PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای رشته دانشگاهی

om!d-D
November 24th, 2011, 01:11
ازونجایی که همکاران اینجایی بهتر از سایر انجمن ها میتونند کمک کنند اگه اطلاعاتی داشته باشند ترجیح دادم اینجا مطرح کنم.

به نظرشما اگه برای کار ما و اینده کاری ما تحصیل توی رشته مرتبط جوابگوست یا نه؟

به نظرتون نوع دانشگاه تاثیری داره؟ مثلا یک دانشگاه معتبر مثل مشهد و یا تهران یک رشته که علاقه چندانی نداری و یا کاملا بی ارتاط با این کار ما هست برتری داده میشه به مثلا یه رشته ای مثل آی تی و یا کامپیوتر فراگیر؟ بعد از سالها تصمیم به تغیر رشته دانشگاهی گرفتم.رشته زمین دانشگاه فر دوسیی مشهد رو به رشته آی تی و یا کامپیوتر پیام نور ترجیح دهم؟ کسی هست در این رشته ها تصیل کرده باشه و اطلاعاتیدر خصوص این رشته ها داشته باشه؟ آیا رشته تحصیلی تون با کار الانتون در ارتبباطه؟با توجه به اینکه شاید این کار همیشگی نباشه.و اکثرا تب این گونه کارها توی جوانی بوده و باید به فکر شغلی بود.حالا شاید بحث شرکتی ها و مدیران شرکتهای هاستینگ و طراحی جدا باشه.اما کمی در این خصوص رایزنی کنم بهتره.از همه هم میخوام شرکت کنند

مچکر

novinhost
November 24th, 2011, 01:35
ببینید فکر نمی کنم رشته دانشگاهی با کار خیلی وقت ها یکی باشد ، الان بنده خوردو می خونم ، همیشه در انتخابتون چیزی رو مد نظر داشته باشید که واقعا در فکر و آینده و سررشته خود می بینید ، چیزی که علاقه دارید به آن تضمین کننده آینده است نه چیزی که الان هستید ، اگر واقعا به کاری که الان انجام می دید ، علاقه شدیدی دارید یا واقعا خودتون دوست دارید برید رشته it پیشنهاد می کنم برید همون it اما اگر نه ، آینده ای رو بیش از چیزی که الان دارید انتظار دارید و چز رشته it رشته دیگری هم هست که علاقه دارید بهتر هست اون رو انتخاب کنید .

چند تا از دوستان خود بنده it خوندن ، رشته خوبی هست ، مخصوصا در ایران ، فکر می کنم رشته آسونی هم نباشه ، اول و آخر هرچیزی به علاقه شما بستگی داره ، من خودم رشته ای رو انتخاب کردم که نه به کارم نه تو خانواده کسی با این رشته سر و کار نداشته

0060
November 24th, 2011, 02:10
جدا از کار فعلیتون رشته آی تی رشته بسیار خوب و با بازار کار خوبی هست حتی اگه به کار هاستینگ نخوایید ادامه بدید با مدرک دانشگاهی این رشته خیلی راحت توی شرکتهای دولتی و خصوصی میتونید مشغول به کار بشید.

ناگفته نماند رشته سختی هست و صد در صد به کار فعلیتون هم میتونه کمک کنه کلا بحث شبکه ، نرم افزارهای تحت وب و... اگه به این رشته علاقه دارید و توی درسهای بخصوص ریاضی و فیزیک کم نمیارید انتخاب خوبی هست
موفق باشید

ali-
November 24th, 2011, 02:11
ازونجایی که همکاران اینجایی بهتر از سایر انجمن ها میتونند کمک کنند اگه اطلاعاتی داشته باشند ترجیح دادم اینجا مطرح کنم.

به نظرشما اگه برای کار ما و اینده کاری ما تحصیل توی رشته مرتبط جوابگوست یا نه؟

به نظرتون نوع دانشگاه تاثیری داره؟ مثلا یک دانشگاه معتبر مثل مشهد و یا تهران یک رشته که علاقه چندانی نداری و یا کاملا بی ارتاط با این کار ما هست برتری داده میشه به مثلا یه رشته ای مثل آی تی و یا کامپیوتر فراگیر؟ بعد از سالها تصمیم به تغیر رشته دانشگاهی گرفتم.رشته زمین دانشگاه فر دوسیی مشهد رو به رشته آی تی و یا کامپیوتر پیام نور ترجیح دهم؟ کسی هست در این رشته ها تصیل کرده باشه و اطلاعاتیدر خصوص این رشته ها داشته باشه؟ آیا رشته تحصیلی تون با کار الانتون در ارتبباطه؟با توجه به اینکه شاید این کار همیشگی نباشه.و اکثرا تب این گونه کارها توی جوانی بوده و باید به فکر شغلی بود.حالا شاید بحث شرکتی ها و مدیران شرکتهای هاستینگ و طراحی جدا باشه.اما کمی در این خصوص رایزنی کنم بهتره.از همه هم میخوام شرکت کنند

