PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاثیر زیاد nginx بر سرعت لود سایت

alimosavi
October 25th, 2011, 16:08
سلام

خب بعد از تعریفهای زیادی که از این وبسرور شده بود تصمیم گرفتم تستش کنم .

این سایت رو بر روی nginx آوردم : 176.9.235.145

باید بگم تاثیرش از حد تصور من بالاتر بود .

حداقل لود صفحه رو به 1/10 رسونده در حالی که با 60 نفر آنلاین در لحظه بیشتر از 550 مگ رم نمی گیره ..

تجربیاتم رو اینجا کم کم بیان می کنم ..

- nginx حداقل برای سایت های دروپالی بهترین گزینه موجود هست .

البته تا حالا apache , lightspeed , lighthttpd رو تست کرده بودم . از بقیه وبسرور ها اطلاعی ندارم ...

این وبسرور برای استفاده از ماجول ها boost و drush دروپال بهترین نتایج رو بدنبال داره ...

---------- Post added at 03:04 PM ---------- Previous post was at 02:53 PM ----------

البته هنوز از apc استفاده نکردم . الان تمام صفحات دینامیک هست . اگر کش استاتیک هم ست بکنم مسلم تاثیرش بیشتر می شه .
سعی می کنم این گزینه رو انجام بدم و نتیجه رو بگم ..

کسی از شما در حالت پرو کسی یا از استفاده از سرور ریموت برای مثلا php-fpm استفاده کرده . روی سرعت اجزا تاثیری داره ؟

---------- Post added at 03:08 PM ---------- Previous post was at 03:04 PM ----------

php.source
October 25th, 2011, 16:23
تنها مشکلی که داره نگهدارییه این وب سرور هست
در این قدرت مندی بسیار حساس هستش

Woshka
October 25th, 2011, 16:55
اینجور تست کردن صحیح نیست
شما باید در یک سرور مشابه به این صورت تست کنید
100 تا درخواست برای هر دو تا 1000 تا 2000

بعد مقایسشون رو ببری روی یک گراف و نشون بدی
میزان مصرف رم به میزان ذرخواست ها
میزان زمان پاسخگویی با توجه به تعداد درخواست ها

alimosavi
October 25th, 2011, 17:18
در این قدرت مندی بسیار حساس هستش

منظورتون از حساس بودنش دقیقا چی هست ؟

php.source
October 25th, 2011, 17:20
دقیقا تخریب سری و نیاز داره مجددا ری استارت بشه.

alimosavi
October 25th, 2011, 17:23
اینجور تست کردن صحیح نیست
شما باید در یک سرور مشابه به این صورت تست کنید
100 تا درخواست برای هر دو تا 1000 تا 2000

بعد مقایسشون رو ببری روی یک گراف و نشون بدی
میزان مصرف رم به میزان ذرخواست ها
میزان زمان پاسخگویی با توجه به تعداد درخواست ها

درسته ولی هدف من اصلا این نبوده ( مقایسه ) . هدف من تنها و تنها افزایش کارایی بوده .
این مقایسه ها قبلا انجام شده و نیاز فکر نکنم باشه به مقایسه جدید .

حرف من مثلا اینه الان حدود 20 درخواست sql هست حالا این رو در سرور با رم 5 لافاسپیت یا آپاچی آوردم بالا نه تنها سرعت لود خود سایت رو سنجیدم بلکه تاثیرش روی مصرف رم رو هم در نظر گرفتم .
برای من مهم اینه که کاربرا وقتی تو سایت میان برای لود منتظر نمونند یا درخواستشون رد نشه .
با این شرایط نتیجه ای رو که از nginx گرفتم تغریبا 10 برابر بهتر از آپاچی و 2 برایر بهتر از lightspeed بود ..

mojiz
October 26th, 2011, 12:43
سلام
APC رو حتما حتما حتما نصب کن(مگه اینکه چیز دیگه ای داشته باشی مثل xcache یا eaccelerate)
درضمن مقایسه ایشون کاملا صحیح هست یعنی روی یک سایت که کار میکنه سرور رو تغییر دادن و حالا نتیجه رو نوشتن ، اون چیزی که شما میفرمایید مثل محیط آزمایشگاهی هست در برابر شرایط اصلی

