PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به نظر شما دامنه فارسی فراگیر می شود؟

ali.n
September 2nd, 2011, 17:50
یکی ایمیل کرده که دامنه فارسی مارو در اختیار داره...حاضره بفروشه. منکه شخصا فکر نمی کنم اینا مثل دامنه های لاتین فراگیر بشه...اصلا تمایلی به در اختیار داشتن این دامنه ها رو ندارم. نظر شما چیه ؟ کسانی
که بالفرض دامنه های خوب رو در اختیار دارن باید دامنه فارسی اونها رو هم داشته باشن ؟

اونقدر وضع این دامنه ها بهم ریخته هست که من خواستم چک کنم که فلان دامنه ثبت شده یا نه اصلا موفق نشدم چون همش پیغام میده که ... ورودی اشتباه هست لطفا راهنمای جستجو را مطالعه کنید...

yekmobile.com
September 2nd, 2011, 17:56
سلام
خير فراگير نميشه مثل دامنه ها لاتين اين موضوع مشخص هست
اين دو تا سايت هم ميشه چك كرد
ثبت دامنه - دامنه فارسی - فارسیدو (http://farsido.com/)
تنها مرکز تخصصی خرید، فروش و اجاره دامنه های فارسی در ایران (http://www.domainfarsi.com/index.php)

پيغامي هم كه دريافت ميكنيد "ورودی اشتباه هست" براي اينه كه فاصله قرار ميدين بين ادرس

مثلا يك موبايل . كام اين ارور ميده
اين درسته يكموبايل .كام

Mohammad_reza
September 2nd, 2011, 19:34
اصلا دامنه های جالبی نیستم. فقط برای کلاس گذاشتن خوبه ...

yekmobile.com
September 2nd, 2011, 19:58
خيلي هم گرونه 50 هزار تومان واسه يكسال اون دامنه فارسي ؟؟؟
كلاس هم نداره اصلا بابا كي با فارسي كلاس ميزاره :71:

httpserver
September 2nd, 2011, 20:10
ارزش نداره بخری ازش

Mohammad_reza
September 2nd, 2011, 20:18
توی همه مرورگرها هم پشتیبانی نمیشه ...

kingoftehran
September 2nd, 2011, 20:43
با سلام
به هیچ وجه فراگیر نمی شود.

Mehdi92
September 2nd, 2011, 21:11
سلام
فکر نمیکنم فراگیر شه البته احتمالش در آینده هم هست ولی خوب خدایی کی دلش میاد زبان سیستم رو عوض کنه تو ادرس بار اسم دومین رو به فارسی تایپ کنه ؟

sebastian
September 2nd, 2011, 21:49
تو بعضی از سیستم عامل ها هم فارسی نویس وجود نداره که به دردسرش نمی ارزه تا بری یه جوری فارسیش رو تایپ کنی. میمونه یه عده ی محدودی که فارسی زبان هستند و سیستم عاملشون زبان فارسی پشتیبانی میکنه که اون هم اگه بخواد با همین دامنه ی انگلیسی شما وارد سایت مبشه دیگه :71:

soheilbehro
September 2nd, 2011, 22:18
اصلا فراگیر نمیشه
به هیچ وجه ، اصلا نخرید

sebastian
September 2nd, 2011, 22:22
اصلا فراگیر نمیشه
به هیچ وجه ، اصلا نخرید
دیگه اصلا هم که نمیشه گفت
الات سایت اسکریپت.com که کمی پر بازدیدتر شده بود خیلی از وبمستر ها رو دیدم که به سمت دامنه فارسی رفتند ولی خوب بازم محدود به فارسی زبان هاست دیگه

nasser
September 2nd, 2011, 23:13
به نظر من
اونجوری که میگین فراگیر نشه اما بعضیا ازش استفاده کنن
و برای برخی هم خوب باشه مثلا کسی سایت هاست دات یه چیزی کام یا ایران حالا هر چی داشته باشه
توی جستوجوگر ها با جستو جو کردن کلمه هاست اولین گذینه اون سایته باشه
که باعث افرایش بازدید و ..... کلی چیزای دیگه میشه که حوصله تایپ ندارم
اگه دومینر و وبمستر هستین باید بدونین دیگه

javadalef
September 4th, 2011, 02:10
به نظر منم جای دامنه انگلیسی رو نمی تونه بگیره
ولی جای دامنه فینگلیشی رو میگیره
آخه این دامنه چیه:59::59::59::59::59::59::59::59::59::59::59: :59::59::59::59::59::59::59::59::
teyfesoroosh.com

خدایشش این بهتر نیست!؟

com.طیف-سروش

در ضمن فاصله برای هیچ نوع دامنه ای تعریف نشده ! نه فقط دامنه فارسی شما هر چی تو وو مرور گر با فاصله بزنی ارور میده

