PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فراموشی پسورد bios

it-net
October 17th, 2011, 03:13
سلام
من یه لپ تاپ سونی دارم مدل sz780n.
به بایوسش رمز دادم و تویه این مدت با finger به جای پسورد وارد سیستم میشدم.

الان finger پریده و پسورد میخواد و یادم نیست و کلیه روشهایی که به ذهنم میومد رو انجام دادم:
1- باطری رو در آوردم (تا 24 ساعت هم در آوردم تاثیر نداشت.)
2- اتصال کوتاه هم دادم نشد.
3- از شاه کلیدهای الکی تویه نت هم استفاده کردم نشد (ماالله همه یه مطلب رو خوب کپی زده بودن در این مورد و از چند نفرشون سوال کردم اصلا نمی دونست شاه کلید چیه :دی)
4- تویه فروم اصلی سونی هم تاپیک زدم خبری نیست:
https://forum.sel.sony.com/viewtopic.php?f=34&t=11420

بعد تویه نت گشتم و یه چیزایی فهمیدم که اینا از یه خازن یا کیت کریستالی استفاده می کنن که باطری تاثیر نداره و باید از master cod استفاده کرد.
بعد دنبال مستر کد بودم که دیدم وقتی 3بار پسورد رو اشتباه بزنیم باید یه کد 7 رقمی بده که رفتم امتحان کردم دیدم نشد یعنی ماله من نداد.

بعد رفتم تو ست آپ رمزو اونحا هم اشتباه دادم دیدم که یه key میده که تو هر لحظه یه مدل کی 16 کاراکتری میده.
اینم جستجو کردم و به نتیجه ای نرسیدم.

تا حالا کسی به این مشکل بر خورده؟

it-net
October 17th, 2011, 19:11
یعنی کسی براش پیش نیومده؟

php.source
October 17th, 2011, 19:19
توش باتری نداره که در بیاری؟

it-net
October 17th, 2011, 19:20
توش باتری نداره که در بیاری؟
1- باطری رو در آوردم (تا 24 ساعت هم در آوردم تاثیر نداشت.)

php.source
October 17th, 2011, 19:42
نه اون باطری، باطری روی مین بوردش

it-net
October 17th, 2011, 19:47
عزیز من دیگه اینقدر اسکول نیستم.
لپ تاپ های سری جدید با در آوردن باطری بک آپ رمز بایوس پاک نمیشن و اگه درست بخونید پست اول رو میبینید که گفتم رو خازن کریستالی ذخیره میشن که باطری بک آپ رویه اینا الکی هست و تاثیری برای پاک کردن بایوس نداره.

php.source
October 17th, 2011, 19:49
:111: بزن بشکن کریستالو :دی ببین پس چی بوده

Ramin
October 17th, 2011, 20:11
دوست عزیز به یکی از نمایندگی های خدمات پس از فروش سونی در تهران مراجعه کنید .مشکل را برطرف میکنند .حتی رمز هارد را بدون از دست رفتن اطلاعات حذف میکنند. ربطی هم به گارانتی دار بودن یا داران نبودن گارانتی ندارد .چرا که این خدمات شامل گارانتی نیست و در هر صورت باید هزینه را پرداخت کنید .