شما تازه با تنظیمات nginx که ور بری تازه به قدرت این سرور پی میبری

من رو همه سرورهام nginx دارم و هیچ هزینه نگهداری نداره!؟ دقیقا منظورتون چیه؟

php.source
October 26th, 2011, 12:56
کاملا رایگان هستش.
در صورتی که مشکلی در رم یا پردازشگر ایجاد بشه سریعا دان میشه و باید ری استارت کرد
ولی قابل توجه که شرکت های بزرگی چون لیکویید وب از این وب سرور استفاده میکنن

mojiz
October 26th, 2011, 13:00
رم رو آره وقتی رو سرور کوچیک اجراش میکنم اذیت میکنه (سرور 128 مگ بود و openvz) ولی از وقتی از مجازی ساز با رم تضمینی استفاده کردم (KVM , VMware) مشکلی نداشته.
CPU رو دیگه نشنیده بودم و ندیدم! cpu به مشکل بربخوره چی سالم میمونه؟

alimosavi
October 26th, 2011, 13:05
کاملا رایگان هستش.
در صورتی که مشکلی در رم یا پردازشگر ایجاد بشه سریعا دان میشه و باید ری استارت کرد
ولی قابل توجه که شرکت های بزرگی چون لیکویید وب از این وب سرور استفاده میکنن

ممنون . ترکش می کم ..

البته خیلی از سایت های بزرگ از وبسرورهای دیگه استفاده می کنند . مهم اینه که روی سایت مخصوص تست بشه و جواب بده ..
شخصا از امکانات apache خیلی می خوام استفاده کنم ولی خب کاراییش زیاد نیست .. البته می شه د وبسرور رو همزمان در دو پرت مختلف فعال داشت ولی فکر نمی کنم اینکار مفید باشه باید با یکی کاملا سایت رو سازگار کرد ..

mojiz
October 26th, 2011, 13:18
وردپرس از همین سیستم که گفتی استفاده میکنه یعنی جلو nginx هست. سرور دیگه نمیدونم چیه.

alimosavi
October 26th, 2011, 13:21
وردپرس از همین سیستم که گفتی استفاده میکنه یعنی جلو nginx هست. سرور دیگه نمیدونم چیه.

خودم شخصا تست نکردم ولی آره وردپرز هم با nginx کاملا بهینه و عالی جواب می ده ...

mojiz
October 26th, 2011, 13:23
منظورم سایت wordpress.com بود. ولی کلا این سرور با ruby و php خیلی خوب کار میکنه

Woshka
October 26th, 2011, 20:40
منظورتون از حالت آزمایشگاهی چیه؟
ما روی همین سرور ها که داریم آپاچی رو تست کردیم!
هر کامپیوتر مثل یک آزمایشگاه هستش!

mojiz
October 26th, 2011, 20:56
یک سرور میریزید و روش وردپرس میریزید(یا جوملا یا هرچی) بعد با ab روش فشار میزارید. این فایده نداره، اینطوری شما وردپرس خالی رو تست کردید نه وردپرس با 1000 پست و 20 تا پلاگین .

راه درست این هست که مثل این دوستمون یک سایت که داره کار میکنه رو بردارید آپاچی رو قطع کنید و یک چیز دیگه بزارید جاش بعد ببینید تو مصرف رم، سی پی یو و سرعت لود چقدر تاثیر گذاشت. من خودم 2 تا سایت داشتم که آپاچی سرور رو میخابوند ولی بردم رو nginx و خیلی عالی کار کرد، بعدا تعداد کاربرا 2-3 برابر شد و فقط یکم رم رو زیاد کردم.
من سرورهای دیگه رو تست نکردم.

tinavps
November 25th, 2011, 13:57
ربطی نداره پورتال چی باشه کلا انجین ایکس pbhrg 1/8 آپاچی عمل می کنه در سایت واقعی نتایج تست شد
برای هر 1.4 ثانیه یک ویزینور نتایح زیر بدست آمد : توجه ویزیتورها واقعی هستند و بهترین بنچ مارک هم همین هست :
apache memcached fastcgi RESULT:
لود بالانسینگ 4 تا 8

nginxg fastcgi memcached
لود بالانسینگ 0.4 تا 1.6

ضمنا دوستان که گفتند نگهداریش سخته :
ربطی نداشت دوست عزیز نگهداری نمی خواهد وقتی کانفیگ خوب باشه اتفاقی نمی افته چرا سرویسش استاپ میشود؟=خوب وقتی مصرف رم و سی پی یو بالاتر رود و به انتهای ممکن رود یا سرور هنگ خواهد کرد یا اصولا مدیر سرور شمارو استاپ خواهد کرد.
دوست عزیز انجین ایکس مانند اتومبیلی است که تا زمانی که بنزین هست و پاروی پدال هست جلو می رود اما اگر کسی ترمز را بزند و به درخت بخورد مشکل از انجین ایکس یا اتومبیل نخواهد بود.

مواردی در تنظیمات انجین ایکس هست که به دلیل اهمیت نمی توانم در اینجا مطرح کنم اما بطور رایگان انجین ایکس شمارو tune می کنم سپس خودتان نتیجه را ببینید.