PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید لپ تاپ

arix
October 6th, 2011, 14:36
سلام دوستان.یک لپ تاپ قدرتمند می خوام تهیه کنم.خودم vio سری z و سری s مد نظرم هست

1 - اول اینکه بین 3 برند اپل و سونی و دل می خواهم انتخاب کنم

2 - دوم اینکه نمی دونم فرق سری s با z وایو چیه و چرا اینقدر اختلاف قیمت؟اگر کسی راهنمایی کنه ممنون می شم

3 - اگر شما پیشنهاد دیگه ای دارید بنویسید

ممنونم از شما

:113:

smartieuser
October 6th, 2011, 14:48
پیشنهاد میکنم اول بگین چه قدر میخواین هزینه کنین ! اینجوری میشه دقیقا به شما مدل داد !

Amir.Mansoury
October 6th, 2011, 14:50
بین این 3 دل را پیشنهاد میدم. چون هزینه کمتر میکنید و سخت افزار بالاتری در اختیاریتون دارید.

arix
October 6th, 2011, 19:52
پیشنهاد میکنم اول بگین چه قدر میخواین هزینه کنین ! اینجوری میشه دقیقا به شما مدل داد !

تا یک و پونصد فکر کنم مناسب باشه

AmirHosein
October 6th, 2011, 20:12
منم دِل رو پیشنهاد میدم با یه هزینه مناسب میتونید یه لب تاب با سخت افزار خوب تهیه کنید.

arix
October 6th, 2011, 20:50
منم دِل رو پیشنهاد میدم با یه هزینه مناسب میتونید یه لب تاب با سخت افزار خوب تهیه کنید.

ممنونم
خب پس دل می گیرم.اتفاقا لپ تاپ قدیمی خودمم دل بود.خیلی راضی بودم.حالا چه مدلی رو پیشنهاد می دید برای صفحه 15 اینچ؟(حتما می خواهم 7 هسته ای باشه)

ViToN
October 6th, 2011, 21:57
ممنونم
خب پس دل می گیرم.اتفاقا لپ تاپ قدیمی خودمم دل بود.خیلی راضی بودم.حالا چه مدلی رو پیشنهاد می دید برای صفحه 15 اینچ؟(حتما می خواهم 7 هسته ای باشه)

درود

DELL Inspiron 5110, CORE I7
بنده واقعا ازش راضی هستم واقعا خر کار هست .!

trueenzo
October 7th, 2011, 01:55
1
بحث سلیقه ای هست
2
درصد بالایی از لپ تاپ های دنیا در کارخانجات فاکسکان تولید می شوند و از لحاظ کیفیت اسمبل همگی یکی هستند
3
بیشتر انتخاب قظعات اهمیت دارند که به نیاز بر می گردد
4
در طراحی برندهای متفاوت فاکتورهای بعضا متفاوتی را لحاظ می کنند
مثلا دل روی گرمای سیستم زیاد اهمیت قایل نمی شود
5
7 هستهای به گمانم 8هسته ای
i7
منظورتان است
6
سعی کنید هارد سیستم مورد نظر حتما 7200 دور باشد که در سرعت مهم است و رم 6 گیگ حداقل
سی پی یو آی 7 باشد کافیست روی مدل حساس نشوید
/o

HyperServer
October 7th, 2011, 02:07
درصد خرابی DELL در حال حاضر نسبت به بقیه بیشتر هست...

DELL به ظاهر مانفیگ خیلی خوبی داره اما قطعات کیفیت مطلوبی ندارند.

Sony کیفیت خوبی داره اما واقعا اون قیمت ارزش نداره

پیشنهاد من به شما HP هست

به عنوان مثال مدل DV6-6070ee
پردازنده Sandy-Bridge به همراه 4 گیگ رم + 6770 + 5هارد 500 که 7200rpm هست.
البته فکر میکنم دیگه تو بازار نباشه ....6080 هست که هاردش 750 5400rpm هست.

mdt
October 7th, 2011, 02:23
سلام،

فقط سراغ سونی نروید که خاطره های بدی هم من و هم دوستان دیگرم داریم، از سوختن هارد و از دست رفتن اطلاعات بگیر تا سوختن مادربورد و روی دست ماندن لپ تاپ!

bootable
October 7th, 2011, 02:34
dell رو توصیه می کنم اصلا کار نکنی، خصوصا سری های Inspiron و vostro، اما سری latitute جای مانور داره ...
پیشنهاد من واسه این قیمت HP و ASUS هست و مدل خاصی رو هم بخوام معرفی کنم میگم hp pavilion dv6 6090. چون خود من به دهها نفر فروختم و توصیه کردم، ولی حتی 1 برگشتی نداشت و البته همه کاملا راضی بودند

اما در کل! برای معرفی مدل برای حوزه کارایی، حدود قیمت، جزئیات تصویر و امکانات جانبی ذکر بشن

HyperServer
October 7th, 2011, 02:53
لپ تاپ های sony عرضه شده توسط ایران رهجو افتضاح هست...
ما برای هدیه به فروشنده های برتر مجموعه ای تهیه میکنیم (به ناچار) که متاسفانه از لحاظ کیفیت جنس و گارانتی افتضاح هست !!!!

