PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرشین کلود افتتاح شد !

RezaFH
October 1st, 2011, 13:15
با سلام خدمت کاربران عزیز وب هاستینگ تالک

بدین وسیله اعلام میکنیم که از امروز بصورت رسمی سایت پرشین کلود آغاز به کار کرده و خدمات خود را به شرح زیر به صورت عمومی ارائه خواهد کرد.
همانطور که در وبلاگ پرشین کلود هم توضیح دادیم، مراحل ابتدایی کار از اردیبهشت امسال شروع شده تا رسیدیم به امروز که میخوایم برای اولین بار بصورت عمومی سرویس رو معرفی کنیم.

سرورهای مجازی ابری، بنظر من چیزی بین سرورهای مجازی و اختصاصی هستند. البته بعضی ویژگی ها اونها رو حتی از سرورهای اختصاصی هم برتر میکنه:
1. امکان آپگرید و داون گرید سخت افزاری در هر زمان و با کمترین دردسر.
2. امکان نصب و تغییر سیستم عامل در هر زمان و به سادگی.
3. دسترسی کامل به سرور با پنل مدیریت.
4. کنسول مجزا و همیشگی.
و سایر مواردی که به سادگی در سرورهای اختصاصی قابل دستیابی نیستند.

همچنین مواردی مثل بک آپ گیری اتوماتیک روی یک سرور دیگر از تمامی سرورهای ابری، امکان برگشت بک آپ در صورت بروز مشکل، امکان Failover و... که به ندرت روی سرورهای مجازی یا اختصاصی در دسترس هستند و بعضا امری غیر ممکن محسوب میشوند.

همچنین با وجود Load Balancing کل مجموعه، آپتایم بالا بوده قدرت پردازشی نیز همیشه بطور کامل در دسترس سرورهای مجازی ابری خواهد بود.
در مقایسه با سرورهای مجازی هم با توجه به ارائه منابع سرور بصورت اختصاصی (پردازنده، رم و شبکه) سرور مجازی ابری قدرت و کیفیت بالاتری را به استفاده کننده از سرور ارائه خواهده کرد.

برای سفارش سرویسها میتوانید از داخل سایت اقدام کنید : PersianCloud | پرشین کلود (http://persiancloud.ir)
در صورت وجود هرگونه سوال یا نیاز به توضیح بیشتر نیز میتوانید از طریق ارسال پست در همین تاپیک یا ارسال ایمیل به آدرس sales@persiancloud.ir سوال خود را مطرح کنید.

در پستهای بعدی با توضیحات بیشتر و آفر فروش وِیژه در خدمت خواهیم بود

با تشکر - مدیریت پرشین کلود

mohsen1
October 1st, 2011, 13:29
مثل همیشه شاهد یه ابتکار و حرکت جدید گروه آقای فخرایی بودیم.
تبریک می گم.
امیدوارم موف باشید.

RezaFH
October 1st, 2011, 13:50
مثل همیشه شاهد یه ابتکار و حرکت جدید گروه آقای فخرایی بودیم.
تبریک می گم.
امیدوارم موف باشید.

ممنون محسن جان
همچنین آرزوی موفقیت برای شما داریم
------------------------------------------------

برای شروع فروش تصمیم بر آن شد که با تخفیفات وِیژه پذیرای کاربران جدید و قدیمی خود باشیم.

