PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تهیه قرارداد سرور مجازی

takweb.ir
August 26th, 2009, 05:45
با سلام
پیشنهاد:
قربونش برم صنفی که در کار نیست
ارائه دهنده های سرور مجازی در WHT بیایم قراردادی تنظیم کنیم
و همه از همون استفاده کنیم فقط اعداد ارقام و بعضی چیز ها به نسبت شرکت تغییر کنه
اگر موافقید
مواردی که لازم می دونید و بدید تا در پایان به یه جمع بندی برسیم و لینک دانلود فایل word و بزاریم تا همه استفاده کنیم
(طوری باید تنظیم بشه که از لحاظ حقوقی مشکلی پیش نیاره و کامل باشه)

Arashdn
August 26th, 2009, 08:26
من کلا با قرداد مخالفم
به نظر من هر چی مشتری و سرور ادمین با هم خودمونی تر و راحت تر و صادق تر باشن
کارا خیلی بهتر پیش میره
قرارداد فقط کار رو شرکتی میکنه که روابط دوستانه رو ز بین میبره

aoscentral
August 26th, 2009, 10:31
من کلا با قرداد مخالفم
کارا خیلی بهتر پیش میره

بحث رفاقت نباید وارد کار کرد = ضرر !

بعضی در ظاهر رفیق هستند ! موقع حساب کردن دودرت می کنند

با نظر علی موافقم . ایده خوبی هست

Dadeha.com
August 26th, 2009, 11:25
مشتری هایی که از شرکت های رسمی خرید میکنند ، بیشتر برای همین موضوع هست و دوست دارند با خیالی راحت به تجارت خود ادامه بدند.
موافق

takweb.ir
August 26th, 2009, 11:28
من کلا با قرداد مخالفم
کارا خیلی بهتر پیش میره

مشتری و فروشنده باید بتونن به وسیله قرارداد از حقوق قانونی خودشون دفاع کنن

خوب از کجا شروع کنیم؟

Dadeha.com
August 26th, 2009, 12:33
یه متن پیش نویس قرار داده بشه و بعد همینجا همه با هم تکمیلش میکنیم. وبعد تو یه فایل ورد میره و مرتب میشه. فایل نهایی + فونت ها برای عموم قرارداده میشه

takweb.ir
August 27th, 2009, 06:31
کسی پیش قرارداد داره؟

Mohsen
August 27th, 2009, 06:48
دوستان فکر کنم حالا که تبادل نظر میشه بهتره برای همه چی باشه نه فقط برای سرور مجازی

یه قرارداد برای هاست
یه قرارداد برای سرور مجازی
یه قرارداد برای سرور اختصاصی
یه قرارداد برای دامنه

هر کدوم یه چیزایی ممکنه تو قراردادهامون لحاظ کنیم که دیگری لحاظ نمیکنه و در جمع بندی نهایی به قراردادهای خوب و کاملی می‌رسیم که البته هر کی هر قسمتیش رو خواست و با هر قیمتی که خواست استفاده میکنه، البته اگه می‌دونید تو این تاپیک نمیشه، برا هر کدوم یه تاپیک بزنیم.

در مورد رفاقتی بودن هم ببنید، شما می‌تونید با هم رفاقتی کار کنید یعنی ملزم نیستید به قرارداد عمل کنید مثلا تو قرارداد گفته اگه down شد فلان قدر جریمه، حالا شما درک می کنید چرا down شده و حرفی از جریمه نمی‌زنید اما اینکه تکلیف معلوم باشه خیلی خوبه هم شما می‌دونید حقوق‌تون چیه و هم طرف مقابل. در عین حال که گاهی یه مشتری به پست آدم می‌خوره که اصلا نمی‌شناسدش و اینجا دیگه بحث رفاقت نخواهد بود و اگه حقوق طرفین معلوم نباشه هر روز درگیری میشه!

sadegh
August 27th, 2009, 08:46
دوستان فکر کنم حالا که تبادل نظر میشه بهتره برای همه چی باشه نه فقط برای سرور مجازی

یه قرارداد برای هاست
یه قرارداد برای سرور مجازی
یه قرارداد برای سرور اختصاصی
یه قرارداد برای دامنه

هر کدوم یه چیزایی ممکنه تو قراردادهامون لحاظ کنیم که دیگری لحاظ نمیکنه و در جمع بندی نهایی به قراردادهای خوب و کاملی می‌رسیم که البته هر کی هر قسمتیش رو خواست و با هر قیمتی که خواست استفاده میکنه، البته اگه می‌دونید تو این تاپیک نمیشه، برا هر کدوم یه تاپیک بزنیم.

در مورد رفاقتی بودن هم ببنید، شما می‌تونید با هم رفاقتی کار کنید یعنی ملزم نیستید به قرارداد عمل کنید مثلا تو قرارداد گفته اگه down شد فلان قدر جریمه، حالا شما درک می کنید چرا down شده و حرفی از جریمه نمی‌زنید اما اینکه تکلیف معلوم باشه خیلی خوبه هم شما می‌دونید حقوق‌تون چیه و هم طرف مقابل. در عین حال که گاهی یه مشتری به پست آدم می‌خوره که اصلا نمی‌شناسدش و اینجا دیگه بحث رفاقت نخواهد بود و اگه حقوق طرفین معلوم نباشه هر روز درگیری میشه!

من با این دوستومون موافقم
یه قرار داد واسه همه چی
عزیزانی که تو این کار تجارب زیادی دارن یه پیش نویس آماده کنند بذارند همه اطلاع پیدا کنند
در مورد همه موارد نوشته بشه همه نظر بدن مواد قرار داد کم و زیاد بشه (با توجه به نظرات)
یه قرارداد کاملی بشه
اگه بشه یه جایی هم ثبت بشه
بعد همه ازش اسفاده کنیم
واقعا لازمه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:113:=d>:67:

__OMID__
August 27th, 2009, 09:22
سلام

این کار خیلی کمک میکنه فکر خوبی هست

هر کس هرچی به نظرش میاد بگه تا اخر جمع بندی بشه

لطفا تو یکی از بند ها ذکر کنید شخصی که سرور مجازی اجاره میکنه نباید واگذار کنه به شخصی دیگر .:62:

__OMID__
August 27th, 2009, 09:30
یکی دیگه هم یادم اومد :d

در صورت اختلال و دستکاری در برنامه اکانتینگ (nttac,ibsng) که به درخواست مشتری نصب و تنظیم گردیده است هزینه عیب یابی دریافت میگردد تا دیگه دستکاری نکنه :d

__OMID__
August 27th, 2009, 09:39
در سرورهای مجازی کاربر مجاز به استفاده از برنامه های مخرب برای مورد حمله قرار دادن سایتهای دیگر نمی باشد و در صورت مشاهده .......

هر گونه تلاش براي ايجاد حملات DOS و Email Bombing و Flood کردن ممنوع است.

بازم موردی یادم اومد میگم :D

__OMID__
August 27th, 2009, 09:56
1 مورد دیگه هم یادم اومد مثلا طرف میاد vps میگیره انقدر باهاش دانلود و اپلود میکنه که بیشتر منابع سرور رو به خودش اختصاص میده بعضی ها انقدر هنر مندانه دانلود و آپلود میکنن که از 80 درصد پورت سرور استفاده میکنن درحین دانلود فایهاشونم فشرده میکنن که سی پی یو یک وقتی بیکار نشه @-)

__OMID__
August 27th, 2009, 10:12
یک مورد هم که خیلی پیش میاد ما میگیم تا 7 روز وجه رو برگشت میدیم طرف میاد 5 روز میگیره بعد میگه نمیخوام پولمو بدید بدون دلیل :-oمیگیم چرا میگن خودتون تو سایت زدید تا 7 روز پول رو پس میدیم :104:

بازگشت وجه در صورت نداشتن دلیل قانع کننده امکانپذیر نیست . :112:

iranihost
August 27th, 2009, 10:35
دوست عزیز بازگشت وجه در صورتی است که سرور عیبی پیدا کند و شما قادر به رفع آن نباشید .

zoghal
August 27th, 2009, 13:15
يك روال هم براي سرويس دهنده ها تعيين كنيد. مثلا.
مثلا سرويس دهنده مواظف هست طبق تعهدادش جواب گوي مشتري باشه
و بلعكس مشخص كنيد كه يك سرويس دهنده چه وظايفي نسبت به مشتري داره. كه مشتري زيادي طلب كار نشه و امثالهم

takweb.ir
August 27th, 2009, 18:26
فکر شرایط فورس ماژور هم باید بشه
مثل: جنگ یا شورش ، زلزله ، آتش سوزی ، سیل و ...
یا فوت یکی از طرفین
(فکر همه جا رو کردیم همینا مونده بود ) :دی

goldstar
August 27th, 2009, 20:00
به نظر من قرارداد هر فردی مخصوص خودش و توانایی هاش هست
اینکه یک قرارداد بزارین و همه ازش استفاده کنند کامل نمیشه
شرکتهای آمریکایی هم هرکس قرارداد خودش رو داره. یکی میگه در صورت پرداخت نکردن هزینه اخطار میدیم یکی میگه ساسپند
اما بعضی مسائل رو میشه بصورت عمومی استفاده کرد. مثل کپی رایت و ......

P-CO
August 27th, 2009, 20:44
علی آقا من هستم...

ببینم چه میکنی.

sadegh
August 27th, 2009, 20:54
به نظر من قرارداد هر فردی مخصوص خودش و توانایی هاش هست
اینکه یک قرارداد بزارین و همه ازش استفاده کنند کامل نمیشه
شرکتهای آمریکایی هم هرکس قرارداد خودش رو داره. یکی میگه در صورت پرداخت نکردن هزینه اخطار میدیم یکی میگه ساسپند
اما بعضی مسائل رو میشه بصورت عمومی استفاده کرد. مثل کپی رایت و ......

