PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین وب سرور برای سایت دانلود؟

noucamp
November 20th, 2011, 18:21
برای یک سایت دانلود با 15 گیگ فایل و 500 گیگ مصرف پهنای باند ماهیانه میخواهیم vps بگیریم
بهترین وب سرور چیه که ما نیاز به کمترین منابع را داشته باشیم؟
و اصلا لینوکس بهتره یا ویندوز برای این کار؟
و به نظرتون برای همچین سایتی حداقل چقدر رم لازمه؟
و در لینوکس حتما لازمه کنترل پنل نصب کنیم؟
پیشاپیش از نظرات و راهنمایی هاتون تشکر میکنم

m-mehdipoor
November 20th, 2011, 20:20
به نظر من ویندوز بگیرید با وب سرور iss راحت تر هست و مصرف منابع معقولی داره و هزینه ی پنلی مثل سی پنل و دایرکت ادمین نمی دید...

Mehdi92
November 20th, 2011, 20:30
سلام،
من هم فکر میکنم ویندوز و iis بیشتر بدرتون بخوره، البته آپاچی رو هم رو لینوکس بهینه کنید خیلی خوبه.

rn4j1m1
November 20th, 2011, 20:33
به قول مرحوم محسن :d
1- iis
2- nginx
3- lighttpd
4- apache
5- litespeed =))

noucamp
November 20th, 2011, 20:38
ممنون به این سوال هم اگه میشه جواب بدید
و به نظرتون برای همچین سایتی vps با حداقل چقدر رم لازمه؟(با همون iis)
15 گیگ فایل و 500 گیگ مصرف پهنای باند ماهیانه

m-mehdipoor
November 20th, 2011, 20:40
به نظر من با 512 شروع کنید کافیه، البته باید دید فایل هاتون ریز هستن یا بزرگ!
مثلا فایل های 1 مگ یا زیر اون هستن که دارن 500 گیگ مصرف می کنند یا فایل های سنگین !
اگه فایل ها سنگین هست همین 512 کافیه ولی اگه فایلهای سبک همچین پهنای باندی می خورن رم بالاتری نیاز دارید

Yashost!ng
November 20th, 2011, 20:41
یه سرورمجازی 1گیگ رم بگیرید بهتره / نظر شخصی / در ضمن iis توصیه میشه

rn4j1m1
November 20th, 2011, 20:42
از ویندوز 2008 استفاده کنید و حداقل یک گیگابابت رم

Arte
November 20th, 2011, 20:50
به قول مرحوم محسن :d
1- iis
2- nginx
3- lighttpd
4- apache
5- litespeed =))

رضای نامرد :d

itjavani
November 20th, 2011, 20:53
برای وب سایت بهتره لایت اسپید استفاده کنید
ولی برای هاست دانلود iis بهتره

noucamp
November 20th, 2011, 22:58
خوب تا الان لینوکس 5 تایی شده یا به روایتی 6 تایی (مثل بعضی تیم ها :-p )
حالا ویندوز 2003 یا 2008 ؟ فکر کنم 2003 مصرف رمش کمتر باشه درسته؟ 2003 مشکل امنیتی که نداره؟
بعد باید پول لاینسس هم بدم ؟:((
از همه دوستان هم تشکر میشه :53:

m-mehdipoor
November 20th, 2011, 23:02
نیاز به هزینه لایسنس نیست ! تو مصرف رم فرق چندانی ندارن ، من هر دوشون رو دوست دارم :دی

serverpars
November 21st, 2011, 00:38
iis و apache خوبه

mahosseini
November 21st, 2011, 00:43
می تونم بهتون vps بدم . با کانفیگ وب سرور .
بصورت تضمینی .

diges
November 21st, 2011, 03:30
iis سالار هست برای دانلود من همه رو تست کردم!

