PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فعال کردن کرون جوب برای یک نفر

tofanweb
August 10th, 2011, 21:29
سلام

دوستان دو تا سوال دارم :

1 - چه جوری کرون جوب از روی سرور کلا بسته میشه یعنی آیکون توی سیپنل هست ها اما هیچ دستوری رو اجرا نمیکنه

2 - چه جوری برای یک نفر بازش کنیم

[/COLOR]یکی خواهشا درست حسابی جواب بده دو هفته درگیر کرده ما رو کله فروم رو هم زیرو رو کردم یا من ندیدم یا نبوده

مثلا پست های ابهام در کرون جوب و کرن جوب؟ رو پیدا کردم ها اما سوال من توش نبود همه پرسیدن چه جوری یه خط رو اجرا کنیم و ... (نوشن به اون نشونی هم که Online جواب ابهام رو داده که یه نمونه گذاشته بود)

اینا رو گفتم که نگید برم بگردم اگر هست پیدا نکردم لینک بدید ممنون..

REXNET
August 10th, 2011, 23:11
0. "کرون جوب" نه و "کٍرُن جاب"

1. در قسمت Feature Manager میتونید تیک اش رو بر دارید

2. از همون قسمت بالا

tofanweb
August 11th, 2011, 00:25
تیک رو کار ندارم میگم کرون فعال هست آیکونش اما دستورات اجراشون بسته شده و هر دستوری ارور میده که نمیتونید از این دستور استفاده کنید :

You (erfan) are not allowed to use this program (/usr/bin/crontab)
See crontab(1) for more information

REXNET
August 11th, 2011, 00:30
همون قسمت رو چک بفرمایید ببینید به یوزر شما دسترسی داده یا خیر...

tofanweb
August 11th, 2011, 01:58
مشکل حل شد.

---------- Post added at 01:58 AM ---------- Previous post was at 01:57 AM ----------

Rexnet عزیز ممنون که جواب میدی بازم به شما کسی که نیست جواب بده

ولی عزیز جان سرور دسته منه کانفیگشم با منه

فقط مدیر امنیت یه سری کارها کرده که بنده بلد نبودم دسترسی داره اما ظاهری موقع اجرا ارور میده

که خودش اومد حل کرد و باز کرد

REXNET
August 11th, 2011, 02:19
من نمیدونم دوست شما چه تغییری در سرور ایجاد کرده بود، ولی برای افراد دیگری که این تاپیک رو مشاهده می کنند روش کار را بصورت عادی و عامیانه توضیح می دهم:

1. از WHM به قسمت Packages بروید و Feature Manager را انتخاب کنید
2. از قسمت Add a New Feature List و با وارد کردن Feature List Name (نام دلخواه) یک لیست جدید اضافه نمایید
3. در این جا باید امکانات مورد نیاز را تیک بزنید، ولی در این جا فقط تیک خوردن یا نخوردن CronTabs مد نظر است. در حال حاضر تیک این قسمت را بزنید و دکمه Save را فشار دهید.
4. مرحله 1 تا 3 را مجددا طی کنید و این بار اولا نام دیگری برای لیست انتخاب کنید و ثانیا تیک CronTabs را بر دارید و Save کنید.
5. حال مجددا به بخش Packages بروید
6. توسط Add a Package دو پکیج هاستینگ ایجاد کنید (یکی برای هاست های بدون CronJob و یکی برای آن هایی که می خواهید CronJob شان فعال باشد)
7. در هر پکیج بسته از قسمت Settings لیست مورد نظر را در قسمت Feature List انتخاب کنید و پس از تنظیم سایر مشخصات پکیج، آن را ذخیره نمایید.

حال به هاست های خود بسته به این که نیاز به CronJob دارند یا نه، پکیج مناسب را اختصاص دهید.

ارادتمند

blueline
August 11th, 2011, 03:27
بهتر از این نمیشد توضیح بدید!
واقعا کامل و گام به گام بود
ممنون

tofanweb
August 11th, 2011, 05:34
ممنون از توضیحاتت REXNET

اما بگم که اینی که شما گفتید میشه گفت اصلا ج سوال من نبود که برای تاپیک گذاشتید که کاربرها راهنمایی بشن

اما جواب سوال رو میگم تا دوستانی که مشکل من برخورد کردند حلش کنند.

سوال فعال کردن دسترسی کرن جاب بود که هنگام اجرای کد ارور میداد (نتیجه میگیریم روشی که REXNET گفتند فعال هست مشکل چیز دیگست و بسته شدن دسترسی هست)

وارد ssh شوید
دستور زیر را تایپ کنید :
nano /etc/cron.allow
نام کاربر مورد نظر را اضافه و ذخیره کنید

اگر باز هم ارور داد دستور زیر را تایپ کنید :
nano /etc/cron.deny
اگر در دستور اول نتیجه نگرفتید 100% در این دستور نتیجه خواهید گرفت . نام کاربر مورد نظرتون اینجا به عنوان بسته شدن دسترسی ثبت شده آن را حذف کنید.

