PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : VPS برای من بهتره یا Reseller ؟؟

cdp
June 23rd, 2011, 14:28
سلام
جای بهتری پیدا نکردم بپرسم هم به Reseller ربط داره هم به VPS

من این سه تا سایت رو می خوام راه بندازم:

یه فروشگاه اینترنتی (با SSL)
یه سایت آموزشی
یه سایت دانلود و آپلود (فایل های کم حجم)

هر سه تا با CakePHP نوشته شدن

- فعلاً برای شروع تا 20 تومن در ماه می تونم هزینه کنم...

- حالا می خواستم ببینم VPS برای من بهتره یا Reseller ؟؟

- توی سرعت چقدر فرق دارن؟

- چقدر منابع لازمه؟ (فضا، پهنای باند، RAM (برای VPS) و...)

:53::53: خیلی ممنون :53::53:

Warez-Host.IR
June 23rd, 2011, 14:33
- فعلاً برای شروع تا 20 تومن در ماه می تونم هزینه کنم...
سلام
به این هزینه ای که شما مدنظر دارید نمایندگی بهتر هست
اما در نمایندگی یک مشکلی براتون احتمالاً پیش بیاد :

یه سایت دانلود و آپلود (فایل های کم حجم)
روی سرویس های هاست اشتراکی که به صورت نماینده عرضه میشه آپلود و دانلود معنا خاصی نداره و سرویس های نمایندگی برای میزبانی سایتها اختصاص داره
احتمالاً برای این مورد به مشکل برخورد کنید
بهتر هست قبل از خرید این مورد را به صورت شفاف به سرویس دهنده توضیح بدید تا بعداً مشکل ساز نشه

موفق باشید

724server
June 23rd, 2011, 14:35
فعلا با نمایندگی آغاز کنید تا بازدید سایتتون بره بالا بعد می تونید از vps استفاده کنید . تا بازدید روی این سایت ها بیاد حداقل 3-4 ماه زمان می بره .

mohammadlover
June 23rd, 2011, 14:39
سلام

طبق توضیح شماره 3 شماره همونطور که دوستمون گفتم حتماً به مشکل میخورید. پیشنهاد می کنم یه وی پی اس بگیرید خیال خودتون رو راحت کنید هیچ ترسی هم ندارید که ساسپند کنند. یه وی پی اس ارزون با کنترل پنل رایگان مثل کلوکسو کار شما رو راه میندازه شاید از نمایندگی هم ارزونتر براتون تموم بشه.

موفق باشید

MOHAMMAD MOHSEN
June 23rd, 2011, 14:43
با این بودجه که دارین وی پی اس هم می تونید بگیرید اما باید فکر مدیریتش رو هم بکنید. وی پی اس از لحاظ اینکه دسترسیتون بالاتره بهتره و مطابق نظر خودتون میتونید سرویس ها رو کانفیگ کنید
اما اگه دانشی در زمینه لینوکس و شبکه نداشته باشین وی پی اس براتون تبدیل به یه کابوس میشه! و مدام سایتاتون دان میشن!
این رو در نظر داشته باشین که هیچ هاستینگ اشتراکی که به کیفیت سرویس هاش اهمیت بدن اجازه راه اندازی سایت آپلود/دانلود نمیده حالا با هر حجمی!

Warez-Host.IR
June 23rd, 2011, 14:50
یه وی پی ارزون با کنترل پنل رایگان مثل کلوکسو کار شما رو راه میندازه شاید از نمایندگی هم ارزونتر براتون تموم بشه.

