PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل علامت سوال برخی از کلمات فارسی

gamecock
November 1st, 2011, 19:11
سلام. من هاستم رو که سیستمش نیوک 8.2 بود رو به یه هاست دیگه انتقال دادم ولی پس از انتقال بعضی از نوشته های فارسی سایت به صورت علامت سوال در اومدند. هرکاری بود کردم ولی مشکل حل نشد. لطفا هرکی میدونه بگه فوریه! منتظرم ...

#-o #-o

Ahmad110
November 1st, 2011, 19:18
سلام. من هاستم رو که سیستمش نیوک 8.2 بود رو به یه هاست دیگه انتقال دادم ولی پس از انتقال بعضی از نوشته های فارسی سایت به صورت علامت سوال در اومدند. هرکاری بود کردم ولی مشکل حل نشد. لطفا هرکی میدونه بگه فوریه! منتظرم ...

#-o #-o
مشكل از ورژن پي اچ پي هاست جديدتونه . تنها راه اينه كه فايلهايي كه تو هاستتون انكودينگش به UTF-8 هستن رو به ANSI as UTF-8 كانورت كنيد

Optimus
November 1st, 2011, 19:28
برید توی فایلی که فارسی هاش مشکل پیدا کرده ببینید کدش هم فارسی ها را علامت؟ گذاشته یا نه

gamecock
November 2nd, 2011, 17:05
سلام مجدد. من بعد وقتی یک قالب دیگه میذارم مشکل حل میشه. ولی همین قالب اختصاصی سایت رو میذارم علامت سوال میاد.
در حالی که این قالب که رو هاست قبلی بود مشکلی نداشت و بعد از انتقال سایت این مشکل پیش اومد.

باید چیکار کرد؟؟؟

Mohammad_reza
November 2nd, 2011, 17:34
منم این مشکل رو داشتم ، اگه کسی تجربه ای در این مورد داره راهمایی کنه لطفا

بینید ، فایل هایی که از دیتابیس خونده میشه مشکلی نداره ، اما متون داخل خود قالب علامت سوال میشه ، البته اونم در بعضی از قالب ها اینطوریه و بعضی ها نیست

vahab00
November 2nd, 2011, 18:48
سلام دوستان.اینکه گفتید پس از تغییر قالب مشکلتون حل میشه مشکل اینجاست که قالب سایتتون با UTF8 اینکود شده که باید اونو ANS کنید . برای اینکار برنامه NOTPAD++ رو دانلود کنید . البته با نوت پد ویندوز هم میشه اما نت پد ++ یه سری خاصیت های خوب و حرفه ای دیگه داره که حین کار باهاش متوجه میشید . فایل theme.php قالبتون و یا اگه بیشتره همه فایل های قالبتون رو با برنامه نوت پد++ باز کنید . سلکت آل کنید و همه متن رو کپی کنید و از گزینه اینکودینگ بزارید رو Encod in UTF-8 Without Bom بزارید . وقتی رو این گزینه میزارید اگه همه متنوتون شکل علامت سوال یا اشکال نامفهوم شد دوباره سلکت آل کنید و همه رو حذف کرده و پیست کنید تا قبلی ها کپس شن و درست شوند . با اینکار مشکلتون حل میشه.موفق و سربلند باشید.یا حق

gamecock
November 22nd, 2011, 19:46
سلام. با تشکر از vahab00 با زاه حلی که گفتید مشکل علامت سوال ها حل شد. ولی بعد از اینکه این کار رو کردم یه مشکل جدید اضافه شد:
حروفچینی جملات تغییر پیدا کرد. مثلا یه جمله ی انگلیسی که بعدش نقطه داشته باشه ، نقطه به جای اینکه آخر جمله قرار بگیره میاد اول جمله.
مثلا این:
welcome to site.
میبینید که نقطه اومده اول w
چیکار باید کرد؟
با تشکر! منتظرم...

vahab00
November 22nd, 2011, 20:32
خواهش میکنم
مشکل شما از rtl بودن قالبتونه
جملات انگلیسی رو از چپ به راست که کنید درست میشه
راستی ببین دکمه تشکر سالمه ؟ :">
موفق باشید

gamecock
November 22nd, 2011, 21:12
چجوری باید از چپ به راست بکنم. منظور من جملاتی هست که در انتهای قالب و سایت نوشته شده اند و همچنین جملات داخل بلوک ها.
اینا رو چجوری باید درست کرد از تو قالب ؟

vahab00
November 22nd, 2011, 21:16
سه راه دارید
1.قالب رو ادیت کرده و برای هر بلوک که انگلیسی هست تگ ltr تعریف کنید
2.بخش های انگلیسی قالب رو فارسی سازی کنید
3.اصلا کلا نقطه ها رو پاک کنید :">
یا حق

gamecock
November 22nd, 2011, 21:26
ببخشید میشه راه اول رو مفصل توضیح بدید؟! :">

Optimus
November 22nd, 2011, 22:11
چجوری باید از چپ به راست بکنم. منظور من جملاتی هست که در انتهای قالب و سایت نوشته شده اند و همچنین جملات داخل بلوک ها.
اینا رو چجوری باید درست کرد از تو قالب ؟

باید کلاس css را پدا کنید و اونجا بهش direction بدید

gamecock
November 22nd, 2011, 22:24
css همون style رو میگید؟ چجوری باید direction بدم ؟

Optimus
November 23rd, 2011, 00:13
css همون style رو میگید؟ چجوری باید direction بدم ؟

باید ببنید اگر div به کار رفته، ببینید <div class="something"> هست؟
در این صورت something می شه "کلاس شما
می رید توی فایل css و .something رو پیدا می کنید و بهش direction : rtl می دهید.