PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فروش یک Nano Station 2 با قیمت توافقی

mamali5
July 12th, 2011, 18:52
سلام
دوستان عزیز ما یک نانو استیشن 2 داریم که استفاده نشده و قصد فروشش رو داریم
دستگاه رو واسه یک شرکتی خریدیم که الان نظرش در مورد مسافت کاریش عوض شده که برای این مسافت نانو جواب گو نیست و قصد خرید پاور استیشن 2 رو براشون داریم
دستگاه حدود 45 دقیقه کلا روشن بوده اونم برای تست اینکه تا کجا جواب میده
کارتن و peo دستگاه کاملا سالم هست(دستگاه رو ببینین متوجه میشین که تازه از کارتن اومده بیرون)
کسی اگه قصد خرید داره در خدمتیم

>>ضمنن کسی هم اگه پاور استیشن 2 داره و قصد فروش داره میتونیم دستگاه رو باهم عوض کنیم و ما هم یه مبلغی بدیم خدمتتون...

کسی هست در خدمتیم...

mohammad462
July 12th, 2011, 19:07
سلام
یه قیمت پایه بگین براش.

mamali5
July 12th, 2011, 20:28
والا چون استفاده نشده شرکت میگه زیر 90 تومن نفروشین

shervin114
July 13th, 2011, 00:36
90 که زیاده
اون هم با توجه به مشکلی که نانو های قدیمی داره و سوختن Lan دستگاه بعد از مدتی .
فکر نکنم بیشتر از 55 تا 60 ارزش داشته باشه

mamali5
July 13th, 2011, 02:32
قدیمی چرا؟!
همین چند روز پیش خریدیم!
بعدشم از خدمات کامپیوتری نخریدیم که بخوایم بگیم قبلا خریده تو مغازش بوده
ما خرید هامون رو مستقیم از وارد کننده میکنیم که واسمون ارزون تر در بیاد و پشتیبانی بهتری در برابر مشکلات سخت افزاری ارائه بدن
اونم روزی ... میفروشه بنابر این نباید قدیمی باشه!

021teh
July 13th, 2011, 03:03
این دستگاه چی کار میکنه اصلا ؟

mamali5
July 13th, 2011, 06:12
دستگاه وایرلس هست که کار کلاینت یا اکسز پوینت و هردوی این 2 همزمان(که میشه Repaeter) رو انجام میده
فرکانسی کاری 2.4 و قدرت بالا
برای فواصل زیاد هم جواب میده

shervin114
July 13th, 2011, 09:02
اگه نانو سري m باشه حرف شما درسته .
ولي دوست عزيز تو سري نانو معمولي اين مشكل هست كه بعد از 1 سال ( شايد هم كمتر ) lan نانو از كار ميفته .

akbari
July 13th, 2011, 09:24
اگه نانو سري m باشه حرف شما درسته .
ولي دوست عزيز تو سري نانو معمولي اين مشكل هست كه بعد از 1 سال ( شايد هم كمتر ) lan نانو از كار ميفته .

نانو را که خریدار نیستیم چون 90 ارزش نداره و در حال حاضر نانو5 آکبند 160 تومان هست.
ولی از محصولات ubnt چیزی خواستید در خدمتیم
02616484000

Sajad
July 14th, 2011, 22:09
دستگاه وایرلس هست که کار کلاینت یا اکسز پوینت و هردوی این 2 همزمان(که میشه Repaeter) رو انجام میده
فرکانسی کاری 2.4 و قدرت بالا
برای فواصل زیاد هم جواب میده

فواصل زیاد منظورتون حدودا چقدر هست ؟
یه سری عکس از دستگاه قرار بدید. مشخصات دقیقش رو هم یه لینک بدید چک کنم.
یدونه از اینا لازم دارم

mamali5
July 14th, 2011, 22:25
فواصل زیاد منظورتون حدودا چقدر هست ؟
یه سری عکس از دستگاه قرار بدید. مشخصات دقیقش رو هم یه لینک بدید چک کنم.
یدونه از اینا لازم دارم

بستگی به محیط و تجربه شخصی که با شبکه وایرلس کار میکنه داره
کانفیگ وایرلس نسبت به وضعیت محیط اولین شرط کیفیت سرویس این دستگاه هست
من تو عمرم با این چند نوع دستگاه های مختلف کار کردم که هیچ کدوم از این ها به کیفیت لوازم شرکت Ubnt نرسیده

والا فاصله بستگی به فرستنده و گیرنده شما هم داره
شما از این میخواین به عنوان گیرنده استفاده کنین یا فرستنده؟
اگر به عنوان گیرنده لطفا بگین فرستنده چیه و اگه به عنوان فرستنده مدل گیرنده و فاصله اون تا فرستنده رو بگین

---------- Post added at 10:23 PM ---------- Previous post was at 10:17 PM ----------

اینم عکس از دستگاه

http://www.upkade.ir/uploads/13106659181.png

ضمنن آنتن اکسترنال هم میتونین وصل کنین که برد چند برابر میشه!

