PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیس بوک روز چهاردهم آبان (5 نوامبر) هک خواهد شد !!

ronaldo0571
August 23rd, 2011, 18:03
http://www.tikafun.com/images/posts_90-2/917-fb_TikaFun.com.jpg

پنجم ماه نوامبر، مصادف با ۱۴ آبان ماه سال جاری می تواند روز بسیار جالبی برای بسیاری از کاربران اینترنت باشد. روز گذشته، گروه هکری شناخته شده معروف به بی نام (Anonymous) از طریق انتشار یک کلیپ ویدیویی در سایت یوتیوب اعلام کرد، در تاریخ ۵ نوامبر با حمله به سایت فیسبوک، آنرا هک خواهد کرد.

هم اکنون، سایت فیسبوک با دارا بودن بیش از ۷۵۰ میلیون عضو، بزرگترین شبکه اجتماعی موجود در دنیا است که توانسته نحوه ارتباط مردم را از طریق اینترنت دچار تغییر نماید.

به گزارش وین بتا، هکرهای بی نام ادعا کرده اند هدف آنها از هک فیسبوک آن است که این سایت، اطلاعات شخصی اعضای خود را به صورت غیرقانونی مورد سوء استفاده قرار می دهد. در خبری نیز که اخیراً توسط سایت اینترنتی Village Voice منتشر شده است، هکرهای بی نام اتهامات سنگینی را متوجه فیسبوک ساخته اند.

این گروه اذعان داشته است: فیسبوک اطلاعات شخصی کاربران را به نهادهای امنیتی دولت های مختلف می فروشد و حتی به صورت مخفی به آنها اجازه می دهد تا کاربران را در هر نقطه ای از دنیا که هستند رد یابی نمایند. برخی از مواردی که می توان به آن اشاره داشت، فروش اطلاعات محرمانه کاربران، به دولت های مصر و سوریه است.

هرچند هکرهای بی نام تا این لحظه مدرکی مستند بر ادعاهای خود ارائه نداده است اما آنها اضافه کرده اند حتی اگر کاربران اطلاعات شخصی خود را در فیسبوک حذف نمایند، فیسبوک تا مدت ها این اطلاعات را در بانک های اطلاعاتی خود ذخیره می نماید.

برخی کارشناسان معتقد هستند فیسبوک باید پاسخگوی اتهامات وارد شده به خود باشد. پیش از این مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی فیسبوک در مصاحبه ای با نشریه واشنگتون پست ادعاهای مطرح شده مبنی بر فروش اطلاعات کاربران را به شرکت های تبلیغاتی و یا هر سازمان دیگری منکر شده بود.

به گفته زاکربرگ، این کاربران هستند که مشخص می کنند چه اطلاعاتی محرمانه و چه اطلاعاتی لازم است با دیگر اعضا به اشتراک گذاشته شود.

ARYA-CLUB
November 4th, 2011, 02:40
داشتم توی انجمن میگشتم به این تاپیک و تاریخ اعلام هک رسیدم

امشب شد 13 ابان
ببینیم 14 ابان چی میشه

ara1
November 4th, 2011, 02:43
ببینیم چی کارمیکنن اینا

atilnic
November 4th, 2011, 02:50
سلام

امکان نداره!
خودشم قبلش اعلام کنه
اما میبینیم :دی

با تشکر

ara1
November 4th, 2011, 02:53
به نظر من در دنیای نت هیچ چیز غیر ممکن نیست
اگه بخوان هک میکنن
راههایی به غیر هک هم برای ورود به سیستم هست

ARYA-CLUB
November 4th, 2011, 03:21
چه شانسی تاپیک خبری
مربوط به
چهار ماه پیش را به موقع بالا اوردم :d

اگر کمک خواستند سربازان گمنام و ارتش سایبرین هستند :d

اما از شوخی گذشته خبری نمیشه
جدی نگیرید :d

alef1
November 4th, 2011, 10:52
من که شخصا امیدوارم بشه
این گروه انانیموس خیلی خوبن
جولین آسانژ موسس ویکی لیکس هم صورتک این گروه رو موقعی که داشت میرفت دادگاه زده بود
فیس بوک داره رسما جاسوسی میکنه از مردم
امیدوارم بتونن یه خودی نشون بدن

قزوین هاست
November 4th, 2011, 11:04
اتفاقا منم تو فکر این خبر بودم ولی اصلا حواس ام نبود تاپیک رو آپ کنم
ببینیم چی میشه ولی چشم آب نمیخوره

fanoos
November 4th, 2011, 11:55
این خبر که قدیمیه و همون موقع گروه ناشناس اون رو تکذیب کرد

novinhost
November 4th, 2011, 12:44
پس من برم یک دامنه برای راه اندازی سیستم جامعه مجازی بگیرم تا دیر نشده i-) اما از این چیز ها من قبلا هم زیاد شنیدم ، اگه واقعا از اطلاعات جاسوسی می کنه بهتره که این کار انجام بشه !

