PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وعده شركت زيرساخت: ديتاسنتر ملي ده روز ديگر شروع بكار مي‌كند

novinvps.com
September 5th, 2009, 14:35
عاون زيرساخت: با آغاز به كار ديتاسنتر ملي، ميزباني استفاده از اينترنت را شركت ارتباطات زيرساخت انجام خواهد داد و ديگر نيازي نيست براي استفاده از آن به سايت خارج از كشور وصل شويم و متقاضيان مي‌توانند از طريق ديتاسنتر ما اطلاعات را دريافت كنند.

معاون فناوري ارتباطات شركت ارتباطات زيرساخت از اتمام ارزيابي شركت‌هاي متقاضي براي ارائه ديتاسنتر ملي تا 10 روز آينده خبر داد.

محمدعلي آريانيان در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: Rfp اين پروژه تهيه شده و كار شركت‌هايي كه قرار بود در اين زمينه ارزيابي شوند به اتمام رسيده و مجوز شركتي ‌كه قرار است اين كار را انجام دهد تا حدود 10 روز آينده ارائه و فعاليتش آغاز مي‌شود.

وي با بيان اين كه در حال حاضر حدود چهار شركت خصوصي در اين زمينه فعاليت مي‌كنند، گفت: با آغاز به كار و راه‌اندازي ديتاسنتر ملي، ميزباني استفاده از اينترنت را شركت ارتباطات زيرساخت انجام خواهد داد و ديگر نيازي نيست براي استفاده از آن به سايت خارج از كشور وصل شويم و متقاضيان مي‌توانند از طريق ديتاسنتر ما اطلاعات را دريافت كنند.

او ادامه داد: اين ديتاسنتر محوطه و جايي را به هر سازماني اختصاص مي‌دهد و آن سازمان مي‌تواند با استفاده از اين فضا ديتاي خود را آنجا ذخيره كرده و هرگونه تبادل اطلاعات را از طريق ما انجام دهد.

معاون فناوري ارتباطات شركت ارتباطات زيرساخت گفت: سازمان‌هايي كه اطلاعات محرمانه دارند نيز با استفاده از اين ديتاسنتر مي‌توانند اطلاعات خود را دريافت كنند و اين كار با امنيت بيشتري صورت گيرد.

آريانيان افزود: شركت ارتباطات زيرساخت چندي پيش نيازهاي سازمان‌ها را در اين زمينه دريافت كرده و در اين زمينه اطلاعات مورد نياز را در اختيار داريم.

Nikihost
September 5th, 2009, 14:43
در صورتی که راه اندازی کنندسرور ایران را هم تجربه میکنیم :71: با دیتاسنتر مــــــــــلــــــــــــی

iranihost
September 5th, 2009, 14:43
خدا به خیر بگذرونه

AfraServer
September 5th, 2009, 15:01
فکر کنم دان سنتر بشه نه دیتاسنتر :104:

Metalik
September 5th, 2009, 15:19
بقیه ی دیتاسنتر ها تحریمش می کنن :دی

pardishosting
September 5th, 2009, 16:27
تو همه حوزه یه عده همه چیز رو دست خودشون گرفتند و ملت باید طبق قانون انحصاری زندگی کنه ...

AmirHosein
September 5th, 2009, 16:38
چرا اینقدر نا امید#-o اگر راه اندازی بشه من خودم مشتریش میشم>:D<

Nikan
September 5th, 2009, 16:42
سلام

امیدوارم دیتا سنتر قوی ایجاد کنند

Mohsen
September 5th, 2009, 16:47
او ادامه داد: اين ديتاسنتر محوطه و جايي را به هر سازماني اختصاص مي‌دهد و آن سازمان مي‌تواند با استفاده از اين فضا ديتاي خود را آنجا ذخيره كرده و هرگونه تبادل اطلاعات را از طريق ما انجام دهد.

معاون فناوري ارتباطات شركت ارتباطات زيرساخت گفت: سازمان‌هايي كه اطلاعات محرمانه دارند نيز با استفاده از اين ديتاسنتر مي‌توانند اطلاعات خود را دريافت كنند و اين كار با امنيت بيشتري صورت گيرد.

آريانيان افزود: شركت ارتباطات زيرساخت چندي پيش نيازهاي سازمان‌ها را در اين زمينه دريافت كرده و در اين زمينه اطلاعات مورد نياز را در اختيار داريم.

