PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر سنجی بین Citrix و VMware ESXi

arvin_b
September 25th, 2011, 11:14
سلام
بین 3 مجازی ساز زیر کدام یک عملکرد بهتر و سریعتر وکامل تر هست لطفا توضیح بدید
VMware ESXi 4.1

VMware ESXi 5.0

Citrix Xenserver 5.6

arao
September 25th, 2011, 12:03
به شخصه با esx 5 کار کردم و راضی بودم

arvin_b
September 25th, 2011, 16:36
up

blueline
September 25th, 2011, 17:51
ESXi بهترینه!

MbjHosting
September 25th, 2011, 21:05
سلام.
هنوز افتخار کار با VMware ESXi 5.0 را نداشته ام ولی از نسخه 4 راضی هستم. بهترین مجازی ساز از نظر بنده وی ام ویر است.

موفق باشید.

irlogo
September 25th, 2011, 23:00
سالهاست که با سیتریکس کار می کنیم و کنترل منابع قدرتمندی داره
خیلی دوست داریم وی ام ور رو هم تست کنیم

arvin_b
September 26th, 2011, 09:21
کار با کدام از این مجازی ساز ها راحت تره؟

arvin_b
September 26th, 2011, 23:14
up

rn4j1m1
September 26th, 2011, 23:20
به نظر من کار با هر دو راحت هست
بستگی به تجربه خودتون داره
من با هر دو کار کردم اما esx رو ترجیه میدم (فقط نظر شخصی)

m_dg_farari
September 29th, 2011, 02:02
Esx نه esxi !
چون هر مشکلی داشتی میتونی امیدوار باشی که "یکی" هست که به حرفت گوش بده!
راحتی کار هم که بماند!
در کل من ازش راضی بودم تا الآن. یک نکته ی بسیار قابل توجه اینکه اصلا با سیتریکس کار نکردم :دی شاید اونم خوب باشه. ولی من به شخصه از استفاده ی از این سیتسم عامل راضیم.

TukaNet
September 29th, 2011, 02:39
Esx نه esxi !
چون هر مشکلی داشتی میتونی امیدوار باشی که "یکی" هست که به حرفت گوش بده!
راحتی کار هم که بماند!
در کل من ازش راضی بودم تا الآن. یک نکته ی بسیار قابل توجه اینکه اصلا با سیتریکس کار نکردم :دی شاید اونم خوب باشه. ولی من به شخصه از استفاده ی از این سیتسم عامل راضیم.

از نسخه پنج ، esx حذف شد و فقط esxi به عنوان hypervisor ارائه میشه !

arao
September 29th, 2011, 02:51
ببخشید قیمت esx چقدر است و چه مزیت هایی به نسبت esxi داره؟ چندتا از مزیت هارو میدونم میخوام بیشتر بدونم

Yashost!ng
September 29th, 2011, 03:48
من خودم به شخصه از Esxi استفاده کردم و میکنم جدا راضی هستم . تنها مشکلش در نشون دادن پهنای باند سرور مجازی ویندوز هست که نشون نمیده تا جایی که من اطلاع دارم.
Xen یک بار استفاده کردم هارد VPS از دست دادیم که کلی دردسر ساز شد . البته نظر شخی من این هست که ESXi خوبه هم رایگان هست هم کیفیت کارش خوبه .

اینم توضیحات مختصر به نقل قول از " vpsPersia "

Citrix XenServer

تنها نکته منفی در مورد مجازی ساز Citrix XenServer هست ، مشکل که هم در XenSource هست و هم در Citrix XenServer . ، هارد دیسک های vPs ها و خود سرور بسیار حساس و ضعیف هستند . به طوری که اگر vPS یا سرور در حالت هنگ باشه و یا فشار زیادی روش باشه و سرور یا vPs رو ریستارت کنید ،بالا آمدن این سرور و کرش نکردن سرور با خدا هست

شایع ترین مشکل این هست و هر لحظه امکان کرش کردن HDD سرور و یا VPS وجود داره . دقت کنید که هیچ وقت دنبال این مجازی ساز نرید ، مگر اینکه از سرویس ها بک آپ بگیرید و یا RAID استفاده کنید.

VMware ESXi

من هر کسی که می خواهد مجازی ساز نصب کنه ، بهش VMware ESXi رو پیشنهاد می دم . خیلی ازش راضی هستم ، قبلا از Citrix XenServer استفاده می کنم ولی متاسفانه HDD دوام خاصی در این مجازی ساز نداره .

پنل های تحت ویندوزی بسیاری دارد و کلاینت های بسیاری داره که به مشتری اجازه ریستارت کردن و.. میده .