soheyl_ir89
November 4th, 2011, 12:59
خدا کنه هکش کنند و نابودشه این شبکه بی خاصیت برای اجتماعی که در اون فعالیت می کنند.
از هر کسی که عضو این شبکه مزخرف هستند سوال می کنم چه فایده ای برات داشته، پاسخی نداشته.
صرفا اسمیه که سر زبان ها افتاده و می گن فلانی داره، منم می خوام داشته باشم.
هر کسی نابودش کنه، خیلی ها دعاش می کنن.

shazo
November 4th, 2011, 13:39
فيس بوك هك بشه ديگه كسي اينترنت نمياد ؛ دوستاني كه تو فروش چيزو اينا هستن ديگه ورشكست ميشن !

zcj
November 4th, 2011, 14:26
این لینک فیلم Anonymous Facebook November 5 attack : youtube video message : hack - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Q6crH8qmyZ8)

Mohammad_reza
November 4th, 2011, 15:09
فيس بوك هك بشه ديگه كسي اينترنت نمياد ؛ دوستاني كه تو فروش چيزو اينا هستن ديگه ورشكست ميشن !

هک هم بشه ، به این معنی نیست که کلاً جمع کنه بره ، دوباره بکاپ ها ریستور میشن و مشکل برطرف خواهد شد.
درضمن مطمئن باشید سهام فیس بوک اونقدر گرون هست که اگه هکر آسیبی برسونه فوراً پیگیری قانونی خواهد شد.
بهتره بگم هکر جرأت صدمه زدن به اطلاعات فیس بوک رو نخواهد داشت و فقط اگه کاری انجام بده برای اثبات قدرت خودش انجام داده ...

ArtexGroup
November 4th, 2011, 18:45
خدا کنه هکش کنند و نابودشه این شبکه بی خاصیت برای اجتماعی که در اون فعالیت می کنند.
از هر کسی که عضو این شبکه مزخرف هستند سوال می کنم چه فایده ای برات داشته، پاسخی نداشته.

بله, برای شما و امسال شما که میخوان عضو بشن بیان دنبال دختر یا پسر اخرش میشه همین !
متاسفم از طرز فکر شما !

در ضمن فیس بوک با این قدرت هم اینقدرت گاگول نیست که به این راحتی به ... بره ! اونجا هم اینقدر متحصص دارن که بتونن سریع درست کنن و جلوش بگیرن

lvlehrad
November 4th, 2011, 23:09
5nov قرار نیست فیس بوک هک شه بلکه قرار پروژه Timeline عمومی بشه !!! واقعا فوق العادس من که خیلی حال کردم و الان هم دارم استفاده میکنم البته فعلا برای همه در دسترس نیست ...

برای اطلاعات بیشتر حتما این صفحه رو ببینید : Introducing Timeline | Facebook (http://www.facebook.com/about/timeline)

abolfazl201358
November 4th, 2011, 23:28
در ضمن فیس بوک با این قدرت هم اینقدرت گاگول نیست که به این راحتی به ... بره ! اونجا هم اینقدر متحصص دارن که بتونن سریع درست کنن و جلوش بگیرن
اگه قرار بود کسی بتون هکش کنه تا حالا کرده بودن
همیشه میگن که هکرا ی پله جلو تر حرکت میکنند ولی درمورد چنین شبکه های مثل فیس بوک باید گفت که اونا هستن که چهار پله از هکرا جلوترند
پس هکش ملتفیست {غیره ممکن}

atilnic
November 5th, 2011, 04:53

سلام

دوست عزیزمون بالا جوابتونو دادن
با اینکه من فعالیت ندارم اما شما برو ببین چقدر مطالب علمی مربوط به کار ما هست
اونجا مثلا شبکه اجتماعی هست
اما خیلی میشه از آدمها کمک گرفت
میشه کسی که دنبالشی پیدا کنی
الان خیلی از شرکت ها و سایت ها صفحه فیس بوک دارند
از همین یاهو هم هم بد استفاده میشه هم خوب
پس میشه هم بد و خوب استفاده کردن
دلیل نیست شما بد استفاده می کنی همه بد استفاده کنند

با اینکه خودم استفاده ندارم
اما خواستم بگم خوبیت نداره....

