PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور بدون قعطی

erfannew
July 20th, 2011, 18:08
سلام دوستان
من به دونبال راهی هستم برای یکی از سایت هایی که به صورت کشوری برای ادارات طراحی شده و در صورت قعطی حتی 20 ثانیه می تونه خطرات بسیار بسیار بسیار بسیار بدی از نظر مالی داشته باشه .

من خودم الان از نتلیجنت 1 ساله سرور دارم ، همینطور قبلا از xlhost و چند تایی دیگه
ولی همگی واقعا آپتایم 100% نداشتن
مثلا همین نتلیجنتی که دارم حدود 3 ماه قعطی نداشته ولی آخرین بار چندین ساعت قعطی داشتم و سرور بالا نمیومد از شانس بد یکشنبه بود و ساعت خواب و جمعه اونا در کانادا ...

خلاصه بچه ها منم خیلی فشار اومد ولی الان میخوام یک سایتی را روی سرور بیارم که 10 ثانیه قطعی در سال هم برای من مهم و ضرر مالی و ... داره واسم و ای کاش فقط مالی بود ، هزاران نفر فوشو می کشن به من .

من یک راه ، یک روش و ... میخوام که بتونم یه سروری 100% واقعی بدون قعطی داشته باشم و پشتیبانی دیتاسنتر هم بسیار بسیار بسیار 24 واقعی و سریع باشه ؟
می تونید راهنماییم کنید ؟

mohsen1
July 20th, 2011, 18:14
سلام دوستان
من به دونبال راهی هستم برای یکی از سایت هایی که به صورت کشوری برای ادارات طراحی شده و در صورت قعطی حتی 20 ثانیه می تونه خطرات بسیار بسیار بسیار بسیار بدی از نظر مالی داشته باشه .

من خودم الان از نتلیجنت 1 ساله سرور دارم ، همینطور قبلا از xlhost و چند تایی دیگه
مثلا همین نتلیجنتی که دارم حدود 3 ماه قعطی نداشته ولی آخرین بار چندین ساعت قعطی داشتم و سرور بالا نمیومد از شانس بد یکشنبه بود و ساعت خواب و جمعه اونا در کانادا ...

خلاصه بچه ها منم خیلی فشار اومد ولی الان میخوام یک سایتی را روی سرور بیارم که 10 ثانیه قطعی در سال هم برای من مهم و ضرر مالی و ... داره واسم و ای کاش فقط مالی بود ، هزاران نفر فوشو می کشن به من .

من یک راه ، یک روش و ... میخوام که بتونم یه سروری 100% واقعی بدون قعطی داشته باشم و پشتیبانی دیتاسنتر هم بسیار بسیار بسیار 24 واقعی و سریع باشه ؟

سرور قطع بوده؟ نت ورک قطع بوده؟ ببینید مطمدنید نت الیجنت 3 روز نت ورکش قطع بوده؟

---------- Post added at 06:14 PM ---------- Previous post was at 06:11 PM ----------

تنها چاره شما استفاده از سرورهای کلود هست . با جاهایی که میزبانی وب بر روی سرورهای ابری ارائه میدن مکاتبه کنید.
اگه یکی از سرورها داون باشه باز سایت شما بالاست و داون تایمش در حد 0 هست...

payaserver
July 20th, 2011, 18:31
سرور قطع بوده؟ نت ورک قطع بوده؟ ببینید مطمدنید نت الیجنت 3 روز نت ورکش قطع بوده؟

---------- Post added at 06:14 PM ---------- Previous post was at 06:11 PM ----------

تنها چاره شما استفاده از سرورهای کلود هست . با جاهایی که میزبانی وب بر روی سرورهای ابری ارائه میدن مکاتبه کنید.
اگه یکی از سرورها داون باشه باز سایت شما بالاست و داون تایمش در حد 0 هست...
با نظرت موافقم
ولی اگر 10 ثانیه هم برات مهمه ! و از لحاظ مالی مشکلی ندارید . خودتون کلود کامپیوتینگ بگیرید .
حد اقل هزینه 600 یورو در ماه

mgp.co.ir
July 20th, 2011, 18:47
فکر نمی کنید یک مقدار هزینه که پیش پای این دوستمان قرار می دهید بالاست ؟

payaserver
July 20th, 2011, 19:00
وقتی سرویس بدون 10 ثانبه قطع شدن نیاز داره باید خوب خرج کنه
میتونه از سافت لیر یا کارو کلود بگیره ارزونترم میشه

