PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پارک کردن دامنه رو یه سرور دیگه

Mohsen
August 26th, 2009, 00:41
سلام
من رو یه سرور ریسلر هستم
یه دامنه دارم که باید رو یه هاست از یه سرور دیگه پارک بشه
آیا من می‌تونم اینکار رو انجام بدم؟ اگه بله چطوری؟
اگه نه، آیا تنها راه موجود اینکه از سرور مقصد اینکار انجام بشه؟(البته به نظر معقولش هم همین میرسه!)
ضمنا دامنه ir هست.

Mohsen
August 26th, 2009, 00:43
ضمنا کنترل پنل هم WHM و Cpanel هست (هر چند فکر نکنم اهمیتی داشته باشه!)

HugeServer
August 26th, 2009, 00:45
سلام
من رو یه سرور ریسلر هستم
یه دامنه دارم که باید رو یه هاست از یه سرور دیگه پارک بشه
آیا من می‌تونم اینکار رو انجام بدم؟ اگه بله چطوری؟
اگه نه، آیا تنها راه موجود اینکه از سرور مقصد اینکار انجام بشه؟(البته به نظر معقولش هم همین میرسه!)
ضمنا دامنه ir هست.

سلام،

من فکر کنم که باید DnS هارو تغییر بعدی... درسته ؟

Mohsen
August 26th, 2009, 00:50
والا این طوری که من با دوستان صحبت کردم، باید از سرور مقصد انجام بشه(چون اگه اینطوری نباشه که هر کی میاد دامنه‌اش رو رو سایت ما پارک میکنه!)
در این صورت باید من NS record رو بزارم رو سرور مقصد و اونا دامنه روبرام پارک کنند.
منتهی اون ور میگن نه، کاری به سرور مقصد نداره تو باید دامنه رو پارک کنی، حالا من نمی‌دونم چطوری باید اینکار رو بکنم، تو WHM هم قسمت پارک کردن دامین فقط دامنه‌هایی رو که اکانت دارن میشه پارک کرد رو همین سرور رو یه اکانت دیگه(من این طوری فکر میکنم) شایدم اشتباه میکنم.

اگه کسی می دونه لطفا راهنمایی کنه.

Mohsen
August 26th, 2009, 01:10
دوستان کسی راهنمایی نمیکنه؟ من می‌تونم پارک کنم یا نه حتما باید از سرور مقصد باشه؟

kianonline
August 26th, 2009, 01:13
با سلام و درود ،

شما یک دامنه دارید که الان dns های اصلی آن روی هاست ریسلر شما ست است ، اما می خواهید زیر دامنه یا... آن روی هاست سرور دیگر بالا بیاید ، درست است ؟ اگر جواب بله است. این کار باید حتما ازطریق سرور مقصد انجام شود.

پاینده باشید.

Mohsen
August 26th, 2009, 01:24
بله میخوام وقتی کاربر این دامنه رو وارد میکنه بره تو اون سایت، نمی خوام ریدایرکتش کنم البته، میخوام اون بالا آدرس منو ببینه و در عمل تو اون سایت باشه، البته اینو قبلا برای دو تا سایت که رو یه سرور هستن انجام دادم، اما برای سایتی که رو سرور دیگه هست الان مشکل دارم.
لازمه من NS record ها رو هم روی اون سرور بزارم؟ یا اینکه من بزارم رو سرور خودم و اونا می‌تونند خودشون دامنه رو پارک کنند(اینم فکر نکنم بشه!)

آقا اصلا سوال اینه:
یک دامنه داریم
می‌خوایم روی یک سایت پارک کنیم
یک سرور دیگه هم برا خودمون داریم(ظاهرا این بود و نبودش مهم نیست!).
حالا باید چیکار کنیم؟ NS recordها رو باید چی بزاریم و عمل پارک کردن رو کی باید انجام بده(صاحب سایت مقصد از طریق Cpanel یا مدیر سرور مقصد از طریق WHM)

سوال دو
اگه بخوایم NS رکوردها تابلو نشه و همون مال سرور خودمون رو بزاریم باید چیکار کنیم؟

HugeServer
August 26th, 2009, 01:56
بله میخوام وقتی کاربر این دامنه رو وارد میکنه بره تو اون سایت، نمی خوام ریدایرکتش کنم البته، میخوام اون بالا آدرس منو ببینه و در عمل تو اون سایت باشه، البته اینو قبلا برای دو تا سایت که رو یه سرور هستن انجام دادم، اما برای سایتی که رو سرور دیگه هست الان مشکل دارم.
لازمه من NS record ها رو هم روی اون سرور بزارم؟ یا اینکه من بزارم رو سرور خودم و اونا می‌تونند خودشون دامنه رو پارک کنند(اینم فکر نکنم بشه!)

