PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شفاف سازی در مورد torrent

s.w.a.t
August 1st, 2011, 00:19
دوستان سلام
راستش رو بخوایید اصلا نمیخواستم این تایپیک رو بزنم که امروز مجبورشدم.

الان جدیدا یک سری از دوستان میان(و اومدن) گفتند که سرور مجازی یا اختصاصی از انگلیس میدیم. تا اینجا مشکلی نیست بدید.
بعد اومدن میگن تورنت آزاد هست!؟ :78:
بعضی از دوستان(!) هم میان(یا اومدن) میگن تورنت در هیچ کجای دنیا مشکل نداره!! یکی نیست بگه آخه بردار من خواهر(!) من این مملکت بلاد کُفر انگلیس رو باهمه جای دنیا جمع نَبَندید. اینجا خلاف کار کپی رایت انجام بدید یا کار خلاف قانون باهاتون برخورد میشه حالا باز هی بیایید بگید هیچ جای دنیا مشکلی نداره!!
اکثر دوستانی که دارند سرویس انگلیس از دیتاسنتر RedStation میدهند در هنگام آفر این دیتاسنتر سرور رو تهیه کردند.(به زبان سادتر حمله ایرانی ها به این دیتاسنتر ... :) )
آفری که تا شش ماه دیگر خیلی ها نمیتونن از پَس هزینه های اون بر بیان سرور رو یا منتقل میکنند یا سرویس دهی رو کلا کنسل میکنند!!

حالا سَر حرف من با اونا نیست با کاربران و مشتریان احتمالیشون هست. در انگلیس یا حداقل(!!!) دیتاسنتر مذکور تمامی خدمات وارز اسپم پیشینگ ... به کل ممنوع بوده و با کاربر خاطی برخورد میکنند. حرف هم رو باد هوا نمیزنم طی حدود یک سالی با این دیتاسنتر کار کردیم(و میکنیم) و همه نوع سرویس که ارائه میدن داریم از رَک اختصاصی تا سرورهاشون خدمتون عرض کردم!

حالا چرا تو تایپیک گفتم؟! چون ....... محترم پست بنده که مربوط به این میشد رو در یکی از تایپیکها پاک کردند! (اسم نَبُردم ها!!)

موفق باشید

Masoud.B
August 1st, 2011, 00:30
هیچ دیتاسنتری با خود عمل تورنت کاری نداره ، حالا چه انگلیس چه سیرالئون :d در واقع مشکلشون با محتوای فایلی هست که تورنت میشه ، اگر وارز باشه که برخورد میشه ، اگر نه یک فایل رایگان عمومی باشه شما 1000 بار هم دانلود کنی بهتون چیزی نمیگن (این تجربه من بود)

s.w.a.t
August 1st, 2011, 00:33
هیچ دیتاسنتری با خود عمل تورنت کاری نداره ، حالا چه انگلیس چه سیرالئون :d در واقع مشکلشون با محتوای فایلی هست که تورنت میشه ، اگر وارز باشه که برخورد میشه ، اگر نه یک فایل رایگان عمومی باشه شما 1000 بار هم دانلود کنی بهتون چیزی نمیگن (این تجربه من بود)
آخه اکثر فایلهای رایگان عمومی رو میرن از خود سایت سازنده دانلود میکنند یک در هزار میشه که فایل عمومی باشه 99.9 درصد فایلهای ناقض قوانین کپی رایت هستند. (اینم تجربه من بود)

Masoud.B
August 1st, 2011, 00:36
آخه اکثر فایلهای رایگان عمومی رو میرن از خود سایت سازنده دانلود میکنند یک در هزار میشه که فایل عمومی باشه 99.9 درصد فایلهای ناقض قوانین کپی رایت هستند. (اینم تجربه من بود)

بله دقیقا" 99.9
% فایل های تورنت وارز هست ، ولی اون میشه قانون کپی رایت دیگه ربطی به تورنت نداره

diges
August 1st, 2011, 00:39
کپی رایت رو درست بخوای تعریف کنی فرقی نمی کنه یه بازی هم کرک می شه می یاد بیرون چه روی تورنت چه رو فایل سرو یا رایپد شیر.... دانلود می کنیم نقض قوانین کپی رایت هست.