TukaNet
July 20th, 2011, 19:32
@ استارتر : شما با این حساسیت موجود فکر کنم یا باید از دیتاسنترهای خیلی دست بالا مثل سافت لایر و رک اسپیس خرید کنید

یا اینکه به توصیه محسن گوش کنید و سرور کلاد تهیه کنید البته در هر دو روش هزینه ای باید بکنید تقریبا یکی خواهد بود

چند وقت پیش در یکی از دیتاسنترهای نت الیجنت مشکل پاور به وجود آمد و فقط تعدادی از سرورها برای 65 دقیقه داون بودند

به جز این مورد تا به حال نه مشکلی از بابت نتورک داشتیم و نه سار موارد

فکر نمی کنید یک مقدار هزینه که پیش پای این دوستمان قرار می دهید بالاست ؟

هرچی پول بدی همون قدر آش میخوری !

HugeServer
July 20th, 2011, 20:11
سلام دوستان

با یک سرور امکان پذیر نیست.
Solution : Failover Systems!

RezaFH
July 20th, 2011, 20:32
تنها راه همانطور که دوستان گفتند استفاده از چند سرور در دیتاسنتر های مختلف بصورت Fail Over هست.
به این صورت که وقتی یکی از سرورها دچار مشکل شد، سایت از سرور دیگه لود بشه.
البته هزینه این کار طبیعتا بالا خواهد بود.

در مورد کلود باید بگم فقط مشکلات خود سرور رو میتونه پوشش بده و مشکلات دیتاسنتری که در اون هست مثل مشکل شبکه یا برق رو با کلود نمیشه کاریش کرد.

erfannew
July 20th, 2011, 21:29
ممنون از همه بچه های عزیز وب هاستینگ تالک بابت لطفی که داشتن .

برام خیلی جالبه بدونم Failover Systems اطلاعات هم همزمان روی هر دو ارسال میشه ؟
مثلا ما الان یه دیتابیس داریم که هر ثانیه داره مقدار های زیادی رد و بدل میشه ، حالا اگه یکی قعط بشه ، درسته که از یک دیتاسنتر دیگه سرور دوم فعال میشه ، ولی آیا اطلاعات بانک های اطلاعاتی مون چی میشه

مثلا اگه سرور اول مدتی قعط بشه ، اون سرور صد ها عمل پردازش را از دست داده و اطلاعات روی بانک اطلاعاتی مثلا Mysql سرور دوم زخیره شدن و ... و میشه گفت این یه فاجعه میشه اگه هر دو اطلاعات دچار کم شدگی باشن

مثلا در دیتا بیس سرور 2 اطلاعات به شکل
1
2
3
4
5
6

ریخته شده ، حالا سرور قعط میشه و سرور دوم نمی دونه تا شماره چند رفته و دوباره میزنه
1
2
3
4
5
6
و اینکه یک ضرر سنگین میشه و فقط مادی نیست ...
_ میشه در مورد failover دوستان راهنمایی کنن (جستجو نتیجه دقیقی به من نشون نداد)

_ راستی دوستانی که از نظر علمی با یقین می تونن کمک کنن برای تضمیم آپتام 100% بدون حتی 2 ثانیه قعطی ، ممنون میشم شمارشونو PM کنن

HugeServer
July 20th, 2011, 21:43

مثلا ما الان یه دیتابیس داریم که هر ثانیه داره مقدار های زیادی رد و بدل میشه ، حالا اگه یکی قعط بشه ، درسته که از یک دیتاسنتر دیگه سرور دوم فعال میشه ، ولی آیا اطلاعات بانک های اطلاعاتی مون چی میشه

