PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال : پاسخ به درخواست از نزدیک ترین سرور

ostova
August 23rd, 2011, 10:17
سلام

من میخوام برای سایتم یه سرور تو ایران و یکی تو امریکا داشته باشم و سروری که در ایران هست به بازدیدکنندگان ایرانی پاسخگو باشه و سرور امریکا به بازدیدکنندگان از سایر کشور ها سرویس بده

همچین چیزی ممکنه ؟
امکانات خاصی میخواد یا تهیه دو سرور مجازی از دو کشور کافیه ؟
هزینه انجام دادن تنظیماتش چقدره ؟

ممنون

---------- Post added at 09:17 AM ---------- Previous post was at 09:10 AM ----------

راستی من فقط میخوام برای ایرانی ها سرور ایرانی پاسخ بازدید ها و پینگ و ... رو بده و برای خارجی ها سرور خارجی
فقط در همین حد میخوام و نیازی به هماهنگ سازی دیتابیس ها و فایل ها روی دو سرور و ... نیست
فرض کنید که قراره یه صفحه html ساده روی این سایت نمایش داده بشه

ehsanx
August 23rd, 2011, 12:54
راه درستش اینه:
Content delivery network - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Content_delivery_network)

اما حدس میزنم برای کار تو به دردسرش نیارزه!

ostova
August 23rd, 2011, 13:08
راه درستش اینه:
Content delivery network - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Content_delivery_network)

اما حدس میزنم برای کار تو به دردسرش نیارزه!
انگلیسیم خوب نیست و چیز زیادی از این صفحه نفهمیدم
اگر به سوالاتی که در پست اول پرسیدم جواب بدین ممنون میشم

ehsanx
August 23rd, 2011, 13:20
همچین چیزی ممکنه ؟
بله

امکانات خاصی میخواد یا تهیه دو سرور مجازی از دو کشور کافیه ؟
نرم‌افزار خاصی می‌خواد.
ممکن است در آینده شرکتی پیدا شود که چنین سرویسی دهد.

هزینه انجام دادن تنظیماتش چقدره ؟
بیشتر از بودجه شما! در حدی که حتی سایتهای بزرگی مثل فارس نیوز هم چنین کاری نکرده‌اند.

HugeServer
August 23rd, 2011, 13:47
از طریق dns server امکان پذیر هست.
بدین صورت که کاربران هر کشور به سرور مورد نظر متصل بشوند...
هزینه خیلی بالایی نداره. به یک یا 2 سرور اضافی نیاز دارید.

البته این یکی از ساده ترین روش ها میباشد..

ostova
August 23rd, 2011, 13:50

یعنی علاوه بر دو سروری که در ایران و خارج هست به 2 تای دیگه نیاز هست ؟
شما میتونی این کارو انجام بدی ؟ هزینه ؟

ehsanx
August 23rd, 2011, 14:01

دوست عزیز،
در صورت پیاده‌سازی این روش، دی ان اس سرور (های) ایشون، آی پی کلاینت رو نخواهند دید، بلکه آی پی دی ان اس سرور کلاینت رو خواهند دید!
این روش تنها در صورتی صحیح کار می‌کنه که ایرانی‌ها دی ان اس سروری در ایران رو استفاده کنند، که بداهتا اینگونه نیست. (یا من دارم اشتباه می‌کنم؟)

HugeServer
August 29th, 2011, 01:12
دوست عزیز،
در صورت پیاده‌سازی این روش، دی ان اس سرور (های) ایشون، آی پی کلاینت رو نخواهند دید، بلکه آی پی دی ان اس سرور کلاینت رو خواهند دید!
این روش تنها در صورتی صحیح کار می‌کنه که ایرانی‌ها دی ان اس سروری در ایران رو استفاده کنند، که بداهتا اینگونه نیست. (یا من دارم اشتباه می‌کنم؟)

GeoDNS: BIND patch to add geographical filters to views (http://www.caraytech.com/geodns/)

view "north_america" {
match-clients { country_US; country_CA; country_MX; };
recursion no;
zone "example555.com" {
type master;
file "pri/example555-north-america.db";
};
};
view "south_america" {
match-clients { country_AR; country_CL; country_BR; country_PY; country_PE; country_EC; country_CO; country_VE; country_BO, country_UY; };
recursion no;
zone "example555.com" {
type master;
file "pri/example555-south-america.db";
};
};
view "other" {
match-clients { any; };
recursion no;
zone "example555.com" {
type master;
file "pri/example555-other.db";
};
};

امیدوارم متوجه شده باشید.

ehsanx
August 29th, 2011, 13:51
از اینکه لطف کردید و وقت گذاشتید متشکرم، اما فکر کنم مساله من همچنان بی پاسخ موند؛

من در ایران هستم، اما دی ان اس سرورم رو قرار دادم 8.8.8.8 که در آمریکاست. وقتی سعی میکنم به سایت مثلا a.com وصل بشم، تقاضای من به 8.8.8.8 داده میشه (نه به دی ان اس سرور a.com).
8.8.8.8 از دی ان اس سرور a.com آی پی مورد نظر من رو میپرسه و به من جواب میده. دی ان اس سرور a.com مطلقا از آی پی من اطلاعی نخواهد داشت، بنابراین بر اساس کشور دی ان سرور من و نه بر اساس کشور من جواب خواهد داد.

بنده تصور می‌کنم تقسیم کاربران بر اساس کشور از طریق دی ان اس، نشدنی است، هر چند تقسیم کاربران بر اساس «کشور دی ان اس سرور» آنها از طریق دی ان اس، کاملا ممکن است.