تو پروژه های عمرانی یه شرایط عممی پیمان هست یه شرایط خصوصی
ما هم می تونیم ای کارو انجام بدیم

carmina burana
August 27th, 2009, 21:02
فقط مواظب باشید قرداد تجاری تبدیل به وکالتی تام برای فروشنده تبدیل نشه!منظورم اینه که seller side نباشه:78:

Kambiz
August 27th, 2009, 21:52
خیلی خوبه بچه ها
علی اقا فرم اولیه رو کی میزاری تو تاپیک ؟

takweb.ir
August 27th, 2009, 22:06
علی اقا فرم اولیه رو کی میزاری تو تاپیک ؟

تا اینجا که همش کلی گویی بود

نظرتون چیه مقررات شرکت های خارجی و ترجمه کنیم و از نکته هایی که اونا استفاده کردن کمک بگیریم (منظورم کپی برداری نیست)

کسی اگر قرارداد پیش فرضی داره بزاره ممنون میشم

rayannet
August 27th, 2009, 22:15
من دارم. اما واسه خودم درست کردم تا چند دقیقه دیگه ضمیمه میکنم

takweb.ir
August 27th, 2009, 22:26
استایل کلی قرارداد به شکل زیر باشه خوبه؟
ابتدا حالت کلیشو به تفاهم برسیم
بعد در مورد هر بند تصمیم بگیریم

توجه داشته باشید که به هر بند زیر مجموعه هایش اضافه می شود
چیزی کمه بگید:

مقدمه:
معرفی مشتری و شرکت سرویس دهنده هر دو( شامل: نام و نام خانوادگی،شماره شناسنامه،آدرس،به نمایندگی از ..........)

بند 1 : موضوع قرارداد
شامل: رم ، هارد ، پهنای باند،تعداد ip ، پردازنده ، کارت شبکه ، (مکان لازمه؟)

بند2:مدت قرارداد
تاریخ شروع و پایان قرارداد

بند3:مبلغ و نحوه پرداخت
در ششم هر ماه فلان قدر ریال توسط مشتری پرداخت خواهد شد

بند4:تعهد مشتری
...

بند5:تعهد مجری
...

بند7:تغییرات
قیمت های آپگرید و ...

بند8:خاتمه ، فسخ قرارداد
شرایط ذکر می شود ...

بند9: شرایط فورس ماژور
تعیین تکلیف هنگامی که اتفاقات عجیب غریب سیل،طوفا،زلزله و ... میفته (شاید هم تهریم)

بند10:تعداد نسخ قرارداد
این قرارداد مشتمل بر .....بند که در 2 نسخه تنظیم گردیده و هر نسخه حکم واحد را دارا بوده و دارای اعتبار یکسان می باشد در تاریخ ششم شهریور ماه هزار و سیصد و هشتاد هشت توسط طرفین امضا و مبادله گردید و طرفین متعهد به اجرای کلیه متعهدات مربوط به خود و مفاد آن شده اند و هر گونه اخطار ، مکاتبات و ابلاغیه به نشانی ایمیل های طرفین که در مقدمه این قرارداد قید شده است ارسال می گردد.

مشتری سرویس دهنده

Mohsen
August 28th, 2009, 01:15
این 10 قسمتی که نوشتین خیلی خوبه، کامل کامل (البته به نظر من)

در مورد مقدمه فکر نمیکنم نیازی به بحث باشه، فقط باید مشخصاتی که قابل تشخیص کنه فرد یا شرکت رو ذکر بشه، مثلا برای فرد نام و نام خانوادگی و آدرس و این چیزا رو که می نویسیم، شماره ملی هم نوشته بشه یا برای شرکت شماره ثبت(البته ممکنه یه خورده سختگیرانه به نظر بیاد)

در مورد موضوع قرارداد اینکه چه جزئیاتی ذکر بشه باید در موردش بحث کنیم. و اینکه باید به عنوان یه تذکر گفته باشه اون چیزایی که ذکر نشده اگه بعدا اختلافی پیش اومد چطوری در موردش تصمیم گیری میشه(البته این تذکر ممکنه حساسیت مشتری رو به دنبال داشته باشه که چی ذکر نشده و ...)
یه تذکر هم باید برای زمانی باشه که سرویس دهنده مجبور میشه یا شایدم دلش میخواد این مشخصات رو تغییر بده! اینجا مثلا اگه حرفی از دیتاسنتر زده نشه، سرویس دهنده می‌تونه راحت دیتاسنتر رو عوض کنه، اما اگه حرفی زده بشه این تذکر تکلیف رو معلوم میکنه که مثلا من اگه خواستم دیتا سنتر رو عوض کنم باید به مشتری بگم یا نگم یا ....

در مورد مدت قرارداد اینکه چه زمانی به مشتری اطلاع داده میشه(اگه داده میشه) که برای تمدید اقدام کنه هم ذکر بشه که بعدا مشکل پیش نیاد که مشتری بگه دیر گفتی و ... همچنین اینکه تا کی اطلاعات رو نگه می‌داریم و ... (البته اینا می‌تونه تو تعهدات مجری بیاد)

در مورد مبلغ و نحوه پرداخت چیز خاصی به ذهنم نمی رسه!

بنده‌های تعهد مجری و مشتری نیاز به بحث اساسی داره

بقیه بند ها رو هم بعدا نظر میدم!

sadegh
August 28th, 2009, 04:45
علی آقا خوبه
ولی شرایط و تعهدات طرفین باید طوری نوشته بشه که حق هیچ کدوم در هنگام سرویس دهی و سرویس گرفتن ضایع نشه

takweb.ir
August 30th, 2009, 00:27
دوستان
انتظار داشتم بیشتر استقبال بشه
اگر با این کلیات وافقید اعلام کنید تا بریم رو هر کدوم از بند ها صحبت کنیم

sadegh
August 30th, 2009, 05:07
عالیه
بهتره در مورد 4 و 5 و 8و 9 بیشتر صحبت کنیم

Mohsen
August 31st, 2009, 23:37
ادامه نمیدین؟ :((

takweb.ir
August 31st, 2009, 23:48
ادامه نمیدین؟ :((

با این استقبال واقعا :دی

Online24
September 1st, 2009, 00:59
از افراد حرفه ای ، انتظار ایده های حرفه ای هم هست !
ایده جالبی هست جناب شاهری . و این احساس مسئولیت شما در قبال مشتری قابل تحسین هست

راه اندازی اتحادیه عملا فکر نمیکنم امکان داشته باشه .
پس قرار داد واحدی هم لزومی نداره که وجود داشته باشه .
چون مطمئنا اختلاف نظر بوجود خواهد آمد . ( شاید من بخوام آزادی عمل بیشتری به کاربر بدم و شما مخالف آن باشید )
اگر بتونید در تعرفه ها با هم به توافق برسید یکی از شاهکار های تاریخ بشریت رو انجام دادید .

اما اگر قصد تهیه یک قرار داد دارید که هم از نظر قانونی توجیه کنه که مشتری خریدی از شما انجام داده و هم شما رسما مشتری رو ملزم به پیروی از قوانین خود دارید یک پیشنهاد دارم :

شما قوانین را در پرتال خدماتی خودتون درج میکنید . ( هرکس مستقلا و به دلخواه خودش ، کاملا آزاد ) مشتری پس از دیدن آن اقدام به سفارش خواهد کرد .
قوانین هم 2بخش داره : تعهدات مشتری به شما و تعهدات شما به مشتری
* عرض کردم در سایت خودتون چون که ممکن است قوانین حجم زیادی از برگه را در صورت چاپ اشغال کند .

و طی یک فاکتور ( این فاکتوری که عرض کردم کارقرار داد رو هم براتون انجام میده ) که مشخصات سرور و یا خدمات اراده شده در آن درج شده است به مشتری ارائه خواهد شد .
مشتری جهت دریافت خدمات ملزم به امضا و نوشتن متنی با این مضمون که' تمامی قوانین شرح داده شده را قبول دارم '
است .
*بدیهی است یک نسخه از قوانین هم در یک برگه جداگانه به کاربر ارائه شود .

مفاد و یا تبصره های مورد نیاز را خودتون بهتر از من میتونید اضافه کنید .
اطلاعات شرکت ، نام شخص سرویس دهنده هم از مهمترین موارد درج شده در این فاکتور هست.
فاکتور هم در صورت عدم امکان مراجعه حضوری طی 2 مرحله فکس رد و بدل خواهد شد .

نتیجه اخلاقی : هرکدومتون برید یک فاکتور و یک برگه که در آن مفاد قراردادتون نوشته خواهد شد آماده کنید .
این کار هم این امتیاز رو به شما میده که بهتر کاربر رو مدیریت کنید ، و هم کاربر در صورت عدم رضایت و یا عمل نکردن شما به قرارداد شما رو مورد پیگیری قضایی قرار بده )

در کل این پست رو در حد یک پیشنهاد ارائه کردم .
آرزوی موفقیت برای همه ی شما دارم.
به خصوص شاهری عزیز .

takweb.ir
September 1st, 2009, 01:22
هدفم یه قرار داد برای همه نبود
می خوام به یه قرارداد کامل برسیم
هر کس هر طور که می خواد تغییرش بده
هدف کامل بودنش بود نه این که همه از یکی استفاده کنند
قرار دادی که اینجا هم مشتری ها و هم سرویس دهنده ها روش به اجماع برسن
مطمنا چیز کاملی میشه و میتونه از حقوق هر دو طرف دفاع کنه

pardishosting
September 1st, 2009, 01:57
واقعا من نمی دونم چرا ما ها به خاطر بعضی مسائل چیزهایی رو باب می کنیم که به ضرر همه هست :
من قصد دخالت توی این قضایا رو ندارم .. چون هر کسی راه خودش رو می ره .. اما من تجربه خودم رو می گم :

اینکه قرارداد باید کتبی باشه من نمی دونم از کجا اومده ، جالب اینه که اکثر کسایی که روی این تاکید می کنند ، مقاد قرارداد رسمی رو روی سایتشون نذاشتند و یا بعضی به کلیات اشاره کردند ، در حالی که طبق قوانین تجارت الکترونیکی (ایران نه) باید این قوانین روی سایت باشه. یعنی مشتری اون ها اول بتونه ببینه بعد خرید کنه.
اما بعضا افراد اول تو ایران خرید می کنند و همزمان قرارداد می بندند. که این اشکالات زیادی داره !

