PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش کوچ از ویندوز به لینوکس

Arashdn
August 30th, 2009, 12:37
سلام
این اموزش رو میخوام خودم بنویسم و نه اینکه از جایی کپی پیست کنم
خب این آموزش بره چه کسانی خوبه
1- کسانی که از این ویندوز بی خود میکروب سافت خسته شدن
2- کسانی که از ویروس خسته شدن
3- کسانی که دنبال تنوع هستن
4- و خلاصه هر کسی که بخواد کوچ کنه به لینوکس

من زیاد حاشیه نمیرم به مقدمه و تاریخچه و فلان کس و بهمان کس هم نمیپردازم
آموزش هم همش رو سیستم خود بدبختم تست شده و مشکلی نداره ولی باز حتما قبل هر کاری از اطلاعات مهم بکاپ بگیرید

خب قدم اول :
اول بزارید بدونیم اصلا لینوکس چیه ؟ به چه دردی میخوره ؟ و اصلا چرا باید نصبش کنم
لینوکس یه سیستم عامله که هم برای دسکتاپ و هم برای سرور نوشته شده
کرنل بسیار قدرتمندی داره و اوپن سورسه یعنی مثل ویندوز نیست که انحصارا دست ماکروسافته لینوکس تمام سورس و هر چی که تو هسته (کرنل) اش هست رو در اختیار همه قرار میده همین باعث میشه اشکالات این سیستم عامل خیلی سریع حل بشه
کرنل لینوکس جوریه که هر فایل ناشناسی که عکس یا فیلم نباشه برای اجرا پسورد روت رو میخواد این باعث میشه که هیچ ویروس یا برنامه مخربی در این سیستم عامل قدرتمند اجرا نشه

لینوکس یه محیطی داره مشابه داس ویندوز به نام ترمینال که 10000000000000000000000000 بار از داس ویندوز قوی تره و تقزیبا همه کاری میشه باهاش کرد (رو سرور ها شدیدا کاربرد داره)

توجه : عده ای به اشتباه چنین تصور میکنن که کل لینوکس همین محیط ترمینال این تصور 100000 درصد اشتباهه و لینوکس نه تنها یه نوع محیط کار گرافیکی بلکه 3 تا داره

بله دسکتاپ (محیط کار گرافیکی لینوکس) سه تاست
Gnome : این دسکتاپ که به طور پیشفرض در اکثر لینوکس ها هست نه زیاد سنیگینه نه خیلی مبتدی و کار باهاشم برای همه راحته

KDE: این دسکتاپ گرافیکی ترین و زیباترین دسکتاپ لینوکس که به نظر من Vista areo رو هم حریفه فقط یه کمی سنگینه

XFCE : این دسکتاپ خیلی سبکو خیلی ساده است و زیاد استفاده نمیشه

خب فعلا همین به عنوان یه مقدمه باشه تا کم کم آموزش اصلی شروع بشه
لطفا در این تاپیک به هیچ وجه پست ارسال نکنید و اجازه بدید تا تمامی مراحل اموزش تموم بشه
سوالات و مشکلات هم در تاپیک مشکلات در هنگام کوچ از ویندوز به لینوکس (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=3278) مطرح کنید
با سپاس

Arashdn
September 3rd, 2009, 10:03
دوستان فکر نیکنید آموزش رو نمینویسم ها
منتها همون روز دیدم یکی از وب مستران عزیز (نامش رو نمیبرم) دقیقا همین نوشته رو کپی پیست کرده و با نام خودش در فرومش گذاشته
در نتیجه همه آموزش رو مینویسم و در یک فایل پی دی اف میزارم اینجا