اگر راه اندازی بشه من خودم مشتریش میشم>:d<

این طوری که من پرداشت کردم، این دیتا سنتر اگه هم راه بیفته، فقط به سازمان‌ها و شرکت های دولتی خدمات میده یا فوقش به شرکت‌های خصوصی که نمی‌تونن دیتاشون رو ببرن اون ور آب!
اگه هم یه موقع دلشون خواست به من و شمای نوعی هم خدمات بدن که هاست بفروشیم به یه قیمتی میدن که هیچ وقت ازشون نخریم! :(

Sepahrad
September 5th, 2009, 17:38
با سلام
-------------
اتفاقا من فکر میکنم به همه میدند به خاطر اینکه اول کارشون هست ! ولی در کل با این وضعیت ایران نمیزدند بهتر بود !
ولی انشاالله که خوب باشه ! اما من میدونم که پشتیبانی 0 خواهد بود از سرویس اینترنتمون معلوم زنگ میزنی میگیا سرور میخوام 1 هفته الافت میکنند و بعد زنگ میزنی میگی اینکارو کنید .... . به این اطمینان دارم

موفق باشید :)

jgvr
September 5th, 2009, 17:45
این کارو بکنن که چی؟
باید هاست وارز بدن دیگه... با این وضعیت تحریم های ایران حتی یه کنترل پنل درست حسابی هم نمیتونن رو سرورها بزارن...

goldstar
September 5th, 2009, 18:17
با این دیتاسنترهای عالی آمریکایی و اروپایی و کانادایی وضعیت هاستینگ ایران خوب نیست
چه برسه هاستینگهای ایرانی بخوان از این دیتاسنتر استفاده کنند! پشتیبانی صفر + قیمت چند برابر

iranihost
September 5th, 2009, 18:22
احتمال میدم پورت سرورها 128 کیلوبیت باشه !!

ولی امیدوارم 1 چیز خوب باشه !!

pardishosting
September 5th, 2009, 18:32
قیمت سرور در ایران :

http://www.afranet.com/DataCenter/DedicatedServer.aspx

بخرید و حالش رو ببرید.

bepad
September 5th, 2009, 18:36
ميگم شما كه هاستينگ هستين سروراتون توي اين ديتاسنتر داون شد يه تاكسي بگيرن برين سرشون:))

sshiran
September 6th, 2009, 00:25
بعید هست به این دلایل :

آپتایم بالا - پشتیبانی 24 ساعته - قیمت مناسب .

حالا این سه تا رو داشته باشه بقیه موارد مثل تحریم اینا پیش کش ولی من کنجکاو شدم uplinke سرور 1G بود نه ؟! یا 100 MB در هر حال چیزه جالبی میشه . :71:=P~:d

AmirHosein
September 6th, 2009, 01:06
حالا به امید خدا باید دید چی میشه من که امیدوارم کارا خوب پیش بره و بتونیم ازش خرید کنیم:71:

Sajad
September 6th, 2009, 02:11
وي با بيان اين كه در حال حاضر حدود چهار شركت خصوصي در اين زمينه فعاليت مي‌كنند، گفت: با آغاز به كار و راه‌اندازي ديتاسنتر ملي، ميزباني استفاده از اينترنت را شركت ارتباطات زيرساخت انجام خواهد داد و ديگر نيازي نيست براي استفاده از آن به سايت خارج از كشور وصل شويم و متقاضيان مي‌توانند از طريق ديتاسنتر ما اطلاعات را دريافت كنند.
یادشون رفته بگن با سرعت چقد و هزینه چقد...
الان این چه فرقی با افرانت و پارس آنلاین اینا خواهد داشت؟

Arashdn
September 6th, 2009, 08:33
آخه ما هنوز به مقدار کافی برا کاربران خونگی دیتا نداریم
وکاربران با مشکل کمبود سرت مواجهن
دیتا برای یه دیتاسنتر رو از کجا میخوان بیارن؟؟؟
اونم وقتی که تمام آمریکا و اروپا تحریممون کرده و داریم از ترکیه و امارات میگیریم؟؟؟؟؟

IFACO.Net
September 6th, 2009, 10:22
ظاهرا دوستان از اخبار آی تی کشور خبری ندارند !

خط فیبر نوری بین المللی فالکون چند ماه پیش به ایران از طریق چابهار و چند نقطه دیگر متصل گردیده و در صورت راه اندازی کامل ترمینال های وروردی دیتا از خط مذکور احتمال ارائه اینترنت پرسرعت برای دیتاسنتر ها در حد کشور های خارجی مثل انگلیس و ... میسر خواهد شد.

