PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد تاسیس یک هاستینگ معتبر

kamkar
November 5th, 2011, 07:01
سلام؛

چندتا سوال از دوستان، مخصوصاً کسانی که مدت زیادی است در این زمینه فعالیت میکنند و شناخته شده هستند دارم.

من تجربه و تخصص زیادی در طراحی وب، شبکه و مدیریت سرور دارم. توانایی مدیریتی بالایی هم دارم و تصمیم گرفتم از این توانایی خودم برای کسب درآمد استفاده کنم. من چندین ساله که فقط خرج میکنم سرور میگیرم تا فقط تست کنم یا چیزهای بیشتری یاد بگیرم. دوست نداشتم زیر بار مسئولیت افراد دیگه هم برم، اما زندگی هم خرج داره دیگه...

من ارتباط زیادی با شرکت های هاستینگ داشتم، از بدترین های اونها و شکایت کاربران و آبرو ریزی، هاستینگ هایی که فقط پول میخوان تا هاستینگ هایی که واقعاً با انصاف و مردونه کار میکنند.

نمیخوام یک هاستینگ موقت راه بندازم بعد جمعش کنم. نمیخوام مشتری های ناراضی داشته باشم. نمیخوام شکایت زیادی باشه و بدنام بشم، نمیخوام از اول زندگیم مردم ناراضی باشند و پول حروم بگیرم ازشون، نمیخوام وعده وعید و پیام بازرگانی بدم فقط که اجرا نشه و....

تمام اطلاعات فنی لازم درباره این که چطور هاستینگ راه اندازی کنم دارم، اطلاعات دیگه ای لازم دارم که یک نفر که در این زمینه فعالیت تخصصی داره میتونه جواب بده:

1- با توجه به اشباع بازار، شرکت های کله گنده و همین طور افراد کلاه بردار، اصلا وارد شدن به این مقوله عاقلانه است؟

2- در ابتدای کار چطور پشتیبانی مناسب داشته باشم؟ مسلماً من نمیتونم هم پول بدم و با شرکت های بالاتر کار کنم، هم سرور رو کانفیگ کنم، هم مدیریت کنم، هم فروش و بازاریابی، هم ساپورت 24 ساعته(!) هم طراحی هم زندگی(!) و....! آیا باید از کمک کسی استفاده کنم؟ کسی رو استخدام کنم؟ چقدر باید پول بدم؟

3- میدونم که بهتره به عنوان یک فرد حقوقی فعالیت کنم تا اعتماد سازی بیشتری انجام بشه و کلا بهتره، اما واجبه که در ابتدای کار شرکت ثبت کنم؟

4- من رابطی در خارج از کشور ندارم، در حال حاضر هم خریدهای ارزی خودم رو به وسیله واسطه هایی که در همین انجمن هم هستند انجام میدم. این موضوع رو باید چی کار کنم؟

5- چطور میشه سرمایه گذار جذب کرد؟ اصلا این کار سوددهی داره یا ضرره؟ اگر این طوره منم بیش از این وقتمو تلف نکنم برم دنبال یادگیری چیزی غیر از مدیریت سرور!

6- به بازاریاب ها چه تسهیلاتی باید داد؟

7- من خودم موقع خرید دوست ندارم از یک تازه وارد که شناخته شده نیست خرید کنم (فردی مثل خودم) چی کار کنم که اعتماد سازی بشه؟ تا در طی زمان من هم معتبر بشم.

8- به جز هزینه های سرور، از خودش گرفته تا کنترل پنل و فایروال و وب سرور و سایر الحاقات، دیگه چه هزینه های اولیه ای لازمه؟ (و به جز لایسنس whm و ماژول هاش!)

