PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد توابع str_replace و preg_replace

parshelper
May 24th, 2011, 20:51
سلام دوستان می قصد استفاده از تابع str_replace را دارم و یه جای کار می لنگه و اصلا آرایه ها را نشان نمیده!
کسی از دوستان با این تابع آشنایی داره که یه آموزش کامل در رابطه با این که من می خوام متغیر ها را از دیتابیس (نه یک فایل مثل config.php ) گرفته بشود.
و اینکه بتونید در مورد preg_replace هم یه توضیح بدید که چه طوری با اونم همچین کاری کنم - خیلی ممنون میشم.
تگ هایی که توی تمپلیت ها که فرمت .tpl دارند استفاده میشوند به اینصورت هستند.
{sitetitle} , {keywords} , description} و یه سری تگ دیگه
حالا من می خوام با استفاده از تابع srt_replace یا preg_replace این تگ ها از دیتابیس گرفته بشه و یعنی به عبارتی
از جدول setting ردیف های title و keywords و description را بگیرم و مقدار اونها را با تگ هایی که توی قالب هست جابه جا کنم. کامل توضیح بدید ممنون میشم.

Rezash
May 25th, 2011, 00:43
وقتي از str_replace استفاده ميكنيم ميگيم : در متن text مقدار عبارت sample رو somethingelse عوض كن. مثلا

$text = "We have a sample sentence ! ";
$result = str_replace("sample","somethingelse",$text);
echo 'text : '.$text.'<br /> result : '.$result;
-----------------------
preg_replace مشابه str_replace هست.بايك تفاوت اصلي.ما در str_replace مقدار دقيق يك عبارت رو با عبارت ديگه اي عوض ميكرديم ولي در preg_replace ميتونيم بگيم تمام(يا تعدادي) عبارت هايي رو جايگزين كنه كه شرايط خاصي رو داشته باشند.