PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وضعیت غیر قانونی اینترنت ایران!!!

kargar
August 19th, 2011, 11:33
سلام

دوستانی که اخبار رو میبنن اخبار 20:30 گفت که هیچ کدوم از شرکت ها نباید اینترنت حجمی ارائه بدن یعنی طبق قانون تمامی اینترنت ها باید بدون محدودیت باشه و دارن از مردم ***ی میکنن

من این تاپیک رو زدم اگر مایل هستید یه تومار ایجاد کنیم و از شرکت ها شکایت کنیم واقعاً خسته کننده هست هر ماه باید 30 هزار تومان هزینه اینترنت فقط برای گیگ اضافه بدیم

اگر موافق هستی بیگید تا پیگیری کنیم ممنون.

هاست برتر
August 19th, 2011, 11:39
کاری از پیش نخواهد رفت.... چون خود مخابرات پیش از هرکسی دلش میخواد پهنای باندشو خورد خورد بده به خورد مردم....

hi2
August 19th, 2011, 11:44
اتفاقا حجمی باشه خیلی بهتره اگه محدودیت رو بردارن ملت میشنن فقط دانلود میکنن سرعت خیلی پایین میاد

kargar
August 19th, 2011, 11:46
سنگی است در تاریکی

amin885
August 19th, 2011, 11:53
همین الان خود مخابرات اینترنت حجمی واگذار میگنه پس این فقط در حد خبر بوده مثل خیلی از چیزهای دیگه که تو ایران بصورت اخبار رو خوانی میشه . اشتباه نکنید اینجا ایران است.

taghikhani
August 19th, 2011, 11:55
همین الان خود مخابرات اینترنت حجمی واگذار میگنه پس این فقط در حد خبر بوده مثل خیلی از چیزهای دیگه که تو ایران بصورت اخبار رو خوانی میشه . اشتباه نکنید اینجا ایران است.

من ندیدم. فقط نامحدود دیدم تو اینترنت مخابرات

amin885
August 19th, 2011, 12:00
من ندیدم. فقط نامحدود دیدم تو اینترنت مخابرات

اما من ثبت نام کردم بالای فرم هم نوشته شرکت مخابرات و خود مخابرات هم ثبت نام و کلیه کارها شو انجام میده و درفرم هم بصورت حجمی ارائه میشه.

nightman
August 19th, 2011, 12:04
اما من ثبت نام کردم بالای فرم هم نوشته شرکت مخابرات و خود مخابرات هم ثبت نام و کلیه کارها شو انجام میده و درفرم هم بصورت حجمی ارائه میشه.

هیچ جای ایران مخابرات حجمی نمیده

m3hdi
August 19th, 2011, 12:04
سلام

دوستانی که اخبار رو میبنن اخبار 20:30 گفت که هیچ کدوم از شرکت ها نباید اینترنت حجمی ارائه بدن یعنی طبق قانون تمامی اینترنت ها باید بدون محدودیت باشه و دارن از مردم ***ی میکنن

من این تاپیک رو زدم اگر مایل هستید یه تومار ایجاد کنیم و از شرکت ها شکایت کنیم واقعاً خسته کننده هست هر ماه باید 30 هزار تومان هزینه اینترنت فقط برای گیگ اضافه بدیم

اگر موافق هستی بیگید تا پیگیری کنیم ممنون.

کمتر جایی تو دنیا پهنای باند نامحدود ارائه میدین و هزینه پهنای باند رو باید پرداخت کرد
پهنای باند نامحدود معمولا هزینه بالایی داره
همچنین چندی پیش یکی از isp ها که سرویس 128 رو با 5 گیگ پهنای باند 17500 میده ، سرویس جدیدی زد که 128 نامحدود هست و قیمتش 15500 هست! وقتی مصرف کنید متوجه اون 128 با این 128 میشید.

taghikhani
August 19th, 2011, 12:06

آها. اون فرم درخواست رانژه است. من فکر کردم اینترنتی که خود مخابرات ارائه میده رو میفرمایید.

بهرحال هر مگابیت اینترنت برای یک سرویس دهنده حداکثر ماهیانه 70000 تومان تموم میشه. اونهایی که سرویس نامحدود ارائه میدن با نرخ اشتراک یک به هشت، حدودا ماهیانه 150000 تومان دریافت میکنند. یعنی بابت 70هزار تومان پرداخت، 1میلیون و 200هزار تومان دریافت دارند که سود قابل توجهیه.
حالا شما تصور بفرمایید اینترنت حجمی که نرخ اشتراکش اصلا مشخص نیست و به نظر بنده چیزی بالای یک به پنجاهه، چقدر سود داره که ازش نمیگذرند.

