PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در بک آپ گیری در سی پنل

mehdi24
August 9th, 2009, 18:15
من یه هاست سی پنل از یه شرکت خارجی دارم. از 1 ماه پیش هربار که از phpmyadmin بک آپ می گیرم ، سایز دیتابیس فرق می کنه. مثلا یه بار 120kb یه بار 840kb !
روی سیستم هم این بک آپی که میده extract نمیشه
از نیوک استفاده می کنم. مدیرش بهم گفت توی خود تنظیمات نیوک، دیتابیس رو بهینه سازی کنم درست میشه ولی بازم فایده نداشت.
حالا مشکل از کجاست؟ :114:

kianonline
August 9th, 2009, 20:11
با سلام

جواب سوال شما: چون شما فایل را به صورت فشرده میگیرید. بهترین و مطمئن ترین فرمت دریافت فایل پشتیبان از طریق phpmyadmin به صورت SQL است ، لذا شما فایل پشتیبان خود را به صورت فرمت مذکور دریافت کنید و خیالتان راحت باشد. که از توضیحات این تاپیک هم می توانید به صورت کامل بهره ببرید ( مورد دوم ، قسمت دوم آن ):
http://www.kianonline.ir/ftopict-160.html

موفق و پاینده باشید.

sshiran
August 9th, 2009, 20:34
یک بار با mysql dumper بک آپ بگیرید و تست کنید فکر کنم مشکلتون حل شه

mehdi24
August 10th, 2009, 18:59
با سلام

جواب سوال شما: چون شما فایل را به صورت فشرده میگیرید. بهترین و مطمئن ترین فرمت دریافت فایل پشتیبان از طریق phpmyadmin به صورت SQL است ، لذا شما فایل پشتیبان خود را به صورت فرمت مذکور دریافت کنید و خیالتان راحت باشد. که از توضیحات این تاپیک هم می توانید به صورت کامل بهره ببرید ( مورد دوم ، قسمت دوم آن ):
http://www.kianonline.ir/ftopict-160.html

موفق و پاینده باشید.

منم به صورت SQL می گیرم با فرمت tar.gz

kianonline
August 10th, 2009, 19:44
منم به صورت sql می گیرم با فرمت tar.gz

مشکل همینجا است ، شما نباید به صورت فشرده بگیرید.

در صورت تمایل نام کاربری + کلمه عبور ورود به سی پنل خود را از طریق پیغام خصوصی ارسال نمایید. تا بررسی کنم.

موفق باشید.

mehdi24
August 11th, 2009, 04:20
مشکل همینجا است ، شما نباید به صورت فشرده بگیرید.

در صورت تمایل نام کاربری + کلمه عبور ورود به سی پنل خود را از طریق پیغام خصوصی ارسال نمایید. تا بررسی کنم.

موفق باشید.

من مخصوصن می خوام فشرده کنم چون اگه بخوام همون بک آپ رو بعدا توی cpanel برگردونم، باید حتما فشرده باشه. وگرنه اگه بخوام فشرده نباشه که خود نیوک بک آپ میده با پسوند .sql
الان هم که بک آپ سی پنل خرابه، دارم همینطوری از خود نیوک بک آپ می گیرم. ولی مشکل اینجاس که سی پنل این پسوند رو restore نمیکنه. فقط باید .tar.gz باشه

kianonline
August 11th, 2009, 14:00
من مخصوصن می خوام فشرده کنم چون اگه بخوام همون بک آپ رو بعدا توی cpanel برگردونم، باید حتما فشرده باشه. وگرنه اگه بخوام فشرده نباشه که خود نیوک بک آپ میده با پسوند .sql
الان هم که بک آپ سی پنل خرابه، دارم همینطوری از خود نیوک بک آپ می گیرم. ولی مشکل اینجاس که سی پنل این پسوند رو restore نمیکنه. فقط باید .tar.gz باشه