- وقتی شرکت یک قرارداد واحد روی سایتش نداره ، یعنی قانون نداره ! چون قانون باید واحد باشه و در معرض دید همه ، تا همه بتونند فعالیت های شرکت رو نسبت به قانونش بسنجنند.

- مشتری باید بدونه وقتی از این جا خرید می کنه چه چیز هایی رو باید رعایت کنه و چه حقوقی داره ..

از طرفی شما در واقع چیزی رو به مشتری نمی فروشید ، مشتری هاست رو نمی خره ، بلکه اجاره می کنه ، اون هم یک کالای مصرفی یا حقیقی نیست ، یک نوع خدمات تحت وب هست ! خوب ما به مشتری کاغذ بدیم برای چی ؟
مگه ماشین خریده که روش ضمانت نامه باید باشه ؟
تمام پروسه ها به صورت مجازی هست ، در نتیجه قراداد هم باید کامل باشه و البته مجاری و باید عینا در اون قرارداد درج بشه که این قرارداد اعتبار حقوقی داره ، یعنی هم مشتری و هم سرویس دهنده از مشتری اعلام دعوا کنند.

- قزداد کتبی ، ایراد دیگه اش اینه که ممکنه سرویس دهنده بعد از مدتی بخواد مفاد قرارداداش رو تغییر بده ، چه جوری مشتری رو پیدا کنه و بگه بیا قراردادت رو بده و جدید رو بگیر ! اصلا این کار شدنی هست ؟ خوب وقتی یه متن معتبر روی یک سایت باشه که سرویس دهنده و مشتری دارند بهش عمل می کنند چرا باید بریم به سمت کاغذ بازی ؟

- من با ایرادت دیگه اش کاری ندارم ... اما اینو رو بگم در تمام دنیا معمولا برای سرویس های کولو ، یا سرویس های خاص قرارداد می بندند ، (اینو پرسیدم) و چنین چیزی در جایی مرسوم نیست.

اما نکات دیگه :

- قرارداد به نفع کیست ؟

بد نیست قرارداد های فارسی شرکت های هاست رو مطالعه کنید :
قراداد در واقع یعنی سلب مسئولیت یک شرکت از ادعاهای مشترکین و همچنین مشخص کردن حد و مرز فعالیت کاربر

اینو بخونید :
http://www.iranhost.com/Iranhost/Rules.aspx

تو قرارداد ، چیز برجسته ایی وجود نداره مبنی بر اینکه مشتری حقوق خاصی داره ! حتی شرکت ها ادامه فعالیت های خودشون رو تضمین نمی کنند ، و اصل هم همینه ، چون شما یک فضایی رو اجاره کردید ؛ وقتی شما یه خونه اجاره می کنید ، تعهدات مستاجر بیشتر از موجر هست ! هاست هم همینه ! مثلا شما در این قرارداد حتی کیفیت خدمات تضمین نشده ! خیلی راحت می گند همون هست که هست !

مشتریان گرامی ! قرارداد چیز خاصی نیست ! توی هیچ قرادادی گردن سرویس دهنده زیر ایغ نمی ره !
بذارید مثال دوم رو بزنم :
هیچ شرکتی مسئولیت بک اپ شما رو به عهده نمی گیره ، یعنی الان زروی پارس دیتا یک اپ پرید این طور نیست که برید از پارس دیتا شکایت کنید و بهتون 1 تومان بدند !

حالا اینجا این سوال پیش می آد ! چرا از شرکت های بزرگ خرید می کنیم ؟
- در واقع همه جذب اون ها می شند چون ضریب اطمینان بالاتری دارند ، و چون حرفه ایی فعالیت می کنند سعی می کنند مشتریان رو راضی نگه دارند ! اما شما به من اعتماد نداری چون فکر می کنی می ذارم می رم و باقی ماجرا
اینجای قضیه حق با شماست ....

بازم تاکید می کنم قراداد بهاین مفهوم نیست که مشتری می تونه ، هاستینگ رو بندازه زندان !
- اولا سرویس دهنده هیچ مسئولیت رو به عهده نمی گیره و حق هم نداره
- راه های فرار هم زیاد داره

حالا چاره چی هست ؟
- چاره کار نظارت و دقت هست . باید نظارت باشه ، باید فورم هایی باشه که توش کاربران برند با هاست ها دعوا کنند ! ازشون بپرسند ، زیر سوال ببرند ، نقد کنند ! ما هاست هم از آدم هایی که خراب می کنند نباید بترسیم ، چون هر مشتری باید اول ثابت کنه که از اون هاست خرید کرده !

- نظارت دوم ، نظارت قانونی هست ، قرداد های معتبر روی سایت باشه ، وموارد دیگه ...

در اینجا گفتن یه نکته خالی از لطف نیست ! تمام هاست های معتبر دنیا سیستم مالی دارند ، که باید اعتبار داشته باشه ، وقتی مشتری پول رو آن لاین می ریزه یه بانک ريال با دستی یا عابر بانک ، باید اون سیستم مالی ، براش یک فاکتور الکترونیکی بفرسته که طبق قوانین اون قرارداد ، تمام فاکتور های اعتبار حقوقی داشته باشند.
و مشتری هم باید به این مسائل اهمیت بده ؛ فاکتورش رو نگه داره .. الان تمام دنیا دارند به همین روش کار می کنند و با همین روش اعتماد جذب می کنند ، شما با همین روش با شرکت هایی که در بلادی هستند که با کشور ما از نظر سیاسی کلی مشکل دارند خرید می کنید. و مشکلی هم پیش نمی آد ! اون وقت تو کشور ما ....

دوستان اگه سوال دارند بگند تا جواب بدند ، هدف من از این نوشته فقط اگهیی دادن به کاربران بود که بدوند واقعیت چیه و با یک قراداد هیچکس زندان نمی ره . درباره اطلاعات مهم هم باید بگم طبق تمام قوانین وظیفه شماست از اطلاعات خودتون مواظبت کنید ، هیچ سروری امن نیست ! یه سرور ده سال هک نمی شه ، آخر سر ..... اگه اطلاعات مهم دارید باید هر از چند گاهی بک اپ بگیرید.

موفق و پیروز باشید

takweb.ir
September 1st, 2009, 02:05
خوب این نکته هایی که اشاره شده در این قرارداد میتونه پیش بینی بشه
ما هم نگفتیم حتما رو کاغذ باشه (اون دیگه با شرکت سرویس دهنده و خواسته مشتریه)
ما نمی خوایم اسم قرار داد و مثل خیلی از شرکت های فعلی ارائه بدیم
می خوایم یه پشتوانه باشه نه یه کلاس کاری

pardishosting
September 1st, 2009, 02:17
خوب این نکته هایی که اشاره شده در این قرارداد میتونه پیش بینی بشه
ما هم نگفتیم حتما رو کاغذ باشه (اون دیگه با شرکت سرویس دهنده و خواسته مشتریه)
ما نمی خوایم اسم قرار داد و مثل خیلی از شرکت های فعلی ارائه بدیم
می خوایم یه پشتوانه باشه نه یه کلاس کاری

- حتما باید توش باشه.
- من منظورم به شما نیست در مجموع دارم می گم ، اتفاقا این کار شما خیلی خوب هست ، اما منم دانسته ها و تجربه خودم رو گفتم ، در حقیقت اون چیزی که تو دنیا داره اجرا می شه.

- مسلما قرارداد بیشتر پشتوانه سرویس دهنده است ، تا در آینده مشتری ادعاهای عجیب نکنه ، چون اکثریت کاربران واقعا نسبت به مسائل آگاه نیستند ، طرف سایتش هک می شه می ندازه گردن هاستینگ ! در واقع قرارداد می بندند تا مشتری بدونه حوزه فعالیتش کجاست ، تنها مواردی که من تا حالا به نفع مشتری دیدم یکی گارانتی آپتایم هست و یکی ضمانت بی قید و شرط برای سی روز اول ! اما برای همون آپتایم ، طبق قوانین تعمیرات سرور جز ضمانت محسوب نمی شه. که طبیعی هم هست.

قرارداد چیز خوبیه ، اما متاسفانه تو ایران رقابت ما شده تو قراداد دادند یا ندادن ، در حالی که چیز به نفع مشتری نداره و حتما باید در سایت قرارداد وجود داشته باشه ، این که مثلا من تو سایتم قراداد ندارم نشانه ضعف من هست ! در ضمن اگه به شرکت های خارجی بگی من قراداد کتبی می خوام ، بهت می گند همون رو پرینت بگیر !

شرکت های فعلی ، اگه معتبراشون رو مد نظر داشتید ؛ باید بگم اتفاقا کارشون درسته ، شما بخوای امتیاز بیشتر بدی در اشتباه هستی ، علی الخصوص که دسترسی فیزیکی به سرور هم نداری.

pardishosting
September 1st, 2009, 02:21
دوستان اگر قصد رقابت دارند ، بهترین روش رقابت گارانتی بازپرداخت وجه بدون قید و شرط هست ! تو قرارداد بنویسید بدون قید و شرط تا فعلان مدت پول پس می دیم ؛ البته به شرطی که طی این مدت کاربر فعالیتی انجام نده که طبق قرارداد باید سرویسش بسته بشه.

