PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خواهشاً منو راهنمایی کنید

masouddr
September 25th, 2011, 01:49
سلام به دوستان .
دوستان من میخواهم یه سایت راه اندازی کنم اما به یه سری سوالات بر خوردم .

اول اینکه هاست شخصی و هاست دانلود و هاست های لینوکسو ویندوز و... چه فرقی با هم دارن و کاربرد هر کدومشون واسۀ چه مدل سایتهایی هست ؟

دوم اینکه دیدم که همه میگن بعد از راه اندازی سایت برای مدیریتش از cpanel استفاده میشه این برنامه چی هست یعنی چه کارایی میشه یا این برنامه انجام داد آیا فارسیه و یا آیا برنامه های بهتری هم هست جایگزینش و اینکه این برنامه رو آیا خوده سایتی که ازش هاست رو می خرم میده؟

سوم اینکه ریسلر چی هست؟

و چهارم که یه درخواست هست اینه که بی زحمت سایت معتبر ایرانی رو بهم معرفی کنید که هاست با هزینه معقول بفروشه و به صورت آنی هم تخویل بده و از نظر ساپورتو امنیت و ... مورد تایید باشه و در کل امتحانشو پس داده باشه و بشه باهاشون تاماس گرفت چونکه بعضی از سایتها هستن خیلی پر زرقو برقن اما هیچ شماره تماسی و یا ارتباط با میی نذاشتن .

ببخشید سوالام زیاد شد شرمنده اما کلی دعاتون میکنم . بی زحمت خیلی حرفه ای توضیح ندین آخه من تا حالا تو این زمینه فعالیتی نداشتم و آماتورم .
ممنون از همتون .

langarneshin
September 25th, 2011, 01:56
سلام
دوست عزیز این سوالاتی که شما کردی جوابش یه کتاب میشه
شما اول بگو دقیقا کارت چیه و میخوای با سایتی که میخوای طراحی کنی چکار میخوای بکنی تا ما بتونیم دقیقا کمکت کنیم

mahkoom021
September 25th, 2011, 02:24
سلام به دوستان .
دوستان من میخواهم یه سایت راه اندازی کنم اما به یه سری سوالات بر خوردم .

اول اینکه هاست شخصی و هاست دانلود و هاست های لینوکسو ویندوز و... چه فرقی با هم دارن و کاربرد هر کدومشون واسۀ چه مدل سایتهایی هست ؟

دوم اینکه دیدم که همه میگن بعد از راه اندازی سایت برای مدیریتش از cpanel استفاده میشه این برنامه چی هست یعنی چه کارایی میشه یا این برنامه انجام داد آیا فارسیه و یا آیا برنامه های بهتری هم هست جایگزینش و اینکه این برنامه رو آیا خوده سایتی که ازش هاست رو می خرم میده؟

سوم اینکه ریسلر چی هست؟

و چهارم که یه درخواست هست اینه که بی زحمت سایت معتبر ایرانی رو بهم معرفی کنید که هاست با هزینه معقول بفروشه و به صورت آنی هم تخویل بده و از نظر ساپورتو امنیت و ... مورد تایید باشه و در کل امتحانشو پس داده باشه و بشه باهاشون تاماس گرفت چونکه بعضی از سایتها هستن خیلی پر زرقو برقن اما هیچ شماره تماسی و یا ارتباط با میی نذاشتن .

ببخشید سوالام زیاد شد شرمنده اما کلی دعاتون میکنم . بی زحمت خیلی حرفه ای توضیح ندین آخه من تا حالا تو این زمینه فعالیتی نداشتم و آماتورم .
ممنون از همتون .

