PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالاتی درباره ی سرور هاستینگ

rockinwwf
September 3rd, 2009, 19:20
سلام دوستان چند تا سوال داشتم که بیجواب موندن
یه سوال انیکه چه جوری به منابع Yum اضافه کنم
و سوال دیگه اینکه هر جا می خوام چیزی نصب کنم میگه به فلان چیز احتیاج دارم مثلآ libperl اینارو از کجا بیارم
سوال بعدی اینکه اگه برل(Perl) رو کلآ رو سرور ببیندم (Direct Admin) مشکلی بیش میاد یا نه؟ (در صورتی که کسی MT نخواد)
و سوال دیگم که خیلی برام مهمه اینه که نمی دونم چرا وقتی سایتو انتقال دادم رو سرور شخصی خودم گوگل تابر ها به مشکل بر خورد
سوال بعدی اینکه چه جوری بارتیشن tmp/ رو امن کنم و سوال آخر اینکه چه جور برت Ssh رو عوض کنم ؟
شرمنده از اینکه همه ی سوالاتمو یه جا برسیدم ممنون می شم جوابمو بدید ;)

fffaraz
September 3rd, 2009, 22:13
1 چه جوری به منابع Yum اضافه کنم
2 سوال دیگه اینکه هر جا می خوام چیزی نصب کنم میگه به فلان چیز احتیاج دارم مثلآ libperl اینارو از کجا بیارم
3سوال بعدی اینکه اگه برل(Perl) رو کلآ رو سرور ببیندم (Direct Admin) مشکلی بیش میاد یا نه؟ (در صورتی که کسی MT نخواد)
4و سوال دیگم که خیلی برام مهمه اینه که نمی دونم چرا وقتی سایتو انتقال دادم رو سرور شخصی خودم گوگل تابر ها به مشکل بر خورد
5سوال بعدی اینکه چه جوری بارتیشن tmp/ رو امن کنم و 6 سوال آخر اینکه چه جور برت Ssh رو عوض کنم ؟

1. یه فایل توش یه خط اضافه میشه.
2. سوال منم هست. منم چند تا چیز پرل کم دارم که برای نصب فایروال configserver رو دیرکت ادمین به مشکل بر خودم.
3. نمی دونم. ولی نکن خب، چیکارت داره مگه؟
4. گوگل تابر چیه دیگه ؟!
5. نمی دونم. ببین چیزی سردر میاری ؟!
http://www.eth0.us/tmp
http://www.crucialp.com/resources/tutorials/dedicated-server/securing-tmp-partition-cpanel-whm.php
http://sysadmingear.blogspot.com/2007/10/how-to-secure-tmp-and-devshm-partition.html
6. گفتی دیرکت ادمین داری دیگه ؟!
بخش admin tools
file editor
sshd_config

port 22 رو تغییر بده و # پشتش رو بردار، یه ریس بده.

7. وب مین رو هم نصب کن. خوبه.

zoghal
September 3rd, 2009, 23:27
وب مین برای چی کنار دایرکت ادمین نصب کنه؟

rockinwwf
September 4th, 2009, 00:02
ممنون از جوابت ولی برل از لحاظ امنیتی بعضی مواقع خطرات جدی داره
در باره Yum اگه می شه ادرس فایل رو بدین
در مورد ssh اونو می دونم منظورم این بود که توی فایر وال نباید تغییراتی بدیم ؟
وب مین چیه راستی؟

WebRang
September 5th, 2009, 23:10
یه سوال انیکه چه جوری به منابع Yum اضافه کنم
و سوال دیگه اینکه هر جا می خوام چیزی نصب کنم میگه به فلان چیز احتیاج دارم مثلآ libperl اینارو از کجا بیارم
سوال بعدی اینکه اگه برل(Perl) رو کلآ رو سرور ببیندم (Direct Admin) مشکلی بیش میاد یا نه؟ (در صورتی که کسی MT نخواد)
و سوال دیگم که خیلی برام مهمه اینه که نمی دونم چرا وقتی سایتو انتقال دادم رو سرور شخصی خودم گوگل تابر ها به مشکل بر خورد
سوال بعدی اینکه چه جوری بارتیشن tmp/ رو امن کنم و سوال آخر اینکه چه جور برت Ssh رو عوض کنم ؟
اصولا" وقتی سرور مجازی بهتان تحویل میدند ، خود سرور منیجرتان براتون این کار ها رو انجام میده!
اما بهتره خودتم انجام بدی!
(شاید نکرده باشه)
با دستور های زیر پکیج هات رو نصب کن
(که دیگه اررور نات پیکیج نده)
yum list installed
یا
yum list installed | more
yum list installed | less
و با دستور زیر هم آپدیتشان کن
yum -y update

در مورد tmp/ هم اگر مجازی سازتان اوپن وی زد باشه، امکان سکیور کردنش نیست!
اگروی ام ویر باشه میشه!
و برای درخواست آموزشش یه تاپیک جدا بزن ، راهنماییت کنم
مسلما" وقتی شما پرل رو غیر فعال میکنین سیستم های مدیریت محتوا و ... به مشکل بر میخورند
برای تغییر پورت اس اس اچ هم :
nano /etc/ssh/sshd_config
سپس پورت 22 رو به هر عددی که می خوای تغییر بده و بعد:
service sshd restart

موفق باشید

rockinwwf
October 29th, 2009, 20:23
سلام دوستان ممنون از کمکتون اون مشکلها حل شد حالا ۲ تا مشکل کوچیک دارم امیدوارم بتونید کمکم کنید
۱- چه جوری می تونم فضای آبلود فایل در دایرکت رو برای یوزر ها از ۱۰ مگابایت به مقدار بشتری افزایش بدم
۲ - من از توی دایرکت ادمین چند تا Ip جدید به سرور اضافه کردم اما نمی دونم چه جوری به صورت کامل اونارو به کل سرور (مثلا Apache) اضافه کنم ممنون می شم کمکم کنید

Online24
October 29th, 2009, 20:30
سلام دوستان ممنون از کمکتون اون مشکلها حل شد حالا ۲ تا مشکل کوچیک دارم امیدوارم بتونید کمکم کنید
۱- چه جوری می تونم فضای آبلود فایل در دایرکت رو برای یوزر ها از ۱۰ مگابایت به مقدار بشتری افزایش بدم
۲ - من از توی دایرکت ادمین چند تا Ip جدید به سرور اضافه کردم اما نمی دونم چه جوری به صورت کامل اونارو به کل سرور (مثلا Apache) اضافه کنم ممنون می شم کمکم کنید

direct admin / Administrator Settings /change Max File Upload Size (bytes)

ip ها با استفاده از پنل به کل سرور (!) ادد میشوند .

rockinwwf
October 29th, 2009, 23:28
سلام دوست من ممنونم از باسختون
اما اگه ادد شده بس چرا Ping نمیده در ضمن موقعی که Httpd رو ریست می کنم در بارهی Virtual Host و Port 80 روی اون Ip ها اررور میده در ضمن Ip هایی که من ادد کردم Ip های Free هستند ممنون می شم کمکم کنید