مثلا اگه سرور اول مدتی قعط بشه ، اون سرور صد ها عمل پردازش را از دست داده و اطلاعات روی بانک اطلاعاتی مثلا Mysql سرور دوم زخیره شدن و ... و میشه گفت این یه فاجعه میشه اگه هر دو اطلاعات دچار کم شدگی باشن

1
2
3
4
5
6

ریخته شده ، حالا سرور قعط میشه و سرور دوم نمی دونه تا شماره چند رفته و دوباره میزنه
1
2
3
4
5
6

_ راستی دوستانی که از نظر علمی با یقین می تونن کمک کنن برای تضمیم آپتام 100% بدون حتی 2 ثانیه قعطی ، ممنون میشم شمارشونو PM کنن

MYSQL Synchronization
یا استفاده از NAS های Failover شده...
شما که حتی به 2ثانیه(!) قعطی حساس هستید چه بودجه ای در نظر گرفته اید؟

HugeServer
July 20th, 2011, 21:50
تنها راه همانطور که دوستان گفتند استفاده از چند سرور در دیتاسنتر های مختلف بصورت Fail Over هست.

در مورد کلود باید بگم فقط مشکلات خود سرور رو میتونه پوشش بده و مشکلات دیتاسنتری که در اون هست مثل مشکل شبکه یا برق رو با کلود نمیشه کاریش کرد.

درباره ی Cloud واقعی خیر...
Power :
- UPS
- Multiple Hypervisors
- Failover NAS
....
Network :
N+1 Equipments
Multi-Homed
....

درباره ی Cloud مطمئن نیستم که بتونید مورد مناسبی پیدا کنید چون سرویس دهنده های زیادی VPS رو با این نام به فروش میرسانند.
قابل توجه هست که حتی Provider ها قدیمی مانند softlayer(!) , Amazon ,etc هم مشکل I/O دارند...

---------- Post added at 09:50 PM ---------- Previous post was at 09:49 PM ----------

احتمالا ماهیانه 100 دلار بودجه دارن

روی سخن بنده با شما نبود.

موفق باشید.

mohsen1
July 20th, 2011, 21:54
فکر کنم میشه طوری کد نوشت که اطلاعات در 2 دیتابیس سرور ذخیره بشه (همزمان) البته تا حدی کندی در سرعت رو ایجاد می کنه ولی مشکلی که شما می گید ایجاد نمیشه.

021teh
July 20th, 2011, 21:54
ماهانه 40 دلار هزینه دار این کار براتون

HugeServer
July 20th, 2011, 21:58
فکر کنم میشه طوری کد نوشت که اطلاعات در 2 دیتابیس سرور ذخیره بشه (همزمان) البته تا حدی کندی در سرعت رو ایجاد می کنه ولی مشکلی که شما می گید ایجاد نمیشه.

سرعت لود به شدت در این روش پایین میاد.

---------- Post added at 09:57 PM ---------- Previous post was at 09:55 PM ----------

ماهانه 40 دلار هزینه دار این کار براتون

هزینه ی ؟

---------- Post added at 09:58 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

در هر دقیقه به صورت متوسط چند Query برای update یا insert دارید؟

mohsen1
July 20th, 2011, 21:59
سرعت لود به شدت در این روش پایین میاد.

---------- Post added at 09:57 PM ---------- Previous post was at 09:55 PM ----------

هزینه ی ؟

---------- Post added at 09:58 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

در هر دقیقه به صورت متوسط چند Query برای update یا insert دارید؟

بالاخره باید قید یه چیز رو زد!
1- آپتایم 100 در 100
2- بروز نبودن داده ها
3- کندی سرعت لود
4- ...

021teh
July 20th, 2011, 22:02
بچه ها اروم برید
اگه ادرس سایت رو پیدا کنم
ماان حدود قیمتی که دادم رو میگرفت اطلاعات همزان روی 2 سرور هم سرور هاست مشتری هم سرور های خودش سیو میشد
و در صورت دان شدن از اون لود میشد
پیداش کردم میزارم

HugeServer
July 20th, 2011, 22:04
بالاخره باید قید یه چیز رو زد!
1- آپتایم 100 در 100
2- بروز نبودن داده ها
3- کندی سرعت لود
4- ...