خب تمام شد دسترسی کاملا باز شد. به همین راحتی (سه هفته از هرکسی پرسیدم بلد نبود با این که خیلی راحت بود - البته یه سری هم بلد بودن که میگفتن پولیه هزینه داره میدی درست میکنیم به خدا چیزی نیست این دو تا خط که فکر کنید رغیب درست میشه براتون)

موفق باشید یا علی

---------- Post added at 05:34 AM ---------- Previous post was at 05:26 AM ----------

البته یه سوالی برام این وسط میمونه بازم که اگر بخوایم به جای اسم یه یوزر اسم همه رو یه بارکی بزنیم چه چیزی باید بنویسیم؟

دیدی میخواید مثلا تو یه پوشه هرچی فایل زیپ هست پاک بشه میزنید :

*.zip
?
این به اسم کار نداره به پسوند کار داره
نام کاربری هم فکر کنم یه چیزی تو همین مایه ها باشه که یه دستور میزنیم همه نام های کاربری موجود رو مثلا میبنده

اگر این رو کسی بلده بگه خواهشا (نگه فقط هزینه داره ها :-w )

REXNET
August 11th, 2011, 14:06
دوست عزیز، روشی که خدمتتون عرض کردم هم همین کار رو در background انجام میده. ضمن اینکه میشه هم زمان دسترسی به موارد دیگری رو نیز تنظیم کرد. پس اینطور نیست که جوابی که خدمتتون عرض کردم، راهکار شما نباشه و راه ساده و عامه پسند اش همونی هست که عرض کردم.

و اما در مورد فایل هایی که فرمودید، در حالت عادی فقط یکی از آن ها موجود هست. مثلا شما هنگامی که CPanel رو نصب می کنید، فقط فایل /etc/cron.deny رو خواهید داشت. لذا در این مورد فقط باید نام کاربرانی که نمی خواهید از Cron استفاده کنند را لیست نمایید (اگر آن فایل دیگر موجود بود، بر عکس می شود). ضمنا بصورت پیشفرض در CPanel و در فایل cron.deny عبارت nobody درج شده است، چه این عبارت را بگذارید و چه فایل را خالی رها کنید، مفهوم آن برای سیستم دسترسی به تمام کاربران است، اگر فایل حذف شود، فقط root به cron دسترسی خواهد داشت.

در مورد تنظیم این فایل هم باید هر username رو در یک خط جداگانه درج کنید.

tofanweb
August 11th, 2011, 14:40
عزیز من فیوچر که شما گفتی برای فعال کردن آیکون در قسمت سیپنل هست
من تو سوالم گفتم آیکون هست اما موقع زدن دستور و اجراش با خطا روبه رو میشه
اصلا طبق گفته شما خب اون قسمت تیک داره و در سیپنل آیکون کران جاب هم نشون میده خب چی کارش کنم وقتی توش کد کار نمیکنه ؟

شما تست کن اینی که میگم برو یک دقیقه آیکون رو از فیوچر فعال کن بعد خودت رو تو لیست deny بگذار میفهمی چی میگم.

به هر حال تاپیک کسی که وارد باشه به جوابش رسیده حالا این deny که گفتید تست نکردم میکنم اگر صحیح بود اعلام میکنم (ممنون)

دوست عزیز، روشی که خدمتتون عرض کردم هم همین کار رو در background انجام میده. ضمن اینکه میشه هم زمان دسترسی به موارد دیگری رو نیز تنظیم کرد. پس اینطور نیست که جوابی که خدمتتون عرض کردم، راهکار شما نباشه و راه ساده و عامه پسند اش همونی هست که عرض کردم.

و اما در مورد فایل هایی که فرمودید، در حالت عادی فقط یکی از آن ها موجود هست. مثلا شما هنگامی که CPanel رو نصب می کنید، فقط فایل /etc/cron.deny رو خواهید داشت. لذا در این مورد فقط باید نام کاربرانی که نمی خواهید از Cron استفاده کنند را لیست نمایید (اگر آن فایل دیگر موجود بود، بر عکس می شود). ضمنا بصورت پیشفرض در CPanel و در فایل cron.deny عبارت nobody درج شده است، چه این عبارت را بگذارید و چه فایل را خالی رها کنید، مفهوم آن برای سیستم دسترسی به تمام کاربران است، اگر فایل حذف شود، فقط root به cron دسترسی خواهد داشت.

در مورد تنظیم این فایل هم باید هر username رو در یک خط جداگانه درج کنید.

---------- Post added at 02:40 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

تست کردم جواب داد فقط بیشتر برای من الان ارور :

JSON parse failed.

میداد اما عالی بود دسترسی بسته شد روش خوبی بود ممنون