PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد شما چیه؟

fffkral
June 14th, 2011, 19:37
سلام
دوستان اگه مثلا ما بخوایم رو یه vds(با رم یک گیگی و پورت 100) سایت های زیر را ایجاد کنیم
1 -حدود 10 سایت وبلاگی
2-یه شبکه اجتمایی(حالا یا با jomcosia یا bodypress
3-یه سیستم وبلاگدهی(مثل wordpress mu یا idoblog یا ...)
4-یه انجمن(مثلا bbpress یا...)
و اگه امنیت برامون خیلی خیلی مهم باشه و ترجیهن بخوایم فقط با یکcms (ووردپرس یا جوملا یا ... )کار کنیم و نخوایم همه اینارو برنامه نویسی کنیم پیشنهاد شا چیه؟
خواهش میکنم بدون تعصب پاسخ بدین لطفا(خیلی برام مهمه)!!!
بسیار ممنون میشم

DATAFARM.IR
June 14th, 2011, 19:57
سلام
یه مقدار سوال هاتون تو در تو شد ... :)
به هر حال کلا برای سایت اگر به این مقاصد هست کلا من wordpress رو پیشنهاد می کنم خب هم مجانی هست هم ساپورت عالی داره هم راحت کار می کنه
و تو مدتی که من تو نت هستم واقعا بهش اعتماد دارم
باگ ها خیلی کمی ازش میاد مخصوصا حالاها !
امنیت هم بیشتر از اینکه مربوط به پورتالتون باشه بیشتر مربوط به سرور هست !
پورتال رو کسایی که ساختن بیشترین تلاششون رو کردن ! ولی سرور اگه مشکلی داشته باشه ...
برای انجمن هم ipb , mybb , phpbb رو پیشنهاد میکنم که البته بستگی به خودتون داره می خواید خرج کنید یا مجانی باشه ! ولی خب ipb در نوع خودش خوبه !
اگر سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

liandata
June 14th, 2011, 20:25
سلام

باگ ها خیلی کمی ازش میاد مخصوصا حالاها !
امنیت هم بیشتر از اینکه مربوط به پورتالتون باشه بیشتر مربوط به سرور هست !

شدیدا موافقم
امنیت و نحوه کانفیگ سرور خیلی خیلی مهم هست ( در مرحله اول باید از سرورتون خیالتون راحت باشه )
پیروز باشید

fffkral
June 14th, 2011, 20:43
دوستان از نظراتتون متشکرم
پس اینطور که فهمیدم ووردپرس امنتره،ولی چیزی که هست اینه که اگه این تعداد ووردپرس با افزونه هایی که توضیح دادم روی یه سرور مجازی ایجاد بشه ممکنه مشکل ساز شه،نظر شما چیه؟
چون همونطور که میدونید فشار وورد پرس روی سرور یخورده بیشتره!
و آیا تجربه مدیریت سرور را دارید، تامین امنیت سرور (که احتمالا وارزه) چقدر وقت و هزینه نیاز داره؟
ببخشید سوالا هی تودر تو میشه:)

DATAFARM.IR
June 14th, 2011, 21:04
دوستان از نظراتتون متشکرم
پس اینطور که فهمیدم ووردپرس امنتره،ولی چیزی که هست اینه که اگه این تعداد ووردپرس با افزونه هایی که توضیح دادم روی یه سرور مجازی ایجاد بشه ممکنه مشکل ساز شه،نظر شما چیه؟
چون همونطور که میدونید فشار وورد پرس روی سرور یخورده بیشتره!
دوست عزیز
در وردپرس اگر شما از افزونه‌هایی که لاگ ذخیره می‌کنند استفاده بکنید و رونوشت‌های مطالب را پاک نفرمایید، بلی وردپرس به مشکلات شدیدی می‌خورد.
بطور مثال هیچ‌وقت از افزونه آمارگیر شخصی استفاده نفرمایید.
مورد بعدی هم اینکه می‌توانید از گوگل برای بارگذاری کمک دریافت نمایید.
و بسیاری از موارد دیگر...

وردپرس در عین امنیت مانند یک کودک نیاز به مراقبت دارد تا همیشه قدرتمند بماند...