مثال آپاچی هر کاری می کردید ساعت یک شب ترافیک زیاد می شد می خوابید ولی iis می تر کوند خدا هست برا خودش

noucamp
November 21st, 2011, 12:44
این سوال را اگه میشه جواب بدید!
حالا ویندوز 2003 یا 2008 ؟ فکر کنم 2003 مصرف رمش کمتر باشه درسته؟ 2003 مشکل امنیتی که نداره؟
بعد باید پول لاینسس هم بدم ؟

m-mehdipoor
November 21st, 2011, 12:50
این سوال را اگه میشه جواب بدید!
بعد باید پول لاینسس هم بدم ؟
هزینه ی لایسنس که عرض شد ندارید
در مورد رم هم فرق چندانی ندارن !

mahosseini
November 21st, 2011, 12:53
مسلما 2008 بهتر هست . اما خوب سنگین تر هست و امن تره البته .
بستگی داره از چه سیستمی می خواید استفاده کنید .
مثلا بعضی از سیستم ها امکان داره با 2008 کامپتیبل نباشه .
ویندوز سرور 2003 در حال حاضر تمامی نیازها رو بر طرف می کنه . اما اگر می خواید به روز باشید و امنیت بیشتری داشته باشد ویندوز سرور 2008 و iis 7 رو استفاده کنید .

delta
November 21st, 2011, 14:17
برای 15 گیگ فایل داری vps میگیری داداش؟ ببخشید مگه این 15 گیگ چه قدر داره فشار میاره که میخوای vps بگیری؟ عزیز سرور و وی پی اس مال سایتهایی هست که فضایی آپلود میکنند.. من الان فقط رو یکی از وی پی اس هام 8 ترابایت ماهانه پهنا میسوزونم و 200 -300 گیگ آپلود دارم.. ویندوز 2008 از نظر پردازش بالاتر و سریعتر از 2003 هست.
از من میشنوی بالای 50 گیگ فضا سراغ vps نرو عزیز.. نیازی نداری.. االن مشکلت چیه؟ کم آوردن پهنای باند یا فشار به سرور؟ از جاهای معتبری مثل هاست دل سرویس دانلود بگیر دیگه نه فشار در کار هست نه پهنای باندت تمام میشه.

HostDL :: Major Web Hosting Services (http://www.hostdl.com/)

m-mehdipoor
November 21st, 2011, 14:27
برای 15 گیگ فایل داری vps میگیری داداش؟ ببخشید مگه این 15 گیگ چه قدر داره فشار میاره که میخوای vps بگیری؟ عزیز سرور و وی پی اس مال سایتهایی هست که فضایی آپلود میکنند.. من الان فقط رو یکی از وی پی اس هام 8 ترابایت ماهانه پهنا میسوزونم و 200 -300 گیگ آپلود دارم.. ویندوز 2008 از نظر پردازش بالاتر و سریعتر از 2003 هست.
از من میشنوی بالای 50 گیگ فضا سراغ vps نرو عزیز.. نیازی نداری.. االن مشکلت چیه؟ کم آوردن پهنای باند یا فشار به سرور؟ از جاهای معتبری مثل هاست دل سرویس دانلود بگیر دیگه نه فشار در کار هست نه پهنای باندت تمام میشه.

HostDL :: Major Web Hosting Services (http://www.hostdl.com/)
الان خیلی از هاستینگ های دیگه هم هستن با این رقم تو پهنای باند مشکلی ندارن !
ولی وقتی از نظر قیمت فرق نداره چرا امکانات بیشتر نداشته باشیم و سرور مجازی نگیریم!؟

delta
November 21st, 2011, 14:54
ببخشید مثلا vps چه امکانات بالاتری نصبت به هاست دانلود داره؟ شما میخوای یک فضا داشته باشی توش آپلود کنی پهنای باند تمام نشه و به سرور هم فشار نیاد.. خوب عزیز تو هاست دانلود هم همینا رو دارند. کسی vps میگیره که فایلهاش حجمش زیاده و سرور تحمل نداره نه برای 15 گیگ هاست! شما چه قدر با vps و دردسرهاش آشنایی دارید؟ vps مدیریتش همچینم آسون نیست.اگر آشنایی باهاش ندارید بهتره بیخیالش بشید..