برای کانفیگ هم اگه شخصی سراغ نداشتین میتونم کانفیگش رو براتون انجام بدم

---------- Post added at 10:25 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

نانو را که خریدار نیستیم چون 90 ارزش نداره و در حال حاضر نانو5 آکبند 160 تومان هست.
02616484000

واقعا شما نانو 5 رو این قیمت میدین؟!
پاور استیشن 2 رو چند میدین؟
اگه واقعا دستگاه سالم و پلم شده باشه ازتون زیاد خرید خواهیم داشت!

Sajad
July 14th, 2011, 22:28
از لحاظ محیط شما یک محیط بدون آلودگی در نظر بگیرید ! چیزی در حدود کویر لوت ! (پراکندگی و ساختمان های کم)
این دستگاه به عنوان فرستنده استفاده میشه و گیرنده لپ تاپ هست مستقیماً. فاصله هم مشخص نیست ! شما بگید با این شرایط حدود چقدر جواب میده معمولا

mamali5
July 14th, 2011, 22:39
از لحاظ محیط شما یک محیط بدون آلودگی در نظر بگیرید ! چیزی در حدود کویر لوت ! (پراکندگی و ساختمان های کم)
این دستگاه به عنوان فرستنده استفاده میشه و گیرنده لپ تاپ هست مستقیماً. فاصله هم مشخص نیست ! شما بگید با این شرایط حدود چقدر جواب میده معمولا

اگه دید خوب باشه و مانع جلوی آنتن زیاد نباشه و نانو فرستنده باشه
دریافت با لپ تاپ رو با فاصله 1 کیلومتری بهتون تضمین میکنم

---------- Post added at 10:39 PM ---------- Previous post was at 10:38 PM ----------

02616484000

اه ببخشید فکر کردم پاور استیشن 5 رو میگین 160 تومن!
نانو 5 پلم شده رو 110 میتونم بدم خدمتتون!

Sajad
July 14th, 2011, 22:52
از لحاظ دید ما وقتی بالای دکل باشیم ساختمان 5 کیلومتری رو راحت میبینیم. ساختمانها عموما 1 طبقه و با فاصله از هم هستن. از لحاظ دید خیلی مشکل وجود نداره.

چند سوال جزئی دیگه.
این دستگاه چه زاویه ای رو پوشش میده ؟
ما اگه بخوایم برد رو تا 3 کیلومتر و 5 کیلومتر افزایش بدیم فکر میکنید با تعویض آنتن میتونیم یا نه ؟ اگر بله حدود هزینه لازم برای آنتن چقدر خواهد بود؟

mamali5
July 14th, 2011, 23:28
در حالت عادی 180 درجه رو پوشش میده
در صورتی که میخواین از آنتن اکسترنال استفاده کنین زاویه ای که میخواین پوشش بدین رو بگین که آنتن متناسب با کارتون معرفی کنم
برد 3 کیلومتر فکر نکنم با لپ تاپ بشه
چون وایرلس لپ تاپ خیلی ضعیف
اگه گیرنده چیز دیگه هست(مثلا چیزی در حد همین نانو یا یکم پایین تر شما میتونی تا فاصله 15 کیلومتری راحت سرویس بگیری)

---------- Post added at 11:28 PM ---------- Previous post was at 11:23 PM ----------

180 بیشتر هم میده اما کیفیت مطلوبش که تا فاصله دور جواب بده حدود 160 درجه
این مورد به سنگ های محیط هم بستگی داره!
سنگ هایی که توی ساختمون ها استفاده میشه 3 نوع هستند
یکی امواج رو انعکاس میکنن
یکی امواج رو به همون جهت که داشت پیش میرفت هدایت میکنه
یکی هم امواج رو پراکنده میکنه