موفق باشید

IFACO.Net
September 6th, 2009, 10:31
اینهم خبر مربوط به فیبر نوری بین المللی فالکون

http://dpi.ir/newsdetail-fa-2697.html

>:D<

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شبکه‌ فالکون با عبور از دریای عمان و اتصال به کابل فلگ، بخشی از شبکه‌ی کابلی جهانی محسوب می‌شود که حدود 12 هزار کیلومتر طول دارد و از 13 کشور و 19 نقطه اتصال بین‌الملل عبور می‌کند.

این پروژه‌ی از سمت شرق به هند و از سمت غرب به مصر متصل می‌شود. کشورهایی که از طریق شبکه فالکون متصل می‌ شوند عبارتند از ایران با دو نقطه اتصال بین‌الملل، کویت، عربستان سعودی با دو نقطه اتصال بین‌الملل بحرین، قطر، دبی، عمان با دو نقطه بین‌الملل، یمن با دو نقطه اتصال بین‌الملل، سودان، مصر، هند با دو نقطه اتصال بین‌الملل، سریلانکا و مالدیو با دو نقطه اتصال بین‌الملل از طریق شبکه فالکون به شبکه جهانی بین‌المللی متصل می‌شوند و در نهایت این کشورها از طریق این شبکه جهانی به شبکه‌های بین‌المللی مثل فلگ، PCCW3، PCCW4 متصل می‌شوند.

مراسم افتتاح رسمی پروژه‌ فالکون شرکت ارتباطات زیرساخت روز 8 بهمن‌ماه سال 87 انجام شد، پروژه‌ای که شرکت ارتباطات زیرساخت به منظور تأمین شبکه ارتباطی بین‌المللی خود توافقنامه قرارداد هزار میلیارد ریالی پروژه‌ فیبر نوری فالکون را به امضا رسانده است.

قرار است با اجرای پروژه‌ فالکون، برای نخستین بار،‌ دو نقطه‌ی اتصال بین‌الملل در کشورمان ایجاد شود. به این ترتیب، انحصار تامین ظرفیت اینترنت کشور از کابل جاسک ـ فجیره در امارات خارج می‌شود و از طریق دو نقطه اتصال بین‌الملل چابهار و بندرعباس می‌توان مستقیما به شبکه‌های جهانی بین‌المللی متصل شد.

براساس قرارداد مربوط به پروژه فالکون به مدت 15 سال، ارتباطات بین‌الملل کشورمان می‌تواند مستقیما از طریق شبکه‌ی فلگ، با تمامی نقاط اصلی ارتباطی جهان برقرار شود.

همچنین شرکت ارتباطات زیرساخت، 56 لینک STM1 را برای 15 سال از شرکت فلگ، پیش خرید کرده است، در صورت نیاز کشورمان به افزایش ظرفیت، امکان خرید برای هر میزان ظرفیت مورد نیاز از طریق این شبکه فراهم خواهد شد.

به گزارش ایسنا به این ترتیب امکان دسترسی کشورمان به بزرگراه‌های ارتباطی بین‌المللی در کشورهایی که دارای نقاط اتصال مشترک هستند فراهم می‌شود و با توجه به end-to-end بودن سرویس‌ها در پروژه‌ فلگ‌ و عدم پرداخت هزینه‌های اضافی تانقاط انتهایی، هزینه‌ی دسترسی به اینترنت در کشور کاهش می‌یابد.

از جمله مزایای اقتصادی این قرارداد، امکان کسب درآمد از طریق ترانزیت یا فروش پهنای باند به کشورهای همسایه و یا کشورهای آسیای میانه است. در حال حاضر از طریق مسیرهای فیبر نوری اغلب کشورهای همسایه به شبکه زیرساخت متصل هستند، بدین ترتیب کشورهای آسیای میانه می‌توانند از طریق اتصال فیبر نوری با نزدیک‌ترین نقطه مرزی ایران به کشورها و شبکه‌های جهانی اطراف کشورمان متصل شوند.

ایران در مرکز منطقه‌ای همجوار با 15 کشور با بیش از 350 میلیون نفر جمعیت قرارداد و به همین دلیل از نظر جغرافیایی، موقعیت مناسبی برای تبدیل شدن به مرکز ارتباطی منطقه را داراست.

شری پوینت جرج - مدیر عامل شرکت فالکون - در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب و این که ایران دهمین کشور منطقه است که از مزایای برقراری ارتباط از طریق فالکون مطلع است اظهار کرد: در حال حاضر فالکون ارتباط دیگر کشورهای آسیای میانه مانند عمان،‌ امارات، عربستان، قطر، بحرین، کویت، عراق، یمن و اردن را برقرار می‌کند و از طرفی می‌تواند 2/5 میلیون ارتباط تلفنی را به‌صورت همزمان امکانپذیر کند.