m-mehdipoor
November 21st, 2011, 15:05
ببخشید مثلا vps چه امکانات بالاتری نصبت به هاست دانلود داره؟ شما میخوای یک فضا داشته باشی توش آپلود کنی پهنای باند تمام نشه و به سرور هم فشار نیاد.. خوب عزیز تو هاست دانلود هم همینا رو دارند. کسی vps میگیره که فایلهاش حجمش زیاده و سرور تحمل نداره نه برای 15 گیگ هاست! شما چه قدر با vps و دردسرهاش آشنایی دارید؟ vps مدیریتش همچینم آسون نیست.اگر آشنایی باهاش ندارید بهتره بیخیالش بشید..
سرور ویندوز خیلی دردسر ایجاد نمی کنه و معمولا تو موارد کوچک هاتسینگ ها پاسخ گو هستن..
موارد استفاده ی دیگه که :
1 - لینک کندی داری می خوای با سرعت بیشتر خودت دانلود کنی ، اول روی اون دانلود می کنی ، 1 شب تا 6 صبح که نت ایرانی فری شد از وی پی اس با سرعت بهتری ( هر چی که سرعت واقعی خودت هست ) دانلود می کنی ...
2 - چیز پی ان و **** و ....
3 - دانلود کردن از سایت های عذاب آور با لینک غیر مستقیم و بعد با خیال راحت رو سیستم دانلود کردن ...
4 نصب نرم افزار اف تی پی و دانلود منیجر روش و پسورد گذاشتن روی فایل و ویرایش و تگ گذاشتن و آپلود کردن روی جای دیگه ...
5- بعضیا که می خوان یک نرم افزار باز بمونه و به نت وصل باشه ولی پهنای باند خودشون مصرف نشه مثل اسپمر ها !
6 - انشاالله در آینده بخواد سرور اختصاصی بگیره و بخواد اون روش سی پنل نصب کنه یا هر کاری که نیاز باشه پوتی چندین ساعت بدون قطعی اینرتنت باز باشه
7- چند تا آی پی براش بگیریم و از سایت هایی که محدودیت دانلود با یک آی پی دارن ( برای نیم ساعت مثلا ) بگذریم
8 - ....
فکر کنم تو قیمت یکسان انتخاب خیلی بهتری باشه ...

0060
November 21st, 2011, 15:07
آقای delta (http://www.webhostingtalk.ir/member/4168/) درست میگن دوست عزیز تصمیم با خودت هست ولی در کل کار درستی انجام نمیدی من هاست دانلود 100 گیگ دارم استفاده میکنم شما برای 15 گیگ دارید دنبال وی پی اس میگردید وی پی اس هیچ امکانات بیشتری نداره که بخوای برای هاست دانلود ازش بهره ببری یه هاست دانلود خوب از یه سرویس دهنده معتبر بگیر کارتو ادامه بده

m-mehdipoor
November 21st, 2011, 15:11
حتما همینطوره که می فرمایید ، به هر حال فرزاد جان هم تجربه ی زیادی دارن و از قدیم خدمتشون ارادت داریم
حاصل تجربیات خودم رو عرض کردم
ارادتمند

noucamp
November 21st, 2011, 15:46
میدونید الان هم فایلها رویه هاست دی ال هست و مشکلی با بندویت و اینا ندارم
ولی باید قبول کرد ریموت دسکتاپ چیز دیگه ای هست! الان من باید برای اپلود کردن هر فایل کلی بدبختی بکشم اول باید بگردم لینک مستقیم که بشه لیچ کرد پیدا کنم بعد اپلود کنم بعد تغیرر نام بدم تازه نکته مهم اینه که فایلهای پسورد دار را هیجوری نمیشه رویه هاست لینوکس extract کرد
یک چیز مهم دیگه هم اینه اکثر هاست های دانلود (خصوصا هاست دی ال) ایپی شون توسط سایتهای دانلود (داخلی و خارجی مثل رپید شیر 4 شیر اسان دانلود میهن دانلودو.....) بسته شده
پست 22 جناب m-mehdipoor (http://www.webhostingtalk.ir/member/10565/) کاملا تایید میشه و به موارد اشاره خوبی کردند
از همه هم ممنون :53:
قرار شد چند ماهی بریم سرور مجازی ویندوز اگه موفقیت امیز نبود برمیگردیم هاست اشتراکی