lvlehrad
October 7th, 2011, 04:44
منم احتمالا میخوام لپ تاپ بگیرم ولی نظرم روی اپل هست نمیدونم دوستان چرا هیچکی پیشنهاد نداد :دی

ten_soldier
October 7th, 2011, 05:19
دوست عزیز من یکی از دوستام تو کار لپ تاپه .. هم وارد میکنن هم گارانتی دارن و ...
اصلا طرف dell نرو .. من خودم dell دارم اما قدیمیه .. dell از بعد از 1510 ها بعد جوری خراب کرده جوری که بیشترین آمار توی خرابی رو دارن و مخصوصا بخش حرارتی گرافیکی ..
لپ تاپ های سونی هم گرون هستن و فقط پول مارکش رو میخوره که به نظر من درسته کیفیتش خوبه اما قیمتش خیلی بالاتر از اون کیفیتیه که داره میده

اگه یه لپ تاپ خوب میخوای با گارانتی که هم تو ایران ساپورت بشه هم با گارانتی که ایران میده هرجای دنیا هم که بری ساپورت کنن asus رو پیشنهاد میکنم ...
یه مدلش هست که الان دقیق اسمش توی ذهنم نیست مشخصاتش اینه :

Best Price ASUS G73SW-A1 Republic of Gamers 17.3-Inch Gaming Laptop
ال ای دی : فول HD
رم : 8 گیگ و ساپورت تا 16 گیگ!
usb :3

Intel Core i7-2630QM (2.0 GHz Quad-Core with Turbo Boost up to 2.8GHz); 8GB DDR3 1333MHz (4 x 2GB SODIMM Sockets, up to 16GB)

Nvidia GTX 460M Graphics with 1.5GB GDDR5; 1TB Hybrid HDD/SSD (2x 500G 7200RPM/4GB SSD
درکل لپ تاپ خوبیه با قیمت 1 میلیون و 200 هزار تومان!!!!

اینم بگم این آشنایی که داریم خوشون asus وارد نمیکنن که بخواد تعریف کنه ...

البته فکر کنم یک مدل از این بالاترشم اومده که دور همین قیمت هام میگرده.

Reza_Sadeghi
October 7th, 2011, 08:25
پیشنهاد می کنم با اطمینان Dell بگیرید.
رد کردن ان برند توسط عده ای صرفا یک ترفند بازاریابی هست برای فروش برندهای مدنظر خودشون.

معمولا لپتاپ های Dell از لحاظ Config هایی که دارند بنا به دلایل کاملا اقتصادی و رقابتی از قیمت بسیار مناسب تری نسبت به همون Config در سایر برندها برخوردارند. صد البته که Dell در محصولاتش کیفیت رو حفظ کرده و از تجملات و زرق و برق کاسته تا برای مشتری نهایی که هدفش نه صرفا خوشگلی و ظاهر بلکه نوع قطعات به کار رفته هست، مقرون به صرفه تر باشه.

bootable
October 7th, 2011, 11:56
جناب Reza_sadeghi من خودم فروشنده و تعمیرکار لپ تاپ هستم! لپ تاپ های Dell هم سود خوبی بابت فروش داره و هم اکثراً دچار مشکل میشن. اگه بگم از بین 10 تا لپ تاپی که باز میکنم، 6تاش Dell هست دروغ نگفتم !
جدای از این قضیه، ترفند بازاری ها یه مدت این بود که Dell رو زیاد پیشنهاد میکردند، اون هم به این خاطر که مثلا لپ تاپی که تو بازار 1.100.000 تومان بود، واسه من که از وارد کننده می گیرم، نهایتاً 850.000 وای میسته !

راستی، لپ تاپ های سری Aspire شرکت ACER هم خوب جواب دادند! تنها مشکلشون اینه که داغ می کنند که اون هم با یه پایه فن حل میشه. نسبت به قیمتی که دارند، امکانات خیلی خوبی روشونه

Mehrvarzan
October 7th, 2011, 12:15
سلام.. توی دانشگاه همیشه بین انتخاب نوع شرکت لپ تاپ ها دعوا بود..

من خودم سه سال بیشتر دل دارم وسترو 1310... زمانی که این لپ تاپ اومد بالاترین مدل بود. تا الان هم مثل مررررررررررررررد کار کرده.. فقط دل ها معمولا مشکل الی سی دی پیدا میکنند مثلا ال سی دی من اتصالی کرده و یکی دو خط از بالا تا پایین روش افتاده که وقتی ال سی دی رو تکون میدم رفع میشه..

وایو نگیر چون پول مارک میدید و میتونی با همون پولی که بخوای وایو بخری یه دل بخری با دوبرابر قدرت..

با اچ پی و ایسوز هم اصلا موافق نیستم...