وی با بیان این که ظرفیت Multi terabit شبکه فالکون نیازهای 25 سال آتی ایران را تامین می‌کند تصریح کرد: تمامی ‌مراکز آموزشی در ایران می‌توانند با دانشگاه‌ها و برنامه‌های اموزش الکترونیکی با دورترین مناطق روستایی ارتباط برقرار کنند.

مدیر عامل شرکت فالکون با بیان این که درحال گسترش شبکه جهانی خود هستیم خاطر نشان کرد: در میانه راه گسترش سیستم کابلی خود در منطقه مدیترانه با استفاده از سیستم کابلی جدید به نام سیستم ‌هاوک، بین مصر و فرانسه که کشورهای بیشتر مانند سوریه و یونان را متصل می‌کند هستیم که این سیستم برای ارایه خدمات در اواخر سال 2009 آماده خواهد شد.

غلامرضا کشت‌گر - معاون شرکت ارتباطات زیرساخت - هدف از این پروژه را پاسخگویی به نیازمندی‌های ارتباطی کشور و فراهم آوردن امکانات جهت ارائه‌ سرویس‌های مختلف ارتباطات سیار، ثابت، دیتا، بخش خصوصی، نظامی و بانکداری الکترونیکی ذکر کرد.

وی با تاکید بر این که ارائه خدمات با حداکثر اطمینان و حداقل هزینه هدف ما است، درباره‌ رویکرد تکنولوژی در این حوزه گفت: لایه‌ای شدن شبکه، هوشمندی شبکه در بازیابی و حفاظت از ترافیک‌ها، ارائه‌ SLA، پشتیبانی هوشمند از ترافیک‌های دیتا، هوشمندی در مدیریت پهنای باند در لایه‌ انتقال و سیستم مدیریت شبکه یکپارچه و شبکه‌ همزمانی از جمله این رویکردها محسوب می‌شود.

کشت‌گر با تاکید بر این که اگر شبکه مناسبی نداشته باشیم نمی‌توانیم از ارتباطات بین‌الملل به خوبی استفاده کنیم گفت: با اجرای این پروژه با هر قطعی که اتفاق بیفتد ارتباطمان با مشکل مواجه نشده و قطعی مشکل‌ساز نخواهد شد.

اما محمد باقر ظهوری‌فر - مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت - کسب درآمد از طریق ترانزیت یا فروش پهناى باند به کشورهاى همسایه و یا کشورهاى آسیای میانه که در حال حاضر از طریق مسیرهاى فیبر نورى اغلب کشورهاى همسایه به شبکه زیرساخت متصل هستند را جمله مزایاى این پروژه دانست و گفت: به این ترتیب کشورهاى آسیاى میانه مى‌توانند از طریق اتصال فیبر نورى با نزدیک ترین نقطه مرزى ایران به کشورها و شبکه‌هاى جهانى اطراف ایران متصل شوند.

خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا
۱۳۸۸/۰۴/۳۰
۰۷:۴۴

sadegh
September 6th, 2009, 10:52
یعنی روزی میشه طعم واقعی اینترنت پرپرپرپرپرپرپرپرپر سرعت وو چشید؟
:63::78:
چه سرعتی خواهندداشت بندر عباس و چابهار<):):d

IFACO.Net
September 6th, 2009, 11:09
این کارو بکنن که چی؟
باید هاست وارز بدن دیگه... با این وضعیت تحریم های ایران حتی یه کنترل پنل درست حسابی هم نمیتونن رو سرورها بزارن...

دوست عزیز !

شما غیر از سی پنل، لایسنس هر پنل دیگری ( دایرکت ادمین ، پلسک و ... ) رو می تونید خریداری کنید و در داخل ایران ، حتی در خانه خودتان نصب و استفاده کنید !!! ;)

sshiran
September 6th, 2009, 11:58
باز من اینجا مخالفم درسته ما تو ایران هم اینترنت ماهواره ای داریم و ... فیبر نوری هم راه بیوفته درسته سرعت میترکه ولی وقتی تو ایران سرعت ها محدود میشن دیگه کاربرا به شکمشون صابون نزنن . خدا کنه وزیر ارتباطات این دوره که میگن مهندس کامپیوتر هم هست یکم به فکر بعضی چیزا باشه .

اما دیتا سنتر ، بابا سرور با ulink 10mb هنوز اونم 10 بالا نمیاد :-p اینا میخوان چند بدن به دیتا سنتر :105:

از کسی که پست داده خواهشمندیم بیان و یک توضیحاتی در این مورد بدن @-)