PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همیشه سرکاریم !!

alimosavi
September 24th, 2011, 11:22
سلام

دو روز پیش بود که دانشمندا عنصری ( نه انرژی ) رو کشف کردند که سرعتش بیشتر از سرعت نور بود .

این خبر رو که شنیدم چند دقیقه تو فکر رفتم . این همه واحد که برای تفسیر نظریه نسبیت تو دانشگاه گذروندیم همه کشک شد رفت پی کارش :)

اگر این خبر صحت داشته باشه نقص خیلی بزرگی تو نظریه ها انشتین پیدا می شه .

خداییش ملت همه سرکارند . هی یه نظریه میاد هی نقض می شه .

نظریه نسبت و رشته از بزرگترین نظریه ها تئوری جهان هستی هستند که هر دوشون مورد دارند . پس حالا فهمیدیم که هیچی نمی فهمیم :)

خب بچه هایی که فیزکشون خوبه یه نظریه بدن بیرون . حالا که همه نظریه ها کشکن پس ایراد نداره همینطوری هی نظریه بدین :) :)

atilnic
September 24th, 2011, 11:26
سلام

خوب ببیید قرار باشه اینطوری باشه که یک نظریه داده شده همون طوری بمونه که نباید تلاش کرد
خوب این نظریه اگر واقعیت داشته باشه
مطمئن باشید یکم دیگه یک نظریه اینو پایمال میکنه و اون یکی اینو و ....
یعنی کلا قانون طبیعت هست :دی ;;)

با تشکر

behrooz_iri
September 24th, 2011, 13:31
چه جالب !!!! بر اساس قانون انیشتن هیچ جسم مادی نمیتونه بالای سرعت نور حرکت کنه چون جرمش بی نهایت میشه و نیروی بینهایت وجود نداره که بتونه جسم بینهایت رو شتاب بده !!! اگه واقعا وجود داشته باشه پس ::: f=m*a برابر است با کشک !!!!!

alimosavi
September 24th, 2011, 13:50
یکی پرسید منبع خبر : Physicists wary of junking light speed limit yet (http://www.physorg.com/news/2011-09-physicists-wary-junking-limit.html)

البته با وجود آزمایش چندین باره این مورد هنوز هم دانشمدا نمی تونند یا نمی خواند باور کنند که همه چی رو دوباره باید بنویسند ..

sardarn
September 24th, 2011, 13:52
من قبلا شنیده بودم سرعت یه الکترون رو به سرعت حدود نور یا بیشتر رسونده بودند.