سلام
درسته سرورمجازی امکانات و ... بیشتری در اختیار خریدار قرار میده ولی در صورتی که شخص خریدار بتونه همه کار ها را انجام بده و نیازمند هزینه اضافه نباشه
ایشون حداقل یک سرورمجازی با رم 512 نیاز دارند که اگر فروشنده بخواد ارزون هم ارائه کنه سرورمجازی را 20 تومان باید هزینه کنه
kloxo را هم من هیچ زمان به کسی پیشنهاد نمی کنم , چون زیادجالب نیست
اگر بخوان یک کنترل پنل مثل دایرکت ادمین تهیه کنند ماهی 10 هزار تومان به هزینه هاشون اضافه میشه
+
هزینه های متفرفه سرور که شامل کانفیگ و بهینه سازی ها و ... میشه
جدا از اینکه اگر تجربه و اطلاعات کافی برای مدیریت سرور نداشته باشند هر روز یک تاپیک ایجاد خواهند کرد که در فلان قسمت , این ارور را میده یا ...
اگر هم بخوان هزینه مدیریت سرور را به سرویس دهنده خودشون پرداخت کنند , فکر نکنم کسی کمتر از 30 هزار تومان در ماه این کار را انجام بده
با این تفاسیر اگر در خودتون نمی بینید که همه این موارد را انجام بدید
بهتر هست یک کار ساده تر کنید
یک نمایندگی با حجم 2 یا 3 گیگ برای سایتها تهیه کنید
یک هاست دانلود نیز برای گزینه سوم خرید کنید
باز هم خدمتتون عرض کنم همه چیز اختیاری هست , به انتخاب شما و تجربه ای که از کار کردن با سرویس های مختلف کسب کردید داره

موفق باشید

salmani
June 23rd, 2011, 14:51
سلام ، به نظرم یه هاست بگیر و یه وی پی اس

سایت هات هم رو اون هاست اد کن (ادون دومین)

اپلود و دانلود هم که وی پی اس

...

موفق باشید

MOHAMMAD MOHSEN
June 23rd, 2011, 14:55
سلام
درسته سرورمجازی امکانات و ... بیشتری در اختیار خریدار قرار میده ولی در صورتی که شخص خریدار بتونه همه کار ها را انجام بده و نیازمند هزینه اضافه نباشه
ایشون حداقل یک سرورمجازی با رم 512 نیاز دارند که اگر فروشنده بخواد ارزون هم ارائه کنه سرورمجازی را 20 تومان باید هزینه کنه
kloxo را هم من هیچ زمان به کسی پیشنهاد نمی کنم , چون زیادجالب نیست
اگر بخوان یک کنترل پنل مثل دایرکت ادمین تهیه کنند ماهی 10 هزار تومان به هزینه هاشون اضافه میشه
+
هزینه های متفرفه سرور که شامل کانفیگ و بهینه سازی ها و ... میشه
جدا از اینکه اگر تجربه و اطلاعات کافی برای مدیریت سرور نداشته باشند هر روز یک تاپیک ایجاد خواهند کرد که در فلان قسمت , این ارور را میده یا ...
اگر هم بخوان هزینه مدیریت سرور را به سرویس دهنده خودشون پرداخت کنند , فکر نکنم کسی کمتر از 30 هزار تومان در ماه این کار را انجام بده
با این تفاسیر اگر در خودتون نمی بینید که همه این موارد را انجام بدید
بهتر هست یک کار ساده تر کنید
یک نمایندگی با حجم 2 یا 3 گیگ برای سایتها تهیه کنید
یک هاست دانلود نیز برای گزینه سوم خرید کنید
باز هم خدمتتون عرض کنم همه چیز اختیاری هست , به انتخاب شما و تجربه ای که از کار کردن با سرویس های مختلف کسب کردید داره

موفق باشید

به نظر پیشنهاد ایشون بهترین پیشنهاد برای شماست اگه دانشی در زمینه لینوکس و شبکه ندارین!

---------- Post added at 02:55 PM ---------- Previous post was at 02:54 PM ----------

اپلود و دانلود هم که وی پی اس

...

موفق باشید

با این بودجه فکر نکنم امکان پذیر باشه!