مچکر

زمان قديم گذشت كه می گفتند ، درس بخون صاحب شغل خوب شوی
الان عصر اطلاعات است . به نظر بنده زير شاخه ی تحصيلی كه انتخاب می كنید ، آينده شما را تعيين می كند
1. دانشگاه خوب
2. مدرك بالا
3. گرايش سخت و آينده دار

H.G.N
November 24th, 2011, 03:06
با عرض سلام و احترام

دوستان بنده هم همین مشکل رو دارم بعد 30 - 40 روز فکر کنم ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد اسلامی شروع بشه و همین طور که می دونید ما باید 5 تا رشته بزنیم بترتیب اولویت که قبول بشیم . منم با خودم گفتم خدایی نکرده به دانشگاه سراسری که رشته های مورد علاقه من توش نباشه قبول نشدیم این برگ برنده هم از دست ندیم !

بنده خودم بیشتر به کامپیوتر - طراحی نرم افزار - برنامه نویسی - کار با فوتوشاپ و نرم افزارهای طراحی گرافیکی و سه بعدی و انیمیشن - طراحی وب - هاستینگ و سرور - طراحی ماژول های اختصاصی برای سیستم های مدیریت محتوا - طراحی نرم افزار برای موبایل ها و.. علاقه شدیدی دارم و الحمد الله الان تو کار طراحی وب و هاستینگ و میزبانی وب سایت های شخصی و شرکتی و همچنین طراحی ماژول های اختصاصی برای وردپرس مهارت خوب و در حد قابل قبولی برای خودم کسب کرده ام اما نمیدونم کدوم یک از رشته های زیر رو بعنوان اولویت اول بزنم :

1 - مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات (آی تی)
2 - مهندسی کامپیوتر نرم افزار
3 -مهندسی مکاترونیک (تشکیل شده از مهندسی کامپیوتر و الکترونیک و برق)
4- برق (گرایش وایرلس و مخابرات)

دوستان خوشحال میشم منو تو انتخاب اولویت اولم کمک کنید !!

tokiyo
November 24th, 2011, 09:15
با عرض سلام و احترام

دوستان بنده هم همین مشکل رو دارم بعد 30 - 40 روز فکر کنم ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد اسلامی شروع بشه و همین طور که می دونید ما باید 5 تا رشته بزنیم بترتیب اولویت که قبول بشیم . منم با خودم گفتم خدایی نکرده به دانشگاه سراسری که رشته های مورد علاقه من توش نباشه قبول نشدیم این برگ برنده هم از دست ندیم !

بنده خودم بیشتر به کامپیوتر - طراحی نرم افزار - برنامه نویسی - کار با فوتوشاپ و نرم افزارهای طراحی گرافیکی و سه بعدی و انیمیشن - طراحی وب - هاستینگ و سرور - طراحی ماژول های اختصاصی برای سیستم های مدیریت محتوا - طراحی نرم افزار برای موبایل ها و.. علاقه شدیدی دارم و الحمد الله الان تو کار طراحی وب و هاستینگ و میزبانی وب سایت های شخصی و شرکتی و همچنین طراحی ماژول های اختصاصی برای وردپرس مهارت خوب و در حد قابل قبولی برای خودم کسب کرده ام اما نمیدونم کدوم یک از رشته های زیر رو بعنوان اولویت اول بزنم :

1 - مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات (آی تی)
2 - مهندسی کامپیوتر نرم افزار
3 -مهندسی مکاترونیک (تشکیل شده از مهندسی کامپیوتر و الکترونیک و برق)
4- برق (گرایش وایرلس و مخابرات)

دوستان خوشحال میشم منو تو انتخاب اولویت اولم کمک کنید !!

به نظر من اول it بزن چون همه جا راهتتر می تونی بری سر کار

Optimus
November 24th, 2011, 11:57
بازار کاری را شما خودت می سازی، اگر بر اساس علاقه بری توی یک رشته و تلاش کنی، می تونی موفق بشی
دیگه اون زمان که می گفتم برو فقط دولتی بخون، هر چی خوندی فرقی نمی کنه، گذشته و تخصص مهمه الان

om!d-D
November 24th, 2011, 13:12
جالبه نظرها...متاسفانه از بچگی و چند سال پیش توی دبیرستان نمره واسه ریاضی و فیزیک کم نیاودم اما کلا کم میارم توی این ریاضی و فیزیک
دوستان در مورد اینکه به چه رشته هایی تغییر رشته میشه داد اطلاعاتی دارید؟

novinhost
November 24th, 2011, 13:23
جالبه نظرها...متاسفانه از بچگی و چند سال پیش توی دبیرستان نمره واسه ریاضی و فیزیک کم نیاودم اما کلا کم میارم توی این ریاضی و فیزیک
دوستان در مورد اینکه به چه رشته هایی تغییر رشته میشه داد اطلاعاتی دارید؟

تقریبا بله ، الان چه رشته ای هستید ؟

om!d-D
November 24th, 2011, 14:12
زمی ن شناسی