برای استفاده از تخفیفات میتوانید به شرح زیر عمل کنید :

پلن اول (رم 256 مگابایت) - تخفیف : 30000 ریال - کد تخفیف : plan-1

پلن دوم (رم 512 مگابایت) - تخفیف : 50000 ریال - کد تخفیف : plan-2

پلن سوم (رم 768 مگابایت) - تخفیف : 70000 ریال - کد تخفیف : plan-3

پلن چهارم (رم 1024 مگابایت) - تخفیف : 90000 ریال - کد تخفیف : plan-4

هزینه لایسنس دایرکت ادمین هم 7000 تومان هست که به عنوان تخفیف میتوانید در پلن سوم و چهارم درخواست لایسنس رایگان بدید.
(برای درخواست میتونید در بخش فروش تیکت بزنید - ضمن اینکه در این صورت از کد تخفیف نباید استفاده بشه)

توجه : لطفا قبل از سفارش حتما از صفحه پیش نمایش دیدن کنید : PersianCloud | پرشین کلود (http://persiancloud.ir/preview.html)

Woshka
October 1st, 2011, 14:15
سرویس های ابری یک خاصیت دارند که سایت یا سرویس طرف رو از هر جای دنیا که به ناحیه ی اون شخص نزدیک تر هستش نمایش میده
آیا چنین سرویسی هم از شما ارئه می شود؟

MbjHosting
October 1st, 2011, 14:35
سرویس های ابری یک خاصیت دارند که سایت یا سرویس طرف رو از هر جای دنیا که به ناحیه ی اون شخص نزدیک تر هستش نمایش میده

سلام.
با اجازه استارتر؛
Woshka جان بطور معمول باید اینگونه باشد.
مثلا سیستم ما که بزودی رونمایی می شود اینگونه است.

ضمنا موفق باشید(هم آقای فخرایی هم شما)

RezaFH
October 1st, 2011, 14:46

سلام

البته اینی که شما میگید بصورت هاست قابل ارائه هست (یعنی چند سرور مشابه هاستینگ رو از لوکیشن های مختلف به هم متصل کنیم (همان Cluster) ولی باز هم امکانش برای ما هست که در آینده نزدیک اضافه خواهد شد) در حالی که ما سرور ارائه میدیم.
در حال حاضر ما سرور مجازی از مجموعه ای که بصورت پردازش ابری کار میکنند ارائه میدیم که فقط از یک لوکیشن (انگلیس) هست (ولی همانطور که گفتم در آینده نزدیک لوکیشنهای دیگر هم اضافه خواهد شد که در صورت درخواست مشتری، امکان کلاستر کردن سرورهای مجازی ارائه شده خواهد بود).

Woshka
October 1st, 2011, 14:48
این جریان بانک فخرایی همین بود ؟ :)

Mohammad_reza
October 1st, 2011, 14:58
سرعت پورت به چه صورت هست ؟ داحل سایت چیزی ندیدم ...

sasan_blue
October 1st, 2011, 16:09
قیمت های سایت به ریال هست یا تومان؟؟؟

میشه وی پی اس رو از persianvps به اینجا منتقل کرد؟

RezaFH
October 1st, 2011, 16:10
این جریان بانک فخرایی همین بود ؟ :)

بانک ؟ :d
متوجه نمیشم !

سرعت پورت به چه صورت هست ؟ داحل سایت چیزی ندیدم ...

سلام
آپ لینک کل مجموعه ابری ما 4 گیگابیت هست که برای هر سرور مجازی ابری، 100 مگابیت درنظر گرفتیم (که بصورت اختصاصی ارائه بوده و قابل آپگرید هست)

TukaNet
October 1st, 2011, 16:10

وشکا جان این موردی که گفتی در تکنولوژی پردازش ابری نمی گنجه !

برای این کار یا باید سرور cdn داشته باشی یا از پهنای باند cdn استفاده کنی

البته راه دوم از نظر اقتصادی به صرفه تر هست ، در ضمن همه دیتاسنتر ها این نوع استفاده رو قبول نمیکنند

سلام

البته اینی که شما میگید بصورت هاست قابل ارائه هست (یعنی چند سرور مشابه هاستینگ رو از لوکیشن های مختلف به هم متصل کنیم (همان cluster) ولی باز هم امکانش برای ما هست که در آینده نزدیک اضافه خواهد شد) در حالی که ما سرور ارائه میدیم.
در حال حاضر ما سرور مجازی از مجموعه ای که بصورت پردازش ابری کار میکنند ارائه میدیم که فقط از یک لوکیشن (انگلیس) هست (ولی همانطور که گفتم در آینده نزدیک لوکیشنهای دیگر هم اضافه خواهد شد که در صورت درخواست مشتری، امکان کلاستر کردن سرورهای مجازی ارائه شده خواهد بود).