ایـران وی پی اس
September 4th, 2011, 02:36
عزیز اپه میخواست بگیره الان کل سایت های پر طرفدار و بزرگ ایرانی به طرفش می رفتن با چند تا سایت که نمی شه که ! در ضمن اصلا معنی نداشت دامین فارسی چرا باید محدود کنن؟!(خود ایران) که چی بشه تو دنیای نت محدودیت معنی نداره یعنی فقط کاربرای داخلی می تونن ترافیک ایجاد کنن !

fanoos
September 4th, 2011, 08:36
یعنی الان محدودیت داره؟ چطوری؟ کاربرای کشورهای دیگه بهش دسترسی ندارن؟
منم فکر نمی کنم بگیره. الان فقط اسکریپت دات کام رو می شناسم.
قیمت ثبتش بالاست ولی شاید به درد سئو بخوره!

fas
September 4th, 2011, 09:01
هنوز جا نیافتاده فارسی ;;)

javadalef
September 4th, 2011, 15:52
نه بابا !
توو کل دنیا میشه ازش استفاده کرد
منظورش اینه که فقط فارسی زبونا میتونن ازش استفاده کنن
ولی از اونجایی که 99 درصد کاربرای من ایرانیم فکنم به دردم بخوره
البته من یه آدرس انگلیسیم دارم که آدرس اصلی سایتمه
خوب راس میگی هیچی جای آدرس انگلسیسی رو نمی گیره
:49::49::49::49::49::49::49::49::49:
ولی یه مقاله خوندم نوشه بود بدرد برای سئو و تبلیغات خوبه
بخاطر سپردنشم واسه مشتری آسونه و کلمات کلیدی هنوز بازه
من اون سایتایی رو که بالا نوشتین رفتم دیدم
فارسیدو قابلیت جستجوی گروهی دامنه فارسی رو داره :79::79::79::79::79::79::79::79:
هر چی گشتم دامنه فارسی دات کام یه دامنه بدرد بخور در زمینه کارم ( مسافرتی) پیدا نکردم همش پر بودد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
لینکشو میزارم
ثبت دامنه فارسی - فارسیدو (http://www.farsido.com//farsi_domain_registration.php#idn_search)

بچه ها اگه دامنه فارسی کام در زمینه مسافرت سراغ دارین لطفا ندا بدین=;

ایـران وی پی اس
September 4th, 2011, 16:17
نه عزیز همه جا می شه استفاده کرد فقط طرف اونور دنیا باید زبون فارسی نصب کنه بعد بیاد تایپ کنه فلان دات کام بابا همه چیزرو نمی شه ملی کرد که آخه ببینید کی می گم این اینترنت ملی هم تا یه جایی جلو میره بعد مثل همین می شه درسته بحثش جداست ولی به جای اینکه بشینن رو فایروالینگ کشور کار کنن ....

یعنی الان محدودیت داره؟ چطوری؟ کاربرای کشورهای دیگه بهش دسترسی ندارن؟
منم فکر نمی کنم بگیره. الان فقط اسکریپت دات کام رو می شناسم.
قیمت ثبتش بالاست ولی شاید به درد سئو بخوره!

elyas.as
September 4th, 2011, 16:33
فکر نمیکنم فراگیر بشه ، حالا اگه قیمتش ارزون بود یه چیزی؟
اصلا به صرفه نیست.....=;

dollar
September 4th, 2011, 21:47
نمیدونم بگیره یا نه . ولی دامین های تک و زیبا میتونن خیلی با ارزش باشن . من دامین داف.com را داشتم اول گذاشتم 1 میلیون تومن بعد از یکی دوهفته گفتم ولش کن کی میخره کردمش 300 هزار تومان دیدم چند روز بعد یکی خرید . یه سری دامین های فارسی هست که بنظر من هیچ ارزشی ندارن ولی بالای چند میلیون گذاشتن...

zamenhost
September 4th, 2011, 22:21
با توجه به اینکه الان هیچ سایت مطرحی وجود نداره که دومین اصلیش فراسوی، آلمانی، عربی و ... باشه قاعدتا دومین های فارسی هم فراگیر نمی شن.

m2sh
September 5th, 2011, 00:08
سلام
میخواستم بگم این سایت های ایرانی که دومین فارسی ثبت میکنن خودشون هم کسب در امد راه انداختند الان فقط تو دو تا ریجسترار میشه دومین فارسی ثبت کرد ( تا اونجا که من میدونم )
اولی name.com
دومی هم انلاین نیک هست
که قیمتشون هم برابر همون قیمت جهانی هست یعنی دات کام و دات نت حدود 9.5 دلار هست و این سایت ها این قیمت رو میدن 50 هزار تومن ؟( خودتون مقایسه کنید )
فقط تنها ایرادش همون نبودن زبان فارسی تو سیستم عامل های مختلفه و یا مثلا اگر کسی بخواد از موبایلش بره فکر نکنم به راحتی بتونه فارسی تایپ کنه
موفق باشید