اگر طرح درستی اجرا بشه موردی کم نخواهد شد.

SPAM
July 20th, 2011, 22:04
I think 100% SLA is unavalaible
At least 99,9%

اینجا رو هم ببین بدک نیست
Learn about our 100% Network Uptime Guarantee at Rackspace Hosting (http://www.rackspace.com/whyrackspace/network/)

payaserver
July 20th, 2011, 22:05
کلود در سافت لیر بین دو سنتر مجزای این گروه
این بهترین پیشنهاد و عاقلانه ترین هست
...

TukaNet
July 20th, 2011, 22:18
از آقا بابک(توکانت) سرور اختصاصی بگیر سویس هم سرور خوبی هست پورت خوب قطعی اصلا نداره !

از لطفتون ممنون ولی ما فعلا سرور کلاد و کلاستر ارائه نمی کنیم ، در نتیجه جز راهنمایی کار دیگه ای از دست بنده بر نمی آید

کلادی که فقط در یک دیتاسنتر فاند شده باشه اصلا از معنی واقعی کلاد به دور هست و فقط اسم این تکنولوژی رو بدک میکشه

برای کلاد سرور دست کم باید از دو دیتاسنتر در لوکیشن های متفاوت و زیرساخت های جداگانه استفاده کرد

کلود در سافت لیر بین دو سنتر مجزای این گروه این بهترین پیشنهاد و عاقلانه ترین هست ...

شرکت های دیگر هم هستند که خیلی خدمات بهتری ارائه می کنند ولی این کار هزینه های بالایی رو هم طلب میکنه

021teh
July 20th, 2011, 22:42
از لطفتون ممنون ولی ما فعلا سرور کلاد و کلاستر ارائه نمی کنیم ، در نتیجه جز راهنمایی کار دیگه ای از دست بنده بر نمی آید

vps.net
خودش نوشته سرور هاش کلود هست

کلادی که فقط در یک دیتاسنتر فاند شده باشه اصلا از معنی واقعی کلاد به دور هست و فقط اسم این تکنولوژی رو بدک میکشه

برای کلاد سرور دست کم باید از دو دیتاسنتر در لوکیشن های متفاوت و زیرساخت های جداگانه استفاده کرد

شرکت های دیگر هم هستند که خیلی خدمات بهتری ارائه می کنند ولی این کار هزینه های بالایی رو هم طلب میکنه

vps.net

Reza.exe
July 20th, 2011, 22:56
استفاده از روش Cluster و
DNS Fail Over

که اگر بخواهید چند سرور خوب با این مشخصات بگیرید دو ، سه ملیون باید در ماه هزینه کنید

TukaNet
July 20th, 2011, 22:59
vps.net

به نظرتون کار ایشون با وی پی اس راه می افته ؟!

در ضمن زیاد به نوشته ها توجه نکنید ، 99 در صد تبلیغاتی هستند

توضیح دادم خیلی جاها فقط از اسم این تکنولوژِی استفاده می کنند

payaserver
July 20th, 2011, 23:00

رک اسپیس و گو گرید هستند
ولی شدیدا با ایران مشکل دارن
باز سافت لیر خیلی بهتره

TukaNet
July 20th, 2011, 23:06
رک اسپیس و گو گرید هستند
ولی شدیدا با ایران مشکل دارن باز سافت لیر خیلی بهتره

میشه این بحث تحریم و روابط و ... رو مطرح نکنید ؟!

چون من الان یه چیزی با پایه منطق میگم ، 10 نفر میریزن که فلان نیست و بهمانه !

ممنون

RezaFH
July 20th, 2011, 23:35

در تعریف کلود سرور نیامده که لزوما از چند دیتاسنتر/لوکیشن باشه ! (در واقع این تعریف برای کلاستر هست)

در واقع سرورهای کلود ، مشکل بالا رفتن مصرف منابع یا پر شدن منابع سخت افزاری یک سرور رو حل میکنه به روش Cloud Processing
یعنی سرورهای کلود در واقع همان VPS ها هستند با این تفاوت که میشه گفت منابع آنها کاملا اختصاصی هست و همیشه میتونن از 100% منابع تخصیص یافته استفاده کنند.