مثلا من گارانتی 30 روز دارم .. شما بذار 40 روز ! الان چند تا شرکت خارجی گارانتی در هر زمان گذاشتند ! هر موقع از هاستت ناراضی بودید برو پولت رو پس بگیر ! رقابت باید این شکلی باشه.

Online24
September 1st, 2009, 02:22
با سلام
پیشنهاد:
قربونش برم صنفی که در کار نیست
ارائه دهنده های سرور مجازی در WHT بیایم قراردادی تنظیم کنیم
و همه از همون استفاده کنیم فقط اعداد ارقام و بعضی چیز ها به نسبت شرکت تغییر کنه
اگر موافقید
مواردی که لازم می دونید و بدید تا در پایان به یه جمع بندی برسیم و لینک دانلود فایل word و بزاریم تا همه استفاده کنیم
(طوری باید تنظیم بشه که از لحاظ حقوقی مشکلی پیش نیاره و کامل باشه)

با این تفاسیر :
همتون میخواستید از 1 قرار داد استفاده کنید دیگه !
جواب دادم .

برای مفاد قرار داد هرکس باید خودش تنظیم کنه خب!

مثلا مواردی که باعث لغو سرویس بدون بازگشت پول خواهد بود این ها میتونه باشه :

هرگونه اقدام جهت نفوذ به سرور اصلی . ارسال هرز نامه . استفاده از سرور به عنوان ماشینی برای ایجاد حملات . نصب نرم افزار های کرک شده ( به خصوص مایکروسافت ) و بدون رعایت کپی رایت . استفاده از سرور جهت ارائه VPN ( الان این مورد شده منبع درآمد دوستان ) .

مواردی که موجب خارج از سرویس شدن موقت سرور مجازی خواهد شد .
تحت حملات DDOS قرار گرفتن و یا مصرف غیر عادی رم و سی پی یو و یا حتی پهنای باند .

اقداماتی که موجب مجبور شدن سرویس دهنده به پس گرفتن سرویس میشود :
غیر عادی بودن لود سرور و مصرف سی پی یو اشتراکی .
کمبود سرعت مبادله اطلاعات به مدت طولانی
اقدام به فروش سخت افزار بیش از توان سرور oversell ( منظور اینکه برای کاربر محدودیت رم 1گیگابایت در نظر گرفته شده ، ولی سرور تنها 128 مگابایت free memorey داره )
عدم ارائه سرویس در وقت مناسب .
عمل نکردن به مواردی که در پشتیبانی رایگان ذکر کردید .

اقدامات مقابله با اسپم
عدم پس گرفتن آی پی ها
و ارائه آی پی فقط در صورت استفاده از آی پی های قبلی

تذکرات :
اقدام به تمدید سرور و لایسنس های موجود پیش از اتمام آنها
تمدید به موقع پهنای باند پیش از اتمام آن
اتمام حجت با کاربر در خصوص اقداماتتون در صورت عدم تمدید به موقع
خب ! تو این موارد با هم نقطه مشترکی دارید ؟
من مثلا چند جا دیدم نوشتن توهین به اشخاص و ... موجب بسته شدن بلافاصله سرور خواهد شد .
ببینید چی به نظرتون میاد .
اصلا بعضی هاتون شاید از طرف دیتا سنتر محدودیت هایی داشته باشید ، که کاربر شما هم باید از اونها اطاعت کنه

takweb.ir
September 2nd, 2009, 17:57
- حتما باید توش باشه.
- من منظورم به شما نیست در مجموع دارم می گم ، اتفاقا این کار شما خیلی خوب هست ، اما منم دانسته ها و تجربه خودم رو گفتم ، در حقیقت اون چیزی که تو دنیا داره اجرا می شه.

- مسلما قرارداد بیشتر پشتوانه سرویس دهنده است ، تا در آینده مشتری ادعاهای عجیب نکنه ، چون اکثریت کاربران واقعا نسبت به مسائل آگاه نیستند ، طرف سایتش هک می شه می ندازه گردن هاستینگ ! در واقع قرارداد می بندند تا مشتری بدونه حوزه فعالیتش کجاست ، تنها مواردی که من تا حالا به نفع مشتری دیدم یکی گارانتی آپتایم هست و یکی ضمانت بی قید و شرط برای سی روز اول ! اما برای همون آپتایم ، طبق قوانین تعمیرات سرور جز ضمانت محسوب نمی شه. که طبیعی هم هست.

قرارداد چیز خوبیه ، اما متاسفانه تو ایران رقابت ما شده تو قراداد دادند یا ندادن ، در حالی که چیز به نفع مشتری نداره و حتما باید در سایت قرارداد وجود داشته باشه ، این که مثلا من تو سایتم قراداد ندارم نشانه ضعف من هست ! در ضمن اگه به شرکت های خارجی بگی من قراداد کتبی می خوام ، بهت می گند همون رو پرینت بگیر !

شرکت های فعلی ، اگه معتبراشون رو مد نظر داشتید ؛ باید بگم اتفاقا کارشون درسته ، شما بخوای امتیاز بیشتر بدی در اشتباه هستی ، علی الخصوص که دسترسی فیزیکی به سرور هم نداری.

در کل
من خواستم اینجا به یه متنی برسیم
که دیگه فردا مشتری نگه یک طرفه خودتون نوشتید و ...
هم ما تجربیاتی در این زمینه داشتیم
انشالله بتونیم رو هم بزاریم یه چیز خوب آماده کنیم

در مورد گارانتی گفتید
برای خودم چند مورد پیش اومد
که طرف می خواست سفارش هاست بده
گفت آقا گفتی تا یک ماه بی قید و شرط مبلغ پس می دی درسته ؟ یا فقط تبلیغه؟
گفتم نه آقا درسته .دلیل نیاز نیست تا یک ماه به هر دلیلی نمی خواستی با ما کار کنی هزینه رو پس می دیم
گذشت و حدود 3 هفته بعد طرف میل زد شماره حساب داد
آقا دیگه نمی خوام
گفتم باشه ولی میشه بگی دلیلش چیه ما ضعفمون و Ok کنیم
:دی
گفت باید به استاد نشون می دادم که دادم
دیگه نیاز ندارم
ما هم که حرف زده بودیم دادیم رفت دیگه

نظرتون در مورد چنین مواردی چیه؟

Online24
September 2nd, 2009, 18:52
در کل
گفت باید به استاد نشون می دادم که دادم
دیگه نیاز ندارم
ما هم که حرف زده بودیم دادیم رفت دیگه

نظرتون در مورد چنین مواردی چیه؟

این که اصلا دلیل موجه ای نیست !
شما سرویس رو گارانتی میکنی و فقط طبق شرایطی خاص باید مبلغ را پس بدید !
این مورد اصلا ...
حالا اگر هم خواستید این کار رو بکنید ابتدا مبلغی به عنوان کارمزد و بعد هم هزینه مدتی که استفاده کردند رو باید دریافت میکردی !

takweb.ir
September 2nd, 2009, 19:00
این که اصلا دلیل موجه ای نیست !
شما سرویس رو گارانتی میکنی و فقط طبق شرایطی خاص باید مبلغ را پس بدید !
این مورد اصلا ...
حالا اگر هم خواستید این کار رو بکنید ابتدا مبلغی به عنوان کارمزد و بعد هم هزینه مدتی که استفاده کردند رو باید دریافت میکردی !

معنی بدون قید و شرط همینه دیگه

Online24
September 2nd, 2009, 19:47
معنی بدون قید و شرط همینه دیگه

خداوند آخر عاقبت شما رو ختم به خیر کنه ...
بیزینس هم یک چارچوبی داره !
البته هرکسی مال خوش ، آتیش به انبار خودش :دی

takweb.ir
September 2nd, 2009, 21:54
خداوند آخر عاقبت شما رو ختم به خیر کنه ...
بیزینس هم یک چارچوبی داره !
البته هرکسی مال خوش ، آتیش به انبار خودش :دی

این و گفتم
که مراقب این بی قید و شرط باشید
شعار قشنگیه
ولی ...

takweb.ir
September 4th, 2009, 17:44
خوب
حالا از ابتدا بند ها رو تکمیل می کنیم

مقدمه:
این قرارداد فی ما بین آقا/خانم------------------به نمایندگی از --------------------- به آدرس --------------------------- و شماره تماس -------------------------- که من بعد در متن قرار داد مشتری نامیده می شود از یک طرف و از طرف دیگر آقای -------------------------به نمایندگی از شرکت ---------------------- به آدرس --------------------------- و شماره تماس ---------------- که من بعد در متن قرار داد سرویس دهنده نامیده می شود
ایمیل مشتری:
ایمیل سرویس دهنده:

چیزی کم و زیاد هست بفرمایید تا اصلاح کنیم و بریم رو مورد بعدی

AfraServer
September 4th, 2009, 18:00
قوانین هم زیرش قید میشه؟

takweb.ir
September 4th, 2009, 18:14
قوانین هم زیرش قید میشه؟

قوانین مربوط به هر عنوان
میاد زیر بند خودش
این مقدمه بود بعد از این میریم رو
بند1 : موضوع قرارداد

حالا رو مقدمه نتیجه برسیم بعد بریم رو بعدی

AfraServer
September 4th, 2009, 19:46
قوانین مربوط به هر عنوان
میاد زیر بند خودش
این مقدمه بود بعد از این میریم رو
بند1 : موضوع قرارداد

حالا رو مقدمه نتیجه برسیم بعد بریم رو بعدی

خوبه!!

