PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Ipv6 برای ساختن vps

WebArts
May 23rd, 2011, 19:57
من با ساپورت لیزوب تماس گرفتم گفتم 64 IP برای ساختن VPS روی یک سرور نیاز دارم گفت باید از IPV6 استفاده کنی و این آی پی ها رایگان است.

دوستان ممکنه راهنمایی کنید کارکرد IPV6 مثل IP های معمولی است؟ مشکلی با vmware و openVZ نداره؟
همچنین چرا این نوع آی پی رایگان است؟

مرسی

HugeServer
May 23rd, 2011, 20:01
برای esx(i) باید فعال کنید و سپس سرور را ریبوت کنید.

WebArts
May 23rd, 2011, 20:12
سایت و سروری که IPv6 هست از ایران قابل مشاهده است؟

Techno Pars
May 23rd, 2011, 20:45

بستگی به شبکه ای داره که کلاینت در اون قرار داره.
توی ایران الان خیلی از ISP ها مشکلی با این موضوع ندارند.اما IPv6 در هیچ جای دنیا هنوز به طور کامل در سطح گسترده عملیاتی نشده.
حتی بعضی از Domain Registrar ها هم تازه دارن خودشون را برای Ipv6 آماده می کنند

WebArts
May 23rd, 2011, 20:47
بستگی به شبکه ای داره که کلاینت در اون قرار داره.
توی ایران الان خیلی از ISP ها مشکلی با این موضوع ندارند.اما IPv6 در هیچ جای دنیا هنوز به طور کامل در سطح گسترده عملیاتی نشده.
حتی بعضی از Domain Registrar ها هم تازه دارن خودشون را برای Ipv6 آماده می کنند

پس با این حساب از IPv6 باید صرفنظر کنم؟

Vahid
May 23rd, 2011, 23:42

اگر شما از اون ISP که اینترنت دارید درخواست کنید IPv6 بهتون بده و بتونه ساپورت کنه میتونید ایپی های Ipv6 رو ببینید .
در ایران 4 5 تا شرکت هتسند این توانایی رو دارند .

ArtexGroup
May 24th, 2011, 00:15
اگر شما از اون ISP که اینترنت دارید درخواست کنید IPv6 بهتون بده و بتونه ساپورت کنه میتونید ایپی های Ipv6 رو ببینید .

الان شما یک IPv6 میتونید به ما معرفی کنید که توی اینترنت باشه ؟ که ping بگیریم ببینیم ISP ما پشتیبانی میکند یا خیر

Vahid
May 24th, 2011, 00:41
شما اگر در حال حاضر با ipv4 توی اینترنت هستید نمیتونید همزمان ipv6 رو پینگ کنید .

www.v6.facebook.com
یا

2620:0:1cfe:face:b00c::3

WebArts
May 24th, 2011, 11:39

پس در حقیقت فعلا نمیشه روی این آی پی حساب کرد چون مشتری ما باید سایتش از تمام ISPها در دسترسش باشد.

آیا این نوع آی پی محدودیت سیستم عامل هم دارد مثلا آیا دارندگان win98 و winXP می توانند سایت با آی پی وی 6 را مشاهده کنند؟

Vahid
May 24th, 2011, 11:47
آیا این نوع آی پی محدودیت سیستم عامل هم دارد مثلا آیا دارندگان win98 و winXP می توانند سایت با آی پی وی 6 را مشاهده کنند؟
بله بستگی به سیستم عامل هم داره که ساپورت بکنه یا نه

WebArts
May 24th, 2011, 15:00
IPv6 is not enabled by default in Microsoft Windows XP SP2, it has to be explicitly installed and enabled. Proper IPv6 support was added with the "Advanced Networking Pack" and updated in the Service Pack 2.

Several subprotocols are missing and left for future work/third party software — most notably DHCPv6 (Dibbler), PPPv6 and IPv6 Mobility (both unaccounted for).

Windows XP IPv6 - IPv6 Intelligence (http://ipv6int.net/systems/windows_xp-ipv6.html)