9- حدودا چقدر باید حقوق داد برای یک پشتیبانی مناسب؟

ممنون میشم کمک کنید.

vahab00
November 5th, 2011, 10:48
سلام دوست من
امیدوارم موفق باشید

- با توجه به اشباع بازار، شرکت های کله گنده و همین طور افراد کلاه بردار، اصلا وارد شدن به این مقوله عاقلانه است؟
در صورتی که توانایی پشتیبانی و ارائه خدمات خوب داشته باشید چرا که نه ؟

- در ابتدای کار چطور پشتیبانی مناسب داشته باشم؟ مسلماً من نمیتونم هم پول بدم و با شرکت های بالاتر کار کنم، هم سرور رو کانفیگ کنم، هم مدیریت کنم، هم فروش و بازاریابی، هم ساپورت 24 ساعته(!) هم طراحی هم زندگی(!) و....! آیا باید از کمک کسی استفاده کنم؟ کسی رو استخدام کنم؟ چقدر باید پول بدم؟
مسلما امکان ارائه ساپورت 24 ساعته وجود نداره . بهتره از چند نفر ساپرتر در ساعات مختلف استفاده نمایید و با توجه به زمان وقت گذاشته شده در روز به آنها حقوق بدهید
(در صورتی که خواستی می تونم پاره وقت در تمام ایام هفته کمکتون کنم :">)

- میدونم که بهتره به عنوان یک فرد حقوقی فعالیت کنم تا اعتماد سازی بیشتری انجام بشه و کلا بهتره، اما واجبه که در ابتدای کار شرکت ثبت کنم؟
نظر شخصی بنده رو این مورد نیست . خیلی ها رو میشناسم ب عنوان شخصی حقیقی فعالیت نموده و اعتماد و جای خودشون رو بین همه کاربران دارند . میتونید بعدا اقدام به ثبت نمایید

- من رابطی در خارج از کشور ندارم، در حال حاضر هم خریدهای ارزی خودم رو به وسیله واسطه هایی که در همین انجمن هم هستند انجام میدم. این موضوع رو باید چی کار کنم؟
اکثر افراد از همین روش شما استفاده کرده و هیچ مشکلی ندارند

چطور میشه سرمایه گذار جذب کرد؟ اصلا این کار سوددهی داره یا ضرره؟ اگر این طوره منم بیش از این وقتمو تلف نکنم برم دنبال یادگیری چیزی غیر از مدیریت سرور!
اگه منظورت شریک هست که شخصا نطرم اینه که اصلا این کارو نکن . اگه اسپانسر مالی هست باز هم پیشنهااد میدم این کارو نکن . چون دررد سر هایی داره (این بحث رو ادامه نمیدم چون خیلی طولانی میشه)

به بازاریاب ها چه تسهیلاتی باید داد؟

معمولا درصدی بین 10 تا 30 در صد از فروش محصول را باید داد

من خودم موقع خرید دوست ندارم از یک تازه وارد که شناخته شده نیست خرید کنم (فردی مثل خودم) چی کار کنم که اعتماد سازی بشه؟ تا در طی زمان من هم معتبر بشم
هرچیز نقطه شروعی داره . همانطور که شما تازه کار و شروع کننده هستید معمولا هم تازه کارها به سراغتان خواهند آمد (تجربه شخصی) کم کم که خدمات شما مورد رضایت بود آنها برای شما تبلیغ کرده و بین مردم کاربران جا می افتید

ه جز هزینه های سرور، از خودش گرفته تا کنترل پنل و فایروال و وب سرور و سایر الحاقات، دیگه چه هزینه های اولیه ای لازمه؟ (و به جز لایسنس whm و ماژول هاش!)
فکر نکنم چیز دیگه ای لازم باشه . اصلش همیناست + طراحی یه قالب مناسب برای سایت و در صورت نیاز به لایسنس whmcs یا خریداری سیستم های مدیریت

حدودا چقدر باید حقوق داد برای یک پشتیبانی مناسب؟
شخصا دیدم بین 250 تا 300 تومان حقوق دارند البته + انجام تمامی کارها در حالی که مدیریت سرور رو گفتید خودتون انجام میدید
باز هم میگم در صورت نیاز به پشتیبانی پاره وقت می تونم با قیمت مناسب در خدمتتون باشم (توافقی)
موفق و سربلند باشید
یا حق

kamkar
November 6th, 2011, 00:53
ممنون دوست عزیز، کمک بزرگی کردید.
فقط متوجه نشدم چرا نباید سرمایه گذار جذب کرد...
اگر سرمایه گذار از افراد آشنا و اطرافیان باشه هم مشکلی پیش میاد؟
اگر در این کار سود هست و ما تضمین برگشت پول بدیم چی؟

