PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایحاد isp خانگی

UserWht
November 20th, 2011, 00:26
سلام دوستان من با یه مگابیت در ثانیه به اینترنت کانکتم ، می خوام برای یادگیری و تجربه یه isp خانگی راه اندازی کنم منظورم اینه که میخوام به شکل زیر عمل کنم .

چهارتا کامپیوتر دارم در خونه ، هرکدوم رو جداگانه میخوام کاری کنم که براشون کانکشن وی P ان درست کنم و ip ولید کامپیوتر خودمو بدم بهش تا با استفاده از کانکشن به اینترنت من متصل بشن و بتونن به شبکه جهانی وب متصل بشن اما من بتونم همشون رو مدیریت کنم مثلاً می تونم با ibs یا nttac چنین کاری رو انجام بدم ؟ کلاً چیکار کنم ؟ من نمیخوام از طریق lan و share کردن اینترنت رو تقسیم کنم ! می خوام حالت isp برقرار کنم .

atilnic
November 20th, 2011, 00:35
سلام

در هر صورت lan و .. نیاز هست
و شما میتنوید با میکروتیک هم اینکارو بکنید و بهشونن آی پی تعریف شده روی سیستم بدید و یا اینکه بهشون تعریف کنید که که به اون وصل بشن
اول آی پی تعریف کنید بعد آی که تعریف شده توی کانکشن وی پی ان بدید

با تشکر

UserWht
November 20th, 2011, 00:41
ممنون ، حالت کلی که شما فرمودین رو می دونم اما متاسفانه به جزئیات وارد نیستم و نمی دونم از کجا باید شروع کنم و راحترین روش چیه و ...

UserWht
November 20th, 2011, 13:14
up

---------- Post added at 01:14 PM ---------- Previous post was at 11:18 AM ----------

up

m.hoseynpur
November 20th, 2011, 14:46
روی سرور Mik نصب کنید با ملحقاتش روتر رو برقرار کنید و با کانکشن سیستم هارو متصل کنید

m2vooroojak
November 20th, 2011, 16:36
با اجازه از استارتر تاپیک

سلام من میخوام یه isp راه بندازم میخوام بدونم چطوری؟ نمیخوام از مخابرات یا پارس و ..... نمایندگی بگیرم

یکی از دوستام گفت که با سرور میکروتیک میتونی این کار رو بکنی

مثلا من که توی گرگان زندگی میکنم یک سرور از تهران بگیرم میتونم به گرگانی ها adsl بدم و خودم هم از اون اینترنتی که دارم

به بقیه میدم استفاده کنم؟

taghi.karimi
November 20th, 2011, 22:54
سلام دوستان من با یه مگابیت در ثانیه به اینترنت کانکتم ، می خوام برای یادگیری و تجربه یه isp خانگی راه اندازی کنم منظورم اینه که میخوام به شکل زیر عمل کنم .

چهارتا کامپیوتر دارم در خونه ، هرکدوم رو جداگانه میخوام کاری کنم که براشون کانکشن وی P ان درست کنم و ip ولید کامپیوتر خودمو بدم بهش تا با استفاده از کانکشن به اینترنت من متصل بشن و بتونن به شبکه جهانی وب متصل بشن اما من بتونم همشون رو مدیریت کنم مثلاً می تونم با ibs یا nttac چنین کاری رو انجام بدم ؟ کلاً چیکار کنم ؟ من نمیخوام از طریق lan و share کردن اینترنت رو تقسیم کنم ! می خوام حالت isp برقرار کنم .

سلام!شما میتونید یه روتربرد بگیرید حدود 60 70 هزار تومن!بعد ایپی ولید خود را به روتر داده وموارد کانفیگ روتر را انجام داده (میتونید از پرشین ادمینز) کمک بگیرید
بعد به هر سیستم اضافه هم به صورت وایرلس هم لن هم وی پی ایپی تعریف کنید و بدید!

با اجازه از استارتر تاپیک

سلام من میخوام یه isp راه بندازم میخوام بدونم چطوری؟ نمیخوام از مخابرات یا پارس و ..... نمایندگی بگیرم

یکی از دوستام گفت که با سرور میکروتیک میتونی این کار رو بکنی

مثلا من که توی گرگان زندگی میکنم یک سرور از تهران بگیرم میتونم به گرگانی ها adsl بدم و خودم هم از اون اینترنتی که دارم

به بقیه میدم استفاده کنم؟

برای راه اندازی ISP بسته به منطقه شما!
نمایندگی از کدام (مخابرات یا پارس) ببینید سرویس کدام قیمت و کیفیت! به چه صورت هست!
اگر از خود پارس مستقیم تهیه کنید که دیتا زیره 2 3 مگ نمیدن! اونم مگی حدود 400 بسته به شرایط!
در ضمن بنده این موارد را برای وایرلس گفتم!
شما برای کدام موارد نیاز دارید؟
dial up
wireless
ADSL
board band
??????