مورد دومی هم که میشه بهش اشاره کرد، قابلیت اضافه کردن منابع در کلود هست.
در صورت نیاز بدون هیچ کار خاصی و فقط با نصب سیستم عامل مربوطه در سرور(های) جدید و متصل کردن به شبکه ی کلود و ارتباط به سایر سرورها سرور (منابع) جدید اضافه میشه.
یعنی منابع سخت افزاری مجموعه (کلود) در صورت نیاز بدون داون شدن مجموعه به راحتی قابل آپگرید هستند. (هر موقع هارد کم اومد یا رم یا CPU به راحتی با اضافه کردن یک یا چند سرور جدید میشه کمبود رو رفع کرد)

:)

HugeServer
July 20th, 2011, 23:45
در تعریف کلود سرور نیامده که لزوما از چند دیتاسنتر/لوکیشن باشه ! (در واقع این تعریف برای کلاستر هست)

در واقع سرورهای کلود ، مشکل بالا رفتن مصرف منابع یا پر شدن منابع سخت افزاری یک سرور رو حل میکنه به روش Cloud Processing
یعنی سرورهای کلود در واقع همان VPS ها هستند با این تفاوت که میشه گفت منابع آنها کاملا اختصاصی هست و همیشه میتونن از 100% منابع تخصیص یافته استفاده کنند.

مورد دومی هم که میشه بهش اشاره کرد، قابلیت اضافه کردن منابع در کلود هست.
در صورت نیاز بدون هیچ کار خاصی و فقط با نصب سیستم عامل مربوطه در سرور(های) جدید و متصل کردن به شبکه ی کلود و ارتباط به سایر سرورها سرور (منابع) جدید اضافه میشه.
یعنی منابع سخت افزاری مجموعه (کلود) در صورت نیاز بدون داون شدن مجموعه به راحتی قابل آپگرید هستند. (هر موقع هارد کم اومد یا رم یا CPU به راحتی با اضافه کردن یک یا چند سرور جدید میشه کمبود رو رفع کرد)

:)

cloud =/= cloud
بستگی به طراحی کلی داره...

همچنین در سیستم های Cloud میتوان از Failover , Load balancing یا ... استفاده کرد.

payaserver
July 20th, 2011, 23:53
Cloud Computing Overlay for Unified Service Delivery: Delivering Infrastructure-as-a-Service [Unified Service Delivery] - Cisco Systems (http://www.cisco.com/en/US/solutions/collateral/ns341/ns525/ns951/solution_overview_c22-539404.html)
فکر کنم مفید باشه و شفاف ساز

RezaFH
July 21st, 2011, 00:07
cloud =/= cloud
بستگی به طراحی کلی داره...

همچنین در سیستم های Cloud میتوان از Failover , Load balancing یا ... استفاده کرد.

بله همانطور که گفتم لزوما تعریف کلود این نیست ولی میتونه شامل اون موارد هم باشه و همانطور که گفتید میتونه خیلی چیزهای دیگر رو هم شامل بشه ;)
البته جایی رو سراغ ندارم که چنین قابلیتی رو بصورت عمومی در اختیار مصرف کننده بذاره

در مورد vps.net هم باید بگم کلود دارن و سرورهایی که میدن کلود سرور واقعی هست. (البته با تعریفی که قبلا گفتم)
خیلی از دیتاسنتر ها هم جدیدا سرورهای کلود ارائه میدن (مثل همین iweb که معروف هم هست و فکر کنم مشکلی نداشته باشه و گزینه مناسبی هم باشه برای انتخاب)

HugeServer
July 21st, 2011, 00:27
بله همانطور که گفتم لزوما تعریف کلود این نیست ولی میتونه شامل اون موارد هم باشه و همانطور که گفتید میتونه خیلی چیزهای دیگر رو هم شامل بشه ;)
البته جایی رو سراغ ندارم که چنین قابلیتی رو بصورت عمومی در اختیار مصرف کننده بذاره