Warez-Host.IR
June 23rd, 2011, 15:01
سلام
یک هاست 2 گیگ حداقل سالیانه 50 تا 60 هزار تومان هست
سرورمجازی هم که هزینه ماهیانه داره

سرویس دهندگان خوب و حرفه ای :
addon domain = NO
به نظر من اجازه دادن یا به تعریف دیگر دسترسی به این مورد برای سرویس های عادی اشتباه محض هست

موفق باشید

cdp
June 23rd, 2011, 16:45
با لینوکس که مشکلی ندارم (مخصوصاً ubuntu) ... من هر چی بگیرم باید چند وقت زیرو روش کنم تا دستم بیاد همه چیش...

- فقط حداقل RAM باید چقدر باشه؟

- توزیع های Debian یا ubuntu که مشکلی ندارن برای VPS ؟

- ubuntu کنترل پنل نداره؟؟ توی قسمت سفارش یه سایته دیدم چیزی نزده بود...

- SSL رو روی VPS باید خودم نصب کنم دیگه؟

ممنون :53:

mohammadlover
June 23rd, 2011, 16:58
با لینوکس که مشکلی ندارم (مخصوصاً ubuntu) ... من هر چی بگیرم باید چند وقت زیرو روش کنم تا دستم بیاد همه چیش...

حداقل رم به چند مورد بستگی داره که مهم هاش کنارل پنل و تعداد بازدیدهای شماست. معمولاً خوده دایرکت ادمین 512 مگابایت رم و سی پنل 768 مگابایت رم مصرف می کنه این مقدار رو باید + میزان بازدید کنید اگر بازدید شما کم هستش 1 گیگ فکر کنم کافی باشه.
شما باید از نسخه هایی مخصوص سرور استفاده کنید.
سیستم عامل اول نصب میشه بعد کنترل پنل متناسب با سیستم عامل براتون نصب میشه.
بله. از سی پنل باید این کار رو انجام بدید

موفق باشید

قزوین هاست
June 23rd, 2011, 17:06
به نظر بنده نیز یک نمایندگی بگیرید

mohsen1
June 23rd, 2011, 17:29
حداقل رم به چند مورد بستگی داره که مهم هاش کنارل پنل و تعداد بازدیدهای شماست. معمولاً خوده دایرکت ادمین 512 مگابایت رم و سی پنل 768 مگابایت رم مصرف می کنه این مقدار رو باید + میزان بازدید کنید اگر بازدید شما کم هستش 1 گیگ فکر کنم کافی باشه.
شما باید از نسخه هایی مخصوص سرور استفاده کنید.
سیستم عامل اول نصب میشه بعد کنترل پنل متناسب با سیستم عامل براتون نصب میشه.
بله. از سی پنل باید این کار رو انجام بدید

موفق باشید

بهتره این طور گفت که اگه قصد راه اندازی سایت دارید با دایرکت ادمین 512 مگ رم و با سی پنل 768 مگ رم باید داشته باشید. (مصرف رم کنترل پنل های فوق نصف رم سفارش شده هست)

دایرکت ادمین هم ماهی 6 تا 8 هزارتومان و سی پنل هم 13 تا 23 هزار تومان هزینه داره.

معمولا برای سرور هاستینگ از CentOS استفاده می کنند که با این کنترل پنل ها تناسب بیشتری داره.

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:27 PM ----------

نمایندگی + هاست دانلود برای سایت دانلود توصیه می کنم. گرچه وی پی اس مناسب کار شما هم می تونه باشه به شرط اینکه حوصله داشته باشی!!!

