PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیدا کردن دیتاسنتر از روی آی پی؟

A M I R
October 14th, 2011, 12:10
سلام

دوستان دو سه تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.

اساتیدی که آشنایی دارن احتمالا راهی وجود داره که بشه از روی آی پی که طرف ارائه میده متوجه شد از کدوم دیتا سنتر سرویس ارائه میده؟

توی این دیتا سنتر ها اگه لطف کنید بی کیفیت هاش رو معرفی کنید ممنون میشم. من قبلا یه vps از یه شرکت خارجی گرفته بودم بنا به گفته ی خودشون روی iweb بود. توی 6 ماه حتی 10 دقیقه هم قطعی ازش ندیدم. البته واسه 6 ماه چیزی حدود 400 تومن هزینه کردم! دفعه ی بعدی گیر نتروتینگ افتادم روزهای قطعیش از وصل بودنش سبقت گرفت!!!

یه تاپیک پیدا کردم که توش یکی زحمت معرفی دیتاسنترها رو کشیده بود، ولی متاسفانه چیزی که مد نظرم بود دستگیرم شد، تا جایی که فهمیدم خیلیا که vps میفروشن میرن دنبال ارزون قیمتهاش و طبعا واسه مشتری بدبخت هزار جور مشکل بوجود میاد. بیشتر هدفم اینه دیتاسنترهای بد رو بشناسم.

سوال سوم اینکه وارز بودن و محل سرور تا چه حد تو کیفیت سرور تاثیر داره یا اصلا تاثیری داره؟

ممنون

TukaNet
October 14th, 2011, 12:57
میتونید داخل لینک زیر آی پی آدرس رو وارد کنید و طبق اطلاعاتی که میده دیتاسنتر رو شناسایی کنید

Whois Lookup & Domain Availability Search | DomainTools (http://whois.domaintools.com/)

دیتاسنترها تعدادشون واقعا زیاد هست و جوری نیست که قابل لیست کردن و .... باشه

داون تایم فقط به دیتاسنتر مربوط نیست و ممکنه مشکل از طرف سرویس دهنده ای باشکه که سرویس میگیرید

در ضمن اینکه می فرمایید کسانی که سرویس VPS می دهند دنبال سرور ارزان قیمت میروند نتیجه گیری درستی نیست

وارز یعنی جایی که قانون نداشته باشه و در نتیجه چنین جایی کیفیت و خدمات مناسب ارائه نمیکنه ! ;)