PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ImageMagick را چطور با PHP در ویندوز راه بندازم؟

hamidreza_s
July 2nd, 2011, 01:07
سلام دوستان.
خواiشمند است یکی در این مورد کمک کنه. خیلی کلافه شدم. هر چی میگردم راه بجایی نمیبرم.

من برنامه ImageMagick.org را برای ویندوز نصب کردم. حالا میخوام بکمک PHP برنامه ای را بنویسم برای کار روی تصاویر. چطور اینکارو انجام بدم. خوب ظاهراً اکستنشن PHP میخواد یه چند تا پیدا کردم کار نمیکنه. میگه نمیتونه پیدا کنه و لود کنه.(البته اینکه که میگه نمیتونه پیدا کنه چرت و پرته چون جاش درسته) فکر کنم مشکلش چیزه دیگه ایه.
کسی اینکارو در ویندوز انجام داده؟
اول میخواستم روی centos این رو تست کنم ولی نشد.(چون زیاد رو لینوکس مسلط نیستم، موقع نصب یه سری بسته های اضافه میخواست).
باتشکر

hamidreza_s
July 2nd, 2011, 13:27
یعنی تو این انجمن به این بزرگی کسی بلد نیست؟
بابا روی سرورهاتون چطوری کانفیگ میکنید؟ حداقل تو لینوکس بگید چطوریه؟

ali2k
July 2nd, 2011, 18:36
ایمیج مجیک رو معمولا روی سرور ها کانفیگ و نصب نمی کنند چون GD هست و کارهای متداول را GD انجام میده :)

اما در مورد نصبش اول باید ورژن دقیق php را نگاه کنید همچنین ts بودن یا نبودنش هم مهمه در ضمن ورژن کامپایلر php هم مهمه :) پس شد سه تا پارامتر :)
بعد میرید dll دقیق برای این سه پارامتر را پیدا و دانلود می کنید البته در بعضی موارد اگر شما اخرین ورژن php را با مثلا کامپایلر ورژن 9 نصب کرده باشید dll اکستنشن را به سختی گیر میارید پس بهتره که یکجوری ورژن php و dll که دم دست هست را با هم جور کنید.

بعد از پیدا گذراندن مرحله اول و تنظیم اکستنشن لازمه که یک نسخه از imagemagic هم دانلود کنید و نصب کنید هر dll هم که خطا داد میخواد یا تو فولدر اکستنشن یا تو سیستم ویندوز کپی کنید.

درست میشه :) سه بار روی ویندوز xp و سون نصب کردم اگر توی اون سه پارامتر دقت کنید راحت نصب میشه ...

hamidreza_s
July 2nd, 2011, 22:07
خدا خیرت بده آقا علی. چه عجب تو این فروم به این بزرگی یه آدم اهل فن پیدا شد.

اما اینکه چرا از این imagemagick استفاده میکنم قابلیت پشتیبانی از یونیکد هست. اگر بشه با GD هم راه انداخت که چه بهتر و ساده تر. فکر کنم یه سوال دیگه هم انجا میشه مطرح کرد که آیا GD از یونیکد پشتیبانی میکنه یا نه. مثلا یک متن فارسی را بصورت عکس دربیاریم.(یا هر زبان عجیب غریب دیگه ای مثل فارسی)

البته این imagemagick هم کتابخانه بسیار قوی ای هست. و یاد گرفتنش خالی از لطف نیست. و اخیراً بعضی فراهم کنننده های هاست پشتیبانی میکنند.(قابل توجه هاستینگ های محترم که میتونن این ویژگی را اضافه کنند و در رقابت یک پله جلو بیافتن)

اگر لطف کنید اون تجربه نصب اتون را کامل تر توضیح بدید ممنون میشم. روی چی نصب کردید؟ اون اکستنشن ها تون رو میشه برام آپلود کنید.
خیلی خیلی ممنون.

ali2k
July 2nd, 2011, 22:53
خواهش :)
قبل از اینکه نصب ایمیج مجیک را دنبال کنیم صرفا این را بگم که با GD هم میشه فارسی نوشت صرفا یه ترفند کوچیک لازم داره :)
اول باید GD + FREETYPE SUPPORT باشه که از انواع فونت های یونیکد فارسی برای نوشتن پشتیبانی کند پس به عبارتی تا اینجا میشه با هر فونت ttf مثل سری B ها راحت فارسی نوشت.
حالا ترفندش هم اینه:

Koders Code Search: fagd.php - PHP (http://www.koders.com/php/fidBBD43C6EF0FFB00FED0AC734BC2EFB293A6CBBC3.aspx)

یک تابع که مشکل فارسی نویسی در gd را برطرف میکنه هرمتنی که میخواهید بنویسید را به این تابع بدهید و بعد خروجی تابع را با همان روش های متداول gd روی عکس بنویسید.
مثال تابع:

ImageTTFText(image, size, angle, x, y, color, font, text);

hamidreza_s
July 3rd, 2011, 17:33
ممنون از راهنمایی ات.
برای فارسی با همین GD توسط راهنمای ات تونستم کار کنم. ولی مشکل من فقط فارسی نیست زبان های دیگر را هم میخوام.
چطور میتونم اطلاعات نوشته با دیگر زبان ها رو نمایش داد؟
اصلاً چرا اینطوری میشه؟
همین طوری فارسی را با حروف بزرگ و جداجدا مینویسه. اون برنامه ImageMagick را هم تونستم نصب کنم. اون هم که تصور میکردم فارسی رو خوب جواب بده درست کار نکرد(مثل GD بود).

این PHP خیلی نا امیدم کرد.(آبرومون رفت جلوی ASP.NET کارها)

ali2k
July 3rd, 2011, 20:26
این قضیه چیزی از ارزش php کم نمیکنه :) utf ساپورت هست ولی برخی جزئیات را هنوز نمیفهمه مثل همین شرایط خاص زبان فارسی ... تو نسخه های بعدی درست میشه :) mysql هم تو نسخه های قبلیش فارسی را نمی فهمید ولی بعدا درست شد :)

hamidreza_s
July 4th, 2011, 14:35
چطور میشه اینها رو خودمون جزئیاتش را در برنامه درست کنیم؟

ali2k
July 4th, 2011, 17:16
توی فارسی باید رشته را برعکس می کردیم که با gd درست نوشته بشه :) حالا زبان های دیگه را اگر مشکل داره باید ببینید مشکل چیه :) یه راهی مثل همین براش در نظر بگیرید :)
بعضی کارها را من دیدم کلاس هایی نوشتن که این مشکلات را حل کرده مثلا همین gd یا pdf فارسی هم مشکل داشت که یه بنده خدایی یه کلاس نوشته مشکل pdf را حل کرده ... در کل باید بررسی کرد توی زبان دیگه چه مشکلی هست راه حلی براش پیدا کرد.

مهم utf هست که ساپورت میکنه اگر ساپورت نمی کرد کلا از ریشه باید مسئله را فراموش می کردیم.