PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبکه کردن دو کامپیوتر و سوال در مورد ip

Sajad
September 2nd, 2009, 00:55
سلام.
ببینید فرض کنید چند تا کامپیوتر + یک مودم adsl که دائم به اینترنت وصل باشه داریم.
یعنی مودم یوزر و پسورد رو داره و به isp متصل هست.
حالا هر تعداد کامپیوتر به این مودم وصل کنم همشون یه آیپی هستن! مثلا 11.12.13.14 همه کامپیوترها آیپیشون این میشه.
حالا میخواستم ببینم درخواستی به این آیپی داده بشه. (مثلا برای هک کردن) به کدوم یک از این کامپیوترها فرستاده میشه !؟
مثلا اگه درخواستی برای ریموت دسکتاپ داده بشه از طرف یکنفر به کدوم کامپیوتر درخواست ارسال میشه؟
یا امثالهم !

Mohsen
September 2nd, 2009, 01:02
در این مواقع NAT یا network address translation عمل میکنه
نمونه بهترش کامپیوترهای متعددی هستن که از یه ISP اینترنت میخرن، اونا هم در واقع همه یه دونه Ip دارن، مثلا وقتی یکیشون داره از rapid دانلود میکنه بقیه نمی‌تونن.
جزئیاتش رو بگردی خیلی زیاد تو وب هست!

Sajad
September 2nd, 2009, 01:38
برای کار شخصی میخوام ! توضیحات رو ساده بگید ممنون میشم.

Sepahrad
September 2nd, 2009, 01:47
با سلام
-----------
دوست عزیز شما اگه یک آیپی Valid داشته باشی میتونی خودش NATING راه بندازی یعنی خودت پشت NAT باشی که هک از این طریق کار بسی دشوار و نشدنی میباشد ! حالا میخواید چیکار کنید بگید تا بیشتر توضیح بدم ؟؟؟ توی یک شبکه هم که یک آیپی نمیتونه ماله دو کامپیوتر باشد !!!

NAT چیست ؟ ببینید شما از یک آیپی VALID میتونید پشتش چند آیپی رجیستر نشده داشته باشید به طوریکه این آیپی ها درخواستشون رو آیپی اصلی میفرسند البته درستش این هست که درخواست ها با آیپی رجیستر نشده به رجیستر شده تبدیل میشود و به مقصد فرستاده خواهد شد !

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید :)

Sajad
September 2nd, 2009, 02:58
ببینید الان تو خونه چندتایی کامپیوتر و لپ تاپ هست.
سیستم عامل هاشونم هیچکدوم مثل هم نیست.
یه مودم adsl هم هست که یوزر پسورد روش سته. در نتیجه حالا چه از طریق lan چه wlan کامپیوترها رو مودم متصل کنم به اینترنت وصل هستند. البته با آیپی یکسان.
الان من میخوام یکی از کامپیوترها رو به عنوان سرور راه اندازی کنم که هر جا رفتم (مسافرت) بتونم به کامپیوترم و فایل هام دسترسی داشته باشم. البته یکی از کامپیوتر ها فقط به عنوان سرور هست. بقیه مصرف کننده عادی هستن.
حالا بقیه کامپیوترها مهم نیست آیپیشون چی باشه . اما اون کامپیوتر میخوام آیپیش جدا باشه تا وقتی از مثلا جای دیگه درخواست زدم اون سیستم رو برام بیاره
اگه متوجه نشدید بگید تا بازم توضیح بدم.
امیدوارم جواب مناسبی ارائه بدید و ما رو خوشحال کنید.

Veria
September 2nd, 2009, 04:01
فقط یک راه داره
که آی اس پی شما به شما یک آی پی ولید در اینترنت بده
مثل سرور ها

Mohsen
September 2nd, 2009, 05:27
همون طور که دوستان توضیح دادن از NAT برای این استفاده میشه که ارتباط چندین کامپیوتر که در عمل یه دونه ip معتبر بیشتر ندارن درست صورت بگیره، یعنی مثلا 5 تا کامپویتر تو یه شبکه هستن و دارن با بیرون از اون شبکه ارتباط برقرار میکنن. کاری که NAT میکنه مثل یه واسطه بین این شبکه داخلی و اون شبکه بیرونی هست یعنی مثلا یه کامپیوتر یه چیزی برای بیرون می‌فرسته، توسط NAT به جای ip فرستنده ، اون ip معتبر موجود قرار میگیره و یه سری اطلاعات هم تو یه جدول ذخیره میشه که بعدا اگه جوابی برای این بسته اومد باید به کی تحویل داده بشه، جواب‌ها هم به دست ماشینی که NAT روش هست میرسه و اون با توجه به چیزهایی که تو جدول ذخیره کرده مشخص میکنه که بسته به کی داده بشه.