delta
November 21st, 2011, 17:23
خوب دوست عزیز بدبختی همینجاست. یک vps رو شما میخواهید بخرید چندین کار ازش بکشید! آنی که میشه چندین کار ازش کشید بیرون سرور اختصاصی هست نه سرور مجازی! الان شما اگر برای هاست دانلود میخوای سرورو مجازی بگیری دیگه بقیه گزینه های وی پی و.. رو باید کنار بزاری.چون نه میکشه سرور و نه معقول هست.دلیل: شما سرور مجازی میگیری با 1 گیگ رم! خوب اگر بخوای روش نرم افزار و.. نصب کنی سرعت افت شدیدی پیدا میکنه و دیگه برای هاست دانلود خوب نیست.در عوض یک وی پی اس میگیری برای دانلود,یکی برای وی پی , یکی برای دانلود و... هم از هم جدا هستند و هم هر کدوم برای کاری و دیگری تو کار دیگری اختلال نمیندازه..سر هم یک سرور اختصاصی میگیری میتونی تمام این کار هارو انجام بدی اما سرور مجازی اصلا به صرف نیست برای این همه کار با هم.

noucamp
November 21st, 2011, 17:47
خوب دوست عزیز بدبختی همینجاست. یک vps رو شما میخواهید بخرید چندین کار ازش بکشید! آنی که میشه چندین کار ازش کشید بیرون سرور اختصاصی هست نه سرور مجازی! الان شما اگر برای هاست دانلود میخوای سرورو مجازی بگیری دیگه بقیه گزینه های وی پی و.. رو باید کنار بزاری.چون نه میکشه سرور و نه معقول هست.دلیل: شما سرور مجازی میگیری با 1 گیگ رم! خوب اگر بخوای روش نرم افزار و.. نصب کنی سرعت افت شدیدی پیدا میکنه و دیگه برای هاست دانلود خوب نیست.در عوض یک وی پی اس میگیری برای دانلود,یکی برای وی پی , یکی برای دانلود و... هم از هم جدا هستند و هم هر کدوم برای کاری و دیگری تو کار دیگری اختلال نمیندازه..سر هم یک سرور اختصاصی میگیری میتونی تمام این کار هارو انجام بدی اما سرور مجازی اصلا به صرف نیست برای این همه کار با هم.

من فقط idm +iis+7zip را میخوام نصب کنم به نظرتون رم 1 کم میاد؟
یعنی اگه هاست دانلود + یک ویپی اس سبک بگیرم بهتره؟اینجوری با vps میتونم هم چیز بدم (در حد 20 تا یوزر مدیران فرومم) و هم باهاش آپلود دانلود کنم؟
بعد یک سوال(مدیران عزیز ببخشید اینجا سوال میکنم اخه بخش مخصوص ویندوز نداریم تو فروم) سرور مجازی ویندوز با iis برای هاست دانلود انتی ویروس و فایروال و این صحبت ها هم میخواد؟

delta
November 21st, 2011, 17:51
بله 100% بهتر... vps رو برای فایلهای حجیم 50 تا 100 گیگ میگیرند نه برای 15 گیگ فایل! بالاتر از 200 گیگ و.. هم سرور اختصاصی میگیرند..
یک سرور مجازی ارزون با رم 256 هم بگیر فکر کنم بگردی زیر 10 هزار تومانم گیرت میاد روش نرم افزار نصب کن چیز پی بفروش!
در مورد آنتی ویروس و.. هم سرور اصلی خودش آنتی ویروس و ... داره نیازی نیست شما رو vps نصب کنید. چون شما سرور مجازی هستید از یک سرور نه اختصاصی!

m-mehdipoor
November 21st, 2011, 18:45
جسارته ولی با رم 256 و ویندوز 2003 این کارها رو کردیم ولی خوش بختانه مشکلی بوجود نیومد، فقط 4 تربایت پهنای باند مصرف کرد که ما بقی هزینه اون رو دادیم شد ماهی 25 تومن
iis بنده خدا که رم نمی خوره نسبت به آپاچی و برای دانلود فوق العادست ، یوزر های چیز پی ان هم همینطور چیزی که می مونه سرعت پرت هست که باید مناسب باشه...
رم رم کارای زیپ و آنزیپ و اینها می خورن که آخرش بخواد در روز یکی دو ساعت باشه دیگه... 24 ساعته که نمی خواید زیپ کنید و اکسترکت
الان حتی روی سرور اختصاصی شما iis نصب کنید و سی پنل تحت ویندوز ، کارایی معجزه آوری نسبت به لینوکس و آپاچی و .... در زمینه ی هاست دانلود می بینید...