سلام وایسا منم که مثه خودت اماتور حساب میشم به زبون خودت جوابتو بدم
1.
دو نوع هاست هست یکی معمولی که منابع کمتری بهش میدن و دیتا بیس واسه ساختن سایت داره که اگه سایتی که میخوای بیاری بالا نیاز به دیتا بیس داشته باشه باید اینو بگیری
یکی دیگه هاست دانلود که اسمش با خودشه منابع اش بیشتره و میتونه فشار بیشتری تحمل کنه واسه همین اگه بخوای سایت دانلود را بندازی (البته با بازدید نه خیلی زیاد) باید اینم بزاری تنگ هاست اصلیت فایلارو واسه دانلود تو این بزاری کع ملت بیان دانلود کنن این مدلش چون دیتابیس نداره به درد سیستم مدیریت محتوا نمیخوره
البته اگه بازدیدت بالاس و فشار رو سرور بیش از حد باشه بهت اخطار میدن بعد باید بری vps بگیری
لینوکس و ویندوزم که سیستم عاملای سرورن و لینوکس بهتره و کنترل پنل های اینام فرق داره
لینوکس بگیر با cpanel چون خیلی راحته

2. کنترل پنل واسه اینکه از امکانات سرور خیلی راحت و بدون نیاز به اطلاعات بتونی استفاده کنی اگه نباشه مجبوری واسه یه کار کوچیک چند خط کد بزنی
فارسی هم نیست ولی خیلی تابلوه
اره از جایی که بخری یه ادرس بهت میده میگه این کنترل پنل هاستته
بهترینشونم همین cpanel و گرونترین

3. ریسلر به زبون ساده یعنی یه حجمی بگیری بعد یه پنل واسه مدیریتش بهت بدن و تو بیای اون حجمو تقسیم کنی و بفروشی به چند نفر
به درد کسایی میخوره که میخوان تازه بیان تو کاره فروش هاست

4. این موردو من نمیدونم من از یه جا خریدم (مثلا از معتبرین این فروم بود) خیلی اذیتم کرد

masouddr
September 25th, 2011, 02:40
ممنون از توضیحاتت دوست عزیز . تا حد زیادی راهنماییم کردی .
من دوتا سایت میخوام راه اندازی کنم یکی واسۀ شرکت که چیز محتواش بیوگرافی ، اخبار ، چند تا عکسو گرافیکو این چیزاست و ، سایت دومی هم که میخوام راه اندازی کنم سایت تبلیغات هست مثلاً مثل سایت فازبالا .
بی زحمت در این مورد هم راهنماییم کنید که چه نوع هاستی و با چه میزان حجم و پهنای باندی بخرم .
بازم ممنون از محبتتون .

nima17701
September 25th, 2011, 07:37
ممنون از توضیحاتت دوست عزیز . تا حد زیادی راهنماییم کردی .
من دوتا سایت میخوام راه اندازی کنم یکی واسۀ شرکت که چیز محتواش بیوگرافی ، اخبار ، چند تا عکسو گرافیکو این چیزاست و ، سایت دومی هم که میخوام راه اندازی کنم سایت تبلیغات هست مثلاً مثل سایت فازبالا .
بی زحمت در این مورد هم راهنماییم کنید که چه نوع هاستی و با چه میزان حجم و پهنای باندی بخرم .
بازم ممنون از محبتتون .

سلام
برای این نوع سایت ها از هاست لینوکس استفاده کنید
برای سایت شرکت نیاز به حجم و پهنای باند زیادی ندارید و 100 مگابایت هاست با یک قالب استاتیک میتونید بیارید بالا
برای سایت نیازمندی برای شروع حداقل به یک گیگ فضا با پهنای باند نسبتا زیاد دارید و بعدا که نیاز به حجم بیشتری داشتید میتوانید اکانت خود را ارتقا داده و یا از vps استفاده نمایید

langarneshin
September 25th, 2011, 10:01
داداش چنونی گفتی گفتم که چه کار میخوای بکنی با سالی 30-40- تومن کارت حل میشه میتونی هم یه هاست نامحدود بگیری اونم زیر 100 تومن در سال هست که هرچی سایت و اطلاعات بخوای نامحدود میتونی توش ذخیره کنی

masouddr
September 25th, 2011, 19:37
دستتون درد نکنه .
حالا شما سایتی رو سراق دارید که هاست بفروشه و معتبرو خوب باشه؟ یه سایت ایرانی .
من خودم سایت گروه هاستینگ پشتیبان (http://poshtiban.com/) رو بهش بر خوردم آیا خوبه؟
ممنون .

