PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مگه لایت اسپید بهتر از nginx نیست؟ پس چرا...

navibd
July 1st, 2011, 17:25
مگه لایت اسپید بهتر از nginx نیست؟ پس چرا وب سایت sourceforge.com از وب سرور nginx استفاده میکنه؟

DATAFARM.IR
July 1st, 2011, 17:41
سلام
بهتر بودن رو نحوه کانفیگ مشخص می کنه !!!

شما می تونی آپاچی یا هر سرویسی رو طوری کانفیگ کنی که از هر چیزی بهتر باشه !

البته خب امنیت هم اینجا مهمه !

موفق باشید

pardishosting
July 1st, 2011, 17:45
ببین دوست گرامی ، لایت اسپید برای کاربران ایرانی خوبه ؛ چون سرعت نتشون کم هست.
وگرنه آپاچی از هر جهت بهتره.

CmanDesign
July 1st, 2011, 18:02
nginix اگر خوب کانفیگ بشه ، از Lightspeed بهتره و جوابگوی تعداد کلاینت بیشتری هم هست ..

021teh
July 1st, 2011, 18:05
هر کدوم کانفیگشون خوب باشه عالی عمل میکنه

saeid.roop
July 1st, 2011, 18:11
sourceforge یه سایت مبتنی بر اپن سورس هست ، بعدی می خواهی بیاد یه وب سرور پولی استفاده کنه ؟
nginx تو ایران خیلی کم بلد هستند ، همه ادعا دارند ، اندازه نخود بلد نیستند . یه سری دستور تکراری می زنند و می گند کانفیگ شد
بعد برای تک سایت خوب هست طبق تحقیق من

navibd
July 1st, 2011, 18:17
من کلی تحقیق کردم و به لایت اسپید رسیدم. اما الان باز تو دلم خالی شده!

021teh
July 1st, 2011, 18:22
اگه هزینه میتونید بکنید
اپاچی بهترین گزینه هست

delta
July 1st, 2011, 18:29
لایت اسپید بهترن گزینه هست.البته همانطور که دوستمون گفتند نجوه کانفیگ مهمه!
این سایتهایی هم که میگید معمولا هیچ پولی رو برای سرور و.. نمیدند و لینکهاشونم همه شیر هست! این مای بدبختیم که باید هر ماه کلی هزینه سرور دانلود و.. رو بدیم وگرنه همه جای دنیا یا تورنت هستند لینکهاشون یا شیر و صد البته باهاشون کسب درآمد میکنند!
حالا تو ایران یکی بیاد لینک دانلود رو شیر بزنه هزار تا ف ح ش هم میشنونه و.. ایرانی جماعت گ ش تشریف دارند و میخواهند با یک کلیک راحت دانلود کنند!

mamali5
July 1st, 2011, 20:36
Nginex واسه شیر هاستینگ مناسب نیست
اگه برای یک سایت استفاده بشه خیلی عالی جواب میده
اما لایت اسپید و آپاچی برای شیر هاستینگ مناسب

navibd
July 1st, 2011, 21:46
من قضذم سرور اختصاصی هستش.برای سایت دانلود

noucamp
July 2nd, 2011, 02:42
خوب ربطي نداره
هزاران سايت بزرگ هم دارند از اپاچي استفاده ميکنند
براي سرورتون هم به نظر من از اپاچي استفاده کنيد و خوب کانفيگش کنيد

agent47
July 2nd, 2011, 13:43
سلام.
وب سرور Nginx براي عكس بسيار خوب و سريع عمل مي كنه . شما مي تونيد در كنار اين وب سرور از apache نيز استفاده كنيد كه صفحات وب رو به خوبي publish مي كنه.

iNicz.Com
July 2nd, 2011, 14:43
تجربه من میگه که nginx برای تک سایتها و برای سایتهایی که دانلودی هستن بهتره و لایت اسپید واسه هاست شیر و بازدید خوبه و جوابگوی دانلود های بالا نیست.و این سایتی که شما میگید دانلودی هستش و nginx برای این کار حرف نداره.