که این مورد رو باید با تغییر باند فرکانسی به فرکانس مطلوب برای محیط قرار بدین

Sajad
July 14th, 2011, 23:56
زاویه تحت پوشش همون 180 درجه در نظر بگیرید.
محیط ما رو حدودا یک مربع با اضلاع 1 کیلومتر در نظر بگیرید که ما وسط یکی از اضلاع قراره آنتن بذاریم. (مرکز تقریبا ممکن نیست.)

mohammad462
July 15th, 2011, 00:40
دوست عزیز ما باشون کار کردم.اگه سوالی دارین با ای دی یایوم پی ام بدین
درضمن اینم میتونه کمکتون کنه AirLink | Ubiquiti Networks, Inc. (http://www.ubnt.com/airlink/)

mamali5
July 15th, 2011, 00:44
ممکن از محیط مورد نظر و دور ترین گیرنده ای که قراره اونجا قرار بگیره رو با گوگل ارث عکس هوایی بگیرین و بزارین اینجا؟

---------- Post added at 12:44 AM ---------- Previous post was at 12:40 AM ----------

یه عکس مثل این بگیرین خوبه

http://www.up.iranblog.com/images/kjwotu5weena6ps4wc8.jpg

WorldData.IR
July 15th, 2011, 01:02
سلام می شه یکی توضیح بده این چی هست؟

Sajad
July 15th, 2011, 01:22
کار اصلی ما تو اون محیط زیر 1 کیلومتر هست اما اگه بتونیم اون 3 کیلومتری ها رو هم پوشش بدیم کارمون راحتتره. اگه نشه هم چندان ضروری نیست. بستگی داره هزینه اش چقدر بشه . اگه با هزینه معقول بشه اونجا رو هم ساپورت کرد کارمون راحتتره.

یه خط آبی هم کشیدم به عقب . اون هم فاصله 500 متر هست که هیچی جلوش نیست. نه ساختمون نه هیچی، محیط صاف هست. اونم بتونیم پوشش بدیم که دیگه نور علی نوره ...

2808

mamali5
July 15th, 2011, 02:00
ختما میخواین با لپ تاپ دریافت کنین؟
اگه به جای لپ تاپ با وایرلس های یو اس بی موافق هستین
فرکانس 5.8 رو پیشنهاد میکنم اونم با یک فرستنده پاور استیشن5 (غول!)
10 متر زیر زمین هم برین هم جواب میده :65:
قیمتش 220 تومن
اما ارزشش رو داره!
تا آخر عمر واستون میمونه
از هر نظر که فکرش رو بکنین یک غول!

Sajad
July 15th, 2011, 09:48
ببینید من کامل توضیح میدم که چکار قراره بکنیم اونوقت شما راحتتر میفهمی چیکار قراره انجام بشه.

اون عکسی که میبینی محیط کاری ما فرض کن. یعنی ما توی این محیط باید بریم و بیاییم و به این دفتر و اون دفتر یا این شرکت و اون شرکت سر بزنیم و کارهاشونو انجام بدیم. اون نقاطی که فاصله هاشون رو گفتم نقاط مهمتر هستن ولی ما باید بتونیم کل این محیط رو پوشش بدیم تا به جاهای دیگه هم که میریم کارمون راه بیفته. یعنی ما ممکنه تو هر نقطه ای از این محیط باشیم.

اگه اونجایی که ما توی عکس محل قرار گرفتن آنتن در نظر گرفتیم رو اسمش بذاریم مرکز، ما داخل مرکز یه سیستم جامع داریم که اطلاعات از جاهای دیگه باید ببریم مرکز تجزیه تحلیل بشن و اطلاعات تجزیه شده دوباره ببریم تو محل کلاینت ها.

در حال حاضر ما اون سیستم جامع رو تحت اینترنت بهش دسترسی پیدا میکنیم و کارهامونو انجام میدیم اما مشکل اینجاست که سرعت با نت کمه و مشکل اصلی تر اینه که بعضی از دفاتر اصلا به اینترنت دسترسی ندارن که ما بخواهیم به مرکزمون وصل بشیم و باید بریم و بیاییم خودمون.

حالا ما میخواهیم به آنتن وصل بشیم و با سرعت نسبتا معقولتری که ایجاد میشه با دفتر ارتباط داشته باشیم و بین همکارا هم یه شبکه داخلی باشه و به هم دسترسی داشته باشیم !

زیاد هم جالب نیست که هر کسی یه دونه نانو یا پاور استیشن دست بگیره پاشه بره تو هر دفتر ! واسه همینه میخوایم مستقیم با لپ تاپ باشه یا نهایتا همون کارتهای وایرلس usb که هزینه هر گیرنده 20 یا نهایتا 30 تومن بیشتر نباشه.