Sajad
September 25th, 2011, 19:48
دستتون درد نکنه .
حالا شما سایتی رو سراق دارید که هاست بفروشه و معتبرو خوب باشه؟ یه سایت ایرانی .
من خودم سایت گروه هاستینگ پشتیبان (http://poshtiban.com/) رو بهش بر خوردم آیا خوبه؟
ممنون .

درخواست آفر و پیشنهاد فقط در بخش فروش.

kiomars mohtashami
September 25th, 2011, 21:56
masouddr (http://www.webhostingtalk.ir/member/29467/) عزیز سایت های زیادی هست برای خرید هاست مجازی.یکیش این لینکه فناوران شبکه توکا (http://tukanet.net)حالا سوالات شما
دامنه چیست؟ به آدرس های سایت دامنه می گویند. مانند (http://tukanet.net)www.google.com (http://www.google.com) که دامنه آن google.com است. شاید اجزای هر URL را بدانید ولی دامنه یکی از مهم ترین قسمت های سایت و URL است. برای مثال دامنه زیر را ببینید:
https://www.bsi.ir (http://tukanet.net)
پسوند IR ، پسوند این دامنه است ولی دقت کنید: (http://tukanet.net)
https://www.bsi.ir/default.aspx (http://tukanet.net)
aspx پسوند فایل default و IR پسوند دامنه ماست. خب حالا فرق .com و .net و .ir و … در چیست؟ هر یک از پسوند های دامنه معنای خاصی دارد. مثلا پسوند .ac.com یا ac.ir را برای دانشگاه ها و موسسات آموزش می گذارند. هر دامنه بسته به نوع خود در سازمان مربوطه و هر سازمان اجازه اجاره آن را از سازمان خاصی می گیرد. برای مثال برای ثبت دامنه phpassistant.ir ، ما باید به سازمان نیک مراجعه کنیم تا آن را برای ما ثبت کنند. دامنه هایی با پسوند عمومی مثل net یا com در سازمانی به نام Domain Name Register Center ثبت می شود. اگر شما بخواهید دامنه ای ثبت کنید مشخصات شما را می خواهند. خواستن مشخصات به این دلیل است که مشخصات شما در پایگاه Whois ثبت شود و از ***یده شدن دامنه شما جلوگیری شود. Whois چیست؟ کجاست؟ Whois یک پایگاه وابسته به سازمان ثبت دامنه است که با جستجوی هر دامنه DNS ، نام مشخصات مالک و نام ثبت کننده نمایش داده می شود که آن را در سایت های اجاره دامنه حتما دیده اید. (http://tukanet.net)
DNS دامنه چیست؟ مانند آجرهای یک خانه است. آدرس DNS ها ممکن است به صورت زیر باشد: (http://tukanet.net)
ns1.server.com
ns2.server.com (http://tukanet.net)
DNS برای این که هاست شما به دامنه شما مربوط شود ، تنظیم می شود. سرور های ns1 ممکن است قطع باشند به همین دلیل باید ns2 کار کند. اگر به هر دلیلی Data Center هاست شما از بین برود ، DNS های شما نیز از بین می روند تا دامنه بدون هاست شما ***یده نشود. (http://tukanet.net)
هاست یا Host یعنی چه؟ با توضیحات بالا فهمیدید که هاست و دامنه به یک دیگر وابسته اند. هاست (Host) در زبان انگلیسی به معنی میزبان است. یعنی میزبانی سایت شما برعهده شرکتی است که شما انتخاب کردید. Host یک کامپیوتر تحت شبکه است که توسط cpanel سایت شما کنترل می شود. محتوای این کامپیوتر یک سیستم عامل است که شما انتخاب کردید لینوکس یا ویندوز. و در درایو های دیگر محتوایی که شما از طریق cpanel برای سایت خود ریخته اید وجود دارد. پس Host هم یک کامپیوتر است که با وسایل جانبی پیشرفته و مودم های مخصوص ، به cpanel متصل شده و در شبکه اینترنت پخش می شود. برای این هاست ها باید حتما DNS دامنه تنظیم شود. ممکن است بگویید من و دوستم از یک هاست خریده ایم ولی DNS هایمان فرقی ندارد. چرا؟ DNS پرتکول خاصی ندارد و تنظیمات DNS نیز توسط مرورگر ها قابل مشاهده نیست. DNS فقط شامل یک نشانی نیست بلکه به طور اتوماتیک یوزرنیم و پسورد هاست مربوطه نیز در هاست ها به آدرس DNS فرستاده می شود تا بتوان کنترل DNS را در دست گرفت. (http://tukanet.net)
هاست VPS چیست؟ هاست VPS فقط در یک کامپیوتر اجرا می شود و توسط سخت افزار های مخصوص مجازی سازی می شود. یک سوپر کامپیوتر وظیفه چندین کامپیوتر را دارد و به هر سایت مقداری رم و فضا اختصاص می دهد. این هاست ها معمولا گران هستند ولی سرعت آن ها بیش از بقیه هاست است. هاست VPS معمولا برای سازمان های هاستینگ خیلی قوی و پرمشتری گذاشته می شود. (http://tukanet.net)
Data Center چیست؟ وقتی سایت هایی مثل فیس بوک تا این حد بازدید دارند خب بدیهیست که اگر بخواهند تمام اطلاعات میلیون ها کاربر را بر روی یک کامپیوتر هاست مجازی یا هاست معمولی ذخیره کنند کامپیوتر بلافاصله کرش کرده و تمام اطلاعات کاربران در عرض یک چشم به هم زدن از بین می رود. پس باید جهت کمتر شدن هزینه و افزایش مقدار فضا آن ها را به قسمت های مختلفی که شبیه کابل های برق هستند و در آن اطلاعات ۰ و ۱ رد و بدل می شود. هر هاست معمولی مجازی یا هر نوع هاست باید یک یا چند Data Center داشته باشد.