با سلام و درود
>> دوست عزیز ، به دلایل مختلف بک آپ گیری از دیتابیس به صورت فشرده صحیح نیست که یکی از دلایل آن مربوط خود پنل است نه خود سرور شما ! و یک نوع بک آپ در سی پنل قابل اعماد است و آن هم فول بک آپ خود سی پنل است که شما گفته اید می خواهید فقط از دیتابیس بگیرید و موضوعش جدا است. ضمن اینکه با توجه به تجربه هایی که در این زمینه دارم ، توصیه می کنم در بک آپ گیری از دیتابیس بسیار دقت کنید و حتما توصیه می کنم که حتما به صورت فرمت عادی یعنی غیر از فشرده بگیرید. ( مگر در مواردی که خواستید full بگیرید ) چون همانطور که گفتم ، هیچی مثل بک آپ گیری از طریق phpmyadmin با فرمت عادی نیست. بک از دیتابیس به صورت zip شده گاهی مشکل ساز است ( حتی اگر بگوییم 99 درصد درست می گیرد باز هم توصیه نمی کنم ) چون اگر از دیتابیس خود به صورت sql بگیرید مطمئن باشید 100 خیالتان راحت است !

و اما در این مورد:

من مخصوصن می خوام فشرده کنم چون اگه بخوام همون بک آپ رو بعدا توی cpanel برگردونم، باید حتما فشرده باشه

>>اگر مسئله فقط برگردون است ، شما وقتی از phpmyadmin دریافت می کنید باید در همانجا ریستور کنید ( ایمپورت کنید ) نه از طریق خود سی پنل ! اشتباه شما اینجاست.

و اما در این مورد:

وگرنه اگه بخوام فشرده نباشه که خود نیوک بک آپ میده با پسوند .sql

>> توصیه میشود که از خود نیوک نگیرید ! اگر هم می خواستین بگیرید ، اول روش phpmyadmin بگیرید و یک نسخه هم برای اطمینان از نیوک بگیرید. وگرنه به شدت توصیه می کنم از خود نیوک نگیرید ، چون احتمالا در برگرداندن آن دچار مشکل شوید.

ان شا ا... که متوجه راهنمایی های بنده شده باشید.

موفق باشید.

mehdi24
August 12th, 2009, 03:53
آقا من آخرش نفهمیدم چیکار کنم :72:
چطوری از phpmyadmin با پسوند sql بک آپ بگیرم؟

kianonline
August 12th, 2009, 08:36
آقا من آخرش نفهمیدم چیکار کنم :72:
چطوری از phpmyadmin با پسوند sql بک آپ بگیرم؟

شما اصلا به آدرسی که در پست اول دادم مراجعه کردین !

به phpmyadmin بروید و سپس به قسمت Export و مطالبق عکس عمل کنید:
http://www.mycenter.ir/pic/images/dno5v77rqkxbyr9xj772.jpg

و سپس ، پس از بک آپ گیری در همان phpmyadmin به قسمت import بروید و فایل بک آپ ( بدون فشرده ) را بدون هیچگونه تنظیم دیگری در قسمت Browse ایمپورت کنید. این هم عکس:
http://mycenter.ir/pic/images/5ws00zm94cp1we6we6eq.jpg

از این دیگر ساده تر نمی توان توضیح داد.

پاینده باشید.

mehdi24
August 13th, 2009, 09:32
آقا بازم مشکل حل نشد !
با پسوند sql. هم هربار سایز بک آپ تغییر می کنه !
مشکل از نیوکه یا سرور ؟

kianonline
August 13th, 2009, 10:39
با سلام

فکر نکنم مشکل از سرورتان باشد.

لطفا مشخصات سی پنل هاست خود را از طریق پیغام خصوصی ارسال نمایید تا بررسی کنم. ( حدود حجم دیتابیستان را هم ذکر کنید )

از طریق پیغام خصوصی بررسی می شود و اطلاع داده می شود.

موفق باشید.