اگه هم دیدیم صرفه اقتصادی داشت برامون اینترنت رو هم داخل این شبکه پخش کنیم و به بعضی از اون دفاتر که نت ندارن بدیم.

حالا ما بریم رو فرکانس 5 کار کنیم مجوز نمیخواد ؟

کلا با همین آنتنی که شما داری کارمون راه نمیفته که اینو ازت بخریم هم کار شما راه بیفته هم کار ما ؟

mamali5
July 15th, 2011, 12:12
ببینین خودتون میدونین که وایرلس نمیشه روش طوری حساب که مثلا فلان جا تا 2 کیلومتر جواب داد
تو یه نقطه دیگه هم حتما همین 2 کیلومتر جواب میده
وایرلس رو باید حتما توی نقطه مورد نظر تست کرد
مثلا توی اون عکس که بهتون دادم
سمت راست که نوشته فاصله 600 متر با وجود مانع(ساختمان بزرگتر از ارتفاع آنتن) با لپ تاپ من سیگنال گرفتم!
من از یک چیز میترسم این هست که ظاهرا شما لپ تاپ رو میخواین ببرین توی یک اتاق استفاده کنین
که وایرلس لپ تاپ فوق العاده ضعیف(از نظر قدرت خروجی!)
وایرلس یو اس بی هم خواهستین خونه چند تا دارم(Senao و TPLink)
که من تی پی لینک مدل TL-WN7200ND رو پیش نهاد میکنم که 500 میلی وات هست و هم استاندارد های B - G - N رو ساپورت میکنه
قیمت این مدل توی بازار 38000 تومن
که اگه شما چند تا بخواین میتونم براتون ارزون تر خرید کنم
میشه بگین این منطقه کدوم شهر؟
اگه نزدیک ما باشین آنتن رو واستون میفرستم که تست کنین اگه جواب داد که واسه شما اگرم نداد واسه ما...

---------- Post added at 12:10 PM ---------- Previous post was at 12:09 PM ----------

آهان در مورد فرکانس 5 هم مجوز میخواد اما از عکس به نظر میاد که محیط از شهر دوره و بنابر این هیچ بازرسی از اونجاها رد نمیشه
هرچند فرکانس 2.4 هم برای فواصل بیشتر از چند متر مجوز میخواد اما...

---------- Post added at 12:12 PM ---------- Previous post was at 12:10 PM ----------

به نظر من شما تا فاصله 1 کیلومتر میتونین با لپ تاپ امواج رو دریافت کنین
اما بازم بستگی به محیط و کانفیگ دستگاه نسبت به محیط داره
اگه نزدیک ما باشین خیلی خوبه

Sajad
July 15th, 2011, 12:55
من یزد هستم عزیز.
بابت اینکه بازرس نمیاد درسته اما زیر آب زن زیاد هست تو محیط ! ولی خوب اونش زیاد اهمیت نداره . فوقش میان جمع میکنن میرن یا بازی های دیگه هم داره ؟ (جریمه و اینا ؟)
اگه بشه با حدود 250 تومن پاور استیشن 5 بذاریم که ریسکش کمتر باشه و محیط 3 کیلومتری ما رو هم ساپورت بکنه که ترجیح میدیم اونو بذاریم. لپ تاپ ها به هیچ عنوان خودشون فرکانس های 5 رو نمیگیرن یا اگه مدل خوبی باشه میگیره ؟ با کارت های usb میتونیم فرکانس 5 رو بگیریم ؟
در کل یعنی شما میگی ما این نانو استیشن 2 شما رو برداریم و آنتن اضافه کنیم بهش باز هم جواب محیط ما رو نمیده ؟

