PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عمو ف ی لتر باف به فرنگ می رود !

0060
November 22nd, 2011, 02:44
سانسور اینترنت برای ما که در ایران از اینترنت استفاده می‌کنیم٬ مسئله‌ای هر چند ناخوشایند٬ اما عادی است. سالهاست که با این مسئله وحشتناک روبرو هستیم. اما ظاهرا دیگر فصل اینترنت آزاد در آمریکا هم به سر آمده است. کنگره آمریکا قصد دارد تا قانونی را به تصویب برساند که در آن دقیقا سیستم ف ی لترینگ اینترنتی٬ همانند آنچه در ایران تجربه می‌کنیم در آمریکا نیز به اجرا گذاشته شود. ( البته فقط برای حفاظت از محتوای دارای کپی رایت نه مثل فاجعه اینترنت ایرانی )
قانون مورد بحث با هدف حفاظت از استودیوهای فیلم سازی٬ صنعت موسیقی و کلا حفظ منافع افرادی که تولید کننده محتوی هستند و هم اکنون از پخش شدن این محتوی به صورت رایگان متضرر می شود مطرح شده است.

3755

اما افرادی همچون اریک اشمیت مدیرعامل گوگل معتقد است این قانون همان سانسور است و در نهایت می‌تواند به ف ی لتر سلیقه‌ای سایتها بیانجامد.
شرکتهای بسیاری با این قانون مخالف هستند و از اینترنت برای بیان این نظراتشان استفاده می‌کنند. فایرفاکس در صفحه پیش‌فرص خود٬ نشان شرکت را سیاه کرده و پیامی را به این مضمون در انتهای صفحه قرار داده است:

3756

“کنگره قصد دارد اینترنت را سانسور کند. برای داشتن اینترنت آزاد و وب باز کمک کنید. با نماینده خود در کنگره تماس بگیرید”.
با کلیک بر روی لینک٬ به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که در آن به شما در مورد کاری که قرار است پس از تصویب قانون انجام شود توضیح می دهد و برای روشن شدن ذهن یک آمریکایی تاکید می کند که این همان‌کاری است که دول ایران٬ سوریه و چین انجام می دهند. در این صفحه کاربر با کلیک بر روی Take Action Now به صفحه ای هدایت می شود که در آن صفحه می تواند پیامی را برای نماینده خود در کنگره ارسال کند. سایت تامبلر نیز در اقدامی مشابه همین کار را انجام (http://www.tumblr.com/protect-the-net) داده است.

3757

مخالفین این طرح برای خودشان یک سایت هم دارند. در این سایت (http://americancensorship.org/) هم همانند سایت های بالا شهروندان آمریکایی می توانند نظر خود را برای نمایندگان ارسال کنند. همچنین سایتها می توانند بنرهایی را در جهت مخالفت با سانسور در سایت یا وبلاگ خود نصب کنند. همچنین تگ USACensored# نیز در توییر مربوط به همین موضوع است.
با تمام این حرفها به نظر می رسد این قانون به دلیل حمایت گسترده هالیوود٬ صنعت دارو و اتاق بازرگانی به تصویب برسد. عده‌ای معتقدند که تصویب این قانون باعث بوجود آمدن مشکلات امنیتی خواهد شد زیرا کسانی سعی خواهند کرد سرویس هایی را جهت عبور از ف ی لتر ارائه دهند که این خود می تواند مشکلات امنیتی پیش‌بینی نشده ای را به همراه داشته باشد.

lvlehrad
November 22nd, 2011, 03:09
البته تا جایی که من میدونم این قانون الانم داره انجام میشه البته نه مثل ایران ... مثلا با ایپی امریکا اگر تو سایت های مربوط به تورنت فیلمی رو سرچ کنید لینکی نشون نمیده ولی اگر ایپی یه کشور دیگه باشه کلی لینک تورنت میاد ...تازه خود isp ها هم این موضوع رو کنترل میکنند و واسه پسر خاله من که از تورنت دانلود میکرد اخطار فرستاده بودن که اگر باز این کارو انجام بده و کپی رایتو نقض کنه جریمش میکنن ... البته ناشی بازی در اورده بود که فهمیده بودن :دی الان حرفه ای شده :))

0060
November 22nd, 2011, 03:12
البته تا جایی که من میدونم این قانون الانم داره انجام میشه البته نه مثل ایران ... مثلا با ایپی امریکا اگر تو سایت های مربوط به تورنت فیلمی رو سرچ کنید لینکی نشون نمیده ولی اگر ایپی یه کشور دیگه باشه کلی لینک تورنت میاد ...تازه خود isp ها هم این موضوع رو کنترل میکنند و واسه پسر خاله من که از تورنت دانلود میکرد اخطار فرستاده بودن که اگر باز این کارو انجام بده و کپی رایتو نقض کنه جریمش میکنن ... البته ناشی بازی در اورده بود که فهمیده بودن :دی الان حرفه ای شده :))

بد هم نمیشه آمریکاییا میان از ایران سرور میگیرن چیز پی ان میفروشن :-&

noucamp
November 22nd, 2011, 15:12
اه نظام سرمایه داری و افراد پولدار دارند به همه جا نفوذ میکنند و گند میزنند توش
فی لترینگ با هر هدفی چیز مضخرفی هست
پی نوشت:من نه ساکن امریکام نه میدونم تورنت و اینا چیه

Hoomanf
November 22nd, 2011, 19:34
اه نظام سرمایه داری و افراد پولدار دارند به همه جا نفوذ میکنند و گند میزنند توش
فی لترینگ با هر هدفی چیز مضخرفی هست
پی نوشت:من نه ساکن امریکام نه میدونم تورنت و اینا چیه

اگه اطلاعی ندارید اظهار نظر هم نکنید، این موضوع هم هیچ ربطی به پولدارو فقیر نداره، امثال طرز فکر شما باعث وضع کنونی ماست :)

noucamp
November 24th, 2011, 19:58
اگه اطلاعی ندارید اظهار نظر هم نکنید، این موضوع هم هیچ ربطی به پولدارو فقیر نداره، امثال طرز فکر شما باعث وضع کنونی ماست :)

شما هم اگه از چیزی اطلاع ندارید اظهار نظر نکنید منم کاری با وضعیتت نکردم پسریم اخه بگو من چیکارت کردم(شاید هم کردم بیاید روشنگری کنید)
پی نوشت :*****ینگ برای حفظ قدرت *****ینگ برای ثروت بیشتر :-&
شرکت های با نفوذ وام کلان میگیرند اعمال نفوذ میکنند و اینجوری میشه که شرکت های کوچیک ورشکست میشوند این است نظام سرمایه داری فعلی که در همه جای کره زمین هم هست
پی نوشت: در مورد نظام سرمایه داری بیشتر تحقیق کنید میبینید که بانکها با پول مردم به شرکتهای بزرگ و افراد با نفوذ همون پولها را بصورت وام میدهند بعد این پولها بر ضد همون مردم بکار میره
چند میلیون ادم نباید از تکنولوژی تورنت استفاده کنند چون ممکنه یکی فیلم دانلود کنه و هالی وود چند دلار ضرر کنه ! مسخرس