در مورد vps.net هم باید بگم کلود دارن و سرورهایی که میدن کلود سرور واقعی هست. (البته با تعریفی که قبلا گفتم)
خیلی از دیتاسنتر ها هم جدیدا سرورهای کلود ارائه میدن (مثل همین iweb که معروف هم هست و فکر کنم مشکلی نداشته باشه و گزینه مناسبی هم باشه برای انتخاب)

تعریف شما تقریبا میشه گفت چیزی که باید باشه نیست...
Cloud واقعی خیلی پر هزینه تر از چیزی هست که فکر میکنید...
ارتقا ی منابع و منابع اختصاصی یا ... مورد خاصی نیست که آن را تکنولوژی بنامیم.
این موارد حتی Load Balancing و Failover براحتی قابل اجرا روی vCenter هست...
اگر نیاز همین بود پس لزومی به بودن vmware vCloud director نبود...
همچنین در این سیستم ها بیشترین هزینه صرف Storage میشود که حتی خیلی از برند(!) های معروف (؟) از آنها دریغ میکنند.
Flash Storage - Solid Storage
Multipath I/O
و ....
یا طراحی شبکه به طوری که IP کاملا Portable باشه ....

موفق باشید.

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

....

RezaFH
July 21st, 2011, 00:46
تعریف شما تقریبا میشه گفت چیزی که باید باشه نیست...
Cloud واقعی خیلی پر هزینه تر از چیزی هست که فکر میکنید...
ارتقا ی منابع و منابع اختصاصی یا ... مورد خاصی نیست که آن را تکنولوژی بنامیم.
این موارد حتی Load Balancing و Failover براحتی قابل اجرا روی vCenter هست...
اگر نیاز همین بود پس لزومی به بودن vmware vCloud director نبود...
همچنین در این سیستم ها بیشترین هزینه صرف Storage میشود که حتی خیلی از برند(!) های معروف (؟) از آنها دریغ میکنند.
Flash Storage - Solid Storage
Multipath I/O
و ....
یا طراحی شبکه به طوری که IP کاملا Portable باشه ....

موفق باشید.

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

....

تا حدودی موافقم ولی در مورد OnApp و تصویر زیر چطور؟ در این صورت و با توضیحات شما توی دنیا شاید خیلی معدود باشن شرکت هایی که میتونن بگن ما سرور کلود ارائه میدیم (این رو هم در نظر داشته باشیم که سرور کلود و هاست کلود کاملا متفاوت هستنند و دو چیز کاملا جدا)

http://cdn.onapp.com/images/diagrams/onapp-network-configuration.png

http://cdn.onapp.com/images/diagrams/OnApp-private-cloud-example.jpg

Network | OnApp (http://onapp.com/how-it-works/network)

HugeServer
July 21st, 2011, 01:06
onapp مشکلی نداره...و اینکه نسبت به نیاز هاتون براتون طرح ارائه میدهند...
همچنین در شکل بالا شما یک SAN Network میبینید....چیزی مشاهده میکنید که SAN ها چگونه هستند و .... خیر!
زیرا بسته به بوجه ی شما و ... میتوان طرح های مختلفی ارائه کرد.
یا اینکه سرویس های Backup چگونه باشه یا ... و و و ....
همچنین شکل بالا یک View خیلی ساده میباشد.
برای Cloud شخصی میتونه از ابتدایی ترین قطعات سخت افزاری برای Storage استفاده کنه و شخصی با توجه به کاربران ایشان که به کیفیت واقعی (0ms access) نیاز دارند
از بهترین ها ...

WHD 2011 - OnApp CVO Keynote on Vimeo (http://vimeo.com/23804072)

همچنین بنده ارتباط نزدیکی با آقای Ditlev دارم (Onapp,UK2 Group CEO) دارم و ایشون یکی از قدیمی ترین های این صنعت میباشد.