رضا جان ، کلاستر بحثش کمی متفاوت هست !

فکر نمی کنم زیاد ربطی به موردی که وشکا اشاره کرد داشته باشه

AriyaDownload
October 1st, 2011, 16:15
قبل از هر چیز افتتاح و راه اندازی ساییتون "پرشین کلود" رو تبریک می گم
امیدوارم موفق باشید
دو سوال داشتم
من اطلاعات زیادی در مورد سرورهای ابری ندارم ولی با توجه به اطلاعاتی که در سایتتون خوندم چیزهایی متوجه شدم
می خواستم بدونم
1- پورت اصلی سرور چندگیگ هست؟
2- و چه میزان پورت به من می رسه؟ (اختصاصی)
3- هزینه ارتقا هارد چند هست؟
4- سرورتون وارز هست یا نه؟

پ.ن: اگه یادتون باشه صبح تاپیک زدم در مورد هارد سرور مجازی چی باشه. اگه این سرورهای ابری خوب باشه به جای خرید سرور اختصاصی از این سرورهای ابری شما استفاده خواهم کرد

RezaFH
October 1st, 2011, 16:23
قیمت های سایت به ریال هست یا تومان؟؟؟

میشه وی پی اس رو از persianvps به اینجا منتقل کرد؟

سلام
قیمت به ریال هست (یه اشتباهی در صفحه اول بود که تصحیح شد)
بله، تمامی سرورها منتقل خواهد شد.

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 03:16 PM ----------

ممنون بابت توضیحات شما بابک عزیز

بله ضمن تایید حرفهای شما، بله درسته
البته من بصورت جزئی توضیح دادم و نخواستم وارد جزئیات بشم
شرکت OnApp امکان CDN رو هم به تازگی به سرویس های خودش اضافه کرده و در آینده نزدیک و پس از اضافه کردن حداقل یک لوکیشن دیگر به سرورهای خودمون، این امکان رو هم به سرورهامون اضافه خواهیم کرد.

با تشکر

sasan_blue
October 1st, 2011, 16:29
قیمت ها کمی زیاد هست

میشه ارتقاها رو جوری تنظیم کنید که بشه مثلا هارد رو افزایش داد بدون اینکه منابع دیگه رو بخوایم افزایش بدیم؟

RezaFH
October 1st, 2011, 16:34
ممنون از شما
لطف دارید و همچنین شما هم موفق باشید

1- پورت اصلی رو عرض کردم 4 گیگابیت هست
2- پورت اختصاصی برای هر سرور مجازی ابری هم 100 مگابیت هست
3- ما دو نوع هارد داریم، هارد ssd هر ده گیگابایت 6 هزار تومان و هر 10 گیگابایت هارد دیسکی هم 2 هزار تومان خواهد بود.
4- با توجه به اینکه آی پی ها و سرورها مال خودمون هست، پیگیری موضوعات مربوط به کپی رایت با خودمان خواهم بود.
سعی ما بر این خواهد بود که تا جایی که مشکلی برای خود ما پیش نیاید گیر ندیم (اما استفاده از اسکریپتهای نال شده یا ... که باعث بشه اخطار برای ما بیاد غیر قانونی خواهد بود)

موفق باشید

---------- Post added at 03:34 PM ---------- Previous post was at 03:29 PM ----------

بله ، تمام منابع در صورت درخواست قابل آپگرید هستند.
قیمت ها بصورت زیر خواهد بود :

