PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در دی وی دی رام

saeidj
May 22nd, 2011, 23:52
درود بر دوستان
من می خواستم یه دی وی دی اجرا کنم رو لپ تاپم که متوجه شدم اجرا نمیشه یکم بالا پایینش که کردم دیدم اصلا درایو دی وی دی تو مای کامپوتر نیست تو مدیریت دیوایس هم که رفتم مثل شکل زیر یه علامت تعجب کنار شکلش بود که احتمالا یعنی از سرویس خارج هست..
http://up.iranblog.com/images/ntnweii0clh3e5ph8pi.jpg

چی کار می تونم بکنم تا درست بشه؟ کسی می تونه راهنمایی کنه؟

لپ تاپ اچ پی پاویلیون 2150 هست

---------- Post added at 10:52 PM ---------- Previous post was at 10:42 PM ----------

تو اینترنت هم یخلی دنبال جواب گشتم.. هیچ کشس جوابی براش نداشت. و جواب هایی که تو فروم های دیگه که از قبل پیدا کردم این بوده که ویندوز رو عوض کن من ویندوزم ارجیناله نمی تونم عوض کنم تازه ریستور هم کردم و درست نشد

liandata
May 22nd, 2011, 23:59
سلام
درایور dvd Writer رو دوباره نصب کن
احتمالا مشکلت حل بشه

ivik
May 23rd, 2011, 00:00
http://www.up98.org/images/1wny4zchws7db8v70mzi.png

داغه دلم رو تازه کردی :دی ماله منم کار نمی‌کنه ۱ ماه شده
ایکاش به جای نقشه کشی‌ می‌رفتیم IT :دی

saeidj
May 23rd, 2011, 00:15
سلام
درایور dvd Writer رو دوباره نصب کن
احتمالا مشکلت حل بشه
والا درایورش رو پیدا نکردم تنها چیزی که پیدا کردم این بود: HP MediaSmart DVD Software HP Pavilion dv3-2150us Entertainment Notebook PC - HP Customer Care (United States - English) (http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-88092-1&lc=en&dlc=en&cc=us&os=4063&product=3983195&sw_lang=)

---------- Post added at 11:15 PM ---------- Previous post was at 11:14 PM ----------

http://www.up98.org/images/1wny4zchws7db8v70mzi.png

داغه دلم رو تازه کردی :دی ماله منم کار نمی‌کنه ۱ ماه شده
ایکاش به جای نقشه کشی‌ می‌رفتیم IT :دی

منم کل اینترنت رو کشتم کسی جوابی براش ندشات.. حتی یکی از بچه ها می گفت خود اچ پی هم فقط بم گفته برو اپدیت کن ویندوز رو و فلان در نهایت منم باید با خود اچ پی تماس بگیرم..

liandata
May 23rd, 2011, 00:20
برای من یه همچین مشکلی پیش امد
با نصب درایور مشکل برطرف شد ( لپ تاپ DELL بود البته )
وقتی Computer رو باز میکنید , درایو DVDW وجود داره ؟

ivik
May 23rd, 2011, 00:38
والا درایورش رو پیدا نکردم تنها چیزی که پیدا کردم این بود: hp mediasmart dvd software hp pavilion dv3-2150us entertainment notebook pc - hp customer care (united states - english) (http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwaredownloadindex?softwareitem=ob-88092-1&lc=en&dlc=en&cc=us&os=4063&product=3983195&sw_lang=)

---------- post added at 11:15 pm ---------- previous post was at 11:14 pm ----------

منم کل اینترنت رو کشتم کسی جوابی براش ندشات.. حتی یکی از بچه ها می گفت خود اچ پی هم فقط بم گفته برو اپدیت کن ویندوز رو و فلان در نهایت منم باید با خود اچ پی تماس بگیرم..

