PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داون شدن سرور مجازی

ajoudanian
July 12th, 2011, 14:26
با سلام
دوستان من یه vps دارم که 3-4 روزه هر روز چند ساعت داون میشه و دیگه نه سایت ها بالا میاد نه kloxo که روش نصبه و نه ssh دسترسی دارم و باید با کنسول اون را ریست کنم که کار درستی نیست و برام مشکل ساز شده.
تا دیروز هر روز سر یه ساعت معین این اتفاق می افتاد برای همین فکر کردم cronjob روش ست باشه ولی هیچ cronjobi ست نبود.
از طرف دیگه احتمال dos برام خیلی کمه، چون سایت مهمی روش نیست و کلا 1 یا 2 هفته است که سایت ها را روش آوردم.

یه نکته را هم توضیح بدم که به خاطر p--t--p همزمان مجبور بودم که iptable را stop کنم که امروز دوباره اون را run کردم.

لطفا راهنمایی کنید که احتمال داره مشکل از کجا باشه، آیا احتمال از تنظیمات آپاچی میتونه باشه؟

sales data
July 12th, 2011, 14:30
سلام
وقت بخیر
بهتره از پشتیبانی خود تماس بگیرید شاید مشکل از سمت سرور اصلی باشه و تنها سرور شما مشکل نداشته باشه

ajoudanian
July 12th, 2011, 14:44
سلام
بهشون گفتم، ولی جواب جالبی دادن که به خاطر اینکه با کنسول بالا میاد مشکل از طرف خود من هست.
و اینکه گفتند مشکل از کانفیگ آپاچی است.
ولی با اطلاعاتی که من دارم فکر نکنم آپاچی باعث بشه که دسترسی ssh هم قطع بشه.

mamali5
July 12th, 2011, 15:06
بعد Down شدن آی پی پینگ میده؟
از کنسول وارد میشین میتونین مثلا وارد محیط گرافیکی لینوکس بشین یا کلا کاری انجام بدین؟

021teh
July 12th, 2011, 15:16
احتمال این هست که سرور نمیکشه

دیتابیس متسقسم تو رم هست
بازدید
منابع مصرفی رو چک کنید

ببنید شاید مشکل از اینجا باش

ajoudanian
July 12th, 2011, 15:57
بعد Down شدن آی پی پینگ میده؟
از کنسول وارد میشین میتونین مثلا وارد محیط گرافیکی لینوکس بشین یا کلا کاری انجام بدین؟

بله پینگ میده

متاسفانه توی این چند روز به علت اینکه زمان داون شدن خودم پشت سیستم نبودم به یه نفر دیگه گفتم ریست کنه، میپرسم و اطلاع میدم.
اگر دسترسی داشته باشم شما توی این زمان روشی پیشنهاد میدید؟

احتمال این هست که سرور نمیکشه

دیتابیس متسقسم تو رم هست
بازدید
منابع مصرفی رو چک کنید

ببنید شاید مشکل از اینجا باش

متاسفانه نتونستم به لاگ های دقایق قبل از داون شدن دسترسی پیدا کنم. بعد از ریست هم که همه چیز به روند عادیش بر میگرده.

sales data
July 12th, 2011, 16:05
پس اگه که پینگ دارید مشکل آپاچی دارید مجددا ریبولید کنید

mamali5
July 12th, 2011, 16:19
زمانی که اومد بالا از کنسول وارد بشین و توی ترمینال دستور Top رو بدین
سرور رو زیر نظر داشته باشین و ببینین دقایقی قبل از دان شدن پردازش خواص و سنگینی وجود داره یا نه
نتیجه رو اینجا اعلام کنین

ajoudanian
July 12th, 2011, 16:41
با تشکر از دوستان

من اینکار رو میکنم و نتیجه را اطلاع میدم.

ajoudanian
July 13th, 2011, 18:16
دوستان من امروز سرور را مانیتورینگ کردم تا بفهمم مشکل از کجاست
سرور تحت فشار شدید dos روی سی پی یو است. این عکس کاملا گویای مشکل قضیه است. لطفا عکس ضمیمه را مشاهده نمائید.