tthost
July 2nd, 2011, 19:08
کلا مطلب اشتباه و قیاس اشتباه هست

agent47
July 3rd, 2011, 10:05
" کلا مطلب اشتباه و قیاس اشتباه است " را خوب آمدی برادر. اما میشه بیشتر توضیح بدید؟

navibd
July 3rd, 2011, 10:56
قیاس چی با چی؟

mojiz
July 4th, 2011, 21:46
Nginex واسه شیر هاستینگ مناسب نیست
اگه برای یک سایت استفاده بشه خیلی عالی جواب میده
اما لایت اسپید و آپاچی برای شیر هاستینگ مناسب
چرا ؟ اگه یه کنترل پنل باشه که Nginx رو پشتیبانی کنه به نظر من همشون رو میگیره.
اما فکر میکنم دلیل اصلی که Sourceforge از nginx آستفاده میکنه اینه که این سایت بیشتر از یک سرور داره و از nginx برای loadbalancing استفاده میکنه.

iNicz.Com
July 4th, 2011, 22:04
چرا ؟ اگه یه کنترل پنل باشه که Nginx رو پشتیبانی کنه به نظر من همشون رو میگیره.
اما فکر میکنم دلیل اصلی که Sourceforge از nginx آستفاده میکنه اینه که این سایت بیشتر از یک سرور داره و از nginx برای loadbalancing استفاده میکنه.
موجود هستش . :) همچنین به راحتی میشه مثلا دایرکت ادمین نصب کرد بعد nginx نصب کرد و حای apache این 2 رو با هم عوض کردم. ولی به این حالت بعضی کار ها رو باید دستی ازssh تعریف کرد.

mojiz
July 4th, 2011, 22:14
kloxo رو میگید؟
دایرکت ادمین nginx رو به صورت اضافی پشتیبانی میکنه، (مثل cpanel) من منظورم یه چیزی هست که فقط با Nginx کار کنه نه با کمک آپاچی(حتی اگه بتونه Htaccess رو تبدیل کنه به تنظییمات nginx ) اونوقت مطمئنم بتونه از بقیه بهتر باشه(منکه خودم مشتریش میشم.)

iNicz.Com
July 4th, 2011, 22:17
kloxo رو میگید؟
دایرکت ادمین nginx رو به صورت اضافی پشتیبانی میکنه، (مثل cpanel) من منظورم یه چیزی هست که فقط با Nginx کار کنه نه با کمک آپاچی(حتی اگه بتونه Htaccess رو تبدیل کنه به تنظییمات nginx ) اونوقت مطمئنم بتونه از بقیه بهتر باشه(منکه خودم مشتریش میشم.)
عزیز منظورم پلاگین نیست . نصب nginx خام. ehcp - ispconfig در مورد این ها تحقیق کن.

REXNET
July 7th, 2011, 10:48
در درجه اول بدیهی است که سیستمی مثل Apache دارای پایداری، قدرت و امنیت بیشتری نسبت به web server های دیگر مخصوصا تحت لینوکس هستش. و در مورد LS و یا NGNIX (که NGNIX به عنوان یک Plugin روی Apache نصب می شود) نمی توان کاملا به پایداری و امنیت اطمینان داشت.

از طرف دیگر کانفیگ سیستم هایی مثل Apache به دلیل گستردگی تنظیمات و جزییات فنی، کاری است مستلزم تخصص و دانش و تجربه و بدیهی است که هر کسی از پس آن بر نمی آید لذا مشاهده می کنیم که بیشتر افراد به دنبال سیستم هایی می روند که تنظیم و پیکربندی آن ها آسان تر است، هرچند که مثل LS نقاط ضعف بسیاری را در طی این سال ها پوشش داده باشند ولی در حال حاضر از لحاظ قدرت و پایداری و امنیت از Apache عقب تر هستند.

موفق باشید

makh000f
July 7th, 2011, 15:36
آپاچی درست کانفیگ بشه حرف اول رو میزنه - لایت سپید هم فقط برای کسانی حال کانفیگ ندارن یا دانش فنی ندارن یا نمیدن کسی کانفیگ کنه خوبه :d