pouyasazan
September 4th, 2009, 20:24
با سلام

قرارداد کتبی مورد جالبی است. اما این مورد را برای دوستانی که به صورت شرکتی و رسمی فعالیت می کنند ذکر می کنم. شما با ارائه قرارداد کتبی ملزم به پرداخت بیمه و مالیات قراردادها هستید. که هزینه بیمه چند برابر مالیات است و حدودا قرارداد کتبی 30% باید به عنوان هزینه پرداخت کنید به اداره بیمه و مالیات. این واسه اینه که بدونید چند خط نوشته و امضاء 100% عملیاتی نیست. و مثلا به این شکل یک نفر باید در هر شرکتی باشد که موقع هر قرارداد بره و کارهای حقوقی آن را انجام دهد.
یک نکته جالب اگر آخر شرایط و مقررات هر شرکت خارجی را بخوانید نوشته است این شرایط و مقررات هر زمانی ممکن است تغییر کند و شما موظف به چک کردن این صفحه هستید و هر موقع هم قبول نداشتید می توانید ادامه ندهید. نزده هزینه شما برگردانده می شود. خاطرم نیست کدوم یک از دوستان فرمودند که این قرارداد ها صرفا برای این است که مشتری بدونه که چه کارهایی باید انجام دهد و چه کارهایی نباید انجام دهد. با این نظر کاملا موافقم. البته اگر خودتون شرایط و مقررات شرکتی خارجی که ازش خدمات می گیرید را مجددا بخونید متوجه این نکته می شوید.
نکته دیگه اصل تجارت الکترونیک می گوید کاغذ بازی را کم کنید.
یکی دیگه از دوستان هم فرموده بودند راه برای فرار از این قراردادها هست. این هم تائید می کنم. 1- اینکه مرجعی نیست که بتوانه چیزی را برای دادگاه ثابت کنه و مثلا در زمان داون شدن سرور شما می تونید مدعی بشید اصلا خود کاربر عمل غیر مجازی انجام داده که سرور داون شده و تازه درخواست غرامت کنید. 2- شما می توانید تغییری اعمال کنید در سرور که دلائل اون شخص را زیر سوال ببرد.

bmppc
September 4th, 2009, 20:34
خوب دوستان عزیز این قرارداد چی شد تموم نشد ؟
به نظر من این قرارداد دادن به مشتری خیلی خوبه و در جذب مشتری 90 درصد کارایی داره
حالا این قرارداد کی آماده میشه؟

takweb.ir
September 4th, 2009, 22:19
با سلام

قرارداد کتبی مورد جالبی است. اما این مورد را برای دوستانی که به صورت شرکتی و رسمی فعالیت می کنند ذکر می کنم. شما با ارائه قرارداد کتبی ملزم به پرداخت بیمه و مالیات قراردادها هستید. که هزینه بیمه چند برابر مالیات است و حدودا قرارداد کتبی 30% باید به عنوان هزینه پرداخت کنید به اداره بیمه و مالیات. این واسه اینه که بدونید چند خط نوشته و امضاء 100% عملیاتی نیست. و مثلا به این شکل یک نفر باید در هر شرکتی باشد که موقع هر قرارداد بره و کارهای حقوقی آن را انجام دهد.
یک نکته جالب اگر آخر شرایط و مقررات هر شرکت خارجی را بخوانید نوشته است این شرایط و مقررات هر زمانی ممکن است تغییر کند و شما موظف به چک کردن این صفحه هستید و هر موقع هم قبول نداشتید می توانید ادامه ندهید. نزده هزینه شما برگردانده می شود. خاطرم نیست کدوم یک از دوستان فرمودند که این قرارداد ها صرفا برای این است که مشتری بدونه که چه کارهایی باید انجام دهد و چه کارهایی نباید انجام دهد. با این نظر کاملا موافقم. البته اگر خودتون شرایط و مقررات شرکتی خارجی که ازش خدمات می گیرید را مجددا بخونید متوجه این نکته می شوید.
یکی دیگه از دوستان هم فرموده بودند راه برای فرار از این قراردادها هست. این هم تائید می کنم. 1- اینکه مرجعی نیست که بتوانه چیزی را برای دادگاه ثابت کنه و مثلا در زمان داون شدن سرور شما می تونید مدعی بشید اصلا خود کاربر عمل غیر مجازی انجام داده که سرور داون شده و تازه درخواست غرامت کنید. 2- شما می توانید تغییری اعمال کنید در سرور که دلائل اون شخص را زیر سوال ببرد.

در مرد بیمه میشه بیشتر توضیح بدید ؟

pardishosting
September 4th, 2009, 23:05
با سلام

بالاخره یه نفری پیدا شد که اصول کار رو بدونه ..... اقا خیلی تشکر :115:

pardishosting
September 4th, 2009, 23:09
در شرکت های خارجی برای همکاری های بلند مدت سرویس هایی مثل کولوکشین قرارداد می بندند ...

pouyasazan
September 5th, 2009, 02:06
در مرد بیمه میشه بیشتر توضیح بدید ؟

با سلام,

خوش حال می شوم کمک کنم تا دوستانی که شرکت دارند بعد از چند سال به مشکل بر نخورند.
نکته ای که هست اصلا عملا برای مبالغ پائین قرارداد منطقی نیست
1- بیمه هر قرارداد در کل که حساب شود حدود 25-26 درصد از مبلغ قرارداد می شود
2- باید اصل قرارداد و کپی آن را به همراه لیست افراد درگیر در قرارداد. چه کارمند دائم باشند چه موقت ببرید اداره بیمه و ارائه بدهید.
حال اگر کارمندی را بیمه نکرده باشید و متوجه شوند دردسر های خود را دارد یا تاریخ قرارداد کارمندان با بیمه همخوانی نداشته باشد یا... مشمول جریمه های سنگینی خواهید شد.
3- زمان شروع و پایان قرارداد هم باید مشخص باشد. زمینه هاستینگ چون یک مورد نا مشخص برای اکثر اداره ها است ممکن است خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر می کنید موظف به پرداخت شوید.
4-اصلا به هیچ وجه توصیه نمی کنم باعث شوید قراردادی از هاست و دامین شما به اداره دارایی و یا بیمه برود. یکی که رفت باید تا آخر برود. در کل هزینه قرارداد بستن از هزینه نگهداری سرور گران تر است.

pouyasazan
September 5th, 2009, 02:13
در شرکت های خارجی برای همکاری های بلند مدت سرویس هایی مثل کولوکشین قرارداد می بندند ...

با سلام

حرف شما تائید می شود. حتی بعضی دیتاسنتر ها راضی به قرارداد کتبی برای سرور اختصاصی هم می شوند اما مالیات یا به اصطلاح tax را مطابق قوانین کشور و یا ایالتشان به مبلغ قرارداد اضافه می کنند و در نهایت هم لینک شرایط و مقررات در قرارداد قرار می گیرد و ذکر می شود کاربر موضف به چک کردن آن است و ...

در نهایت قرارداد کتبی هیچ تضمینی برای خریدار نیست. صرفا شاید بتوان گفت بتوان با آن کاربران تازه کار را که اطلاعاتی ندارند متقاعد به خرید کرد.

البته شاید اطلاعات بنده ناقص باشد و یا شاید در حال جمع بستن همه شرکت ها هستم. شاید شرکت هایی خارج از این صحبت من عمل کنند اما فکر نمی کنم تعداد آنها زیاد باشد.

pardishosting
September 5th, 2009, 04:14
خیر ، صحبت شما کاملا صحیح هست ، متاسفانه افراد و شرکت های تازه کار برای اینکه ثابت کنند جزء دسته های خدای ناکرده کلاه بردار نیستند ، برای اثبات خود کارهایی رو انجام می دند و یا تعهدات رو متقبل می شند که در وهله اول و آخر نه به نفع اون هاست و نه به نفع مشتری. البته من مسائل بیمه و مالیات رو خبر نداشتم . اما طبق تجربه و اطلاعاتی که داشتم می دونستم که اینکه یه قرارداد به مشتری بدیم واقعا برای مشتری حق قانونی ایجاد نخواهد کرد. اما با توجه به توضیحات شما می بینم که این کار اصلا به صلاح نیست.

من از عزیزان یه خواهشی دارم ، وقتی می خواند یه کار جدید یا تعهد جدید بدند ، فکر کنند اون ایده فقط به ذهن خودشون رسیده و این همه شرکت های داخلی و خارجی به فکرشون نرسیده ، پس بدونید حتما اون کار صحیح نیست.
بذارید یه نمونه مثال بزنم :
شما در تمام هاست های معتبر خارجی اگر دقت کنید می بینید هر چه قدر هزینه ماهانه رو کم کنند ، مثلا 2 دلار ، اما هیچ وقت اولین دریافتشون از مشتری زیر 8 دلار نخواهد بود (اونم به همراه ست آپ فی) دلیلش هم روشنه ، چون اگر مشتری هزینه کمی برای هاست پرداخت کنه نسبت به اون هاست احساس مسئولیت نداره و یا ممکنه یه هکری یا فرد مریضی پیدا بشه و با پرداخت اون هزینه و با دسترسی به هاست و سرور فاتحه همه چیز رو بخونه. (این موضوع برام پیش اومده) برای همین همیشه یه حداقلی وجود داره که از اون حداقل کمتر وجود نداره .

در مجموع برای جلب مشتری اصول و قوانین رو زیر پا نذارید ....

sadegh
September 5th, 2009, 04:43
ضمن تشکر از پویا سازان
این قرار داد یک یه تفاهم نامه بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده که فردا روز اتفاقی افتاد دستشون جایی بند باشه
نه مثل الان که از هر جا سرویس بگیری باید قوانین بخونی و قبول کنی و بعد بخری!
پس اینجا حق مشتری ضایع می شه!
فکر نکنم نیاز 100% به این چیزایی که گفتین باشه!

pouyasazan
September 5th, 2009, 06:14
ضمن تشکر از پویا سازان
این قرار داد یک یه تفاهم نامه بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده که فردا روز اتفاقی افتاد دستشون جایی بند باشه
نه مثل الان که از هر جا سرویس بگیری باید قوانین بخونی و قبول کنی و بعد بخری!
پس اینجا حق مشتری ضایع می شه!
فکر نکنم نیاز 100% به این چیزایی که گفتین باشه!

