PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ابهام در مورد Cron jobs

reza2reza
August 7th, 2011, 20:24
با سلام.
نمیدونم اسم تاپیک رو درست انتخاب کردم یا نه،ولی میخواستم این ابهامی که در مورد Cron jobs دارم برام برطرف بشه.

بنده میدونم که در WHM برای مشتری ها هاست ایجاد میشه و تنظیمات دیگه برای هاست صورت میگیره،سوالم اینجا اینه که مشتری میاد از ادمین هاست میخره و پولش رو ماهانه پرداخت میکنه و پلن برای ماه اول براش فعال سازی میشه،حالا این ادمین شاید بیش از 100 مشتری داشته باشه که ماهانه ازش سرویس خریدن،

تا اینجا که مشکلی نبوده،یه چیزی هم که هست اینه که وقتی با نرم افزار Nttac برای کاربران *** میسازی خب بالاخره توی قسمت مشخصی که وجود داره می نویسی #30 که یعنی کاربر بعد از 30 روز دیسکانکت بشه.

و حالا ابهام من در مورد هاست و Cron jobs:خب تو پاراگراف قبل گفتم که میشه *** رو محدود کرد جوری که سرماه دیسکانکت بشه،ولی در مورد هاست چنین چیزی وجود نداره و برنامه ی خاصی نیست که تعیین کنه بعد از مثلا 30 روز این اکانت ساسپند بشه تا وقتی که پولشو نداده،و از طرفی شنیدم که Cron jobs کارهای زمانبندی شده رو انجام میده و یک اسکریپت خاص رو در زمان معین اجرا میکنه و ...

حالا میخوام بدونم که آیا یه ادمین که ممکنه 200 کاربر هاست داشته باشه که ازش ماهانه خرید کردن چیکار باید بکنه که هر کاربر سر ماه فاکتور صورتحسابش رو دریافت کنه و در صورت پرداخت نکردن خود به خود ساسپند بشه،آیا این کار توسط Cron jobs انجام میشه یا اینکه ادمین باید هر روز بیاد چک کنه که ببینه امروز فاکتور کدوم مشتری رو ارسال کنه.

در صورتی که این کار توسط Cron jobs انجام میشه،چه کاری باید انجام داد که وظیفه رو انجام بده؟منظورم اینه که چه کامندی باید بهش داده بشه؟

با تشکر

---------- Post added at 08:24 PM ---------- Previous post was at 08:02 PM ----------

کمککککککککککککککککککککک

lahijsoft
August 7th, 2011, 20:36
سلام
توی ssh با یوزر روت برید بزنید
crontab -e
بعد یه خط اضافه کنید که دستور زیر رو سر تاریخ شما اجرا کنه

/scripts/suspendacct username "reason"

---------- Post added at 08:36 PM ---------- Previous post was at 08:30 PM ----------

آموزش کرون
آموزشی اجرای برنامه ها بصورت زمانبندی شده توسط Cron و At - سایت علمی نخبگان جوان (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?t=51868)

reza2reza
August 7th, 2011, 20:50
د که دستور زیر رو سر تاریخ شما اجرا کنه

/scripts/suspendacct username "reason"

---------- Post added at 08:36 PM ---------- Previous post was at 08:30 PM ----------

آموزش کرون
آموزشی اجرای برنامه ها بصورت زمانبندی شده توسط Cron و At - سایت علمی نخبگان جوان (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?t=51868)

ببخشید من توی این مورد مبتید هستم و فقط قسمت اول حرفتون رو فهمیدم یعنی فقط تا وارد کردن crontab -e
این رو که وارد کردم یه سری نشته اومد،حالا واسه اون کاری که شما گفتید باید چیکار کنم؟

REXNET
August 7th, 2011, 21:28
1. منظور ایشون اینه که اسکریپتی که براتون نحوه استفاده اش رو هم نوشته اند، کارش اینه که یوزرنیم رو بگیره و suspend کنه. حالا شما باید به هر تعداد یوزر که دارید، این کد رو بنویسید و همه رو توسط یک شل اسکریپت که هر مثلا 1 ساعت یکبار اجرا میشه، فراخوانی کنید تا طرف suspend بشود. و این یعنی احمقانه ترین کاری که برای این مورد میشه کرد!!

2. راه درست اینه که از یک سیستم اکانتینگ مثل WHMCS و یا HostBill در کنار کارتون استفاده کنید، این سیستم ها علاوه بر اکانتینگ و انجام امور مرتبط مثل suspend و un-suspend و ... امکاناتی همچون سیستم پشتیبانی و حسابداری مالی و ... و ... را نیز در اختیار شما قرار می دهند و با چنین سیستمی تمام امور را در دست خواهید گرفت، چه با پروسه هایی که بصورت خودکار و برنامه ریزی شده در آن ها اجرا می شوند و چه پروسه هایی که خودتون به کمک سیستم انجام می دهید.

ارادتمند

reza2reza
August 7th, 2011, 21:30
بابا ایول من از همون اول فکر میکردم Cron jobs باید به WHMcs متصل بشه تا اینکارو انجام بده،خیلی ممنون :103:

REXNET
August 7th, 2011, 21:38
بابا ایول من از همون اول فکر میکردم Cron jobs باید به WHMcs متصل بشه تا اینکارو انجام بده،خیلی ممنون :103:

ببینید CronJobs که در پنل کاربران CPanel هم قابل مشاهده است کارش اینه که یک دستور لینوکس رو در بازه های زمانی مشخص اجرا کنه. در مورد WHMCS هم اگر نصب کرده باشید، آخر نصب به شما میگه باید یک CronJob بسازید بطوریکه یکی از اسکریپت های PHP سیستم، در بازه زمانی دلخواه (ترجیحا روزی یکبار) اجرا بشود. این اسکریپت تمامی وظایف اصلی را در هر بار اجرا شدن انجام می دهد. با توجه به اینکه فایل های PHP باید با دستور php در لینوکس اجرا شوند، انتهای نصب نیز در ابتدای آدرس اون فایل php -q را درج کرده است.

ارادتمند

lahijsoft
August 8th, 2011, 02:10
1. منظور ایشون اینه که اسکریپتی که براتون نحوه استفاده اش رو هم نوشته اند، کارش اینه که یوزرنیم رو بگیره و suspend کنه. حالا شما باید به هر تعداد یوزر که دارید، این کد رو بنویسید و همه رو توسط یک شل اسکریپت که هر مثلا 1 ساعت یکبار اجرا میشه، فراخوانی کنید تا طرف suspend بشود. و این یعنی احمقانه ترین کاری که برای این مورد میشه کرد!!

2. راه درست اینه که از یک سیستم اکانتینگ مثل WHMCS و یا HostBill در کنار کارتون استفاده کنید، این سیستم ها علاوه بر اکانتینگ و انجام امور مرتبط مثل suspend و un-suspend و ... امکاناتی همچون سیستم پشتیبانی و حسابداری مالی و ... و ... را نیز در اختیار شما قرار می دهند و با چنین سیستمی تمام امور را در دست خواهید گرفت، چه با پروسه هایی که بصورت خودکار و برنامه ریزی شده در آن ها اجرا می شوند و چه پروسه هایی که خودتون به کمک سیستم انجام می دهید.

ارادتمند

و این یعنی احمقانه ترین کاری که برای این مورد میشه کرد!!

آقا دست شما درد نکنه:52:

REXNET
August 8th, 2011, 02:13
و این یعنی احمقانه ترین کاری که برای این مورد میشه کرد!!

آقا دست شما درد نکنه:52:

دوست عزیز، عذر میخوام، منظوری نداشتم...