s.w.a.t
August 1st, 2011, 00:42
بله دقیقا" 99.9
% فایل های تورنت وارز هست ، ولی اون میشه قانون کپی رایت دیگه ربطی به تورنت نداره
بحث من رو فایلهای عموم نیست. روی معنی کلمه تورنت هست که بین ایرانی ها و اکثر دنیا جا افتاده. فایلی که میخوان نمیتونن لینک سایتهای فایل شیرینگ رو پیدا کننده میرن سراغ تورنت!
پس تورنت شده " معدن فایلهای ناقض قوانین کپی رایت " در باب همین موضوع چندتا از دوستای من اینجا از سمت اینترنت پروایدرشون براشون اخطار اومده که از تورنت استفاده کرده بودن(برای دانلود فایل ناقص قوانین کپی رایت)
کاربری که میاد میپرسه تورنت آزاده یعنی چی؟! یعنی میخواد فایل ناقص قوانین دانلود کنه آپلود کنه رو سایتش و ...

---------- Post added at 12:42 AM ---------- Previous post was at 12:40 AM ----------

بعد مشتری میاد به ما میگه که آقا فلانی میگه انگلیس تورنت مشکل نداره...

iMohsen
August 2nd, 2011, 13:11
در خیلی موارد دیتاسنتر ها شاید به انتشار محتوای ناقض کپی رایت ( وارز) گیر ندن تا زمانی که صاحب امتیاز نرم افزار منتشر شده به اونا گزارش بده .
ولی به طور کل تورنت ترکر رو در هر حالتی ممنوع میدونند . حتی اگر برای انتقال محتوای آزاد باشه . در خیلی سرویس دهنده های اینترنت تو کشورهایی مثل آلمان یا مالزی که من اطلاع دارم به طور کل استفاده از تورنت مشکل قانونی داره برای کاربران .

Masoud.B
August 2nd, 2011, 13:34
در خیلی موارد دیتاسنتر ها شاید به انتشار محتوای ناقض کپی رایت ( وارز) گیر ندن تا زمانی که صاحب امتیاز نرم افزار منتشر شده به اونا گزارش بده .
ولی به طور کل تورنت ترکر رو در هر حالتی ممنوع میدونند . حتی اگر برای انتقال محتوای آزاد باشه . در خیلی سرویس دهنده های اینترنت تو کشورهایی مثل آلمان یا مالزی که من اطلاع دارم به طور کل استفاده از تورنت مشکل قانونی داره برای کاربران .

خیر ، استفاده تورنت چرا باید مشکل قانونی داشته باشه ؟ دلیل ؟
تمام سایت های نرمافزار یا سیستم عامل مانند centos , debian , ... لینک تورنت هم قرار دادند برای دانلود
Downloading Debian CD images with BitTorrent (http://www.debian.org/CD/torrent-cd/)
http://isoredirect.centos.org/centos/5/isos/i386/

s.w.a.t
August 2nd, 2011, 13:42
خیر ، استفاده تورنت چرا باید مشکل قانونی داشته باشه ؟ دلیل ؟
تمام سایت های نرمافزار یا سیستم عامل مانند centos , debian , ... لینک تورنت هم قرار دادند برای دانلود
Downloading Debian CD images with BitTorrent (http://www.debian.org/CD/torrent-cd/)
http://isoredirect.centos.org/centos/5/isos/i386/
حرف ایشون تایید میشه استفاده تورنت برای استفاده از نرم افزارهای رایگان مشکلی نداره. ولی بعضی از آی اس پی ها به مقول معروف پیش خودشون میگن سَری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندیم!! پس تورنت رو در سرویسشون ممنوع قرار دادند که تعدادشون خیلی فکر میکنم کم باشه.

