PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آی پی استاتیک و میکروتیک

Web-Lovers
August 9th, 2011, 10:45
سلام،
من داخل ایران یک سرور دارم که ویندوز هست (فاقد آی پی استاتیک) حالا می خواهم با استفاده از یک سرور مجازی میکروتیک که در آمریکا هست به سرور ایران یک آی پی از رنج آمریکا بدهم حالا می خواستم بدونم این کار شدنی هست یا نه؟
اگر ممکنه توضیح بدهید فکر می کنم با شبکه مجازی خصوصی بتونم این کار را انجام بدهم.
(نکته می تونم با سرور آی پی ثابت بدهم ولی می خواهم باهاش بشه ریموت دیسکتاپ و... داشت)

ehsanx
August 9th, 2011, 12:18
بله، شدنیه.

ساده ترین و استانداردترین راهش همون تونل وی پی ان هست. فقط باید سمت آی پی غیرثابت تنظیم کنید که اگر قطع شد، اتوماتیک وصل بشه.

Web-Lovers
August 9th, 2011, 12:36
می تونید راهنمایی کنید که چطوری این کار را انجام بدهم؟
واقعا به این روش نیازمند هستم.
یعنی من باید دقیقا داخل میکروتیک و ویندوز چه تنظیماتی باید انجام بدهم.

یک بار دیگر متذکر می شوم می خواهم بتونم بهش ریموت بزنم و حتی iis هم بتونم باز کنم.

بله، شدنیه.

ساده ترین و استانداردترین راهش همون تونل وی پی ان هست. فقط باید سمت آی پی غیرثابت تنظیم کنید که اگر قطع شد، اتوماتیک وصل بشه.

ehsanx
August 9th, 2011, 12:42
من تخصصی در میکروتیک و ویندوز ندارم، اگر *نیکس بود میتونستم دقیق بگم که چکار کنید.

اما منطقش خیلی تفاوت نمیکنه. باید میکروتیک (که آی پی ثابت داره) بشه وی پی ان سرور (که میدونم پشتیبانی میکنه) ویندوز بشه کلاینت وی پی ان و اتوماتیک وصل بشه.
میکروتیک باید به ویندوزتون آی پی ثابت (غیرولید) بده. مثلا 192.168.1.2
بعد آی پی ولید و ثابتی که قراره بدید به ویندوز رو میدید به میکروتیک و یه dnat میزنید برای آی پی وی پی ان ویندوز (همون مثلا 192.168.1.2)
یه snat یا masquerade هم باید روی میکروتیک بزنید که ویندوز بتونه بیرون رو ببینه.

فکر نمیکنم چیز دیگه ای بخواد.

Web-Lovers
August 9th, 2011, 12:48
من این طرف لینوکس (آمریکا) هم دارم یعنی می تونم از اونم استفاده کنم و فقط برام مهم این که اون طرف آپی ثابت پیدا کند ولی فکر کنم میکروتیک بهتر بشه باهاش کرد.
لینوکس هم توضیح بدهید مشکل رفع می شود.

یک نکته من تونل می زنم ولی فقط شبکه داخل را باز می کند و سایت ها را باز نمی کند.!!!!(در میکروتیک این کار را کردم)

ehsanx
August 9th, 2011, 13:23
همونطوری که توی پی ام هم بهتون گفتم برای پیاده‌سازی در لینوکس اگر کمکی خواستید که در حد چند دقیقه بود، در خدمتتون هستم، اما برای اجرای کامل کار فرصتش کافی ندارم.

در مورد جمله آخرتون، به احتمال زیاد به خاطر اینه که snat نکردید (تکرار میکنم که من با میکروتیک کار نکردم). در لینوکس لازمه که ip_forward هم فعال بشه (که فکر نکنم در میکروتیک لازم باشه)

Web-Lovers
August 9th, 2011, 13:35
منظورتون از snat چیه؟
من یک اشتراک pptp می سازم بعدش remote ip را آی پی که می خواهم آی پی ویندوز بشه قرار می دهم بعدش در قسمت firewall
src nat میزنم که آی پی غیر معتبر را به معتبر تیدیل کنه ولی به شبکه خارجی دسترسی ندارم!!!X-(

ehsanx
August 9th, 2011, 13:53
منظورتون از snat چیه؟
من یک اشتراک pptp می سازم بعدش remote ip را آی پی که می خواهم آی پی ویندوز بشه قرار می دهم بعدش در قسمت firewall
src nat میزنم که آی پی غیر معتبر را به معتبر تیدیل کنه ولی به شبکه خارجی دسترسی ندارم!!!X-(

SNAT همون source nat هست که انجام دادید.

فرض میکنم آی پی ولیدتون باشه 8.8.8.8
فرض میکنم ویندوزتون آی پیش باشه 192.168.1.2
و اون سر تونل در میکروتیک باشه 192.68.1.1

از ویندوز کدوم آی پی ها پینگ میشن؟

Web-Lovers
August 9th, 2011, 14:03
Valid IP:184.154.30.40
Mikrotik:184.154.36.77
Windows IP:192.168.1.100
IP داخلی برای pptp client:
10.10.11.1
هست

روشی که من انجام دادم 184.154.30.40 را که می زنم باز می شود IIS و ریموت کار می کند ولی هیچ سایتی باز نمی شود و دیگران هم بهم دسترسی ندارند

m3hdi
August 9th, 2011, 14:29
در مورد جمله آخرتون، به احتمال زیاد به خاطر اینه که snat نکردید (تکرار میکنم که من با میکروتیک کار نکردم). در لینوکس لازمه که ip_forward هم فعال بشه (که فکر نکنم در میکروتیک لازم باشه)

مشکل دوستمون به احتمال زیاد همون IP_forward (لینوکس) هست
اگر از دوستان می دونند چطور می شه عملی مثل ip forward که در لینوکس داریم رو چطور در میکروتیک اجرا کرد بفرمایند
بنده هم به این مورد نیاز دارم

با تشکر

Web-Lovers
August 10th, 2011, 13:08
کسی از دوستان نمی تونه راهنمایی کنه مشکل ما رفع بشه؟