موفق باشید.

erfannew
July 21st, 2011, 02:13
خوب من واقعا تشکر می کنم از دوستان بابت لطفی که در مبحث علمی داشتند .
راستش من قرار نیست توی این پروژی از اون اداراتی که کارا تحویل میدم پول سرور بگیرم

ولی می تونم بین 300 تا 1.5 میلیون در ماه از خودم پرداخت کنم . به هر حال هرچی خرجم بتونم کمتر کنم به نفع من و البته با داشتن کیفیت خوب و نه ارزان ولی بی کیفیت
نکات بسیار بسیار بسیار بسیار عالی را همگی دوستان گفتن ...
من واقعا ممنونم.
فقط یه مسئله :

ما در این کار چون مربوط به مردم میشه و اطلاعات خصوصی مردم توشن ، نیازه که سرور در ایران باشه ، تا دست خارجی ها بر روی اون نباشه
دوستان در ایران ، آیا واقعا دیتا سنتری هست که کیفیتش قابل قبول باشه ، یا اینکه ادای دیتاسنتر ها را درمیارن ؟
و آیا میشه همین کلود یا FailOver را در سرور های ایرانی تجربش کنیم ؟
(راستی ما به سرور قدرتمندی احتیاج نداریم ، چون سبک سایت بسیار سبک و بهینه است و بیشتر آپتایم و امنیت مهمه)

HugeServer
July 21st, 2011, 02:20
خوب من واقعا تشکر می کنم از دوستان بابت لطفی که در مبحث علمی داشتند .
راستش من قرار نیست توی این پروژی از اون اداراتی که کارا تحویل میدم پول سرور بگیرم

ولی می تونم بین 300 تا 1.5 میلیون در ماه از خودم پرداخت کنم . به هر حال هرچی خرجم بتونم کمتر کنم به نفع من و البته با داشتن کیفیت خوب و نه ارزان ولی بی کیفیت
نکات بسیار بسیار بسیار بسیار عالی را همگی دوستان گفتن ...
من واقعا ممنونم.
فقط یه مسئله :

ما در این کار چون مربوط به مردم میشه و اطلاعات خصوصی مردم توشن ، نیازه که سرور در ایران باشه ، تا دست خارجی ها بر روی اون نباشه
دوستان در ایران ، آیا واقعا دیتا سنتری هست که کیفیتش قابل قبول باشه ، یا اینکه ادای دیتاسنتر ها را درمیارن ؟
و آیا میشه همین کلود یا FailOver را در سرور های ایرانی تجربش کنیم ؟
(راستی ما به سرور قدرتمندی احتیاج نداریم ، چون سبک سایت بسیار سبک و بهینه است و بیشتر آپتایم و امنیت مهمه)

بله.

erfannew
July 21st, 2011, 02:23
ممنونم ؛
شما کدام دیتا سنتر را در ایران پیشنهاد می کنید ؟

HugeServer
July 21st, 2011, 02:25
ممنونم ؛
شما کدام دیتا سنتر را در ایران پیشنهاد می کنید ؟

متاسفانه بنده دیتاسنتری در ایران ندیده ام.
(یک مورد رو اطلاع دارم که در اصفهان در حال ساخت هست ...)
در این مورد کمک زیادی نمی توانم به شما بکنم.

erfannew
July 21st, 2011, 02:42
[/COLOR]در هر دقیقه به صورت متوسط چند Query برای update یا insert دارید؟[/QUOTE]

در هر دقیقه تقریباً 10000 دستور INSERT و SELECT و ...
البته تعداد دستو منظورمه و اگر نه در هر دقیقه با 100 نفر سرکاریم .

---------- Post added at 02:42 AM ---------- Previous post was at 02:29 AM ----------

نظر دوستان در مورد اینها را هم خوشحال میشم بدونم :

Cloud Servers | Cloud Server Web Hosting | 100TB (http://www.100tb.com/cloud-servers/)
Cloud Server, Cloud Hosting, Virtual Private Server & Cloud Computing by Gigenet (http://www.gigenet.com/cloud-servers/overview.html)
Step into the cloud - GleSYS (http://www.glesys.com/)

HugeServer
July 21st, 2011, 03:16
[/COLOR]در هر دقیقه به صورت متوسط چند Query برای update یا insert دارید؟

در هر دقیقه تقریباً 10000 دستور INSERT و SELECT و ...
البته تعداد دستو منظورمه و اگر نه در هر دقیقه با 100 نفر سرکاریم .