1. هر 100 مگابیت پورت - 10 هزار تومان
2. هر 10 گیگابایت هارد ssd به قیمت 6 هزار تومان
3. هر 10 گیگابایت هارد دیسکی به قیمتم 2 هزار تومان
4. هر گیگابایت رم، 14 هزار تومان
5. هر هسته پردازنده 7 هزار تومان
6. هر 100 گیگابایت پهنای باند 2500 تومان
7. هر ترابایت پهنای باند 15000 تومان

مورد دیگری هم اگر نیاز هست، بفرمایید.
در مورد قیمت ها هم هزینه کلی مجموعه واقعا بالاست و نمیشه با قیمت سرورهای مجازی معمولی مقایسه کرد.
ضمن اینکه دادن سرورها منابع اختصاصی هم خودش هزینه رو بالا میبره
+ اینکه تخفیف های لحاظ شده هم قیمت ها رو تا حدودی مناسبتر میکنه

با تشکر از شما

AriyaDownload
October 1st, 2011, 17:49
ممنون از اینکه پاسخم رو دادین
من اینو برای هاست دانلود سایتم می خوام (اسکریپت نال شده رویه وی پی اس نصب نمی شه) ولی مصلما فایل هایه زیادی آپلود می شه که کرک دارن (مثل ویندوز، فتوشاپ و غیره)
من قیمت ها رو دیدم
هر چی فکر کردم دیدم خیلی ارزون هست یا اینکه من درست متوجه نشدم و یا اینکه تویه سایت قیمت ها اشتباه زده شده
این عکس رو نگاه کنید:

3352

الان این قیمت زده 47,900 تومن ؟؟؟؟
1- الان اینجا نوشتین پردازنده ؟ منظورم همون سی پی یو هست دیگه و اینکه این پردازنده که 6 هسته ای هست . 6 هسته چند هسته اش اختصاصی و چند هسته مجازی هست؟؟؟
2- منظور از حافظه میانی چی هست؟ (همون رم هست یا نه؟)
3- سرعت انقال اطلاعات چطوری هست؟ من الان داشتم یه تاپیک رو می خوندم این لینش (از تویه گوگل پیدا کردم)
این لینک ==> SoftLayer Compute Cloud with SAN - Slow? - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1081392)
چیزی که متوجه شدم نوشته بود سرعت سرورهای کلود پایین هست (تو تاپیکی که لینکش رو دادم نوشته بود) (متوجه SAN تویه اون تاپیک بالایی نشدم)
حالا می خواستم بدونم یکی شما چطوری هست؟
همونطور که گفتم من اینو برای هاست دانلود سایتم می خوام و سرعت برام مهم هست
4- راستی این وی پی اس که ارائه می دین نحوره کارش مثل وی پی اس های دیگه هست (وی پی اس ویندوز) ریموت می شم و فایل هام رو آپ می کنیم یا ویرایش می دیم و غیره؟؟؟
5- این قیمت 47,900 تومنی که الان تویه سایت زده شده با همون هارد ssd هست یا دیسکی؟ (مقدار فضاش) (منظورم اون 320 گیگ فضای هارد هست)

همین سوال ها الان به ذهنم رسید
اگه سوال های دیگه هم داشتم می پرسم

پ.ن: قصد هیچ مزاحمتی رو ندارم، من واقعا قصد خرید دارم، چون اطلاعاتم در زمینه سرور بسیار پایین هست مجبورم تاپیک بزنم
از همه ی دوستان به ویژه استاتر تاپیک عذرخواهی می کنم
با سپاس