---------- Post added at 06:45 PM ---------- Previous post was at 06:37 PM ----------

بله 100% بهتر... vps رو برای فایلهای حجیم 50 تا 100 گیگ میگیرند نه برای 15 گیگ فایل! بالاتر از 200 گیگ و.. هم سرور اختصاصی میگیرند..
یک سرور مجازی ارزون با رم 256 هم بگیر فکر کنم بگردی زیر 10 هزار تومانم گیرت میاد روش نرم افزار نصب کن چیز پی بفروش!
در مورد آنتی ویروس و.. هم سرور اصلی خودش آنتی ویروس و ... داره نیازی نیست شما رو vps نصب کنید. چون شما سرور مجازی هستید از یک سرور نه اختصاصی!
نمی دونم این معادلات از کجا میاد...
تا 50 گیگ هاست دانلود
50 تا 200 - سرور مجازی
200 به بالا - اختصاصی
نه به وب سرور دقت کردید ، نه به نوع هارد که sata باشه یا sas نه به میزان مصرف که اصلا شاید یکی کل 200 گیگش فایل آرشیو باشه نه یکی مثل میهن دانلود !

delta
November 21st, 2011, 18:50
جسارته ولی با رم 256 و ویندوز 2003 این کارها رو کردیم ولی خوش بختانه مشکلی بوجود نیومد، فقط 4 تربایت پهنای باند مصرف کرد که ما بقی هزینه اون رو دادیم شد ماهی 25 تومن
iis بنده خدا که رم نمی خوره نسبت به آپاچی و برای دانلود فوق العادست ، یوزر های چیز پی ان هم همینطور چیزی که می مونه سرعت پرت هست که باید مناسب باشه...
رم رم کارای زیپ و آنزیپ و اینها می خورن که آخرش بخواد در روز یکی دو ساعت باشه دیگه... 24 ساعته که نمی خواید زیپ کنید و اکسترکت
الان حتی روی سرور اختصاصی شما iis نصب کنید و سی پنل تحت ویندوز ، کارایی معجزه آوری نسبت به لینوکس و آپاچی و .... در زمینه ی هاست دانلود می بینید...

خوب دوست من نبایدم به مشکل بر بخوری.15 گیگ چی هست که بخواد فشار وارد کنه؟ برای همین میگم vps نگیر برای همچین کاری.. در مورد مشکلات یک چند نمونه بهت میگم..شما رو همون سرور vps میگیری چیز پی میفروشی درست؟ حالا یکی از مشتریهات بیاد تورنت دانلود کنه سرورت رو میزنن خاموش میکنند! در نتیجه سایتت هم از کار میفته!
دومین مشکل: نرم افزار nttacplus اگر هنگ کنه کل سرور مجازیت رو و فایلهات رو از دست میدی! مگر اینکه بک اپ داشته باشی که معمولا سرور مجازی ها بک آپ ندارند مگر اینکه هزینت رو دوبل کنی!
سومین مشکل: نرم افزارها باعث کندی فایلهای دانلود میشه.. الان میگی مشکلی نیست. اما یکی دو ماه بگزره کندی رو حس میکنی. بعدش حالا ویندوزت خراب شد! حاضری شما هم سایتت و هم مشتریهات رو نگه داری همزمان چند ساعت تا ویندوز و.. عوض کنند برات؟
اینا فقط بخشی از مشکلات هست عزیز.. خیلی اتفاقات دیگر هم هست که میتونه بیفته.خلاصه از من گفتن بود حواستون رو جمع کنید بهتره.