چیزی که هست اینه که همون طوری که شما می تونید تو خونه‌تون NAT داشته باشید، isp ای هم که به شما سرویس میده از NAT استفاده کرده و احتمالا فقط یه دونه (یا شاید چند تا) ip داره. بنابراین در اولین قدم برای اینکه شما بفهمید لزوما به خونه تون وصل میشید به یه ip برای خودتون نیاز دارید. حالا تو شبکه داخل خونه‌تون ممکنه بتونید از NAT استفاده کنید و مقصد اصلی رو پیدا کنید(مطمئن نیستم)
اما در هر حال با توجه به اینکه شما یه ip می‌خرید پس ساده تر این هست که اون ip رو دستی روی کامپیوتری که می‌خواید بهش از راه دور وصل بشید ست کنید و به این ترتیب راحت و بدون نیاز به استفاده از NAT بهش دسترسی داشته باشید.
البته در صورتی که امکان تهیه ip براتون نیست ، باید دید، شاید راه دیگه‌ای هم باشه.

Sajad
September 2nd, 2009, 05:45
فقط یک راه داره
که آی اس پی شما به شما یک آی پی ولید در اینترنت بده
مثل سرور ها

تو این موردش مشکلی نیست! سوال من چیز دیگس.

Sajad
September 2nd, 2009, 05:48
همون طور که دوستان توضیح دادن از nat برای این استفاده میشه که ارتباط چندین کامپیوتر که در عمل یه دونه ip معتبر بیشتر ندارن درست صورت بگیره، یعنی مثلا 5 تا کامپویتر تو یه شبکه هستن و دارن با بیرون از اون شبکه ارتباط برقرار میکنن. کاری که nat میکنه مثل یه واسطه بین این شبکه داخلی و اون شبکه بیرونی هست یعنی مثلا یه کامپیوتر یه چیزی برای بیرون می‌فرسته، توسط nat به جای ip فرستنده ، اون ip معتبر موجود قرار میگیره و یه سری اطلاعات هم تو یه جدول ذخیره میشه که بعدا اگه جوابی برای این بسته اومد باید به کی تحویل داده بشه، جواب‌ها هم به دست ماشینی که nat روش هست میرسه و اون با توجه به چیزهایی که تو جدول ذخیره کرده مشخص میکنه که بسته به کی داده بشه.

چیزی که هست اینه که همون طوری که شما می تونید تو خونه‌تون nat داشته باشید، isp ای هم که به شما سرویس میده از nat استفاده کرده و احتمالا فقط یه دونه (یا شاید چند تا) ip داره. بنابراین در اولین قدم برای اینکه شما بفهمید لزوما به خونه تون وصل میشید به یه ip برای خودتون نیاز دارید. حالا تو شبکه داخل خونه‌تون ممکنه بتونید از nat استفاده کنید و مقصد اصلی رو پیدا کنید(مطمئن نیستم)
اما در هر حال با توجه به اینکه شما یه ip می‌خرید پس ساده تر این هست که اون ip رو دستی روی کامپیوتری که می‌خواید بهش از راه دور وصل بشید ست کنید و به این ترتیب راحت و بدون نیاز به استفاده از nat بهش دسترسی داشته باشید.
البته در صورتی که امکان تهیه ip براتون نیست ، باید دید، شاید راه دیگه‌ای هم باشه.

ببخشید ! Nat یه چیز سخت افزاره یا نرم افزاری !!!
اون آیپی که میگید تهیه کنیم همون آیپی ثابت از isp باید بگیریم! منظور همینه دیگه؟ اگه اینه مشکلی بابتش نیست.

Veria
September 2nd, 2009, 06:06
شما آی پی رو برای سیستمی که میخواید در دسترس باشه تعریف کنید
از اینترنت از هرجا خواستید اون آی پی رو بدید و به سیستم وصل بشید

fffaraz
September 2nd, 2009, 11:46
من فکر می کنم اگر از بیرون (اینترنت) درخواست اتصالی بیاد فقط به مودم میره نه به هیچ کدوم از کامپیوتر ها.
ولی یه جا تو تنظیمات مودم هست که میگه اگر Connection Request اومد برای فلان port تو forward ش بکن به این آی پیه داخلی. اسم بخشش شاید Port Forwarding باشه.
اونجا مثلا می تونید بگین وب سرور من 192.168.1.2 ه پس تو بیا request های tcp برای پورت 80 رو بفرست براش.
البته اکثرا برای برنامه های p2p یا بازی های تحت شبکه از این بخش استفاده می کنن برای همین هم بعضی از مودم ها خودشون یه لیست از بازی ها و پورت هاشون دارن.