مدیریت بسیار دقیقی در میزان فرکانس CPU و RAM داره ، بسیار STABLE هست و شرایط سخت و لود بالا بسیار کمک می کنه

میشه کارت صدا برای سرور های مجازی اضافه کرد .

VMware ESX

تمامی موارد در VMware ESXi در همین مجازی ساز هم صدق می کند با این تفاوت که سیستم عامل VMware ESX لینوکس بیس هست و از دستورات لینوکس می توانید استفاده کنید . فکر کنم RedHat Enterprise هست .

همچنین پنل تحت وب داره .

نکته قابل توجه این هست که سعی کنید از هر مجازی سازی استفاده می کنید ، حتما لایسنس FULL کنید ( آخرین پلن) که نهایت امکانات رو داشته باشید

تنها نکته ضعیفی که در VMware ESX / ESXi میشه گفت این هست که در قسمت کارت شبکه های اضافه ( بهتره بگم Switch های اضافی ، زمانی که سرعت پورت ( UPLINK ) رو محدود می کنیم ، اما تاثیری نداره و نوسان قابل توجهی داره

-------------------------

allbert
October 4th, 2011, 14:03
VMware ESXi 5.0 این رو قبول دارم

Mehrvarzan
October 9th, 2011, 09:22
سلاموی ام خوبه چه قابلیت اورسل داره. به جز قسمت هارد و البته این یه مقدار باعث استفاده بیش از حد فروشنه ها میشه و مشکلات بعدش... کاری به این نداریم... ولی من اصلا قبول ندارم که وی ام ویر دقیق هست... نمونه میگم یه ویندوز نصب کنید برید توی ویندوز توی قسمت مصرف سی پی یو برید و ببینید چقدر داره مصرف میکنه و از وی ام ویر هم ببینید متوجه میشید که تفاوت وجود داره یا وقتی میزان مصرف رم رو جمع میزنید خیلی کمتر از چیزی هست که توی Summery به شما نشون میده.. :)

MagicVps.Com
October 9th, 2011, 10:19
دوست عزیز شما اون چیزهی که جمعمیزدین و و مگید دقیق نیست احیانا که انتظار ندرای مجازی ساز با باد هوا کار کنه و روی هوا و ابرها کار کنه

بین 700 تا 1200مگ از رم را مجازی ساز باری مصرف خودش بر میداره یک مقدار خیلی یکم هم در صورتی که منابع ازاد باشه ویپیاسها اضافه بر مصرفشون و مقدار تعین شده بسته به تنظمیات موقع ساختن از رم ازاد استفاده میکنه برای همین که جمع مقدار رم از اون چیزیکه فکرمیکنید بیشتر هست ربط ی هم به دقیق بودن و نبودن وی ام ور نداره

Mehrvarzan
October 9th, 2011, 11:23
ولی هر جور حساب کنید بازم خیلی زیاد نشون میده. بیش از دو برابر..

NovinServer
October 13th, 2011, 12:51
VMware ESXi 5.0 بهتر است . این شرکت با ارائه این محصول از نظر بنده به جامعه هاستینگ کمک بسیار زیادی کرده است !
من هم تنها مشکلی که از وی ام ور می توانم بگیرم و خیلی از خارجی ها هم در انجمش گرفتن همین کنترل پهنای باند است که به سختی می شه کنترلش کرد !
این مشکل را هم بعضی از دیتاسنتر ها همانند Hetzner و بعضی از دیتاسنتر های دیگه با دادن کنترل پنل مخصوص حل کرده است ! یعنی شما با ورود به پنل سرور می توانید مصرف تک تک ایپی را مشاهده کنید ! اما باز هم اگر حواستان نباشد کاربر بیش از حد مصرف خواهد کرد ! این یکی از ضعف های بزرگ این مجازی ساز است که امیدوارم حلش کنند !
غیر این مشکل بالا دیگر هیچ مشکلی این مجاز ندارد ! من به جرات می توانم بگوییم تنها مجازی ساز که تا حالا ندیدم خراب بشه همین وی ام ور است !
من الان روی سرور کلوکشن دو سال پیشم VMware ESXI 3.1 نصب هست و تا کنون با همه مشکلاتی که بوده فقط یکبار ریستارتش کردم !
در همه سختی ها این مجازی ساز کم نیاورده ! من هنوز هم از این مجازی ساز استفاده می کنم و خواهم کرد و به شما هم پیشنهاد میکنم !

khoffashekhaste
May 10th, 2012, 17:19
هرکدام مزایا و معایب خاص خوشون رو دارن و جفتشون بسیار شبیه هم هستند به لحاظ مختلف

در رابطه با سیتریکس میتونید مطالب آموزشی فراوانی در وب سایت خانه سیتریکس مشاهده کنید