mamali5
July 15th, 2011, 13:36
والا وایرلس رو نمیشه تو محیطی که تست نکردی جواب قطعی و 100% داد
لپ تاپ ها فرکانس 5.8 کار نمیکنن اصلا
اون مدل یو اس بی هم گفتم مدل 2.4 بود
زیر آب زن اگه گیرنده 5.8 نداشته باشه نمیفهم!چون پاور استیشن 2 و 5 هردو مثل هم هستن و شما میتونی به همه بگی که پاور استیشن 2 هست!
جریمه هم بستگی با بازرس داره که چه جور آدمی باشه!(بعضی ها فقط جمع میکنن میبرن به یک جا میفروشن و پول رو میگیرن واس خودشون بعضی ها هم حدود 100 تومن جریمه میکنن)
مثلا برای آنتن امنی طبق قانون بگیرن کل وسایلت رو جمع میکنن توی یه کارتون پلم میکنن بعد بهت یه برگه میدن میگن فلان روز فلان ساعت توی دادگاه منتظریم!
در صورتی که ما 2 ساله یه جا آنتن امنی گذاشتیم یکی نیست بیاد بگه آقا جمع کن!
بعد پاور هم میخواین بزارین نباید به انسان زیاد نزدیک باشه
بدلیل قدرت بالا اگه مثلا شما 10 دقیقه یک پاور استیشن رو توی یک اتاق روشن بزارین احساس سرگیجه خواب آلودگی و کوفتگی شدید عضلات میکنین!
و بعضی اوقا هم آنتن دهی موبایل تا چند متری دستگاه ضعیف میشه(مشکلی که الان ما توی خونمون داریم)

ضمنن پاور استیشن 250 نیست! قیمت بازار 220
که اگه بخواین حدود 200 میتونیم براتون جور کنم

من الان خودم با پاور استیشن دارم از فاصله 25 کیلومتری فول سیگنال میگیرم!

---------- Post added at 01:23 PM ---------- Previous post was at 01:21 PM ----------

فول سیگنالم با وجود آلودگی زیاد هست!

---------- Post added at 01:30 PM ---------- Previous post was at 01:23 PM ----------

پاور بگیرین تا بعد شما بچه ها و نتیجه هاتون هم میتونن ازش استفاده کنن!
یه شرکت سراغ دارم که بیش از 5 سال هنوز پاور استیشنش رو خاموش نکرده
چون شرکت هستن برق هم قطع میشه بدلیل اینکه منبع تغذیه با باطری و سیستم افزاینده دارن تاحالا دستگاه خاموش نشده!
قابلیت های جالبی هم داره دستگاه...فایروال و...
طبق گفته شرکت سازنده برای برد بالای 50 کیلومتر هست!

---------- Post added at 01:36 PM ---------- Previous post was at 01:30 PM ----------

حالا من یه پیشنهاد میتونم بدم بهتون
شما به جای اینکه یک پاور بخرین بیاین 2 تا نانو بخرین
تا اینجه هزینه ها مساوی یعنی قیمت 2 تا نانو برابر با قیمت یکی پاور استیشن
اما اگه پاور بگیرین باید پول وایرلس یو اس بی بدین
اما اگه 2 تا نانو بگیرین نیاز نیست دیگه وایرلس یو اس بی بخرین

یکی نانو رو میزارین توی نقطه 1 و یکی دیگه میزارین توی قسمتی که دیگه با لپ تاپ نمیشه سیگنال گرفت
دستگاه 2 رو حالت ریپیتر میزارین که امواج اون نانو رو بگیره تقویت کنه و باز بفرسته به اون نقطه ای که فاصلتون 2 کیلمتره
به نظر من این بهترین کاره ممکن
ضمنن برای نانو 2 فقط نیاز به یک کابل برق دارین یعنی شما نانو دومی رو کانفیگ میکنی و میبری یه جا میکاری دیگه نیاز نیست به سیستمی متصل باشه فقط یه جا باشه که برق داشته باشه همین!

Sajad
July 15th, 2011, 13:59
با این حساب ما به کل باید دور 5 رو خط بکشیم چون مشکل در سمت گیرنده داریم و دم و دستگاه میخواد.

میدونم نمیشه جواب دقیقی به این سوال داد اما شما شرایط محیط خودتو در نظر بگیر و اینو حدودی به من جواب بده
الان من نانوی شما رو بگیرم که آنتن جدا نداره درسته ؟ چه آنتنی براش بذارم که یجورایی تا 1km حدودا مطمئن باشم که راحت جواب میده ؟ قیمت آنتنی که میگین چقدر هست ؟ (یعنی شما چیزی برای 2km در نظر بگیر که یجورایی 1km رو خیالمون راحت باشه ازش)
از نظر گیرنده هم موردی نیست . برای اون فواصل دور از کارتای usb قوی استفاده میکنیم.