طبق صراحتی که در قانون وجود داره و در سایت مخابرات هم نوشته شده، شرکتها موظفند اینترنت یک مگابیت نامحدود را با نرخ اشتراک یک به هشت ماهیانه 30000 تومان حدودا ارائه بدن که همین هم براشون روی هر مشترک سه برابر سوده ولی اینجا ایرانه و کسی به سود قانونی قانع نیست.

0060
August 19th, 2011, 12:06
اگه چیزی پیدا کردی که طبق قانون پیش بره تعجب کن بعد بیا تا یه تومار درست کنیم :d

fas
August 19th, 2011, 12:18
حجمي يعني همون پيش پرداخت هزينه سر قبض نمياد اول پولش رو ميريزي
صبانت حجمي داشت

cyber.zer0
August 19th, 2011, 12:35
آقا کسی میدونه ریت دانلود 512 مخابرات چنده ؟

mohsen1
August 19th, 2011, 12:49
256که دارم نزدیک 30 هست و انتظار میره حدود 55 تا 60 باشه.

ToooPDL
August 19th, 2011, 12:53
ریت دانلود 512 مخابرات 50 تا 60 هست. توی بهترین شرایط هم میرسه به 65 یا 70
256 هم 28 29 به راحتی میده. گاهی جو میگیره ـش تا 40 هم میرسه :d

kargar
August 19th, 2011, 13:12
وقتی شما قراره وب مستر ها باشید و تحویل نگیرید !! دیگه چی میخوای بشه؟

مردم عادی نمیرن چیزی بگن:105:

amin885
August 19th, 2011, 13:18
البته بعضی جاها مثلا خرم آباد مخابرات adsl نامحدود میده . سرعت بالایی هم داره.128 رو با سرعت 90 ارائه میده و نامحدود.

mgp.co.ir
August 19th, 2011, 13:30
قابل توجه دوستانی که می گویند شرکت مخابرات در تمامی استان ها سرویس نامحدود داره . به لینک زیر یک نگاهی کنید .

http://www.tcq.ir/web/guest/100

saeed25
August 19th, 2011, 13:50
با دروود
اگر شرکت ها با محدودیت حجمی به فروش نرسانند ودی نمی توانند کسب کنند!
اگر راستبین باشیم سرعت ها بای اینگونه باشد:
256/8=30
512/8=60
این سرعت دریافت یک ارتباط اختصاصی

طبق صراحتی که در قانون وجود داره و در سایت مخابرات هم نوشته شده، شرکتها موظفند اینترنت یک مگابیت نامحدود را با نرخ اشتراک یک به هشت ماهیانه 30000 تومان حدودا ارائه بدن که همین هم براشون روی هر مشترک سه برابر سوده ولی اینجا ایرانه و کسی به سود قانونی قانع نیست.
چند سال پیش سازمان تنظیم مقرارات قانونی را به تصویب رساند که شرکت ها تا بیشنه(حداکثر)مجاز به اشتراک گذاری 1 به 10 هستند!!یعنی اگر ما یک خط 1 مگابیت را خریداری کنیم،در حالت معمولی باید چیزی در حدود 128kb سرعت دریافت داشته باشیم و اگر شرکت بخواهد این قانون را نیز به کار ببندد،در بدترین شرایط سرعت دریافت باید چیزی در حدود 12 13 کیلوبایت باشد!و از نظر قانونی نیز تا این میزان کمتر نشده شما هیچ حقی ندارید.

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:36 PM ----------

آها. اون فرم درخواست رانژه است. من فکر کردم اینترنتی که خود مخابرات ارائه میده رو میفرمایید.

بهرحال هر مگابیت اینترنت برای یک سرویس دهنده حداکثر ماهیانه 70000 تومان تموم میشه. اونهایی که سرویس نامحدود ارائه میدن با نرخ اشتراک یک به هشت، حدودا ماهیانه 150000 تومان دریافت میکنند. یعنی بابت 70هزار تومان پرداخت، 1میلیون و 200هزار تومان دریافت دارند که سود قابل توجهیه.
حالا شما تصور بفرمایید اینترنت حجمی که نرخ اشتراکش اصلا مشخص نیست و به نظر بنده چیزی بالای یک به پنجاهه، چقدر سود داره که ازش نمیگذرند.