mojiz
August 2nd, 2011, 14:09
حالا یکی پیدا شده میخاد بده، لابد مسئولیتش رو هم خودش به عهده میگیره!
من الا یک وی پی اس دارم تو آلمان تورنت های خودم و کاربرانم رو اونجا میارم، خیلی وقته هم دارم. (خودم جرعت ندارم سرور بگیرم به نام کانتکت خودم!) ولی وقتی یارو داره میده و مسئولیتش هم با خودش هست دیگه بمن چه؟

s.w.a.t
August 2nd, 2011, 14:23
حالا یکی پیدا شده میخاد بده، لابد مسئولیتش رو هم خودش به عهده میگیره!
من الا یک وی پی اس دارم تو آلمان تورنت های خودم و کاربرانم رو اونجا میارم، خیلی وقته هم دارم. (خودم جرعت ندارم سرور بگیرم به نام کانتکت خودم!) ولی وقتی یارو داره میده و مسئولیتش هم با خودش هست دیگه بمن چه؟
همه مشتریها و کاربرا اولش میگن به ماچه مسئولیت خودش و ... بعداز دو روز که مشکل پیدا کردن میان اینجا رو میزارن رو سرشون که آی مَردم این آقا کلاهبرداره بخدا پول ما خورده و ........
شما هم جزو اونا ;)
بعدش درضمن یه ربطی هم به ما داره مشتری میاد به ما میگه که تورنت آزاده میگیم نه ! میگه فلانی که گفته آزاده پس شما دروغ میگید و ... :)

موفق باشید

mojiz
August 2nd, 2011, 14:42
عداز دو روز که مشکل پیدا کردن میان اینجا رو میزارن رو سرشون که آی مَردم این آقا کلاهبرداره بخدا پول ما خورده و
من که نمیگم شما بگید آزاده ، من به مشتری میگم شکایت بیاد برخورد میشه (حالا ممکنه سرویس قطع بشه ممکنه فایل رو حذف کنم از رو سرورشون)

شما هم جزو اونا ;)
من کلا به خطرات و مشکلات این کار آگاه هستم، میدونم دقیقا منظور شما از پست اولتون چیه، ولی وقتی برای سرویسم مجبورم تورنت بدم اینطوری کار میکنم، از کسی سرویس میگیرم که خودش مشکل نداره اگرم خیلی به مشکل بخوره رو هلند میزارم، درضمن سعی میکنم تعداد واسطه هارو زیاد کنم که دردسر ابیوز بمن خیلی دیر برسه!

من هم الان از یکجا سرور گرفتم طرف گفته تورنت آزاد نیست، یکی دیگه از همون دیتاسنتر داره میده میگه آزاده، خوب من مرض ندارم از کسی که میگه آزاد نیست تورنت بزارم روش! ولی اونی که میگه آزاده اگه من بزارم ابیوز بیاد میگم بمن ربطی نداره خودت گفتی!

من فقط یک چیز رو میدونم اونم اینه که اگه شما کولو کنید، با ابیوز یکطور دیگه برخورد میکنن و درصورتیکه ابیوز یا dmca بیاد سرور شما رو یکهو قطع نمیکنن.

s.w.a.t
August 2nd, 2011, 14:59
اگر دقت میکردید بحث ما سر دیتاسنترهای آلمان و هلند و the rest of world نبود! بحث سر دیتاسنترهای انگلیسی بود. و کسانی که میان به هوای تورنت آزاد میخرن.
در مورد ابیوز هم ما نگرانی نداریم! :)
موفق باشید

iMohsen
August 3rd, 2011, 11:08
ارایه روش دریافت تورنت توسط توزیع های مختلف لینوکس به اون جنبه قانونی نمیده . قوانین نرم افزارهای آزاد تورنت را منع نکرده ( ولی آزاد هم اعلام نمی کنه) اما قوانین مربوط به یک سری کشورها تورنت رو منبع مشکلات بسیار میدونند و منع قانونی دارند .

در واقع شبیه هک کردن هست . تا زمانی که یک طرفی از این معامله متضرر نشه غیرقانونی بودن این کار مشخص نیست .