PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قوانین استفاده بیش از حد از منابع سرور

tmfar
July 4th, 2011, 13:03
سلام دوستان

یه مشتری دارم که از منابع سرور بیش از حد استفاده می کنه توی سرور هم که Limit ندارم یعنی نمی دونم چطوری بایستی لیمیت بزارم در کل این سایت بیش از حد از سی پی یو و رم استفاده می کنه

به نظرتون چیکار کنم ؟ چون ساسپند کنم مشتری ناراضی میشه و باید دوباره آن ساسپند کنم در کل یه قانونی چیزی در این باره نیست که به آن استناد بشه و هزینه ای گرفته بشه یا ساسپند ؟

شما بودیدچیکار می کردید ؟

saeid.roop
July 4th, 2011, 14:56
شما به فرض 50 مشتری داری
رضایت = 49 >1 ؟ یا 1> 49 ؟
کدام رو انتخاب می کنید ؟

tmfar
July 4th, 2011, 20:43
خوب این درست اما چیکار کنم به نظرتون کلاً مسدودش کنم ؟ یا اینکه هزینه اضافه بگیریم و آپگرید کنم ؟

saeid.roop
July 4th, 2011, 20:59
خوب این درست اما چیکار کنم به نظرتون کلاً مسدودش کنم ؟ یا اینکه هزینه اضافه بگیریم و آپگرید کنم ؟
می تونی منطقی باهاش صحبت کنی
حتی می تونی عکس هم نشون بدی از منابعی که مصرف می کنه ( وظیفه نیست ) ولی تاثیر داره
در کل یا باید هزینه باقیمانده رو مسترد کنید یا یه جور با مشتری کنار بیایید

HugeServer
July 4th, 2011, 21:04
Cloudlinux !

itjavani
July 4th, 2011, 21:43
Cloudlinux !

با استفاده از کلود لینوکس به راحتی میتونید کاربر رو لیمیت کنید! از همه لحاظ عالیه!
حال به نظرم اگر مشتری حاضره هزینه ای بیشتر بده و سرور شما کشش داره خوب ازش هزینه بگیرید وگرنه شما میتونی هزینه باقی مانده رو برگشت بدید! اینجوری درسته هزینه ای از دست دادید ولی جای یک وب سایت میتونید 3تا سایت میزبانی کنید!

mojiz
July 4th, 2011, 22:06
Cloudlinux !
++
ولی این هم باعث نارضایتی میشه چون کاربران اضافیش صفحه ارور میبینند.
به نظر من باش صحبت کن که آپگرید کنه اگه قبول نکرد بقیه پولشو بده بگو بره.

tmfar
July 4th, 2011, 22:40
منطقی ترین راه همون کنار اومدن باهاش هست ، ممنون دوستان بابت راهنمایی

lahijsoft
July 4th, 2011, 22:56
با احازه ببخشید میون حرف شما عزیزان
یه سوال فنی اینه که آیا راهی هست که با یک اسکریپت bash بشه کاربری که زیاد سی پی یو و رم می کشه رو در سی پنل ساسپند کرد؟
یا اگر برای سیستم های دیگر هست من بلدم تبدیلش کنم کسی داره بده برای همه درست کنم.

mojiz
July 4th, 2011, 23:06
من بش بلد نیستم ولی با دستور ps و شمردن تعداد پروسه های یک کاربر میشه فهمید کی زیاد مصرف میکنه. کافیه همین رو با Php یا هر اسکریپت دیگه ای نوشت

HugeServer
July 4th, 2011, 23:23
++
ولی این هم باعث نارضایتی میشه چون کاربران اضافیش صفحه ارور میبینند.
به نظر من باش صحبت کن که آپگرید کنه اگه قبول نکرد بقیه پولشو بده بگو بره.

بسنگی به تنظیمات و محدودیت ها دارد.

mojiz
July 5th, 2011, 01:00
به هر حال هر محدودیتی که بزارید، چه ارور بده و چه تو صف قرار بده باعث نارضایتی صاحب سایت میشه.

lahijsoft
July 5th, 2011, 01:15
عزیز این سه تا دستور هم خوبه ها
top -c d2

top -c d2 -u [username]

ps -eo pid,user,%cpu,%mem,etime,args

برای مانیتورینگ عالیه!