با سلام,

تفاهم نامه و دستشون به جایی بند باشد در تضاد هستند. زمانی میشه شکایت کرد که رسمی باشد. یعنی قرارداد باشد و نه تفاهم نامه. برای شکایت هم نیاز هست که به دادگاه جرائم رایانه ای مراجعه کنند.اونجا از آنها طلب سند خرید می کنند می تواند سند خرید فاکتور فروش باشد که تعهدی ایجاد نمی کند فقط یکسال بر فرض مسال هاست را تعهد می کند. پس حتما نیاز به قرارداد می شود که آن هم برای شما ذکر شد و می توانید از وکلای متخصص سوال نمائید. قرارداد فرم و چهارچوب خاص خودش را دارد. و شرایط خودش را. قرارداد بین شخص با شخص با شخص با شرکت فرق می کند. مطمئن باشید با مشاوره با یک وکیل خیلی راحت به شما می گوید که اگر قراردادی ببندید که هزینه های قانونی آن را پرداخت نکرده باشید در صورت شکایت ابتدا اداره مالیات مطلع می شود بعد اداره بیمه.
ضایع نشدن حق مشتری؟ این را مطمئن باشید و از مدیران سرور ها هم سوال کنید. اگر مدیر سروری بخواهد می تواند همه چیز را به نفع خودش بر روی سرور تغییر دهد حتی لاگ فایل ها تا مسئله وارونه جلوه کند. اگر شرکتی بخواهد حقی ضایع کند به راحتی و با قرارداد هم می تواند. چون هیچ مرجعی نیست که بتواند به درستی به این مسائل رسیدگی کند.
در نهایت اگر دوستان می خواهند ضمانت قانونی دهند باید مراحل قانونی آن را طی کنند.

قرارداد و ضمانت زمانی ارزش دارد برای مشتری که سایت حساسی داشته باشد که ارزش پیگیری داشته باشد و گرنه برای مثال برای 100 هزارتومان چند نفر حاضر می شوند چند ماه وقت بگذارند؟ حال آنکه اکثر هاست هایی که در ایران فروخته می شود زیر 20 هزارتومان است. تازه این در صورتی است که بتوانند خلاف را ثابت کنند.
نکته: مدیر سرور هم مجبور است زیر قرارداد تایپ کند این تعهد نامه هر زمان ممکن است تغییر کند. چرا؟ چون از محلی که سرور را تهیه می کند این قانون را قبول کرده است و ممکن است آن دیتاسنتر قانونی را تغییر دهد که بر روی مشتریان این سرور هم تاثیر بگذارد. و این جمله با ننوشتن قرارداد یکی است.

در نهایت ما در محیط مجازی کار می کنیم. می گوییم تجارت الکترونیک نه تجارت سنتی, تجارت الکترونیک یعنی همه چیز الکترونیک از بازاریابی تا فروش و پشتیبانی. قرارداد کتبی مربوط به تجارت های سنتی است. اگر می خواهید به مشتری با دادن قرارداد تضمین دهید باید کلیه امور شما قانونی باشد یعنی قرارداد مراحل قانونی را طی کند. بند های قانونی را داشته باشد و ...

به نظر بنده ضمانت همین سایت هایی مثل این سایت است که اگر کم کاری شد در اینجا مطرح شود تا روی فروش آن شرکت تاثیر بگذارد.

iranihost
September 5th, 2009, 06:52
صحبت پویاسازان عزیز کاملا منطقی است

ثبت شرکت خیلی راحت هست ولی در آینده ای دور پشیمان خواهند شد کسانی که فقط برای هاستینگ شرکت ثبت می کنند.(نظر و تجربه شخصی)

sadegh
September 5th, 2009, 08:41
پس باید بی خیال قرار داد باشیم
ولی دنبال صنف باشید(باتوجه به اولین نوشته این تایپیک که آقای شاهری نوشتن)

pardishosting
September 5th, 2009, 14:44
در نهایت ما در محیط مجازی کار می کنیم. می گوییم تجارت الکترونیک نه تجارت سنتی, تجارت الکترونیک یعنی همه چیز الکترونیک از بازاریابی تا فروش و پشتیبانی. قرارداد کتبی مربوط به تجارت های سنتی است. اگر می خواهید به مشتری با دادن قرارداد تضمین دهید باید کلیه امور شما قانونی باشد یعنی قرارداد مراحل قانونی را طی کند. بند های قانونی را داشته باشد و ...

به نظر بنده ضمانت همین سایت هایی مثل این سایت است که اگر کم کاری شد در اینجا مطرح شود تا روی فروش آن شرکت تاثیر بگذارد.

منم موافقم ، باید سایت هایی مثل این سایت خیلی فعال تر عمل کنند ، یه جورایی مثل یک صنف مجازی !
به نظر بخش انتقاد و پیشنهاد باید فعال بشه و بعد از اون همه افرادی که می خواند معتبر کار کنند لوگوی اینجا را بذارند تو سایتشون ! مثلا زیرش هم بنویسند صنف مجازی هاستینگ و ... من توی پست دیگه هم گفتم هاست ها نباید از انتقاد و .. بترسند.

pardishosting
September 5th, 2009, 14:49
پس باید بی خیال قرار داد باشیم
ولی دنبال صنف باشید(باتوجه به اولین نوشته این تایپیک که آقای شاهری نوشتن)

شما از هاست های خارجی که اون سر دنیاست .. هاست می خری قرارداد می گیرید ؟

pardishosting
September 5th, 2009, 14:58
صحبت پویاسازان عزیز کاملا منطقی است

ثبت شرکت خیلی راحت هست ولی در آینده ای دور پشیمان خواهند شد کسانی که فقط برای هاستینگ شرکت ثبت می کنند.(نظر و تجربه شخصی)

بله ثبت شرکت مخصوصا در شهرهایی کوچک خیلی راحت هست ، حتی تو شهرهای بزرگ هم خیلی سخت نیست ، اما دیشب که داشتم با یکی از دوستان وارد صحبت می کردم ، می گفت مسائل مالیاتی فقط پدر در آور هست ! خلاصه کلی ما رو مایوس کرد ، البته من در این مورد مالیات اطلاع ندارم ... اگه همینطور که می گفت باشه خیلی سخته ...

iranihost
September 5th, 2009, 15:06
بله .

من هم تحقیق کردم در این زمینه

گفتند شرکت را ثبت می کنی ، بی خبر از همه جا مثلا 10 سل دیگه میان میگه آقا شما 10 میلیون (مثلا) بدهکاری مالیات !! @-)
میگی آخه چرا !! ما کار نکردیم و ....
میگن اگر کار نمی کردی باید شرکت را منحل می کردی !
1 سال کار نکردی 2 سال نکردی 3 سال نکردی چرا شرکت را منحل نکردی و .....
منحل کردن هم مشکلات و دردسر های خاص خودش را داره !!

در کل واسه هاستینگ به صرفه نیست .!!

Mohsen
September 5th, 2009, 16:00
گفتند شرکت را ثبت می کنی ، بی خبر از همه جا مثلا 10 سل دیگه میان میگه آقا شما 10 میلیون (مثلا) بدهکاری مالیات !! @-)
میگی آخه چرا !! ما کار نکردیم و ....
میگن اگر کار نمی کردی باید شرکت را منحل می کردی !
1 سال کار نکردی 2 سال نکردی 3 سال نکردی چرا شرکت را منحل نکردی و .....
منحل کردن هم مشکلات و دردسر های خاص خودش را داره !!

البته من اطلاعات ندارم! اما این طوری هم که به شما گفتن نیست!
درسته که در و پیکر درست و حسابی نداره! اما اینم نیست که بعد 10 سال بیان بگن باید منحل میکردی! مالیات رو هم از روی حساب و کتاب شرکت معلوم میکنن، که خوب یه درصد مشخصی هست. حساب و کتاب شرکت هم وقتی شرکت ثبت شده باشه باید ثبت بشه! چه می‌دونم دفتر روزنامه و دفتر کل و دفتر معین و از این صحبت‌ها!
ممنون میشم دوستانی که الان دارن مالیات میدن من و دیگران رو در این مورد روشن کنند!

AfraServer
September 5th, 2009, 16:17
ما الان ثبت شده هستیم نه صرفا برای هاسیتنگ
دفترهای مرکزی شرکت دزگستر در اهواز و دزفول فعالیت میکنند که اصولا کار هاستینگ تنها نیست
بخش هاستینگ رو ما هدایت میکنیم
ولی بخش اصلی که ثبت شده هست (دفترساختمانی ) رو مدیران هدایت میکنند
ما زیر مجموعه شرکت بزرگ دزگستر در خوزستان هستیم که به قول دوستان مالیات بی حساب کتابی هم بر ما افزوده میشه

pardishosting
September 5th, 2009, 16:30
البته من اطلاعات ندارم! اما این طوری هم که به شما گفتن نیست!
درسته که در و پیکر درست و حسابی نداره! اما اینم نیست که بعد 10 سال بیان بگن باید منحل میکردی! مالیات رو هم از روی حساب و کتاب شرکت معلوم میکنن، که خوب یه درصد مشخصی هست. حساب و کتاب شرکت هم وقتی شرکت ثبت شده باشه باید ثبت بشه! چه می‌دونم دفتر روزنامه و دفتر کل و دفتر معین و از این صحبت‌ها!
ممنون میشم دوستانی که الان دارن مالیات میدن من و دیگران رو در این مورد روشن کنند!

بنده مثل شما فکر می کردم اینجا اروپا هست و براساس فاکتور ها و ... مالیات می برند ! اما دیشب با شخصی که وارده صحبت کردم دیدم خیلی هم اون طوری نیست.