the_nic
June 23rd, 2011, 17:34

رم 768 حد اقل فکر کنم خوب باشه برای این 3 سایت
SSL خودتون به راحتی اوکی میکنید
Centos کار کنید بهتره

shamimi
June 23rd, 2011, 17:38
وی پی اس بهتره

the_nic
June 23rd, 2011, 17:58
وی پی اس بهتره
با ماهی 20 هزار تومان اگر یک سرور مجازی خوب و از یک هاستینگ معتبر بخواد خرید کنه فکر نکنم بیشتر از 256 یا 512 مگابایت رم بهش بدن
و باید kloxo نصب کنه پس سرور مجازی زیاد خوب نیست
ریسلر بهتر هست

itjavani
June 23rd, 2011, 18:02

اگر مشکلی با ubuntu ندارید! میتونید سرور ubuntu بگیرید، کنترل پنل رایگان EHCP روش نصب کنید و براحتی استفاده کنید! رم 1گیگ هم کفایت کارتونو میکنه! در مورد EHCP سوالی داشتید در خدمتم!
در مورد توزیع های ubuntu و Debian هم با وی پی اس مشکلی ندارند! به نظر من اگر قراره وی پی اس فقط برای سایت های خودتون استفاده کنید حتما Ubuntu/Ehcp رو از دست ندید! 9ماه هست دارم برای بعضی از سایت های پربازدیدم از Ubuntu+Ehcp استفاده میکنم و تقریبا 3ماه هست با تیم سازنده این کنترل پنل برای گسترش همکاری میکنم و به نظرم در آینده میتونه جای خیلی از این کنترل پنل های پولی رو بگیره!
در ضمن اگر از ubuntu استفاده کنید میتونید از وب سرور NGINX که روی این کنترل پنل به صورت رایگان نصب شده هست استفاده کنید و با یک کنترل پنل از آپاچی به NGINX و از NGINX به آپاچی سوئیچ کنید...
سوال دیگه ای بود درخدمتم...

cdp
June 23rd, 2011, 18:12
با ماهی 20 هزار تومان اگر یک سرور مجازی خوب و از یک هاستینگ معتبر بخواد خرید کنه فکر نکنم بیشتر از 256 یا 512 مگابایت رم بهش بدن
و باید kloxo نصب کنه پس سرور مجازی زیاد خوب نیست
ریسلر بهتر هست

با 35 تومن چی؟
cPanel رو جایی رایگان میدن؟

اگر مشکلی با ubuntu ندارید! میتونید سرور ubuntu بگیرید، کنترل پنل رایگان EHCP روش نصب کنید و براحتی استفاده کنید! رم 1گیگ هم کفایت کارتونو میکنه! در مورد EHCP سوالی داشتید در خدمتم!
در مورد توزیع های ubuntu و Debian هم با وی پی اس مشکلی ندارند! به نظر من اگر قراره وی پی اس فقط برای سایت های خودتون استفاده کنید حتما Ubuntu/Ehcp رو از دست ندید! 9ماه هست دارم برای بعضی از سایت های پربازدیدم از Ubuntu+Ehcp استفاده میکنم و تقریبا 3ماه هست با تیم سازنده این کنترل پنل برای گسترش همکاری میکنم و به نظرم در آینده میتونه جای خیلی از این کنترل پنل های پولی رو بگیره!
در ضمن اگر از ubuntu استفاده کنید میتونید از وب سرور NGINX که روی این کنترل پنل به صورت رایگان نصب شده هست استفاده کنید و با یک کنترل پنل از آپاچی به NGINX و از NGINX به آپاچی سوئیچ کنید...
سوال دیگه ای بود درخدمتم...

- SSL هم میشه روش نصب کرد دیگه؟

- لینک Demo ـش رو ندارید؟ سایت خودش که دمو رو بسته...

the_nic
June 23rd, 2011, 18:13
با 35 تومن چی؟
cPanel رو جایی رایگان میدن؟
با 35 هزار تومان با کنترل پنل دایرکت ادمین یک سرور مجازی نسبتا خوب میتونی بگیری
خیر جایی رایگان نمیده

Sindad
June 23rd, 2011, 18:42
به نظر من رم 512 هم جواب کار شما را راحت خواهد داد (با کنترل پنل DirectAdmin )