با دروود و احترام
جناب تقی خانی،اگر ممکن است بفرمایید این نشوته شما بر چه اساس می باشد؟و کدام شرکت PAP پهنای بند 1 مگابیت اختصاصی را به مرکز اینترنت ها با هزینه 70 به فروش می رساند؟
من برای نمونه از 2 شرکت ارائه کننده را به شما نشان می دهم:

http://hamyar.net/Content.asp?ID=1&Ref=1

http://www.afranet.com/Internet/LeasedLine.aspx
و نیز این تازه هزینه پهنای باند ارائه شده از سمت شرکت PAP می باشد و نه هزینه های مخابراتی،و هزینه های پشتیبانی فنی،امکانات سخت افزاری و...

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:48 PM ----------

256که دارم نزدیک 30 هست و انتظار میره حدود 55 تا 60 باشه.

با دروود و احترام
همانگونه که پیشتر هم گفتم،در حالت عادی باید سرعت شما برای یک خط 256=30 کیلوبایت باشد،و اگر بخواهیم قانون سازمان تنظیم مقررات را نیز در نظر بگیریم باید این را بر 10 بخش کنید.

mgp.co.ir
August 19th, 2011, 14:07
saeed25 (http://www.webhostingtalk.ir/member/3503/) عزیز

این عکس که بنده برای شما اسکن کردم را مشاهده کنید . قیمت 1 مگابیت اینترنت در ایران حدود 1 میلیون تومان می باشد .
البته تا انجای که بنده اطلاع دارم اقای تقی خانی در یکی از isp ها در تهران مشغول بودن .

این هم اسکرین شات . سرویس IP همان اینترنت است . (internet protcol)

http://www.gg-game.ir/up/uploads/1305548231.jpg

Amir.Mansoury
August 19th, 2011, 14:18

اصفهان داره میده

saeed25
August 19th, 2011, 14:23
دوستان نه تها اصفهان،بلکه خیلی از استان ها هم هستند که فروش حجمی دارند !!

mamali5
August 19th, 2011, 14:24
کمتر جایی تو دنیا پهنای باند نامحدود ارائه میدین و هزینه پهنای باند رو باید پرداخت کرد
پهنای باند نامحدود معمولا هزینه بالایی داره
همچنین چندی پیش یکی از isp ها که سرویس 128 رو با 5 گیگ پهنای باند 17500 میده ، سرویس جدیدی زد که 128 نامحدود هست و قیمتش 15500 هست! وقتی مصرف کنید متوجه اون 128 با این 128 میشید.

کشور های دیگه اگه میبینین بعضی ها پهنای باند نامحدود نمیده طرف سرعت نتش 100 مگابیت هست که زیاد میتونه دانلود کنه و بصرف نیست
اما ما که مثلا 256 داریم چقدر میخوایم دانلود کنیم که بخواد به ضرر اینا باشه

ما خدا رو شکر اینجا مشکل قطعی یا افت سرعت نت نداریم
1 مگ گرفتیم و واقعا هم همیشه 1 مگ واسمون کار میکنه
قیمت هم مناسب

parsibox
August 19th, 2011, 14:35

توی اصفهان که مخابراط حجمی
هر گیگ == ۲۵۰۰ تومن

saeed25
August 19th, 2011, 14:43
saeed25 (http://www.webhostingtalk.ir/member/3503/) عزیز

این عکس که بنده برای شما اسکن کردم را مشاهده کنید . قیمت 1 مگابیت اینترنت در ایران حدود 1 میلیون تومان می باشد .
البته تا انجای که بنده اطلاع دارم اقای تقی خانی در یکی از isp ها در تهران مشغول بودن .

این هم اسکرین شات . سرویس IP همان اینترنت است . (internet protcol)

http://www.gg-game.ir/up/uploads/1305548231.jpg

با دروود و احترام
خوب بهای سرویس ها متفاوت است و من از 2 شرکت ارائه کننده پهنای باند اختصاصی پیوند قرار دادم در همین حدود ،یکی 650 هزار تومان و یکی حول و حوش 700 تومان بود اگر اشتباه نکرده باشم.
من گمان می کنم جناب تقی خانی اشتباه می کنند.

