PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وصل کردن چندین هارد به در یک سرور به همدیگر

User vmware
June 26th, 2011, 22:07
سلام
دوستان من یه سرور میخوام بگیرم میتونم هارد 2 tb دو دونه بگیرم میتونم هم 4 تا 1 tb بگیرم حالا سوال دارم بهتره کدومو بگیرم؟
و اینکه میتونم مثلا این 4 تا هارد رو یا 2 تا هارد بهم وصل کنم؟ میخوام کاری کنم که مثلا فایل هایی که اپلود میشه یا لیچ میشه توی یکی از این هاردا بره حالا .
یه سوال دیگه
یه هارد 2 ترا دارم سرعت فایل توش 30 مگابایت هست حالا اگه 2 تا یه ترا بگیرم و بهم وصل کنم که فایل ها تقسیم بشه سرعت لود فایل ها توی هر کدومش 30 مگابایت میشه؟ یا اینکه 30 مگابایت تقسیم میشه؟

HugeServer
June 26th, 2011, 22:17
از raid 10 استفاده کنید.

User vmware
June 26th, 2011, 22:21
از raid 10 استفاده کنید.
دوست عزیز ممنون از حوابت اما خوندی من چی نوشتم؟ دارم مشورت میکنم نه یعنی اینکه وقتی جوابی میدید توضیح بدید که این روشی که گفتم میشه چرا میشه و اگه نمیشه چرا نمیشه و ایا اون لودی که گفتم امکان پذیره یا نه و ....

HugeServer
June 26th, 2011, 22:29
برای Raid 10 حداقل به 4 هارد نیاز دارید.
Raid 10 باعث تقسیم شدن لود روی هارد ها و افزایش سرعت دسترسی شما به داده ها میباشد.

موفق باشید.

User vmware
June 26th, 2011, 22:32
من اگه وی پی اس داشته باشم و بخوام 4 تا هارد وصل کنم و 4 تا هارد هم کامل پر باشن مثلا 4 ترا هارداست تقریبا 3 ترا فایل توش باشه و بیش از 3000 ای پی بخوان استفاده همزمان داشته باشن مشکل ایجاد نمیکنه و تقسیم میشه بی ن همه ؟
و همچنین سی پنل نصب کنم و بخوام یه یوزر تعریف کنم که اون یوزره از این 4 تا هارد استفاده کنه میشه؟

HugeServer
June 26th, 2011, 22:42
+4 TB
+ 3000 Visitor
VPS ?
برای این مقدار مصرف شما باید از Raid 10 استفاده کنید که ماهانه حداقل 400 هزار تومان چنین سروری هزینه خواهد داشت.

---------- Post added at 10:42 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

سوال دوم :
ممکن هست.

User vmware
June 26th, 2011, 22:43
مشکلی نداره سرور دارم و vmware نصبه مجبورم که وی پی اس بسازم تازه میخوام چند تا میکروتیک بیارم بالا به این خاطر میگم