Sepahrad
September 2nd, 2009, 11:50
با سلام
------------
کار ساده ای هست ! شما میتونید یکی از سیستم هاتون رو همیشه روشن نگه دارید و آیپی ولید بهش بدید و بقیه کامپیوتر ها پشتش از nat استفاده کنند و آیپی غیر رجیستر شده یعنی مثلا 192.168.0.xxx و یا 192.168.1.xxx استفاده کنید و کامپیوتر ها دیگه هم آیپی تبدیل میکنند و مشکلی نخواهد بود البته بهتر هست دو تا آیپی ولید بگیرید و یکیش رو بدید به سرور و یکیش هم به مودم و از مودم nat گیری کنید که بقیه کامیپوتر ها با مودم در ارتباط باشند یعنی تبدیل کنند و سرور خودش تکی با مودم در اتباط باشه ؟!!

متوجه شدید ! البته میتونید از آی اس پی کمک بگیرید یک هزینه بگیرند و باستون درست کنند ! و اینکه سرعت نت من بالا باشه که بتونید بهش دسترسی پیدا کنید و اگر هم مودم قطع شد ! برید مودم از اینرتنت ریست بدید !

موفق باشید :)

packsaft
September 2nd, 2009, 12:44
سلام.
ببینید فرض کنید چند تا کامپیوتر + یک مودم adsl که دائم به اینترنت وصل باشه داریم.
یعنی مودم یوزر و پسورد رو داره و به isp متصل هست.
حالا هر تعداد کامپیوتر به این مودم وصل کنم همشون یه آیپی هستن! مثلا 11.12.13.14 همه کامپیوترها آیپیشون این میشه.
حالا میخواستم ببینم درخواستی به این آیپی داده بشه. (مثلا برای هک کردن) به کدوم یک از این کامپیوترها فرستاده میشه !؟
مثلا اگه درخواستی برای ریموت دسکتاپ داده بشه از طرف یکنفر به کدوم کامپیوتر درخواست ارسال میشه؟
یا امثالهم !

سلام

ببین عزیزم شما اون سروری که داری و به مودم وصله یه آی پی ولید داره حالا استاتیک یا دینامیک

حالا اگه شما ریموت رو تو اون سیستم فعال کنی بهش دسترسی داده میشه فقط این سیستم

هستش که آی پی ولید داره و اونایی که nat شدن آی پی ولید ندارن بلکه آی پی اینولید دارن پس اگه

تقاضای ریموت به اونها بشه اونها اصلا آپی ولیدی ندارن که بشه از طریق اون بهش ریموت کرد پس تقاضا

میره به سرور. مگر اینکه تحت شبکه باشه نه اینترنت.برای این که خودت لمس کنی این موقعیت رو ،ریموت

رو تو یکی از سیستمهایی که nat شده فعال کن و برو از طریق یه سیستم دیگه مثلا ماله دوستت یا

کافی نت سعی کن به ریموت وصل بشی خواهی دید که نمیشه که بدلیل همون بحث آی پی هستش
-----------------------------
موفق باشی

Mohsen
September 2nd, 2009, 16:39
ببخشید ! Nat یه چیز سخت افزاره یا نرم افزاری !!!
اون آیپی که میگید تهیه کنیم همون آیپی ثابت از isp باید بگیریم! منظور همینه دیگه؟ اگه اینه مشکلی بابتش نیست.

دوستان توضیحات لازم رو دادن

NAT نرم‌افزاری هست، اما روی بعضی از سخت‌افزارها هم به طور پیش فرض نرم‌افزارش وجود داره!

بله منظور همین هست که یک IP معتبر و valid از ISP بگیرید و اون رو روی کامپیوتری که می‌خواید از راه دور بهش وصل بشید ست کنید. بستگی به ساختار شبکه داخل خونه تون ممکنه یه مشکلاتی باشه! ولی به طور کلی هر سیستمی که IP معتبر و Valid داشته باشه از همه جا میشه بهش وصل شد!
بهترین راه حل این هست که همون طور که یکی از دوستان گفتن از خود ISP کمک بگیرید و بهشون بگید من میخوام یه همچین کاری بکنم، بعد هم برید خونه دوستی آشنایی چیزی که از یه ISP دیگه اینترنت داره و تو همون شهر خودتون تست کنید و مطمئن بشید همه چی درست کار میکنه.