---------- Post added at 01:59 PM ---------- Previous post was at 01:55 PM ----------

درسته. همین که گفتم 1km رو بگیره واسه اینه که احتمالا بتونیم تو اون فاصله 1km با یکی از ساختمان های بلند که آشنا هست صحبت کنیم و ریپیتر میذاریم بالا ساختمونش و مشکلمونو حل میکنیم یجورایی.

mohammad462
July 15th, 2011, 14:03
nدر جواب دوستمون mamali5 (http://www.webhostingtalk.ir/member/5870/)
باید بگم که لبتاب که رو فرکانس 5.8 کار کنه زیاده.من خودم سه سال پیش یکیشو دارم تا الام دارم استفاده میکنم.اگه خواستی تا چندتا مدیل لبتاب یا کارت وایرلس لبتاب بدمتون که چک کنین.
درباره اقا سجاد هم پیشنهادی که دوستمون mamali5 (http://www.webhostingtalk.ir/member/5870/) دادن خوبه.شما میتونین یه نانو تو مرکز داشته باشین.به عنوان AP و یکی هم وسطا به عنون ریپیتر.اینجوری تقریبا گل مسیر رو میتونین پوشش بدین.
راستی من موندم چجوری شما لینک برقرار کردین با لیتاب تو فاصله 1کیلومتری؟ !!!!
اخه لبتاب امواج رو دریافت میکنه چون قدرت فرستنده بالاست.ولی زورش نمیرسه امواج خودشو تا 1-2کیلومتر بفرسته که لینک برقرار باشه.
حالا گیریم اول لبتاپه خدا.ولی فکر میکنین با نویز -80db چه پهناییو میشه گرفت !!!!؟؟؟؟

---------- Post added at 02:03 PM ---------- Previous post was at 02:00 PM ----------

با این حساب ما به کل باید دور 5 رو خط بکشیم چون مشکل در سمت گیرنده داریم و دم و دستگاه میخواد.

میدونم نمیشه جواب دقیقی به این سوال داد اما شما شرایط محیط خودتو در نظر بگیر و اینو حدودی به من جواب بده
الان من نانوی شما رو بگیرم که آنتن جدا نداره درسته ؟ چه آنتنی براش بذارم که یجورایی تا 1km حدودا مطمئن باشم که راحت جواب میده ؟ قیمت آنتنی که میگین چقدر هست ؟ (یعنی شما چیزی برای 2km در نظر بگیر که یجورایی 1km رو خیالمون راحت باشه ازش)
از نظر گیرنده هم موردی نیست . برای اون فواصل دور از کارتای usb قوی استفاده میکنیم.

---------- Post added at 01:59 PM ---------- Previous post was at 01:55 PM ----------

درسته. همین که گفتم 1km رو بگیره واسه اینه که احتمالا بتونیم تو اون فاصله 1km با یکی از ساختمان های بلند که آشنا هست صحبت کنیم و ریپیتر میذاریم بالا ساختمونش و مشکلمونو حل میکنیم یجورایی.
اولا که دوستمون دقیق نگفتن نانو چه مدلی هست که بدونیم ext میخوره یا نه.
بعدشم اقا سجاد درسته که انتن جدا نداره ولی خودش پک کامل رادیو انتن هست.یعنی شما با انتن خودش تا 1 که هیچ تا 5کیلومترم راحت فول انتن دارین

akbari
July 15th, 2011, 14:33
اگه دید خوب باشه و مانع جلوی آنتن زیاد نباشه و نانو فرستنده باشه
دریافت با لپ تاپ رو با فاصله 1 کیلومتری بهتون تضمین میکنم

---------- Post added at 10:39 PM ---------- Previous post was at 10:38 PM ----------

اه ببخشید فکر کردم پاور استیشن 5 رو میگین 160 تومن!
نانو 5 پلم شده رو 110 میتونم بدم خدمتتون!

اگر پاور 5 160 تومان هست من میخوام :d چند تا آکبند داری خریدارم
نانو M5 دیروز 150 الی 160 به فروش میرسید.

Sajad
July 15th, 2011, 14:51
بعدشم اقا سجاد درسته که انتن جدا نداره ولی خودش پک کامل رادیو انتن هست.یعنی شما با انتن خودش تا 1 که هیچ تا 5کیلومترم راحت فول انتن دارین
با چی فول آنتن میگیرم ، منظورت اینه طرف گیرنده هم نانو 2 بذارم که فول بگیرم ؟ با لپ تاپ فکر میکنی چه فاصله ای بشه با کیفیت مناسب آنتن گرفت ؟

در مورد پهنای 5 هم من یه جستجویی کردم کارتهای وایرلسی هستن که تو دو تا پهنای باند کار میکنن اما قیمتشون 60-70 تومنه که برای ما خیلی صرفه نداره.