راستی بی احترامی به شما هم نباشه، دوست دارم نظر چند نفر دیگه هم بدونم.
اگر ممکنه بقیه افراد جواب این چندتا سوال و تجربه خودشون رو بیان کنند. به هر حال هر کسی از جایی شروع کرده.

mohsen1
November 6th, 2011, 08:37
سلام.
در شرایط فعلی تنها در صورتی می تونید موفق باشید که سرمایه گذازی سنگین کرده باشید تا هزینه های ماهانه شما کاهش پیدا کنه.
مواردی مثل خرید سرور اختصاصی و کولو کردن اونها و خرید لایسنس انبوه جهت کاهش قیمت لایسنس یا و ... در غیر اینصورت در بازار فعلی خیلی سخته که دوام بیارید.

یا باید سرمایه دار بود یا باید با سرمایه دارها چرخید و کار کرد والا براحتی حذف می شوید...

sina.mohebian
November 6th, 2011, 08:57
برای اینکه بتونید کیفیت پتیبانی رو بالا ببرید از همین دوست عزیز
mohsen1
یه پنل اس ام اس بگیرید دیگه نیازی نیست که همیشه پشت سیستم باشید به مح ارسال تیکت اس ام اس میاد براتون و بعد برید و سیستم رو روشن کنید و پاسخ بدید

nima17701
November 6th, 2011, 09:23
توضیحات لازم رو دوستانمون دادند ، یه نظرم ساپرتر 24 ساعته زیاد لازم نیست ، پضشتیبانی در ساعات اداری و مقطعی در عصر کفایت میکنه .
در مورد ماژول پنل اس ام اس هم روی whmcs که نصب کنید زمانی که تیکت براتون ارسال بشه ، با دریافت اس ام اس متوجه شده و خودتون پاسخگو باشید
با امید سربلندی و موفقیت در کارتان

vahab00
November 6th, 2011, 09:28
فقط متوجه نشدم چرا نباید سرمایه گذار جذب کرد...
اگر سرمایه گذار از افراد آشنا و اطرافیان باشه هم مشکلی پیش میاد؟
اگر در این کار سود هست و ما تضمین برگشت پول بدیم چی؟چ
با اینکه ممنوع پاسخم کردید اما بزار ی جمله بگم و بس
از قدیم گفتن (با عرض معذرت) : زن شریکی بگیری بهتره تا تو کارت با کسی شریک شی (من نگفتما ! یه مثل قدیمیه . نمیدونم شما شنیده بودید یا نه ! اما تو شهر ما زیاد کاربرد داره)
نظر شخصی بنده هستش و تجربه داشتم
باز نظر خودتونه
یا حق

moosh2011
August 16th, 2012, 12:43
سلام؛

چندتا سوال از دوستان، مخصوصاً کسانی که مدت زیادی است در این زمینه فعالیت میکنند و شناخته شده هستند دارم.

من تجربه و تخصص زیادی در طراحی وب، شبکه و مدیریت سرور دارم. توانایی مدیریتی بالایی هم دارم و تصمیم گرفتم از این توانایی خودم برای کسب درآمد استفاده کنم. من چندین ساله که فقط خرج میکنم سرور میگیرم تا فقط تست کنم یا چیزهای بیشتری یاد بگیرم. دوست نداشتم زیر بار مسئولیت افراد دیگه هم برم، اما زندگی هم خرج داره دیگه...

من ارتباط زیادی با شرکت های هاستینگ داشتم، از بدترین های اونها و شکایت کاربران و آبرو ریزی، هاستینگ هایی که فقط پول میخوان تا هاستینگ هایی که واقعاً با انصاف و مردونه کار میکنند.