Mohsen
September 5th, 2009, 16:34
بنده مثل شما فکر می کردم اینجا اروپا هست و براساس فاکتور ها و ... مالیات می برند ! اما دیشب با شخصی که وارده صحبت کردم دیدم خیلی هم اون طوری نیست.

من نگفتم اروپاست! توجه کنید گفتم در و پیکر نداره و ... ! (امیدوارم این تاپیک مثل برخی تاپیک های دیگه بحث سیاسی نشه!)
اما اینم که همین طوری کیلویی باشه جالبه! یعنی هیچ کاری به حساب و کتاب شرکت ندارن؟!؟ :39:
پس از روی چی مالیات تعیین می کنن؟!؟ :102:

iranihost
September 5th, 2009, 17:00
نه خیلی کاری به حساب کتابت ندارن !

(اینطور که من شنیدم)

من خودم قصد داشتم ثبت کنم ولی بهم گفتن ثبت نکرده کار کنی خیلی خیلی بهتره !

pouyasazan
September 5th, 2009, 21:11
با سلام

شاید این پاسخ کمی کمک کند.

شما موظف هستید دفتر روزنامه و ... هر ساله پلم کنید و در زمان مقرر به همراه اظهارنامه مالیاتی به اداره دارایی تحویل دهید. اگر این کار انجام نشود ممیز شما علل راس مالیات را حساب می کند. شما باید پیگیری و پرداخت کنید و نه اینکه آنها به دنبال شما باشند. بد نیست این ها را هم بدانید که اداره دارایی می تواند به دلیل مسائل مالیاتی شما را ممنوع الخروج کند و یا شاید جالب باشد بدانید اداره دارایی تنها اداره ای است که می تواند با دسته چک عمومی چک کشیده و از حساب شما برداشت کند یا اموال شما را توقیف کند. عدم پرداخت مالیات باعث افزایش سالیانه آن می شود یعنی بدهی ها به صورت نوسانی رشد می کنند.
عدم ارائه اظهارنامه 20% و عدم ارائه دفاتر 20% به مبلغ محاسبه شده اضافه می کند.
نوشتن دفاتر روزنامه و ... کار من و شما نیست چون با یک اشتباه, رد می شود و علل راس حساب می شود. پس به حسابدار نیز نیاز پیدا می کنید.

همانطور که قبلا گفتم قبل از شروع هر کار حقوقی بهتر است بدانید باید تمامی مراحل قانونی را طی کنید و گرنه به مشکلاتی بر می خورید که شاید یک عمر پشیمان شوید.

pardishosting
September 5th, 2009, 21:55
جناب پویاسازان :

این مسائل که درباره نحوه گرفتن مالیات می گند درسته ؟ مثلا اینکه خیلی به فاکتور و سند هایی که ما ارائه می دیم بسنده نمی کنند ؟ مثلا یه جورایی مقایسه ایی کار می کنند ، بین شرکت های مشابه مقایسه می کنند و از این ج.ر موارد ... ممنون می شم پاسخ شما رو هم بشنویم

pardishosting
September 5th, 2009, 21:55
جناب پویاسازان :

این مسائل که درباره نحوه گرفتن مالیات می گند درسته ؟ مثلا اینکه خیلی به فاکتور و سند هایی که ما ارائه می دیم بسنده نمی کنند ؟ مثلا یه جورایی مقایسه ایی کار می کنند ، بین شرکت های مشابه مقایسه می کنند و از این ج.ر موارد ... ممنون می شم پاسخ شما رو هم بشنویم

pouyasazan
September 5th, 2009, 21:59
جناب پویاسازان :

با سلام

تقریبا درسته, مگر اینکه بتوانید دفاتر حسابداری را طوری تنظیم کنید که رد نکنند. که اکثرا رد می شوند.

pardishosting
September 5th, 2009, 22:04
ببخشید وقت شما رو می گیریم :

مثلا به هر دلیلی فروش یه سال ما 1 ملیون بیشتر نیست ، طبق صحبت هایی که شما کردید و دوست من دیشب تلفنی کرد ، نباید 1 ملیون رو قبول کنند دیگه ؟

دوم اینکه ، حسابرس قراردادش با یه شرکت ماهانه است یا فقط یه بار می آد فاکتور ها رو حسابرسی می کنه و یه هزینه ایی می گیره ، و آیا شما اطلاع دارید هزینه این حسابرسی چه قدر هستش ؟

pouyasazan
September 5th, 2009, 22:41
ببخشید وقت شما رو می گیریم :

مثلا به هر دلیلی فروش یه سال ما 1 ملیون بیشتر نیست ، طبق صحبت هایی که شما کردید و دوست من دیشب تلفنی کرد ، نباید 1 ملیون رو قبول کنند دیگه ؟

دوم اینکه ، حسابرس قراردادش با یه شرکت ماهانه است یا فقط یه بار می آد فاکتور ها رو حسابرسی می کنه و یه هزینه ایی می گیره ، و آیا شما اطلاع دارید هزینه این حسابرسی چه قدر هستش ؟

با سلام

خیر بدین معنی نیست که 1 میلیون قابل قبول نیست. اگر بتوانید دفاتر را صحیح تنظیم کنید 10.000 تومان هم قابل قبول است.
بستگی دارد به شرکتی که برای حسابرسی با آن کار می کنید به هر 2 شکل می توانید کار کنید.

takweb.ir
September 6th, 2009, 10:20
با سلام و تشکر از همه دوستان
به نظر میرسه باید اینجا بیشتر تو فکر مقررات شرکت باشیم تا قرارداد
مقرراتی که موقع خرید کابر میبینه

در مورد مالیات
هم من پیگیرم
قبلا رفتم دارایی گفتن باد دفتر روزانه و دفتر کل تهیه کنی
حسابدار که آوردیم گفت با سیستم سایتتون (سیکما) نیاز به دفاتر نیست و همون و قبول می کنند
باز قرار شد ما پرینت سیکما رو ببریم دارایی ببینیم چی میگن

pardishosting
September 6th, 2009, 11:28
حالا کی باید مالیات بدید تا نتیجه مشخص باشه ؟

takweb.ir
September 6th, 2009, 11:33
حالا کی باید مالیات بدید تا نتیجه مشخص باشه ؟

زمانش ربطی به دادن مالیات نداره
احتمالا هفته آینده میریم دارایی

takweb.ir
October 11th, 2009, 09:29
با سلام و پوزش غیبتم
اگر موافق باشید این بحث و برای رسیدن به متن کامل برای مقررار هنگام خرید ادامه بدیم

sadegh
October 11th, 2009, 09:36
موافقم!

pishtazweb
October 11th, 2009, 11:22
شما متن اولیه را قرار بدهید تا همه نظرات خودشون را بگن

takweb.ir
October 11th, 2009, 20:29
من متنی ندارم
دوستان کسی داره ؟

salam
October 14th, 2009, 16:09
از اداره مالیات و بیمه چه خبر ؟

P-CO
October 14th, 2009, 16:28
قرارداد باید به گونه ای تنظیم شود که پشت آن قوانین و مقررات اسفاده از خدمات درج گردد.

و سمت دیگر آن شرح قرارداد و خریدهایی که مشتری انجام داده است لیست شود و در نهایت مهر و امضای مدیر شرکت در انتها قرارداد باشد.

(قرارداد باید در سربرگ شرکت تنظیم شود)

hadi
October 28th, 2009, 13:37
خوب چطوره یکی از شرکت های بزرگ مثل پ ا ر س د ی ت ا بگیریم

hadi
November 4th, 2009, 14:22
هیچ کس پیدا نشد که یه فرمت درست حسابی داشته باشه؟

takweb.ir
November 7th, 2009, 23:14
کسی قرارداد/مقررات نداشت؟

NovinServer
November 7th, 2009, 23:26
شما بودید که ما هستم ! امیدوارم شما باشید که ما هم باشیم !
منم موافق هستم اما قیمت درست !

1eng.ir
November 7th, 2009, 23:33
هنوز به جایی نرسیدین ؟!

@ تک وب: تا هر جاشو نوشتی بذار اینجا تا با همدیگه ادیتش کنیم ...

takweb.ir
November 7th, 2009, 23:36
هنوز به جایی نرسیدین ؟!

@ تک وب: تا هر جاشو نوشتی بذار اینجا تا با همدیگه ادیتش کنیم ...

ب بنام خدا رو نوشتم
بسم الله :دی

1eng.ir
November 7th, 2009, 23:55
ب بنام خدا رو نوشتم
بسم الله :دی
90 تا پست فقط بسم الله ش معلوم شده ؟! @-)
Very Very Good

takweb.ir
November 8th, 2009, 00:06
90 تا پست فقط بسم الله ش معلوم شده ؟! @-)
very very good

tnx
بیشتر بحث روی بود و نبودش بود تا تهیه متن

Parshosts
November 8th, 2009, 00:09
مگه داريد قرآن تفسير مي كنيد كه هنوز روي بسم الله مونديد بسيج شيد و تمومش كنيد.

Mohsen
November 8th, 2009, 00:10
اینجا همه منتظرند دیگری شروع کنه
من همچین آدم با سابقه‌ای نیستم تو این کار ولی خوب یه قراردادی داریم که برای هر مشتری بسته میشه و هر بار محتویاتش بسته به توافقی که با مشتری میشه تغییر میکنه
این قراردادی که ضمیمه کردم آخرین قرارداد هاستی هست که بسته شده، این تاپیک هم ممکنه تو جاهاییش اثر گذار بوده باشه، در هر صورت امیدوارم به ادامه تاپیک کمک کنه.
ضمنا مربوط به سرور مجازی نیست ولی برای شروع شاید کار رو کمی جلو ببره

Mohsen
November 8th, 2009, 00:33
کسی حال نمیکنه فایل رو بگیره؟!؟
اینم متنش بدون شکل بندی:

بسمه تعالی

قرارداد ثبت دامنه (Domain) و اجاره فضا (Host)

قرار داد زیر بین آقای اصفهانی به نشانی: اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی،خیابان سپهسالار، خیابان هشتم، طبقه نهم ، پلاک 5 تلفن: 03115555555 همراه: 09133131313 که در این قرارداد کارفرما نامیده می‌شود و آقای محسن نوروزی به نشانی شاهین‌شهر خیابان طالقانی فرعی 150 پلاک 800، تلفن 03122121212 ، همراه 09369369366 به نمایندگی از گروه نرم‌افزاری تسنیم که مجری نامیده می‌شود، منعقد گردید.