نگران نباشید نمی خواهید اپلولو هوا کنید که
برای شروع کار یه سرور مجازی با رم 256 تا 512 و هارد 10 -15 گیگ کافیه

حالا همش تو سایت های مختلف میرید میبنید نوشته سرور ویندوز ، سرور لینوکس
خب اجازه بدید ببینیم فرقشون چیه

1- لینوکس سیستم عاملی اوپن سورس و رایگان بوده ولی ویندوز سیستم عاملی غیر رایگان است
2- هزینه سرور های مجازی لینوکس از ویندوز پایین تر است .
3- چنانچه وی پی اس را برای هاستینگ و یا یک سایت نیاز دارید اگر سایت شما به زبان asp نیست بدون شک لینوکس مناسب تر می باشد
4- چنانچه از سرور خود برای v p * N استفاده میکنید و یا برای دانلود / اپلود از وی پی اس استفاده میکنید سرور های ویندوز برای شما مناسبتر است
5- کار با سرور ویندوز دقیقا مانند کار کردن با یک کامپیوتر ویندوزیست و کاربر بوسیه remote desktop صفحه سرور را در کامپیوتر خود اجرا کرده و به راحتی و دقیقا مانند کامیپوتر خود با سرور کار می کند
6- لینوکس در زمینه امنیت و هاستینگ پیشرفت فوق العاده ای نسبت به ویندوز داشته و کنترل پنل های بسیار حرفه ای تر و کاربرپسند تری برای ان طراحی شده
7- کار با لینوکس بصورت تایپ دستور است (البته امکان نصب محیط گرافیکی نیر می باشد)
8- سرور های لینوکسی ویروس نمیگیرند ولی ویندوز براحتی ویروس می گیرد
9- لینوکس مصرف رم کمتری داشته و پایدار تر است
10 - در سرور های اختصاصی ویندوز هزینه ای در بین 15 الی 50 دلار دارد. ولی لینوکس رایگان می باشد.
خب فعلا ویندوز رو فراموش کنید
بریم سراغ لینوکس
قبل هر کار وی پی اس تون رو بگیرید
خب
وی پی اس رو گرفتید؟؟
مبارکه
لابد به شما چیزی دادن به نام SSH
که یه آیپی دادن و یه دونه پسورد و شاید یوزر نیمی به نام root
(با چیزایی مثل hypervm و هر کنترپنلی که برای ریبوت و اینجور کارها بدن فعلا کاری نداریم)