من چون با pc کار می‌کنم نمیتونم ببرم بدم نمایندگی‌ درست کنه و ازشون بپرسم چطوری درست کردید ! چون گفتن ۳ تا ۷ روز چون سرشون شلوغه .همه جا رو هم گشتم نگرد نیست :دی

saeidj
May 23rd, 2011, 00:38

تو مای کامپیوتر فقط cd drive هست نه دی وی دی. ولی تو دیوایس منیجر همونطور که عکس دادم هستش... دقیقا چی نصب کردید شما؟ چون من الان درایوری پیدا نمی کنم که مربوط به سیدیرام بشه

liandata
May 23rd, 2011, 00:44
یه دراور مربوط به دی وی دی رایتر لپ تاپم داشت که اونو نصب کردم
توی مای کامپیوتر نیست ؟
شما یه کاری کنید
روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید
Manage رو انتخاب کنید
Disk managment دوبار کلیک کنید
بعد سمت راست که درایو ها باز شد روی درایو دی وی دی راست کلیک کنید و change drive letter ..... رو انتخاب کنید
بعد remove رو بزنید و بعد ok
وقتی ok کردید باز روی درایو دی وی دی راست کلیک کنید و change drive letter .... رو انتخاب کنید و add رو بزنید
ببینید فٌرٌجی میشه یا نه :دی

ivik
May 23rd, 2011, 00:51
توی مای کامپیوتر نیست ؟
شما یه کاری کنید
Manage رو انتخاب کنید
بعد سمت راست که درایو ها باز شد روی درایو دی وی دی راست کلیک کنید و change drive letter ..... رو انتخاب کنید
وقتی ok کردید باز روی درایو دی وی دی راست کلیک کنید و change drive letter .... رو انتخاب کنید و add رو بزنید
ماله من هیچی‌ نشد .

saeidj
May 23rd, 2011, 00:57
توی مای کامپیوتر نیست ؟
شما یه کاری کنید
Manage رو انتخاب کنید
تو دیسک منیجمنت یا دیوایس منیجر؟ تو دیسک منیجمنت درایو دی وی دی نبود:(

liandata
May 23rd, 2011, 01:03
توی دیسک منیجمنت
نیست ؟ نکنه مشکل سخت افزاری داره ؟
توی کامپیوتر های رو میزی بعضی وقت ها هست که کایل شل هست یا درست سر جاش نیست , توی Device Manager یه علامت زرد میاد روش عین اینکه شما داری . تا به حال برای خودم پیش امده
اما توی لپ تاپ نمیدونم .
همون چیزی که مربوط به دی وی دی بود رو پیدا کردید . اونو نصب کنید ببینید درست نمیشه !

saeidj
May 25th, 2011, 01:09
توی دیسک منیجمنت
نیست ؟ نکنه مشکل سخت افزاری داره ؟
توی کامپیوتر های رو میزی بعضی وقت ها هست که کایل شل هست یا درست سر جاش نیست , توی Device Manager یه علامت زرد میاد روش عین اینکه شما داری . تا به حال برای خودم پیش امده
اما توی لپ تاپ نمیدونم .
همون چیزی که مربوط به دی وی دی بود رو پیدا کردید . اونو نصب کنید ببینید درست نمیشه !

دوست گرامی فقط تو دیوایس منیجر میبینمش.. تو دیسک منیجمنت فقط درایو های معمولی رو نشون میده..
مشکل سخت افزاری نیست چون سی دی رو میزاری توش چراغش اغاز می کنه به چشمک زدن و صداش درمیاد مثل زمانی که می خواد دیسک رو بخونه اما بعد از مدتی هیچ اتفاقی نمی افته

ivik
May 25th, 2011, 01:46
دوست گرامی فقط تو دیوایس منیجر میبینمش.. تو دیسک منیجمنت فقط درایو های معمولی رو نشون میده..
مشکل سخت افزاری نیست چون سی دی رو میزاری توش چراغش اغاز می کنه به چشمک زدن و صداش درمیاد مثل زمانی که می خواد دیسک رو بخونه اما بعد از مدتی هیچ اتفاقی نمی افته
فردا یکی‌ از دوستaم که کارش همین هست میاد که یک نگاهی‌ بکنه اگه تونست درست کنه حتما ازش میپرسم که چی‌ کار کرده .

saeidj
May 28th, 2011, 04:15
فردا یکی‌ از دوستaم که کارش همین هست میاد که یک نگاهی‌ بکنه اگه تونست درست کنه حتما ازش میپرسم که چی‌ کار کرده .