RezaFH
October 1st, 2011, 18:49
خواهش میکنم، شما اختیار دارید

قیمت رو عرض کردم که اشتباه بود و یک صفر کم بود که بنده تصحیح کردم (اگر سایت رو دوباره باز کنید خواهید دید. البته شاید هم کش شده باشه که Ctrl + F5 باید بزنید)
یعنی پلن آخر که 16 گیگابایت رم داره 479 هزار تومان هست.
1- بله پردازنده معادل فارسی CPU هست. وقتی به شما 6 هسته اختصاصی پیدا کنه یعنی شما میتونید از کل 6 هسته بطور کامل استفاده کنید.
2- بله همان رم هست.
3- سرعت دانلود فایل که بستگی به پورت داره و وقتی 100 مگابیت بگیرید، یعنی تا 12 مگابایت بر ثانیه میتونید دانلود کنید. (که به پورت سرور مقابل هم بستگی داره)
سرعت انتقال اطلاعات توی سرور هم حدود 50 مگابایت بر ثانیه برای هر سرور هست.
4- بله هیچ فرقی نداره.
5- پلن های موجود همه روی هارد SSD هستند.

در مورد فایلها هم اگر بصورت زیپ یا rar باشه موردی نداره و مشکلی پیش نمیاد (الان هم سایتهای دانلود زیادی رو پشتیبانی میکنیم که موردی نبوده تابحال)

خواهش میکنم، شما اختیار دارید :)
بنده اینجا هستم تا سوالات شما رو پاسخ بدم

موفق باشید

lvlehrad
October 1st, 2011, 19:31
دست شما و آقای فخرایی و بقیه دوستانی که کمکتون میکنن درد نکنه ... ایشالا مال مارم سریعتر انتقال بدید به پرشین کلود :دی

---------- Post added at 06:31 PM ---------- Previous post was at 06:29 PM ----------

فقط یه سوال هارد ssd با دیسکی چه فرقی داره ؟

iMohsen
October 1st, 2011, 19:51
اجازه هست که در مورد کلود و تفاوتش با روشی که شما پیاده کردید اینجا صحبت کنیم یا تاپیک تجاری هست فقط ؟

RezaFH
October 1st, 2011, 19:59
دست شما و آقای فخرایی و بقیه دوستانی که کمکتون میکنن درد نکنه ... ایشالا مال مارم سریعتر انتقال بدید به پرشین کلود :دی

فقط یه سوال هارد ssd با دیسکی چه فرقی داره ؟

ممنون از شما، لطف دارید.
بابت بدقولی که شد هم معذرت میخوام، تا چند دقیقه بعد مشخصات سرور جدید برای شما ارسال میشه.
هارد های SSD تقریبا مثل RAM هستند (البته این مقایسه درست نیست)
http://ssd.thessdreview.com/wp-content/uploads/2011/03/Intel-320-PCB-Front-300x200.jpg
این عکس شاید بهتر بتونه توضیح بده.
در هاردهای SSD زمان دستیابی به اطلاعات در حدود زیر یک میلی ثانیه هست !
ضمن اینکه تعداد Access Time هم نسبت به هاردهای معمولی چند ده برابر هست.
سرعت انتقال اطلاعات هم خیلی بیشتر هست
با وجود موارد بالا، برای درک بهتر تفاوت ، مثلا ویندوز 7 روی یک هارد SSD توی حدود 8 ثانیه لود میشه! (در حالی که روی هارد دیسکی حدود 35 ثانیه طول میکشه)

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:58 PM ----------

اجازه هست که در مورد کلود و تفاوتش با روشی که شما پیاده کردید اینجا صحبت کنیم یا تاپیک تجاری هست فقط ؟
خواهش میکنم
موردی نداره و حتما خوشحال میشیم :)

Aria
October 1st, 2011, 20:02
سلام.

تبریک میگم، حرکت جالبی هست فقط چند سوال:

1. سیستم platform استفاده شده برای cloud چی هست ؟ تحت چه سیستم عاملی اجرا شده ؟
2. چه تضمینی هست که bug جدید Intel SSD 320 که منجر به power-loss شدن هارد دیسک میشه، سرویس هارو down نکنه ؟
3. چند سرور در چه حالیتی cloud شدند و از نظر Redundancy چه سیستمی پیاده سازی شده ؟

سیستم cloud در صورت استاندارد بودن، بسیار پر خرج خواهد بود، در صورتی که شما این موارد رو اجرا کرده باشید ... سر تعضیم!

