PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت در نحوه فایل هاستینگ یک سایت

SOI
September 19th, 2011, 20:19
سلام .

دوستان ما یک سرور داریم با 16 گیگ رم ddr3 و سی پی یو 3440 و سه ترا بایت هارد ، پورت 100 اختصاصی و ... از این سرور به عنوان فایل هاستینگ استفاده می شود و خواهد شد ، زمینه کاری فیلم و موسیقی هست و بنده از شما مشورت میخوام که بگید به نظرتون فایل ها به چه صورتی قرار بگیرند روی سرور :

1- به صورت چند پارت کوچک و زیپ شده
2- به صورت یک فایل زیپ شده
3- به صورت تک پارت زیپ نشده

حجم فایل ها از 400 تا 2 گیگ در تغییر هست
و سوال من اینجاست در کدام حالت به سرور فشار کمتری خواهد اومد ، سرعت دانلود کاربران حفظ میشه و در کل هر کدام از این روش ها چه معایب و مزایایی برای ما و کاربر میتونه داشته باشه ،

البته این مورد رو هم عرض کنم که با توجه به نحوه فعالیت سایت این سرور تا 4 ماه دیگه پر خواهد شد .

موفق باشید - محمود

mohsened
September 19th, 2011, 20:38
چون حجم فایل هاتون بالا هست بهتره که به پارت های 200 مگابایتی تقسیمشون کنید هم واسه کاربر راحت تره هم واسه شما .

SOI
September 20th, 2011, 00:53
ممنونم ، خوشحال میشم سایر دوستان هم در این مورد نظرشون رو بگن

---------- Post added at 12:53 AM ---------- Previous post was at 12:51 AM ----------

جناب محسن ، چرا به نفع ماست ، چه تاثیری در کار ما می زاره ؟

kingoftehran
September 20th, 2011, 09:11
با سلام
به صورت چند پارت تا رنگ تعداد دانلود های شما هم بالا رورد
2-کاربر نیز راحت باشد.
حتما هم zip شده باشه.

SOI
September 20th, 2011, 11:42
ممنونم از پاسختون ؛ دوستان اگر دلایل دیگه ای هم هست ، ممنون میشم ذکر کنند .

sardarn
September 20th, 2011, 11:47
ممنونم از پاسختون ؛ دوستان اگر دلایل دیگه ای هم هست ، ممنون میشم ذکر کنند .

بعضیا ممکنه تک پارتی رو دانلود نکنن
مثلا بگن وقتی تا اخر هاش رفت بعد ممکنه نیاز پیدا کنن دک هویندوز عوض کنند پس همش می پره
می گن تکه تکه باشه که نخواد همش بپره

sasan_blue
September 20th, 2011, 12:12
چون پورت 100 مگ هست هرجور فایلها رو قرار بدید فشاری به سرور نمیاد.
اما اگر پورت 1 گیگ داشتید و مثلا 8 هارد با raid-1 اونوقت میتونستیم بگیم هرچه حجم فایلها بیشتر باشه بهتره. چون تعداد کانکشن ها و پردازش اونها کمتر میشه و فشار کمتری به cpu وارد میشه. اگر هم از فایلهاتون توی آپلودسنترها میرور میذارید پارت های 100-200 مگی پیشنهاد میشه و با همین پورت 100 مگ هم کارتون راه می افته.
در کل تنها موردی که شما باید نگرانش باشید هارد هست چون منابع سیستمی بسیار قوی دارید.
پیشنهاد من ارتقاء سرور به پورت 1گیگ و 12 هارد با raid-1 هست. البته اگر نیاز داشته باشید که کاربران از لینک مستقیم نهایت استفاده رو ببرند...

SOI
September 20th, 2011, 12:33
چون پورت 100 مگ هست هرجور فایلها رو قرار بدید فشاری به سرور نمیاد.
اما اگر پورت 1 گیگ داشتید و مثلا 8 هارد با raid-1 اونوقت میتونستیم بگیم هرچه حجم فایلها بیشتر باشه بهتره. چون تعداد کانکشن ها و پردازش اونها کمتر میشه و فشار کمتری به cpu وارد میشه. اگر هم از فایلهاتون توی آپلودسنترها میرور میذارید پارت های 100-200 مگی پیشنهاد میشه و با همین پورت 100 مگ هم کارتون راه می افته.
در کل تنها موردی که شما باید نگرانش باشید هارد هست چون منابع سیستمی بسیار قوی دارید.
پیشنهاد من ارتقاء سرور به پورت 1گیگ و 12 هارد با raid-1 هست. البته اگر نیاز داشته باشید که کاربران از لینک مستقیم نهایت استفاده رو ببرند...

ممنونم در حال حاضر نیازی به ارتقا سرور احساس نمیشه چون هزینه ها هم بالاست ، بابت پاسخی که دادید متشکرم .

agarb98
September 20th, 2011, 13:04
نظر شخصی من اینه که فایل های 500 مگابایت باشه تا در سرور مشکل پیش نیاد

SOI
September 20th, 2011, 13:12
میتونم بپرسم اگر فایل ها 500 مگی باشند چه اتفاقی در سرور رخ میده که مشکلی پیش نمی یاد ؟ :39:

sasan_blue
September 20th, 2011, 13:46
ممنونم در حال حاضر نیازی به ارتقا سرور احساس نمیشه چون هزینه ها هم بالاست ، بابت پاسخی که دادید متشکرم .

خواهش میکنم.
البته اضافه کنم که شما با میرور کردن فایلها روی آپلودسنترها هم میتونید کسب درآمد جانبی داشته باشید و هم از هزینه های دانلود بکاهید.