نمیخوام یک هاستینگ موقت راه بندازم بعد جمعش کنم. نمیخوام مشتری های ناراضی داشته باشم. نمیخوام شکایت زیادی باشه و بدنام بشم، نمیخوام از اول زندگیم مردم ناراضی باشند و پول حروم بگیرم ازشون، نمیخوام وعده وعید و پیام بازرگانی بدم فقط که اجرا نشه و....

تمام اطلاعات فنی لازم درباره این که چطور هاستینگ راه اندازی کنم دارم، اطلاعات دیگه ای لازم دارم که یک نفر که در این زمینه فعالیت تخصصی داره میتونه جواب بده:

1- با توجه به اشباع بازار، شرکت های کله گنده و همین طور افراد کلاه بردار، اصلا وارد شدن به این مقوله عاقلانه است؟

2- در ابتدای کار چطور پشتیبانی مناسب داشته باشم؟ مسلماً من نمیتونم هم پول بدم و با شرکت های بالاتر کار کنم، هم سرور رو کانفیگ کنم، هم مدیریت کنم، هم فروش و بازاریابی، هم ساپورت 24 ساعته(!) هم طراحی هم زندگی(!) و....! آیا باید از کمک کسی استفاده کنم؟ کسی رو استخدام کنم؟ چقدر باید پول بدم؟

3- میدونم که بهتره به عنوان یک فرد حقوقی فعالیت کنم تا اعتماد سازی بیشتری انجام بشه و کلا بهتره، اما واجبه که در ابتدای کار شرکت ثبت کنم؟

4- من رابطی در خارج از کشور ندارم، در حال حاضر هم خریدهای ارزی خودم رو به وسیله واسطه هایی که در همین انجمن هم هستند انجام میدم. این موضوع رو باید چی کار کنم؟

5- چطور میشه سرمایه گذار جذب کرد؟ اصلا این کار سوددهی داره یا ضرره؟ اگر این طوره منم بیش از این وقتمو تلف نکنم برم دنبال یادگیری چیزی غیر از مدیریت سرور!

6- به بازاریاب ها چه تسهیلاتی باید داد؟

7- من خودم موقع خرید دوست ندارم از یک تازه وارد که شناخته شده نیست خرید کنم (فردی مثل خودم) چی کار کنم که اعتماد سازی بشه؟ تا در طی زمان من هم معتبر بشم.

8- به جز هزینه های سرور، از خودش گرفته تا کنترل پنل و فایروال و وب سرور و سایر الحاقات، دیگه چه هزینه های اولیه ای لازمه؟ (و به جز لایسنس whm و ماژول هاش!)

9- حدودا چقدر باید حقوق داد برای یک پشتیبانی مناسب؟

ممنون میشم کمک کنید.
سلام دوست گرامی.از زدن شرکت خودداری کن.بیا برو 3 سال 5 سال کر کن ، تبلیغات توی یاهو و گوگل کن بعد وقتی بازدید داشتیو شدی مثل یزد هاست - طوبی سرور -آنی هاست - میهن وب هاست - و... بعد بیاد برو شرکت بزن. من اگه به صورت مجازی کمک خواستی میتونم در بخش فروش-پشتیبانی-طراحی بهت کمک کنم.و اما پشتیبانی مالی:باید خدمتت عرض کنم که پشتیبانی مالی رو باید کسی پیدا کنی که حاضر باشه پشتیبانی مالی خفنت بکنه یعنی حدودا 30 میلیون.از تبلیغات توی سایتای بزرگ مثل دانلود ها - ای اف دانلود - میهن دانلود و.... شروع کن تا سایت های بزرگ تر .اگه نظر بنده برات مهمه اینکارو بکن ضرر نمیکنی.راستی گفتم که اگر هم کمک خوسایت = کمترین حقوق و دست مزد بالاترین خدمت.ممنون.خدانگهدار

nerd
August 16th, 2012, 12:54
شما تاریخ تاپیکو نگاه نمیکنی؟
این همه سوال بی جوا مونده شما اومدی به سوالی که یک سال پیش مطرح شده پاسخ میدی؟!!!!