MOHAMMAD MOHSEN
June 23rd, 2011, 19:24

- حداقل رم برای سایتهایی که دارین 512 توصیه میشه
- خیر مشکلی ندارن اما اکثر کنترل پنل های روی centOS به خوبی جواب میدن (البته برای خانواده دبین هم کنترل پنل ها ممکن جواب بدن اما پشتیبانی خوبی ندارن)
- تمام کارهای وی پی اس رو خودتون باید انجام بدین! مدیریت سرور اختصاصی و وی پی اس زیاد فرقی نداره!

nima6286
October 6th, 2011, 12:51
خب تازه واردم
راهنمایی کنین
چرا ریسلر پیشنهاد میدین..؟مگه خرید هاست برای راه اندازی این سه سایت مناسب نیست؟چرا؟!

allbert
October 6th, 2011, 13:21
یه لینوکس CentOS بگیرید میشه 15 تومن + یه دایرکت ادمین میشه 5 تومن جمعا 20 تومن من تضمین میدم اگر منابع اختصاصی باشه و کسی که ازش خرید میکنید با عاتبار باشه که تو همین انجمن هم هستند حتما جواب میده البته سرور با رم 256 13 تومن هست خرجتون میشه 18 تومن اگر کمکی بود من در خدمتم موفق باشید داداش

---------- Post added at 12:21 PM ---------- Previous post was at 12:15 PM ----------

راستی رم 256 هم جواب میده

camelian77
October 6th, 2011, 13:22
وی پی اس ۳۸۴ مگ یا ۲۵۶ مگ با کنترل پنل kloxo.

این جوری کنترل کامل دارید روی سرور خودتون. درسته که زحمتش زیاد تره ولی حداقل اگر شب خوابیدید صبح دیدید داون شده، خودتون به سرعت مشکلتون رو حل می‌کنید.

آموزش کار با این چیز ها هم فراوون هست. اگر با اوبونتو معمولا کار می‌کنید و لینوکس واردید centOS رو به سادگی یاد می‌گیرید، آنچنان فرقی نداره (it's the linux philosophy)

allbert
October 6th, 2011, 13:30
kloxo واسه کسی که تازه کاره اصلا توصیه نمیشه عزیزم koloxo شنیدم مصرف رم مناسبی داره اما کار کردن باهاش پیچیدست امنیتش هم مناسب نیست یه لینوکس 256 + دایرکت ادمین که خیلی ساده تره خرجی نداره که ریسک کنه داداش شما فکر کن اگر kloxo مشکل امنیتی پیدا کنه پشتیبانی درستی که نداره . . . فکر اینده و تغییرات رو هم بکنید

Mehrvarzan
October 6th, 2011, 13:54
پیشنهاد من..
ایشون فقط سه تا سایت داره

یه هاست کوچیک با ادآن دومین 3 براش کافیه.

یه سرور کوچیک ویندوز هم برای فایل هاش هست..

من هم اصلا سرور مجازی رو پیشنهاد نمیکنم

nima6286
October 6th, 2011, 14:18
خب تازه واردم
راهنمایی کنین
چرا ریسلر پیشنهاد میدین..؟مگه خرید هاست برای راه اندازی این سه سایت مناسب نیست؟چرا؟!

این سوال ما گم شد انگار..کسی نیست جواب مارو بده؟!!

Mohammad_reza
October 6th, 2011, 15:16
اگه سی پنل می خواهید نصب کنید حداقل رم 768 برای درست کار کردن و داشتن کیفیت مناسب لازمه

hostiran
October 8th, 2011, 13:34
صد در صد ریسلر بی دردسر پیشنهاد میشه

Mehrvarzan
October 8th, 2011, 22:43
این سوال ما گم شد انگار..کسی نیست جواب مارو بده؟!!واسه این میگن ریسلر چون بتونید مدیریت بهتری روی هاستتون داشته باشید.. ولی اگه نیازی به مدیریت ندارید همون هاست براتون کافی هست :)