MagicVps.Com
July 15th, 2011, 14:55
دوست عزبر کی گفته 5.8 مجوز میخواد
من الان اینترنتم وایرلس هست 2 سال هم هست نانو 5 دارم استفاده میکنم خود ای اسپ ی هم قبلان انو2 میداد الان دیگه داره نانو 5 میده به یوزرهاش
نانو 5 هم قیمت 1 سال پیش 110 بود الان چطورگرونتر شده دوست عزیز

akbari
July 15th, 2011, 15:04
با لپ تاپ فکر میکنی چه فاصله ای بشه با کیفیت مناسب آنتن گرفت ؟

ببخشید بین اساتید نظر میدهم
ولی با لپ تاپ تا 10 15 متر میتونید فرکانس خوب دریافت کنید.
اون چیزی که شما میگید 2 با 5 کیلومتر برای زمانی هست که دید مستقیم داشته باشید. نه اینکه آنتن روی دکل باشه و شما روی زمین اونم با لپ تاپ بخواهید فرکانس بگیرید.
در حال حاضر داخل شرکت ما از یک آنتن پاور به عنوان اکسس پوینت استفاده میشه و فقط در طبقه دوم که ما هستیم فرکانس خوب هست و طبقه اول با لپتاب فقط 30 یا 40 درصد فرکانس داریم .
دوست عزیزمان online24 شرکت ما آماده است دوستانی که شک دارند به این گفته بنده میتونید به ایشون بگید این سری که میان با لپ تابشون چک کنند :65:

---------- Post added at 02:04 PM ---------- Previous post was at 02:01 PM ----------

من الان اینترنتم وایرلس هست 2 سال هم هست نانو 5 دارم استفاده میکنم خود ای اسپ ی هم قبلان انو2 میداد الان دیگه داره نانو 5 میده به یوزرهاش

110 بود یه زمانی خوده بنده 90 تومان میخریدم . خیلی زمان دوری هم نیست ابتدای سال 90 قیمت نانو 5 90 تومان بود و m5 به قیمت 95 تومان به فروش میرسید

mohammad462
July 15th, 2011, 15:14
با چی فول آنتن میگیرم ، منظورت اینه طرف گیرنده هم نانو 2 بذارم که فول بگیرم ؟ با لپ تاپ فکر میکنی چه فاصله ای بشه با کیفیت مناسب آنتن گرفت ؟

در مورد پهنای 5 هم من یه جستجویی کردم کارتهای وایرلسی هستن که تو دو تا پهنای باند کار میکنن اما قیمتشون 60-70 تومنه که برای ما خیلی صرفه نداره.

منظور من اینه که گیرنده هم نانو باشه.اخه شما گفتین انتن نداره منم اینو در جوابتون گفتم که بدون انتن خارجی هم خوب جواب میده.
من لبتاپم مدل سونی FZ-250e هست که دوسال پیش 1/300 گرفتمو کارت وایرلس من هم intel 4965AGN هست که هم 2.4 هم 5.8 هر تو رو کار میکنه.
هما میتونین کارت وایرلس لبتاپتون رو عوض کنین.قیمت دقیق intel رو ندارم ولی گمون نکنم زیاد باشه.ولی چون 2.4 و 5.8 رو ساپورت میکنه ارزش داره.
ببینین من تا جایی که سوادم میرسه و تست کردم لبتاپی ندیدم که تو فصله 1کیلومتر بتونه وصل بشه.مهم وصل شدنه وگرنه هروقت اراده کردین من سلوشن بهتون میدم که تا 100کیلومتر رو با لبتاب بتونین پیدا کنین.ولی فقط پیدا میکنین و نمیشه با لبتاپ وصل شد.