خب اول بزارید یه کم در مورد سرور بحث کنیم
سرور چیه؟
سرور نه خوردنیه و نه پوشیدنی
بلکه یه کامیپوتره (البته با بهترن سیستم های تهویه و موارد مشابه که کاری نداریم) و این سرور همیشه خدا روشنه (حیونکی) و با اینترنت با سرعت خیلی بالا وصله

دیتاسنتر چیه؟
یه ساختمان هست (معمولا در کشور های پیشرفته) که سرور ها رو تو اون نگه داری میکنن و افرادی اونجا هستن که هوای این سرور ها رو دارن
دیتاسنتر های خوب همیشه برق اضطراری و سیستم های تهویه دارن و همچنین افرادی بطور 24 ساعته اونجا هستن

سرور مجازی (VPS) چیه؟
VPS مخفف Virtual Private Server هست یعنی یه بنده خدایی (مثلا خودم) میریم از به دیتاسنتر یه سروری میگیریم بعد میایم با نصب یه سری برنامه ها Ram - Hard - Cpu سرورمون رو بین یه عده تقسیم میکنیم
کارکردن با سرور مجازی و سرور اختصاصی 99% عین هم دیگه است

SSH چیه ؟
SSH که فقط در سرور های لینوکس اسمشو میشنویم
در واقع یه راه ارتباطی (غیر گرافیکی و فقط با تایپ دستور) بین سرور سرور و کامپیوتر شماست
دقت کنید که لینوکس هم محیط گرافیکی داره خیلی قشنگتر از ویندوز ولی خب برای اینکه رم مصرفش کمتر شه و همه آموزش های موجود در نت هم بر اساس تایپ دستوره پس سعی کنید با دستور ها بسازید ...

فعلا همین ها رو تمرین کنید و قشنگ یاد بگیرید.
خب یه سری موارد که موقع خرید وی پی اس باهاش درگیر میشید هست که لازم دیدم توضیح بدم
Host name چیه؟
این واژه که موقع خرید وی پی اس و سرور لینوکس باهاش سر و کار دارید در واقع اسم سرور شماست (چطور که مثلا ما اسم داریم : آرش - تقی - علی - قلی و ...) سرور هامون هم اسم دارن به این اسم میگن host name
هاست نیم بصورت xxxxx.domain.com میشه که میتونید به جای xxxx هر چی بزارید که معمولا مینویسن server.domain.com این دومین لزومی نداره رو سرورتون باشه و صرفا کار یه اسم برای وی پی اس شما رو میکنه

کرنل چیه؟
کرنل در واقع هسته سیستم عامل شماست (توضیح بهتر نمی تونم بدم )

مجازی ساز چیه؟
یادتونه پست بالا گفتم برای سرور مجازی یه کارایی رو سرو اختصاصی میکنیم
این کار ها اینه که یه سیستم مجازی سازی رو سرور نصب میکنیم
این مجازی ساز میاد سرور هایی مجازی از رو سرور من درست میکنه
اینا رو ول کنید بریم سر معرفی سیستم های مجازی ساز اینکه کدوم بره شما بهتره

1- VmWare
ای

این برنامه نسخه سرورش رایگانه و هم بر روی لینوکس نصب میشه هم ویندوز ما در مورد نسخه لینوکسش بحث میکنیم

نسخه های لینوکس دو دسته اند :
- نسخه کنسول دار
- نسخه تحت وب

در هر دو نسخه کرنل کاملا اختصاصی به کاربر داده میشه و وی پی اس های ساخته شده هیچ فرقی با سرور اختصاصی ندارند همچنین نمیشه پهنای باند رو محدود کرد.همچنین تعداد هسته های سی پی یو وی پی اس نمیتونه بالای 2 باشه.
هر وقت یه وی پی اس رو روشن کنید کل رمش مصرف میشه .