دوستت نیومد؟

banshee
January 21st, 2014, 17:55

سلام دوست عزیزم
خوبی؟
برای من کار میکرد، همه چی رو هم باز میکرد
اما از امروز باز نمیکنه
درایو dvd writer توی my computer هست اما وقتی سی دی یا دی وی دی میذاری انگار نه انگار
چند ثانیه چراغش خاموش و روشن میشه و بعدشم هیچی
لپ تاپ دل 5040 هستش
ممنون میشم راهنماییم کنی

h.nanavar
January 21st, 2014, 19:26
با سلام خدمت شما دوستان عزیز!
در مرحله اول چند سی دی مختلف را تست کنید در دستگاه و ببینید آیا برای همه یک نتیجه ثابت ( اجرا نشدن) را میگیرید یا خیر.
سپس از داخل Device Manager اقدام به Remove کردن دستگاه کنید و سپس از طریق گزینه Scan for hardware change مجدد سخت افزار ها را Scan کنید تا مجدد اضافه شود.
احتمال اینکه در این مرحله مشکل حل شود هست.
اما اگر باز هم مشکل پا برجا بود ممکن است مشکل از head دستگاه باشد که یا کثیف شده باشد و یا سوخته باشد.و نیاز به تعویض باشد.
امیدوارم به زودی مشکلتان حل شود.
موفق باشید

banshee
January 22nd, 2014, 22:39
با سلام خدمت شما دوستان عزیز!
در مرحله اول چند سی دی مختلف را تست کنید در دستگاه و ببینید آیا برای همه یک نتیجه ثابت ( اجرا نشدن) را میگیرید یا خیر.
سپس از داخل Device Manager اقدام به Remove کردن دستگاه کنید و سپس از طریق گزینه Scan for hardware change مجدد سخت افزار ها را Scan کنید تا مجدد اضافه شود.
احتمال اینکه در این مرحله مشکل حل شود هست.
اما اگر باز هم مشکل پا برجا بود ممکن است مشکل از head دستگاه باشد که یا کثیف شده باشد و یا سوخته باشد.و نیاز به تعویض باشد.
امیدوارم به زودی مشکلتان حل شود.
موفق باشید

مشکل ما که هنوز پابرجاس
حتی سی دی ویندوز بوتیبل هم گذاشتم، توی داس هم همینطور بود
پس مشکل سخت افزاری هستش
چون اصلا سی دی نه در ویندوز و نه در داس نمیچرخه
چند تا سی دی و دی وی دی مختلف رو هم تست کردم، نتیجه همین بود
پیش یکی از دوستان بردم ، گفتن باید تعویضش کنم :(

h.nanavar
January 23rd, 2014, 13:58
مشکل ما که هنوز پابرجاس
حتی سی دی ویندوز بوتیبل هم گذاشتم، توی داس هم همینطور بود
پس مشکل سخت افزاری هستش
چون اصلا سی دی نه در ویندوز و نه در داس نمیچرخه
چند تا سی دی و دی وی دی مختلف رو هم تست کردم، نتیجه همین بود
پیش یکی از دوستان بردم ، گفتن باید تعویضش کنم :(

با سلام مجدد.
یک پیشنهاد دارم به شما دوست عزیز.
ویندوز سیستم خود را تعویض کنید.
و چون دستگاهی برای خواندن اطلاعات از روی سی دی یا دی وی دی ندارید این کار را از طریق Storage یا Flash انجام دهید.
سپس مجدد درایور های خود را نصب کنید.
اگر متاسفانه مشکل همچنان پا برجا بود و رفع نشد مشکل از لنز دستگاه هست.
افرادی هستند که این لنز را تمیز میکند. می توانید به آنها مراجعه کنید و اقدام به تمیز کردن لنز دستگاه کنید.
اما اصولا چون هزینه تعمیر بالا هست به صرفه ترین راه تعویض هست.
اما قبل از تعویض به شما پیشنهاد میکنم ابتدا سیستم عامل خود را یک بار تعویض کنید اگر مشکل حل نشد دستگاه را تعویض کنید.
موفق باشید

delta
January 24th, 2014, 01:04
برو این آدرس... کلیک کن رو فیکس ببین درست میشه؟

Fix problems with CD or DVD drives that can’t read or write media (http://support.microsoft.com/mats/cd_dvd_drive_problems)

اگر نشد:

در ویندوز سون میتوانید از برنامه Hardware and Devices troubleshooter استفاده کنید.
روی استارت کلیک و به کنترل پنل بروید. در کادر جستجو Troubleshooting را تایپ کنید و سپس روی Troubleshooting کلیک کنید. در زیر Hardware and Sound، روی Configure a device کلیک کنید.