اپل هم خیلی گرونه ولی سخت افزار خوبی داره ولی واسه سیستم عامل خودش وگرنه واسه ویندوز یه لینوکس خوب نیست..

amirlord
October 7th, 2011, 12:22
دوستان عزیز Dell داریم تا Dell :دی الان این شرکت به دو کشور چین و مالزی امتیاز فروش داده . بعضی مدل های استودیو ساخت مالزی هستند که میشه گفت خیلی خوف کار میکنند ! در حالی که خودم Dell چینی دارم و بازم بسیار خر کار میکند ! :دی مال من مدل 1564 4 گیگی هست . حدود 1.5 سال هست روزی حدود 16 تا 20 ساعت کار میکنه . تو این چند وقت فقط 2 بار ویندوز عوض کردم اونم بخاطر مسایل شخصی :d در کل سونی که پول مارک میدین ! اپل هم خیلی خوش ساخت هست و اگر مک دوست هستید ، خیلی گزینه خوبی هست . همچنین لپ تاپ های اچ پی هم پایداری خوبی دارند . سراغ بقیه مارک ها نرید !!! راستی یه مارکی هم هست به نام کمپاک اگر اشتباه نکنم . به خرکاری خیلی معروفه ! :d

HyperServer
October 7th, 2011, 12:46
پیشنهاد می کنم با اطمینان Dell بگیرید.
رد کردن ان برند توسط عده ای صرفا یک ترفند بازاریابی هست برای فروش برندهای مدنظر خودشون.

معمولا لپتاپ های Dell از لحاظ Config هایی که دارند بنا به دلایل کاملا اقتصادی و رقابتی از قیمت بسیار مناسب تری نسبت به همون Config در سایر برندها برخوردارند. صد البته که Dell در محصولاتش کیفیت رو حفظ کرده و از تجملات و زرق و برق کاسته تا برای مشتری نهایی که هدفش نه صرفا خوشگلی و ظاهر بلکه نوع قطعات به کار رفته هست، مقرون به صرفه تر باشه.

الان من فروشنده لپ تاپ هستم ایشون اومده از من بخره؟ (در مورد سایر دوستان هم همینطور)

تازه اومدی توی انجمن ظاهرا و آشنایی با فرهنگ گفت و گو توی انجمن نداری ! ...ایشون نظر خواستن و دوستان هم نظر میگن بر اساس اطلاعات و تجربه...کسی حقی نداره بدون دلیل نظر دیگران رو رد کنه .... شما فقط میتونی نظر خودت رو بگی

---------- Post added at 11:46 AM ---------- Previous post was at 11:29 AM ----------

در مورد اپل هم اگر میخوای با سیستم عامل مک کار کنی خوب هست (به غیر از بحث هزینه)
ما اگر ویندوز بخوای بریزی واقعا ...!

arix
October 7th, 2011, 22:30
ممنونم از همه دوستانی که راهنمایی کردند

من با راهنمایی شما و گشتن توی وبسایت ها sony s (http://store.sony.ca/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?catalogId=100803&storeId=20153&langId=200&identifier=S_Laptops_S_Family) رو انتخاب کردم

به جز سرعت هاردش که 5200 دور بر دقیقه است بقیه مشخصاتش به نظر خوب میاد.البته مد های مشابه hp و dell قدرتمندتر بودند.مخصوصا xps 15z.ولی چون من مادرمم هم می خواد از لپ تاپ استفاده کنه.سبک بودن هم برام مهمه که با توجه به وزن sony s رو انتخاب کردم.در کل خواستم ببینم از نظرتون انتخاب خوبیه یا نه؟

trueenzo
October 8th, 2011, 03:34
سونی خوبه فقط نسبت به مشخصاتش همیشه یک مقدار گرونتره
اگر کارتون متوسط به بالاست برای سرعت هارد اهمیت بیشتری قایل بشید

nasa_de
October 8th, 2011, 03:55
Dell Latitude Series به عقیده بنده گزینه بسیار خوبی هست. در مورد قدرت این سری کافی هست گوگل کنید.
بنده به واسطه رشته ام (الکترونیک) یک مدل Latitude D610 دارم، فول پورت هست و بسیار با دوام. این سری از لپتاپ ها زمانی 5 سال گارانتی داشتند، الان رو اطلاع ندارم. بعضی از مدل های این سری در دسته نظامی کاربرد دارند.

hostiran
October 8th, 2011, 10:38
فقط اپل (اگر حرفه ای هستید)
سونی سری z به نسبت قیمتش مناسبه به نظر من

bootable
October 8th, 2011, 12:16
سری f سونی رو زیاد کار کردم باهاش، واقعا خوب بود
هرچی تعمیری میومد واسه ما هم سری cw بود
ولی s رو کار نکردم

rubi
October 8th, 2011, 12:35
دوست عزیز بستگی به نوع کار شما داره...
برای استفاده از اوس ویندوزی ایسوس پیشنهاد میشه بهترین برند و با کیفیت ترین برند
برای مک هم خوب همون اپل خوبه البته اگر میخوای مک بگیری و ویندوز نصب کنی .من واقعا حرفی برای گفتن ندارم - موتور بنز روی پیکان!!!!