در نسخه کنسول دار شما یه برنامه رو دانلود میکنید و اکثر کار ها با اون انجام میشه

در نسخه تحت وب شما از طریق مرورگرتون به وی ام ور دسترسی دارید در این نسخه شما میتونید کارت صوت بسازید و یا به کاربر پنل بدید .

در وی وی ام ور هیچ محدودیتی برای نصب سیستم عامل وجود نداره و برای نصب سیستم عامل باید فایل iso رو در سرور اصلی دانلود ودر وی پی اس نصب کنید(بعدا توضیح بیشتر داده میشه)
HyperVM

هایپر وی ام یه مجازی ساز نیست بلکه یه کنترل پنل رایگان برای مجازی ساز های Xen و OpenVZ هست

این پنل محصول شرکت LXLabs هست که امکانات خوبی داره و مجازی سازی رو واقعا راحت کرده

در ادامه به معرفی 2 مجازی سازی که با این پنل کار میکنن میپردازیم.

2- OpenVZ

این برنامه برای لینوکس و ارائه وی پی اس های لینوکسی نوشته شده و معمولا همراه با هایپر وی ام نصب میشه.

این برنامه کرنل اختصاصی به وی پی اس ها نمیده و شما موقع ساخت وی پی اس از یه منو انتخاب میکنید که کدوم ورژن لینوکس نصب بشه

در این برنامه هنگامی که یه وی پی اس رو استارت میکنید فقط رمی که وی پی اس استفاده میکنه از سرور اصلی کم میشه و بقیه رم آزاد میمونه.

وی پی اس های اوپن وی زد سی پی یو share دارن و حتی هنگام نصب فایر وال مشکلاتی وجود دارد
اوپن وی زد از منابع سرور اصلی زیاد استفاده نمی کنه و با توجه به راحتی کار و امکانات بالا طرفدارن زیادی داره

در کل اوپن وی زد برنامه مناسبی برای وی پی اس های لینوکس می باشد.

3- Xen
این برنامه برای لینوکس نوشته شده که همراه با پنل هایپر وی ام نصب میشه.

زن به سرور های مجازی کرنل اختصاصی میده و میتونید روش ویندوز یا لینوکس بزنید

یادم نره بگم که زن نمیتونه کارت صوت بده ولی کارت شبکه اش هم اختصاصی (eth) هست

در این برنامه هنگام ساخت وی پی اس های لینوکس از یه منو ورژن لینوکس رو انتخاب میکنید و برای وی پی اس های ویندوز باید فایل iso واردش کنید

4- مجازی ساز های دیگه ای مثل Virtuzu - HyperV و ... هست که من زیاد اطلاعاتی در موردشون ندارم

معرفی کنترل پنل ها ، ویژگی ها ، قیمشتون

Cpanel

محبوب ترین پنل همین سی پنل هست امنیتش در حالت ععادی خیلی جالب نیست ولی با اعمال یه سری تغییرات چیز جالبی میشه در حال حاضر اخرین نسخه این کنترل پنل 11.25 هست . سی پنل جدیدا کمتر رو تحریمات حساسیت نشون میده ولی خب هنوزم گیر میده از مزایای این پنل میشه به موارد زیر اشاره کرد

-محیط کاربری گرافیکی و دل نشین
-امکانات بالا
-طرفداران بسیار
-
و از معایبش میشه به موارد زیر اشاره کرد

-قیمت بالا (در حال حاضر نسخه وی پی اس بین 10 تا 16 دلار و نسخه سرور بین 20 تا 40 دلار قیمتشه)
-مصرف بالای رم
-مشکلات تحریم واسه ایرانی ها

در کا پنل خوبیه و نصبش توصیه میشه

DirectAdmin

این کنترل پنل کانادایی که مشکلی هم با کاربران ایرانی نداره و همین باعث شده طرفاداری زیاد در ایران داشته باشه قیمتش از سی پنل کمتر ولی خب امکانات و زیبایی محیط کارشم به سی پنل نمیرسه ، امنیتش درست بعد از نصب در مقایسه با سی پنب بهتره که خب با انجام تغییراتی بهترم میشه
من که خودم خیلی باهاش حال میکنم