درضمن، SSD های شما RAID نشده ... اینطور که در وبسایت شما نوشته شده البته!

با تشکر.

RezaFH
October 1st, 2011, 20:34
سلام

ممنون از شما
البته سوال های شما طبق معمول تخصصی هست و شاید بنده به خوبی نتونم جواب بدم؛ اما سعیم رو میکنم :)

1- برای مجازی سازی از Xen استفاده شده و بقیه کارها توسط خود نرم افزار شرکت OnApp انجام میشه (سیستم عامل سرورها CentOS بوده)
برای لود بالانسینگ هم خود Onapp لایسنس loadbalancer.org رو جزو مواردی که ارائه میده، داره. (برای مشتری های خودش رایگان میده)

2- این باگ فکر کنم حدود اواخر آگوست توسط اینتل به ارائه Firmware جدید حل شد و ما هم بلافاصله به کمک دیتاسنتر firmware تمامی هارد ها رو آپگرید کردیم (روی تمامی سرورها از هارد های سری 320 اینتل استفاده کرده ایم)
لینک : Intel(R) Redirect (http://www.intel.com/go/ssdfirmware)

3- در حال حاضر شش سرور برای اینکار درنظر گرفتیم که فقط برای شروع کار هست و بزودی سرورهای بعدی هم اضافه خواهند شد.

بله، حتی برای این Cloud کوچیک و شروع کار هم هزینه ی زیادی کردیم.

در مورد RAID کردن هارد های SSD هم با توجه به اینکه این هارد ها واقعا گران هستند، بسیار پر هزینه بود و به جای RAID کردن به بک آپ گیری منظم از سرورها اکتفا کردیم.

ضمن اینکه برای افزایش Performance شبکه داخلیی (بین سرورها) و جدا کردن اون از شبکه ی اینترنت، از سویچ دوم استفاده کردیم که این هم قابل ذکر بود.

با تشکر از شما

delta
October 1st, 2011, 20:42
رضا دو ماهه منتظر این سرورتون هستم.. .. درخواست دادم مال منم بفرست رو ابرها! :d

RezaFH
October 1st, 2011, 20:47
رضا دو ماهه منتظر این سرورتون هستم.. .. درخواست دادم مال منم بفرست رو ابرها! :d

سلام
چشم فرزاد جان
انشالله طی امروز یا فردا سرور شما هم منتقل خواهد شد. :)

Aria
October 1st, 2011, 21:17
سلام.

بسیار عالی، ولی یک نکته، لیست زیر طبق قیمت های امروز component های استفاده شده توسط شما هست:

6 سرور، هر سرور 4 هارد 600 گیگابایت اینتل 320 مساوی هست با تعداد 24 هارد دیسک 600 گیگ اینتل که به قیمت امروز: 27600 دلار میشه
6 سرور، هر سرور 2 عدد CPU های 5645 که به قیمت امروز برای تعداد کل 12 عدد CPU میشه: 7200 دلار
6 سرور، هر سرور مقدار 24 گیگ رم حداقل (با توجه به ذکر نشدن مقدار دقیق رم) برابر هست با قیمت روز مدل ها 8 گیگ DDR3 1333MHz ECC/Reg برای 6 سرور = 1440 دلار
6 سرور، هر سرور یک عدد chassis 2U Supermicro برابر هست، برای تعداد کل سرور ها برابر هست با: 7800 دلار

هزینه کولوکیشن، پهنای باند، برق، پورت و ... محاسبه نمی شود، جمع کل هزینه های موارد ذکر شده در بالا، بدون هزینه VAT در کشور انگلستان (محل قرار گیری سرور های شما) و هزینه پست و ... در بهترین حالت میشه 56 میلیون تومان!

هزینه های جانبی از جمله Spare Parts - Backup Switch - Primary Gigabit Switch و ... نیز هیچ یک محاسبه نشده اند.