m-mehdipoor
November 21st, 2011, 19:08
خوب دوست من نبایدم به مشکل بر بخوری.15 گیگ چی هست که بخواد فشار وارد کنه؟ برای همین میگم vps نگیر برای همچین کاری.. در مورد مشکلات یک چند نمونه بهت میگم..شما رو همون سرور vps میگیری چیز پی میفروشی درست؟ حالا یکی از مشتریهات بیاد تورنت دانلود کنه سرورت رو میزنن خاموش میکنند! در نتیجه سایتت هم از کار میفته!
دومین مشکل: نرم افزار nttacplus اگر هنگ کنه کل سرور مجازیت رو و فایلهات رو از دست میدی! مگر اینکه بک اپ داشته باشی که معمولا سرور مجازی ها بک آپ ندارند مگر اینکه هزینت رو دوبل کنی!
سومین مشکل: نرم افزارها باعث کندی فایلهای دانلود میشه.. الان میگی مشکلی نیست. اما یکی دو ماه بگزره کندی رو حس میکنی. بعدش حالا ویندوزت خراب شد! حاضری شما هم سایتت و هم مشتریهات رو نگه داری همزمان چند ساعت تا ویندوز و.. عوض کنند برات؟
اینا فقط بخشی از مشکلات هست عزیز.. خیلی اتفاقات دیگر هم هست که میتونه بیفته.خلاصه از من گفتن بود حواستون رو جمع کنید بهتره.
در مورد تورنت که خب بستگی به مکان سرور داره ، پرت ها رو تا حد معقولی ببندید و دیتاسنتر یکی مثل theplanet , singlehop نباشه و امثال equinix باشن مشکلی نیست.
در مورد ntt که خب با فرض هنگ کردنش تا این حد و با ریست هم اوکی نشد ، باز می شه ویندوز رو ترمیم کرد ، که همکاری دارم که واقعا کارش خوب هست و به راحتی این موارد رو حل می کنه ... ( به عنوان مدیر سرور نه سرور مجازی)
مشکل سوم که فرمودید یک ساله دارم کار می کنم ویندوز ریلود نشده ، ولی خب این مورد ممکنه پیش بیاد و غیر قابل گریز هست و اگه بخواد از این امکانات استفاده کنید باید پی این رو به تنتون بمالید که ممکنه چنین اتفاقی بیوفته که هر چند ماه یک بار چند ساعت هاست دانلود از کار بیوفته ...
ولی خب تمام این موارد وقتی که حجم فایل 50 گیگ باشه به قول شما و یا 200 گیگ .... باز هم ممکنه اتفاق بیوفته و شما واسه اونها سرور مجازی رو آفر می دید...
به هر حال در این مورد با شما هم عقیده ام ممکنه مواردی پیش بیاد ، کاربر سرور رو با نرم افزار های الکی مثل آنتی ویروس و... سنگین کنه که این مشکلات پیش بیاد...

milad221
November 21st, 2011, 20:49
1- iis
2- nginx
3- lighttpd
4- apache
5- litespeed

noucamp
November 22nd, 2011, 22:53
سرور مجازی ویندوز گرفتم اما یک مشکل بزرگ : فایلها با بعضی پسوند ها دانلود نمیشوند مثلا a.zip را یوزرها میتونند دان کنند اما a.deb را نمیتونند! این مشکل از چیه؟
ویندوز سرور 2003 هست با iis 6 و رم 1.5 مجازی ساز xen

DeltaGostar
November 22nd, 2011, 22:58
APACHE + config

noucamp
November 23rd, 2011, 14:02
کسی از دوستان نمیدونه این مشکل مال چیه
سرور مجازی ویندوز گرفتم اما یک مشکل بزرگ : فایلها با بعضی پسوند ها دانلود نمیشوند مثلا a.zip را یوزرها میتونند دان کنند اما a.deb را نمیتونند! این مشکل از چیه؟
ویندوز سرور 2003 هست با iis 6 و رم 1.5 مجازی ساز xen

tinavps
November 25th, 2011, 13:48
بهترین پاسخ :
nginx + config حتی کانفیگ نشده اش هم از آپاچی کانفیگ شده بهتر عمل می کنه. ضمنا کانفیگ رایگان می کنم براتون تا چشم طرفداران آپاچی بسوزه
لود بالانسینگ شمارو از 6 با 1 میارم پایین تر
مثلا اگر قرار بود با سی پی یو 4 هسته ای و رم 512 اجرا بشه با سی پی یو 2 هسته ای و یک هسته ای و با 1 گیگ رم همون کار رو بکنه
حالا محاسبه کنید ... مشخصه که هزینه سی پی یو از رم بالاتره

اما شما این رو احتیاج دارید: مجازی سازی vmware سی پی یو 8 هسته ای با 2گیگ رم ماهانه 100 هزار تومان پورت 100 اختصاصی پهنا باند 5000 hdd 500

اما سایت دانلود بازگشت هزینه نداره = سایت شما بزودی به علت بالا بودن هزینه ها قطع خواهد شد. مگر اینکه از جیب مبارک هزینه کنید.