PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در لیمیت کردن هارد در Xen

rayannet
August 20th, 2009, 12:22
من یک سرور مجازی را میخواهم لیمیت کنم (downgrade/upgrade) هارد اش در xen اما متاسفانه بعد از تغییر فضا و Save کردن ان و Reboot کردن سرور مقدار فضای ان تغییر نمیکند !!!
لطفا مرا کمک کنید
MagicVps.Com
November 10th, 2009, 08:49
دوست عزیز تونستی این مشکل حل کنی
من به یکی از دوستان گفتم یک پلان پیشفرض تعرف کنه برای نصب اولین وی پی اس ویندوز که بعداز اون بتونم از طریق او اس تمپلت وی پی اس های بعدی را ایجاد کنم
حالا من خواستم این پلان تغیر بدم هم بدون استفاده از پلان تعرف شده ساختم که فضای هاردم تغیر نکرد و همون فضای پلان تعریف شده گزاشت . یکی هم بصورت دیفالت از پلان استفاده کردم و از قسمت لیمت امدم فضا را تغیر بدم که در 2 حالت هیچ گونه تغیری ایجاد نشده و همون مقدار هارد ثابت موند
در قسمت لیمیت پیغام میده که اپدیت شده و ریبوت کنید ریبوت هم که میکنم فضا همان مقداری هست که اول تعریف شده

Roka
November 10th, 2009, 11:33
اگه میخواید روی ویندوز تنظیمات رو اعمال کنید ، باید خدمتتون عرض کنم که ویندوز با لینوکس خیلی متفاوت هست !
شما وقتی که پارتیشن بندی کردید دیگه نمیتونید کار خواصی انجام بدید مگر پارتیشن بندی مجدد !
یا توسط نرم افزار هایی از دوباره پارتیشن رو تغییر بدید

persianwhois
November 10th, 2009, 16:40
در xen به دلیل استفاده از پارتیشن بندی نوع lvm، امکان ارتقای هارد در هر لحظه ممکن است.
اما امکان downgrade به این راحتی ها ممکن نیست.