---------- Post added at 02:42 AM ---------- Previous post was at 02:29 AM ----------

نظر دوستان در مورد اینها را هم خوشحال میشم بدونم :

Cloud Servers | Cloud Server Web Hosting | 100TB (http://www.100tb.com/cloud-servers/)
Cloud Server, Cloud Hosting, Virtual Private Server & Cloud Computing by Gigenet (http://www.gigenet.com/cloud-servers/overview.html)
Step into the cloud - GleSYS (http://www.glesys.com/)[/QUOTE]

از طرفی میفرمایید باید داخل کشور باشه....

وقتی سایت اداری ایرانی دارید نمیتونید از آمریکا (دشمن) سرویس بگیرید.

mgp.co.ir
July 21st, 2011, 03:20
از نظر بنده دیتا سنتر سروش رسانه آپتایم عالی و قیمت خوبی دارد.
قیمت 4 یونیت : 100 هزار تومان و هر گیگ ترافیک : 350 تومان
یکی از دوستان در دیتاسنتر کلو کرده بودن آپتایم فکر می کنم 99.98% بود

1oveless
July 21st, 2011, 04:26
آدرس سایت رو می‌شه بگید ؟

mgp.co.ir
July 21st, 2011, 05:11
سایت رسمی : Soroush Resaneh Institute (http://www.sinet.ir/farsi/Index.aspx)

لیست قیمت های اشتراک مکانی در دیتاسنتر سروش رسانه : Soroush Resaneh Institute (http://www.sinet.ir/farsi/ServicesDet.aspx?Sid=6)

** براي اطلاعات بيشتر با قسمت بازرگاني شرکت سروش رسانه ، آقاي اديب مرادي تماس حاصل فرماييد . ( 84371111)

erfannew
July 21st, 2011, 10:46
از طرفی میفرمایید باید داخل کشور باشه....

وقتی سایت اداری ایرانی دارید نمیتونید از آمریکا (دشمن) سرویس بگیرید.

موافقم ...
برای اطلاعات عمومی خودم می خواستم بدونم ...

آدرس سایت رو می‌شه بگید ؟
فکر کنم این باشه ... ولی چیزه دقیقی از اطلاعات سرور و ... توش نیست ...
Soroush Resaneh Institute (http://www.sinet.ir/farsi/Index.aspx)

021teh
July 21st, 2011, 13:21
به نظرتون کار ایشون با وی پی اس راه می افته ؟!

در ضمن زیاد به نوشته ها توجه نکنید ، 99 در صد تبلیغاتی هستند

توضیح دادم خیلی جاها فقط از اسم این تکنولوژِی استفاده می کنند

والا منابعی که من دیدم حتی تا رم 8 هم بود حالا نمیدونم ره میندازه یا خیر

SazgarWeb
August 8th, 2011, 07:56

1
2
3
4
5
6

1
2
3
4
5
6

در failover شما اگه سایتت محتواش ثابت باشه کارت راحته .... ولی اگه مثل فروم باشه سایتت باز هم باید یک سرور جدا بگیری با آپتایم 100 که فایل های سایتت رو روش شیر کنی .. یا اینکه بازم فایل هات باید روی یکی از همون سرورایی که داری share باشه :دی

erfannew
August 15th, 2011, 02:57
نه مثل فروم می مونه و هر ثانیه پست جدیدی میاد توش

راستی بچه ها ، نظرتون در مورد سرور ها یا وی پی اس از دیتاسنتر پارس آنلاین چیه ؟
به نظر شما وی پی اس بگیرم یا سرور ... (حجم اطلاعاتم 1 مگ و حجم دیتابسیم خیلی زیاده ... در حدود چند گیگ )