---------- Post added at 08:04 PM ---------- Previous post was at 07:51 PM ----------

و آیا تجربه مدیریت سرور را دارید، تامین امنیت سرور (که احتمالا وارزه) چقدر وقت و هزینه نیاز داره؟
ببخشید سوالا هی تودر تو میشه:)
امنیت سرور وارز یا غیر وارز نمی شناسه !
برای هر سرور کانفیگ اول معمولا بیشترین وقت رو میگیره اما برای دقعه های بعد با یه مانیتورینگ و چک مرتب سیستم خیلی سریع کارتون رواج پیدا میکنه (که البته شامل آپدیت و بروز کردن سیستم برای باگ های جدید هم میشه )
البته خب باید اصولی کار بشه
اگر من باب هزینه بگیم به این بستگی داره که شما خودتون توانایش رو دارید یا می خواید از بیرون کمک بگیرید !

fffkral
June 14th, 2011, 21:13
ممنون
امنیت برام خیلی مهمه حجم چیزی که مخوایم بسازیم زیاده و انرژی زیادی میخواد،نمیخوام بده یه مدت هک بشیم:(
پیشنهاد شما چیه؟

DATAFARM.IR
June 14th, 2011, 21:21
ممنون
امنیت برام خیلی مهمه حجم چیزی که مخوایم بسازیم زیاده و انرژی زیادی میخواد،نمیخوام بده یه مدت هک بشیم:(
پیشنهاد شما چیه؟

با توجه به هدفی که دارین و کارتون ! اگر خودتون تجربه کافی رو ندارید بهتره به کسایی که کارشون امنیت سرور هست بسپرید !
کسایی که کار می کنن خب می تونن بهترین کمک رو بهتون بکنن !
البته هیچ وقت نمی تونیم بگیم هک نشدن 100% هست ولی تا حد بالایی میشه ضمانت کرد و اکثر مشکلات رو برطرف کرد تا راه نفوذ کمتر باشه
اگر بگید کارتون دقیقا چیه بهتر میشه راهنمایی کرد
موفق باشید

fffkral
June 14th, 2011, 21:23
با توجه به هدفی که دارین و کارتون ! اگر خودتون تجربه کافی رو ندارید بهتره به کسایی که کارشون امنیت سرور هست بسپرید !
کسایی که کار می کنن خب می تونن بهترین کمک رو بهتون بکنن !
البته هیچ وقت نمی تونیم بگیم هک نشدن 100% هست ولی تا حد بالایی میشه ضمانت کرد و اکثر مشکلات رو برطرف کرد تا راه نفوذ کمتر باشه
اگر بگید کارتون دقیقا چیه بهتر میشه راهنمایی کرد
موفق باشید
آیا منظورتون ریسلره؟

DATAFARM.IR
June 14th, 2011, 21:30
آیا منظورتون ریسلره؟
متوجه نمیشم منظورتون چیه !
ببینید منظور بنده این هست که یا به یه تیم امنیتی بدید یا به کسایی که خدمات هاستینگ ارائه می دن و تجربه دارن !
البته راه دیگه ای هم هستش که از سرور های بکاپ استفاده کنید
خب چون عرض کردم هک نشدن تضمینی نیست می تونید به صورت دوره یا با استفاده از اسکریپت از اطلاعاتتون بکاپ بگیرید و رو یه سرور دیگه نگهداری کنید !

fffkral
June 14th, 2011, 21:34
من تجربه ای در این مورد ندارم آیا سپردن سرور به گروه خاصی کارو خرابتر نمیکنه!!!!

DATAFARM.IR
June 14th, 2011, 21:36
من تجربه ای در این مورد ندارم آیا سپردن سرور به گروه خاصی کارو خرابتر نمیکنه!!!!

ببینید سپردن سرور به گروهی که فقط قصدش امنیت هست فکر نمی کنم جز سود چیزی داشته باشه مگر اینکه احتمال میدید که ازتون سوء استفاده بشه !
که بستگی به کارتون داره
ولی کسی که میاد ادعای تامین امنیت رو می کنه تا جایی که می دونم سرقت اطلاعات یا .... هیچ کمکی بهش نمی کنه حتی بی اعتماد تر هم خواهد شد !
اما اگر منظور خاصی دارید بگید شاید ...