در عمل شما حدود 90 میلیون تومان هزینه cloud فعلی کردید، آیا این مورد صحیح هست ؟

با تشکر.

RezaFH
October 1st, 2011, 21:40
سلام.

بسیار عالی، ولی یک نکته، لیست زیر طبق قیمت های امروز component های استفاده شده توسط شما هست:

6 سرور، هر سرور 4 هارد 600 گیگابایت اینتل 320 مساوی هست با تعداد 24 هارد دیسک 600 گیگ اینتل که به قیمت امروز: 27600 دلار میشه
6 سرور، هر سرور 2 عدد CPU های 5645 که به قیمت امروز برای تعداد کل 12 عدد CPU میشه: 7200 دلار
6 سرور، هر سرور مقدار 24 گیگ رم حداقل (با توجه به ذکر نشدن مقدار دقیق رم) برابر هست با قیمت روز مدل ها 8 گیگ DDR3 1333MHz ECC/Reg برای 6 سرور = 1440 دلار
6 سرور، هر سرور یک عدد chassis 2U Supermicro برابر هست، برای تعداد کل سرور ها برابر هست با: 7800 دلار

هزینه کولوکیشن، پهنای باند، برق، پورت و ... محاسبه نمی شود، جمع کل هزینه های موارد ذکر شده در بالا، بدون هزینه VAT در کشور انگلستان (محل قرار گیری سرور های شما) و هزینه پست و ... در بهترین حالت میشه 56 میلیون تومان!

هزینه های جانبی از جمله Spare Parts - Backup Switch - Primary Gigabit Switch و ... نیز هیچ یک محاسبه نشده اند.

در عمل شما حدود 90 میلیون تومان هزینه cloud فعلی کردید، آیا این مورد صحیح هست ؟

با تشکر.

البته ببخشید ظاهرا سوء تفاهم شد. (البته اشتباه از بنده بود)
بنده تعداد کل سرورها رو عرض کردم
دو تا از سرورهای SAN سرورهای معمولی هستند که یکی برای بک آپ استفاده میشه (چهار هارد دیسکی وسترن دیجیتال با رید 10 و پردازنده E3-1245 به همراه 8 گیگابایت رم برای این سرورها استفاده شده)
ضمن اینکه با توجه به ایرانی بودن ما، دیتاسنتر برای ما VAT رو محاسبه نکرد. (نه برای خرید سرور ها و نه برای سایر هزینه ها)
هم همه یک یونیت هستند (با توجه به 2.5 اینچی بودن هاردهای SSD نیازی به 2 یونیت نبود) chassis
در کل هزینه ای که اعلام شد برای آماده شدن سخت افزار به همراه سویچ ها بود (یک سویچ ارزان هم برای IPMI خریداری شد که اون هم باز جدا...)

هزینه کولوکیشن هم که جدا هست روی این سرمایه محاسبه نشده

با تشکر

Mehrvarzan
October 1st, 2011, 22:07
سلام
مبارکه
کارتون هم یکه.
فقط حیف که میکروتیک ارائه نمیدین
که البته دلیلشو گفتی قبلا ولی بازم حیف

X2Maxer
October 1st, 2011, 23:55
با سلام
نام دیتاسنتر و اطلاعتشو لطفا اعلام کنید.

RezaFH
October 2nd, 2011, 00:05
سلام
مبارکه
کارتون هم یکه.
فقط حیف که میکروتیک ارائه نمیدین
که البته دلیلشو گفتی قبلا ولی بازم حیف

ممنون از شما فرشاد عزیز
لطف دارید :)
بله میکروتیک هم کلا همانطوری که گفته شد دیگه ارائه نخواهیم کرد و سرویس های فعلی هم بتدریج کنسل خواهد شد.

با سلام
نام دیتاسنتر و اطلاعتشو لطفا اعلام کنید.
سلام
دیتاسنتر IceColo.com هست
اطلاعات چی منظورتون هست ؟