parsibox
August 19th, 2011, 15:10
من از خود مخابرات پرسیدم
گفت هر ۱ مگ را به isp ها ۲۰۰-۳۰۰ میدیم

saeed25
August 19th, 2011, 15:18
دروود
200 300 که دیگه یک جورایی دروغ دورغ هست!!اگر بهای شرکت مخابرات (به عنوان یک شرکت تامین پهای باند اختصاصی)این بود،دیگر هیچ کدام از شرکت های کوشا در زمینه تامین پهنای باند کاری از پیش نمی بردند و ورشکست می شدند.

parsibox
August 19th, 2011, 15:21
دروود
200 300 که دیگه یک جورایی دروغ دورغ هست!!اگر بهای شرکت مخابرات (به عنوان یک شرکت تامین پهای باند اختصاصی)این بود،دیگر هیچ کدام از شرکت های کوشا در زمینه تامین پهنای باند کاری از پیش نمی بردند و ورشکست می شدند.

من دقیقا این حرف را توی مخابرات شنیدم و در ضمن برای یه کار دیگه ای هم پهنای باند ۱ مگ خریدیم که کلا شد ۵۰۰ تومن ( ببین چند خریده بودن که به ما ۵۰۰ دادن ) و اینکه بعضی شرکتهای دیگه هم بودند که ۴۰۰ میدادند

mohsen1
August 19th, 2011, 15:40
دروود

به دیتاسنترهای ایرانی ، هر 100 مگابیت رو حدود 30 می فروشه و خوب طبیعی هست که هر 1 مگابیت برای خود سرویس دهنده 300 تومان در بیاد.

tar.gz
August 19th, 2011, 15:42
این به اصطلاح قانون جدید چیزی جز بازی با کلمات و عوام فریبی نیست! توجه کردین بعضی شرکتها قراردادها رو طوری تنظیم میکنن
که اگه بعدا مشکلی ایجاد شد راحت ازش استنباط کنن که کارشون درست بوده؛ چرا چون در متن قرارداد از کلماتی استفاده کردن که در نگاه اول همه چیز درست به نظر میرسه
ولی بعد که اعتراضی شد و مشکلی بوجود اومد از پارادوکس عبارات استفاده میکنن و راحت از اتهام طفره میرن. بنظرم اینها پیش زمینه هایی در ارتباط با اینترانت سراسری هست
خدا بخیر بگذرونه!

Amir.Mansoury
August 19th, 2011, 15:42
http://1techman.com/wp-content/uploads/2011/08/1311537010_world_internet_speed_l.jpg

mohsen1
August 19th, 2011, 15:56
به دیتاسنترهای ایرانی ، هر 100 مگابیت رو حدود 30 می فروشه و خوب طبیعی هست که هر 1 مگابیت برای خود سرویس دهنده 300 تومان در بیاد.

البته منظورم 30 میلیون بود.

mgp.co.ir
August 19th, 2011, 16:30
اسکرین شاتی که بنده قرار دادم مرتبط به شرکت مخابرات استان قم است .
در حال حاضر یکی از مؤسسات مذهبی در قم فکر می کنم 155 مگابیت پهنای باند از شرکت مخابرات دارد و هیمن دلیلی بود تا مخابرات به دلیل کاهش و افت سرعت سرویس های ADSL خود را از نامحدود به محدودیت ترافیکی تغییر بدهد.
فقط قیمت پهنای باند این موسسه 46 میلیون در ماه می شود . :105: به جز هزینه خرید تجهیزات
یکی از همین موسسات در قم حتی اینقدر پهنای باند اضافه دارد که برای مؤسسات دیگر یک track Datacenter ایجاد کرده .
یکی از دوستان بنده در انگلستان زندگی می کرد صحبت در مورد نت و این موارد شد .
گفت :در حال حاضر اینترنت 50 مگابیت دارم با پهنای باند نامحدود. ماهیانه حدود 30 پوند پرداخت می کرد.

javad48
August 19th, 2011, 17:05
من از مخابرات 512 دارم با سرعت 60/70 نامحدود.توی دو ماه حد اقل 100 گیگ دانلود کردم

navibd
August 19th, 2011, 18:32
بحث تاپیک و چرا منحرف کردید؟
2 حالت داره.
یا پایه شکایت هستید یا نیستید.
اگه هستید که یا علی.
اگه هم نیستید بیاد بحث و منحرف کنید!