akbari
July 15th, 2011, 15:21
اطلاعاتی در مورد نانو 2 :
http://034.img98.net/out.php/i476197_ns2datasheetPage1.jpg

http://034.img98.net/out.php/i476198_ns2datasheetPage2.jpg

mamali5
July 15th, 2011, 16:39
nدر جواب دوستمون mamali5 (http://www.webhostingtalk.ir/member/5870/)
باید بگم که لبتاب که رو فرکانس 5.8 کار کنه زیاده.من خودم سه سال پیش یکیشو دارم تا الام دارم استفاده میکنم.اگه خواستی تا چندتا مدیل لبتاب یا کارت وایرلس لبتاب بدمتون که چک کنین.
درباره اقا سجاد هم پیشنهادی که دوستمون mamali5 (http://www.webhostingtalk.ir/member/5870/) دادن خوبه.شما میتونین یه نانو تو مرکز داشته باشین.به عنوان AP و یکی هم وسطا به عنون ریپیتر.اینجوری تقریبا گل مسیر رو میتونین پوشش بدین.
راستی من موندم چجوری شما لینک برقرار کردین با لیتاب تو فاصله 1کیلومتری؟ !!!!
اخه لبتاب امواج رو دریافت میکنه چون قدرت فرستنده بالاست.ولی زورش نمیرسه امواج خودشو تا 1-2کیلومتر بفرسته که لینک برقرار باشه.
حالا گیریم اول لبتاپه خدا.ولی فکر میکنین با نویز -80db چه پهناییو میشه گرفت !!!!؟؟؟؟

---------- Post added at 02:03 PM ---------- Previous post was at 02:00 PM ----------

اولا که دوستمون دقیق نگفتن نانو چه مدلی هست که بدونیم ext میخوره یا نه.

باهاش کانکت شدیم و اینترنت هم راحت داشتیم!
لپ تاپ فوجیتسو (ساخت آلمان و ژاپن)
نانویی که عرض کردم آنتن اکسترنال هم میخوره.

Sajad
July 15th, 2011, 16:40
دوست عزیز لطف کنید مدل دقیق رو هم بگید.

mamali5
July 15th, 2011, 16:48

دوست عزیز دلیل نمیشه که چون شما داری استفاده میکنی و کسی بهت گیر نداد نیاز به مجوز نیست!
هرگونه فرستنده ای که روی دکل قرار بگیره و بردش بیشتر یه محدوده کوچیک باشه مجوز میخواد
چه 2.4 باشه و چه 5.8

---------- Post added at 04:47 PM ---------- Previous post was at 04:41 PM ----------

ببخشید بین اساتید نظر میدهم
ولی با لپ تاپ تا 10 15 متر میتونید فرکانس خوب دریافت کنید.
اون چیزی که شما میگید 2 با 5 کیلومتر برای زمانی هست که دید مستقیم داشته باشید. نه اینکه آنتن روی دکل باشه و شما روی زمین اونم با لپ تاپ بخواهید فرکانس بگیرید.
در حال حاضر داخل شرکت ما از یک آنتن پاور به عنوان اکسس پوینت استفاده میشه و فقط در طبقه دوم که ما هستیم فرکانس خوب هست و طبقه اول با لپتاب فقط 30 یا 40 درصد فرکانس داریم .
دوست عزیزمان online24 شرکت ما آماده است دوستانی که شک دارند به این گفته بنده میتونید به ایشون بگید این سری که میان با لپ تابشون چک کنند :65:

---------- Post added at 02:04 PM ---------- Previous post was at 02:01 PM ----------

110 بود یه زمانی خوده بنده 90 تومان میخریدم . خیلی زمان دوری هم نیست ابتدای سال 90 قیمت نانو 5 90 تومان بود و m5 به قیمت 95 تومان به فروش میرسید

مطمئن باشین کانفیگ خواصی انجام ندادین و همینطور دستگاه رو نصب کردین
توی عکس زیر زمانی که نانو در حالت عادی خودش بود ما یک تی پی لینک 500 میلی وات دقیقا توی اون نقطه که 389 متر نوشته گزاشتیم حتی نانو رو نتونست پیدا کنه!
بعد تغییر تنظیمات توی همون نقطه فول آنتن گرفتیم!
کار های وایرلس تجربه کار توی انواع محیط حرف اول رو میزنه به نظر من!

http://www.up.iranblog.com/images/kjwotu5weena6ps4wc8.jpg

---------- Post added at 04:48 PM ---------- Previous post was at 04:47 PM ----------

دوست عزیز لطف کنید مدل دقیق رو هم بگید.

دقیقا همین:

http://034.img98.net/out.php/i476197_ns2datasheetPage1.jpg

http://034.img98.net/out.php/i476198_ns2datasheetPage2.jpg

Sajad
July 15th, 2011, 17:01
خوب اساتید نظراشون رو بذارن روی هم بگن با این مدل و داشتن کارت usb قوی ما امکان داشتن لینک با فاصله 1km داریم یا اصلا امکان پذیر نیست ؟ (توی یک محیط عادی)