با تشکر

drvps
November 5th, 2011, 05:35
جایزه ۴۰هزار دلاری فیس بوک برای گزارش ایرادات امنیتی

فیس بوک برای تست امنیت خود، دنیای هکرها را به چالش طلبیده است و اعلام کرده در صورتی که بتوانید به سایتش نفوذ کنید، در قبال دریافت جزئیات، به شما جایزه می دهد. این شرکت به تازگی اعلام کرده که طی ابتکاری امنیتی، به کاربران «انعام گزارش باگ» پرداخت می کند.

این برنامه سه هفته است که آغاز شده و فیس بوک از محققین امنیتی (هکرها و کارکنان شرکت های امنیتی) دعوت کرده جزئیات هرگونه مشکل امنیتی را که در این سایت می بینند، برای فیس بوک ارسال کنند. این شرکت در قبال هر ایراد درست، حداقل ۵۰۰ دلار پرداخت می کند. البته بسته به اهمیت و میزان خطر باگ کشف شده این مبلغ افزایش می یابد.

مدیر بخش امنیت فیس بوک می گوید که ما قبلا برای یک گزارش خوب و مهم، ۵۰۰۰ دلار پرداخت کردیم. فردی هم برای گزارش شش مورد آسیب پذیری جدی فیس بوک، ۷۰۰۰ دلار انعام دریافت کرده است.

علی رغم اینکه شبکه های اجتماعی تیم های امنیتی ویژه خودشان را دارند، فیس بوک برنامه انعام باگ را هم برای بهره برداری از دانش جمعی در حفاظت از سایت ۷۵۰ میلیون کاربره اش راه اندازی کرده است. جوی سولیوان مدیر بخش امنیت فیس بوک در وبلاگ اش می نویسد: «ما تیمی از بهترین و درخشانترین افراد حرفه ای را برای امنیت فیس بوک دور هم گرد آورده ایم. اما تعداد بسیارزیادی متخصصان امنیتی باهوش و با نیات خوب در دنیا هستند که در فیس بوک کار نمی کنند و ما باید از دانش آنها استفاده کنیم.»

تا کنون تعداد زیادی از محققین از ۱۶ کشور دنیا در این طرح شرکت کرده اند و مشکلات قابل توجهی را گزارش کرده اند. فیس بوک علاوه بر پرداخت جایزه مشخص شده، برای تشکر نام مهمترین گروه آنها را در صفحه ای با نام «کلاه سفیدها» در سایت اش قرار داده است.

فیس بوک همچنین به همه این افراد اطمینان داده که هیچ دعوی حقوقی و شکایتی بر علیه آنها راه نمی اندازد و آنها با خیال راحت می توانند به کارشان برسند، حتی اگر این کار به قیمت نفوذ به برخی سیستم ها و سرورهای فیس بوک تمام شود

soheyl_ir89
November 5th, 2011, 19:41
چی شد؟ ه-ک شد؟

cartman10mpi
November 5th, 2011, 19:59
اون طور که مشخصه هنوز اتفاقی نیفتاده و فیسبوک کاملا صحیح و سالم سر جاش پایداره
۵ نوامبر امروز هست پس باید تا آخر امروز به وقت آمریکا که فکر کنم فردا صبح اینجاها بشه صبر کردو‌‌ دید

soheyl_ir89
November 6th, 2011, 17:35
هک شد؟

cartman10mpi
November 6th, 2011, 17:42
خیر ... کوچکترین لطمه‌ای به فیسبوک وارد نشد ... یا خبر موسخ نبود یا اینکه فیسبوک به خوبی‌ از این حمل جلو گیری کرده ... و یا حمل کنند‌ها بی‌ خیال شدن :)

Aria
November 6th, 2011, 18:22
سلام.

facebook یک وبسایت تحت یک سرور نیست و چند دیتاسنتر در چند مکان مختلف دارند و ده ها هزار سرور از این وبسایت پشنیبانی می کنه ... خبر به خودی خود خنده دار هست!

با تشکر.

Mohammad_reza
November 6th, 2011, 19:19
سلام.

facebook یک وبسایت تحت یک سرور نیست و چند دیتاسنتر در چند مکان مختلف دارند و ده ها هزار سرور از این وبسایت پشنیبانی می کنه ... خبر به خودی خود خنده دار هست!

با تشکر.

طبق گفته ی آریا جان ، این هک شدن فیس بوک به این صورت نیست که مثلا سایتش دیگه در دسترس نباشه یا روش بنویسه HAcked by ....

مسأله ی اصلی نفوذ به اطلاعات فیس بوک هست.

cartman10mpi
November 6th, 2011, 22:59
ما هم نگفتیم که فیسبوک server not found نداده هنوز...
گفتیم لطمه‌یی‌ نخرده ، چون اگه میخورد یا هر گونه حمله موفق انجام میشد به هر صورت تا حالا مشخص میشد