ماده 1- موضوع قرارداد (شرح سفارش)
موضوع قرار داد عبارت است از ثبت دامنه -------------- و فراهم نمودن مقدار 300 مگابایت فضا با ترانسفر ماهیانه 8 گیگابایت و امکان پارک نمودن 5 دامنه بر روی فضا و سایر امکانات به صورت نامحدود.

ماده 2- مدت قرارداد
دامنه به صورت 5 ساله ثبت می‌شود. مدت قرارداد فضا(هاست) از تاریخ امضا یک سال است، که پس از آن با توافق طرفین قابل تمدید است.
تبصره: در پایان مدت قرارداد چنانچه مجری نخواهد به سرویس‌دهی فضا ادامه دهد، موظف است فضایی با کیفیت و قیمت مشابه برای کارفرما از ارائه دهنده‌ی دیگری فراهم کند.

ماده 3- مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت
مبلغ قرارداد عبارت است از: 14 هزار تومان هزینه ثبت 5 ساله دامنه، 29 هزار تومان هزینه اجاره یک‌ساله 300 مگابایت فضا. جمع مبلغ برابر است با 43 هزار تومان که نقدا پرداخت گردید.

ماده 4- تعهدات کارفرما
کارفرما موظف است از قرار دادن هر گونه مطالب مغایر با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران، در وب سایت‌ خود خودداری کند، در غیر این‌صورت مجری می‌تواند بخش‌هایی از مطالب را که مغایر قوانین کشور هستند حذف کند،‌ در صورت تکرار این عمل مجری حق دارد حساب کارفرما را مسدود نماید. در دعاوی قانونی کارفرما مسوول مطالب منتشره در وب سایت خواهد بود و مجری هیچ مسوولیتی برای بررسی محتوای وب سایت کارفرما ندارد. محتوای سایت می‌بایست با هر یک از اصول پنج‌گانه زیر مطابقت داشته باشد:
الف: با اصول و مبانی دین اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مغایرت نداشته و در تضاد نباشد. ب: باعث تشویش اذهان عمومی نگردد؛ پ. مخل نظم و آرامش حاکم بر جامعه نباشد. ت: به اخلاق حسنه حاکم بر جامعه آسیب نرساند. ث: با سیاستهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور مغایرت نداشته باشد.
کارفرما نباید نسبت به ارسال ایمیل‌های تجاری ناخواسته (اسپم) بدون رضایت قبلی کاربران انتهایی اقدام کند و مسوولیت ارسال هرگونه پیام تجاری برای کاربران بدون رضایت قبلی آنها به عهده وی می‌باشد. چنانچه ارسال ایمیل‌های ناخواسته منجر به بلاک شدن IP سرور یا ایجاد مشکلات دیگر گردد، مجری می‌تواند قابلیت ارسال و دریافت ایمیل را موقتا غیر فعال کند، در صورت تکرار حساب کاربری کارفرما مسدود خواهد شد.

ماده 5- تعهدات مجری
مجری متعهد می‌شود در تاریخ‌های یک‌ماه و نیز یک هفته مانده به پایان مهلت فضا و دامنه، از طریق تماس تلفنی کارفرما را مطلع نماید. ضمنا پس از گذشت زمان قرارداد مجری هیچ مسئولیتی در خصوص از دست رفتن دامنه یا اطلاعات موجود در فضا ندارد.
مجری آپ‌تایم بالای 99 درصد را برای سرور خود تضمین می‌نماید، موارد down time ناشی از تحریم یا مواردی از این دست از این بند مستثنی است. چنانچه به دلیلی همچون مشکلات سیاسی از سوی datacenter سرویس‌دهی متوقف گردد، مجری متعهد می‌گردد که حداکثر ظرف مدت یک هفته از datacenter دیگر سرور تهیه کرده و مجددا وب سایت کارفرما را فعال کند، در صورت وقوع چنین حالتی یک هفته به طول مدت قرارداد فضا(هاست) افزوده می‌شود.
خدمات امنیتی: تامین امنیت سرور به عهده مجری بوده و تنها در صورتی مسوولیت از وی سلب خواهد شد که مشخص گردد بر اثر سهل‌انگاری یا تعمد کارفرما مشکل ایجاد شده است، حتی در حالت اخیر هم بازگرداندن سایت به حالت معمولی بر عهده مجری است.
خدمات پشتیبان‌گیری: هر هفته از اطلاعات سایت‌ها پشتیبان تهیه شده و مجری متعهد می‌گردد به جز مواردی که اتفاقی خارج از کنترل وی رخ دهد (از قبیل سوختن هارد دیسک سرور، یا وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله در محل datacenter و ...) مانع از دست رفتن اطلاعات کارفرما گردد.

ماده 6 – تغییرات و فسخ قرارداد
قیمت اجاره فضا بر اساس تعرفه datacenter محاسبه شده و هر ساله بسته به میزان افزایش تعرفه از سوی datacenter احتمالا درصدی به آن افزوده می‌شود. قیمت دامنه بر اساس تعرفه NIC.ir محاسبه شده و هر ساله بسته به میزان افزایش تعرفه از سوی NIC.ir احتمالا درصدی به آن افزوده می‌شود.
در صورت تخلف کارفرما از قوانین ذکر شده در بند تعهدات کارفرما، مجری موظف است ابتدا به وی تذکر بدهد و در صورت تکرار مجاز است قرارداد را یک طرفه فسخ نماید. با توجه به دریافت کل مبلغ قرارداد در زمان انعقاد، فسخ قرارداد از سوی کارفرما منعی نداشته و وی در هر زمان که بخواهد می‌تواند وب سایت خود را به سرور دیگری منتقل کند، در این حالت مجری در صورتی که هر کدام از بندهای تعهدات خود را زیرپا گذارده باشد، موظف به بازگرداندن مبلغ مربوط به مدت باقی‌مانده از اجاره فضا خواهد بود، همچنین مجری موظف است در زمان اقدام مشتری به انتقال با وی همکاری کند.
تبصره: مبلغ مربوط به ثبت دامنه، پس از ثبت، در هیچ حالتی قابل بازگشت نخواهد بود.

ماده 7 – نسخ قرار داد
این قرارداد در تاریخ 18 شهریور 1388 در دو نسخه تنظیم شده و به امضای طرفین رسیده و هر نسخه حکم واحد را دارا می‌باشد.

امضاء و مهر کارفرما امضاء و مهر مجری

Mohsen
November 8th, 2009, 22:35
خوب فکر کنم قرار بود روی متن کار کنیم و بهبودش بدیم!

takweb.ir
November 14th, 2009, 19:35
یه بار دیگه از همه دوستان کمک میخوام تا این تاپیک و به نتیجه برسونیم

mohebali
November 19th, 2009, 15:28
به جایی نرسید؟
به نظرم این کار واجب ترین کاره
ممنون از آقای شاهری که در این رابطه کمال همکاری رو دارن با مشترریها

mohebali
November 23rd, 2009, 18:00
چی شد به جایی نرسید؟

win2k8
April 5th, 2010, 23:56
سلام
یک قالب قرارداد توسط کارگروه هاستینگ سازمان نظام صنفی تهیه شده خیلی کامله. اینم لینکش :

http://irannsr.org/admin/Portal/LinkClick.aspx?Value=%2fPortals%2f44fa7561-56f7-47e4-a228-477ca071e439%2fFiles%2fgallery%2fAgrementVersion06 .pdf

takweb.ir
April 6th, 2010, 00:26
سلام
یک قالب قرارداد توسط کارگروه هاستینگ سازمان نظام صنفی تهیه شده خیلی کامله. اینم لینکش :

http://irannsr.org/admin/Portal/LinkClick.aspx?Value=%2fPortals%2f44fa7561-56f7-47e4-a228-477ca071e439%2fFiles%2fgallery%2fAgrementVersion06 .pdf
بله خیلی کامل و خوبه
ولی خیلی طولانیه
نمی دونم مشتریان عادی این همه رو می خونن یا نه
به نظرتون در سایت قرار بگیره (در مقررات)
و یا به صورت مکتوب پس از امضا ایمیل یا پست بشه ؟

win2k8
April 6th, 2010, 07:59
نمی دونم مشتریان عادی این همه رو می خونن یا نه
به نظرتون در سایت قرار بگیره (در مقررات)
و یا به صورت مکتوب پس از امضا ایمیل یا پست بشه ؟

نخوندنش توسط مشتریا مهم نیست چون نخوندن قرارداد موجب سلب مسئولیت نمیشه. شرایط و قوانین تو سایت حتما باید باشه ولی چون ممکنه در طول مدت یک سال قرارداد متنش تغییر کنه نسخه چاپی اون یکم ممکنه مشکل ساز بشه. تا جایی که می دونم قرار شده شرکتهایی که دوست دارن از روی این قالب قرارداد خودشون را آماده کنن و یک نسخه را بفرستن به بایگانی شورای انتظامی نظام صنفی هر وقت هم که تغییری تو بندهای قرارداد دادن یه نسخه از اون تغییرات را هم بفرستن برای شورا. اینطوری شورای انتظامی آرشیو شرایط سرویس یک شرکت رو داره اگه کسی از اون شرکت شکایت بکنه میشه به قرارداد مراجعه کرد