از مزایای این پنل میشه به موارد زیر اشاره کرد:
-قیمت پایین (برای وی پی اس حدود 5 تا 7 دلار و برای سرور اختصاصی بین 10 تا 16 دلار)
-عدم مشکل تحریم
-مصرف رم کمتر

-امکانات متوسط
-کار کردن با این پنل برای یوزر ها مشکله (ولی کم کم عادت میکنن)
طرفدار کمتر در بین مشتری ها

در کل برای سرور های نه چندان بزرگ خیلی چیز عالی هست (در سرور های بزرگم خیلی خوب جواب مبده ها فقط کاربرا دیگه صداشون خیلی در میاد)

Kloxo LXadmin

این پنل که قدیم اسمش ال ایکس ادمین و در ورژن جدید اسمش رو کلوکسو گذاشتن .
در قدیم این پنل واسه 40 دومین رایگان بود و بعد اون برای ارتقا تعداد دامین ها باید مبلغی رو به شرکت lxlabs میداید ولی الان این کنترل رایگان و به صورت اوپن سورس روش کار میشه لازم به ذکره که شرکت lxlabs پنل هایپر وی ام رو هم طراحی کرده و تا اونجا که من میدونم برنامه نویس هاش هندی هستن.

- رایگان هست
-کار با این کنترل پنل بسیار ساده است و فقط با دو تا دستور نصب میشه
- براحتی و با چند کلیک میتونید وب سرور و میل سرور و ... رو عوض کنید و خیلی از فانکش های پی ا پی رو فعال کنید
-این پنل همه چیزی رو که سرور لازم داره نصب میکنه مثلا یه آنتی دی داس قوی نصب میکنه
-مصرف رم کم

- یه کم سنگینه (سرعت لودش )و امکاناتش متوسط به بالاست

- عیب اصلیش اینه که با خیلی از کنترل پنل های دیگه سازگاری نداره ، سیستم بکاپ و تراسنفرش داغونه - بعضا ناجور قاط میزنه

Plesk

این پنل محصول شرکت parallels هست که هم نسخه لینوکس و هم نسخه ویندوز داره که ما در اینجا در مورد لینوکسش بحث میکنم
-محیط نسبتا خوب
-ساپرت قوی
-امکانات متوسط به بالا
-قیمت بالا
-این پنل خیلی سنگینه و با سرعت اینترنت ایران زیاد جور نیست
-امکاناتشم به نظر من خیلی باحال نیست
- بعضی کار های صدا رو خیلی مشکل کرده

WebMin
یه کنترل پنل ساده و خیلی ابتدایی با امکانات پایین و البته مصرف رم و سی پی یو واقعا کم
(http://www.mojsazan.com/forum/showthread.php?tid=73)

kiomars mohtashami
September 26th, 2011, 20:32
دوست عزیز این مبحث کاملا تخصصی می شه - نمیشه همینجوری یه چیزی یه شما بگم - می ترسم یک وقت اطلاعات غلط به شما بدم- الان همه جا تنوع زیادی در هاست مجازی هست و پهنای باند و حجم بستگی به نوع سایت شما داره همانطور که گفتی چون شایت تبلیغات در نظر داری پس باید پهنای باند بالایی داشته باسی ولی حجم خیلی حیاتی نیست.اینا که گفتم کلی بود حتما با یک نفر فرد مطمئن مشورت کن . در ضمن خود فروشنده ها هم خیلی خوب می توانند شما را کمک کنند ، آنقدر ها هم سخت نگیرید.

turboo
September 27th, 2011, 01:02
ببین عزیز شما برای سایت شرکت از یک CMS (برای سایت های شرکتی بیشتر جوملا خوبه ) استفاده می کنی و برای سایت آگهی یا تبلیغات هم اسکریپت ایستگاه رو می تونی نصب کنی ، لبته اسکریپت ایستگاه نیاز به Xen داره که بپرس شرکت هاستینگ پشتیبانی می کنه سرورش یا نه .

دوست من همه این جا کار هاستینگ هستند (مثل خود من ) و بالخره یکی شرکت یا گروه خودشون رو معرفی می کنه ، در انتخاب گزینه زیاد هست .