آقا اصلا سوال اینه:
یک دامنه داریم
حالا باید چیکار کنیم؟ NS recordها رو باید چی بزاریم و عمل پارک کردن رو کی باید انجام بده(صاحب سایت مقصد از طریق Cpanel یا مدیر سرور مقصد از طریق WHM)

سوال دو
اگه بخوایم NS رکوردها تابلو نشه و همون مال سرور خودمون رو بزاریم باید چیکار کنیم؟

ببینین شما در هر صورت باید یه پول ارتباطی‌ بین دومین و هاست مقصد ایجاد کنی‌، که همون DnSها میباشن، شما اول دنس هارو روی هستی که قراره روش پارک بشه ست کن، بعدش از پنل مدیریتی هاست مقصد، برو تو قسمت پارک دومین و اسم دومین رو وارد کن.

در مورد سوال دوومت، فک کنم بشه یه کاری توی سروره خودت انجام بعدی، DnS هارو روی سرور خودت ثبت کنی‌، بعدش با تعریف کردن NS ( a رکورد ) اضافی دوباره آنها رو به سرور مقصد هدایت کنی‌.

Mohsen
August 26th, 2009, 02:02
دوستان کسی میتونه روش دوم رو کامل‌تر توضیح بده؟

kianonline
August 26th, 2009, 02:04

آقا اصلا سوال اینه:
یک دامنه داریم

سوال دو

ok ، در اینصورت:

شما در این صورت نیازی به مدیر سرور مقصد ندارید.

شما ابتدا به whm ریسلری که در حال حاضر دامین مورد نظر روی آن هاست ست است ، وارد شوید و در قسمت DNS Zone و آی پی مقصد و نیز زیر دامنه و... را وارد نمایید و سپس به هاست سرور مقصد مراجعه و زیر دامنه را درون هاست هماهنگ و ضبط می کنید.

پاینده باشید.

Mohsen
August 26th, 2009, 02:11
ok ، در اینصورت:

شما در این صورت نیازی به مدیر سرور مقصد داشته باشید.

شما ابتدا به whm ریسلری که در حال حاضر دامین مورد نظر روی آن هاست ست است ، وارد شوید و در قسمت DNS Zone و آی پی مقصد و نیز زیر دامنه و... را وارد نمایید و سپس به هاست سرور مقصد مراجعه و زیر دامنه را درون هاست هماهنگ و ضبط می کنید.

پاینده باشید.

ببخشید متوجه نشدم!
برم تو قسمت dns zone سرور مبدا و بعد دقیقا چیکار کنم؟ تو هاست مقصد چی؟ (البته ببخشید ولی در صورت امکان به صورت کامل بفرمایید، من الان متوجه نشدم منظورتون چیه)

HugeServer
August 26th, 2009, 02:17
ببخشید متوجه نشدم!
برم تو قسمت dns zone سرور مبدا و بعد دقیقا چیکار کنم؟ تو هاست مقصد چی؟ (البته ببخشید ولی در صورت امکان به صورت کامل بفرمایید، من الان متوجه نشدم منظورتون چیه)

دقت کن، اول وارد وهم خودت بشو، بعدش برو قسمت DnS Zone، حالا برو تو قسمت دنس‌های دمینی که در نظر داری.
اینجا بجای Ips‌ که اونجا برای دومین وجود داره، IP سرور مقصد مورد نظرت که می‌خوای روش پارک بشه رو بزن.

حالا برو تو سرور مقصد، قسمت پارک دومین ، حالا اسم دومین رو اضافه کن.

http://img.majidonline.com/pic/225460/1.jpg
http://img.majidonline.com/pic/225461/2.jpg

kianonline
August 26th, 2009, 02:27
ابتدا وارد Add a DNS Zone یا Edit DNS Zone شده و طبق تصویر زیر عمل کنید:
http://www.mycenter.ir/pic/images/jzckuob8wwf19qxccsq.jpg

پاینده باشید.