من پایه ام.
شدیدا هم پایه ام.
اما اخبار 20:30 رو ندیدم. کسی هست اطلاع دقیق راجع به متن خبر 20:30 بده ؟ + اینکه دوستان متن قراردادی که با شرکت های مخابراتی بستن رو ارسال کنید که ببینیم از کدوم یکی از شرکت ها شکایت کنیم که 100 % جواب بگیریم.
بعدش دونه دونه شرکت هایی که به ملت جفا می کنند رو درو می کنیم ..
البته اینم بگم که باید در فیس بوک اطلاع رسانی خفن بکنید که همه بیان(چه موافقین ، چه مخالفین)..چون هیچکس از این ظلمی که بهمون میشه راضی نیست...

بابا ، حقمونه که اینترنت سرعت بالا و نا محدود داشته باشیم. چرا ساکتید؟ نهایتش اینه که جواب نمیگیریم دیگه... حداقل تلاش بکنیم................

kargar
August 19th, 2011, 18:46
پس کسی نمیخواد پیگیر بشه :d ولش کنیم بزاریم بخورن کیف کنن

ققنوس
August 19th, 2011, 18:57
تو ايران مسئولين از دوچيز هم مي ترسن هم استفاده مي كنن

سرعت كم جلوي نشر بيشتر اطلاعات رو مي گيره و سرعت كم درخواست رو بيشتر مي كنه و در خواست بيشتر هزينه بيشتر رو طلب مي كنه .

:53:

kargar
August 19th, 2011, 19:20
آقا بخدا من خسته شدم همتون دارین مینالین از این نت بیگین یه کاری پیش ببریم ها بخدا عیب نداره:63: خدا جواب میده توی این ماه رمضونی :دی

cyber.zer0
August 19th, 2011, 19:22
من از مخابرات 512 دارم با سرعت 60/70 نامحدود.توی دو ماه حد اقل 100 گیگ دانلود کردم

ماهی چند میدید ؟

اینجا اهواز 512 رو با 12 گیگ ترافیک ماهیانه 21 تومان میده

saeed25
August 19th, 2011, 19:23
بحث تاپیک و چرا منحرف کردید؟
2 حالت داره.
یا پایه شکایت هستید یا نیستید.
اگه هستید که یا علی.
اگه هم نیستید بیاد بحث و منحرف کنید!

من پایه ام.
شدیدا هم پایه ام.
اما اخبار 20:30 رو ندیدم. کسی هست اطلاع دقیق راجع به متن خبر 20:30 بده ؟ + اینکه دوستان متن قراردادی که با شرکت های مخابراتی بستن رو ارسال کنید که ببینیم از کدوم یکی از شرکت ها شکایت کنیم که 100 % جواب بگیریم.
بعدش دونه دونه شرکت هایی که به ملت جفا می کنند رو درو می کنیم ..
البته اینم بگم که باید در فیس بوک اطلاع رسانی خفن بکنید که همه بیان(چه موافقین ، چه مخالفین)..چون هیچکس از این ظلمی که بهمون میشه راضی نیست...

بابا ، حقمونه که اینترنت سرعت بالا و نا محدود داشته باشیم. چرا ساکتید؟ نهایتش اینه که جواب نمیگیریم دیگه... حداقل تلاش بکنیم................

دروود بر شما
در این زیمنه برترین مرجعی که باید به شکایت ها رسیدگی کند سازمان تنظیم مقررات می باشد،که خود این سازمان محدودیت کاربران خانگی+ضریب 1 به 10 را به تصویب رسانده بنابراین امکان پیگیری این دو موضوع نیست.
در این زمینه تلاش بسیار شده،تقریبا هر هفته در هفته نامه عصر ارتباط،گفت و گویی با یکی از چهره های شناخته شده انجام می شود و زاز این اینترنت خورده می گیرند.
شما راهنمایی کنید من هم پایه شکایت خستم.

javad48
August 19th, 2011, 19:28
ماهی چند میدید ؟

اینجا اهواز 512 رو با 12 گیگ ترافیک ماهیانه 21 تومان میده

من ماهی 22 تومن میدم

saeed25
August 19th, 2011, 19:31
اینجا شیراز است،شهر سعدی و حافظ،آی لاو یو اینترنت
http://www.pic.iran-forum.ir/images/61bvwz0sdzak7azwtmy.jpg

tar.gz
August 19th, 2011, 19:37
مثل اینکه پست من رو نخوندی دوست عزیز. همونطور که saeed25 گفتن بالاترین مرجع سازمان تنظیم مقررات هست اون هم که قوانینش رفته رفته به ضرر کاربر تغییر میکنه. دیگه میخوایین شکایت قانون گذار رو به کجا کنید؟!! به رهــبری!:))