PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا دوستان متخصص و باتجربه راهنمایی کنند

masoum
October 10th, 2011, 18:23
سلام
من یه راهنمایی نیاز دارم
اکثر سایتهای اینترنتی دینامیک هستند. حالا میخوام بدونم که اگه بخوایم یه سایت دینامیک بسازیم باید حتما با استفاده از یکی از cms ها مثل جوملا باشه ؟ و اینکه چه جور سایتهایی رو باید با cms ها نوشت ؟
من به تازگی دارم روی جوملا کار مبکنم. css و html و php هم در حد معمول بلدم. دوست دارم طراحی سایت انجام بدم و پروژه بگیرم کار کنم. نمیخوام اول برم خیلی ماهر بشم و بعد کار انجام بدم.
چون در حین انجام کار آدم خیلی چیزها رو یاد میگیره. حالا میخوام بدونم که بهتره که یه سایت دینامیک رو با cms ها نوشت یا اینکه ظاهر سایت رو با نرم افزارهایی که بلدیم طراحی کنیم و کدنویسیش رو هم خودمون مثلا با php انجام بدیم ؟

hamidreza_s
October 10th, 2011, 21:22
سوال جالبیه. منم مشتاقم نظرات برنامه نویسارو بدونم. ولی نظر من اینه که اینکار سلیقه ای هست. بعضی شرکتها یک سیستم برا خودشون کد میزنن ولی بعضی ها با همین سیستم های رایج کار میکنن. ولی اغلب شرکت های بزرگ برا خودشون یه سیستم ایجاد میکنند.
و البته طراحی یک سیستم جدید از پایه سواد بالایی میخواد. و فکر نکنم در توان شما باشه. شما با این چیزایی که اسم بردی اگه عمقی نباشند نمیتونی کاری از پیش ببری. من خودم اول همینکارو کردم بعد که سوادم رفت بالا غلاف کردم نشستم سر جام و دیدم سیستمی که خودم نوشتم خیلی ایراد داشته.(ایراد طراحی مهندسی)

AbiriAmir
October 10th, 2011, 21:33
با سلام
اول خدمتتون عرض کنم که بله در هنگام کار تجربه بسیار کسب میشه
به شخصه من کارم رو از هیچی بلد نبودن شروع کردم و الان سیستم اختصاصی خودم رو دارم و با کمی تغییرات در سیستم در سایت های مختلف استفاده میکنم
طراحی با cms های رایج پیشنهاد خوبی است در شرایطی که اولا نیاز شما را برطرف کند و دوما طرف شما (مشتری) به این مسائل گیر ندهد یا متوجه نشود
وگرنه با خیلی جاها که قرارداد میبندید شرط میکنن که از سیستم اوپن سورس استفاده نشه...
شما میتونید php رو بنویسید و template based بنویسید که به راحتی قالبش عوض شه

یا از cmsهای ساده استفاده کنید که بتونید ویرایشش کنید مثل cms ایرانی راش که برنامه نویسشم تو همین انجمن مدیره...

masoum
October 12th, 2011, 11:33
اول ممنون از نظرات دوستانی که پاسخ دادند
درسته که با سواد کم، کاری که آدم انجام میده خیلی ایراد داره ولی درحین انجام همون کار که سوادش میره بالا ایرادای کارش و میفهمه و برطرف میکنه
من توی ویرایش cms ها مشکلی ندارم. چون حسن همین زبانهای open source اینه که هرجا ایرادی داشتی با یه سرچ خیلی راحت میتونی مشکلت رو حل کنی. و اما اینکه گفتین php رو به صورت template based بنویسم منظورتون چیه ؟ من درست متوجه نشدم. میشه لطف کنین یکم بیشتر توضیح بدین ؟
تازه php هم که open source هست !!! اینکه گفتین "با خیلی جاها که قرارداد میبندید شرط میکنن که از سیستم اوپن سورس استفاده نشه" منظورتون از cms های open source بود ؟

hostiran
October 12th, 2011, 12:58
معمولا سیستم هایی مثل جوملا از یک فریم ورک استفاده می کنند که خودشون نوشتن این باعث میشه کار نوشتن سیستم و توسعه اون راحت تر بشه . حالا شما نیازی نیست فریم ورک برنویسید اگر php یاد گرفتید برید دنبال کار با فریم ورک هایی مثل zend frame work - YI - php cake و ... تمامی پروژه های بزرگ با فریم ورک مخصوص نوشته شدند

php.source
October 12th, 2011, 13:52
به نظر من اول از تیکه کد ها شروع کن. مثلا ساخت یک صفحه عضو گیری. یا یک پنل ساده و یا فرم تماس با ما. یکم که دستت امد برو سراغ cms ها و ببین نحوه نوشتنشون چه جوریه. کار با فریم ورک به نظر من بای شما زوده :دی

AbiriAmir
October 12th, 2011, 22:02
template based منظورم سیستم بر پایه قالبه
سیستمی که کدهای php یش از کدهای htmlش جداست و به راحتی قالبش عوض میشه...
دوستان نظرات خوبی دادن...

masoum
October 15th, 2011, 18:51
راستش من از cms راش زیاد سر در نیاوردم !
ولی اگه ممکنه بگید که چطور میتونم php رو به صورت template based بنویسم ؟ آخه هرچی سرچ کردم چیز خاصی پیدا نکردم تو این زمینه که کمکم کنه

AbiriAmir
October 15th, 2011, 23:11
توی انجمن rightclick مقاله آموزشیش هست