاریخ فروش سخت افزار اطمینان حاصل شود.

همینطور خرید از شرکت ها به صورت مستقیم شاید از نظر شما کار صحیحی باشد که تنها به یک سرور نیاز دارید ولی برای ما که در هر بار خرید بین 10 تا 25 سرور خریداری می کنیم، خرید مستقیم کاری غیر عقلانی خواهد بود زیرا هزینه قطعات حدوداً 2 برابر برای ما تمام خواهد شد.

در نهایت، پیشنهاد می کنم به تحقیقات خود ادامه دهید تا به نتیجه مطلوب دست یابید، همینطور پیشنهاد میکنم به مواردی مثل دین، خدا، پیغمبر، بهشت، جهنم و ... که مواردی -کاملاً- بی ربط با تجارت جهانی هستند کمتر دقت کنید تا وقت شما برای موارد بی ارزش طلف نشود.

با تشکر.

noucamp
November 29th, 2011, 17:40
مارکهایی مثل hp و Asus هم مشکلات dell را دارند؟ وبعد از سوپر میکرو کدوم برند توصیه میشه؟

Aria
November 29th, 2011, 17:55
سلام.

بنده شخصاً با هیچ برندی به جز Supermicro - Dell - HP کار نکردم و شخصاً عقیده دارم خرید هر یک از این سخت اقزار ها به جز Supermicro یک اشتباه جبران ناپذیر هست.

با تشکر.

Hostpolis
November 29th, 2011, 18:00
من با همه این سه برند کار کردم.

آخر روز به این برمیگرده که مصرف شما برای سرور چی هست و چقدر کیفیت و ریسک پذیری توی کارتون دارید.

ما با شرکت هایی کار کردیم که یک ایمیل سرور ساده رو سرور 900 دلاری گرفتن و یه شرکت همون ایمیل سرور رو داره روی یه سرور 18000 دلاری هاست میکنه.

به فاکتور های سرویس و سیاست های شرکتتون بستگی داره انتخاب سخت افزار.