PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروژه راه اندازی یک دیتاسنتر در کشور امارات متحده عربی!

amirlord
May 19th, 2011, 22:08
با سلام خدمات دوستان عزیز.
طبق صحبت هایی که با دیگر اعضای شرکت شد ، میخوایم برای اول کار یک دیتاسنتر کوچک در کشور امارات متحده عربی بکنیم . چون این کشور به ایران بسیار نزدیک هست دارای پینگ تایم بسیار پایینی هست و همچنین به دلیل تجاری بودن کشور خرید عمده سخت افزار بسیار به صرفه هست و خیلی خصوصیات دیگر .... ! میخواستم ببینم نظر شما راجع به این پروژه چیه؟ :)

021teh
May 19th, 2011, 22:09
جواب نمیده

amirlord
May 19th, 2011, 22:12
لطفا دلیلش هم ذکر کنید ببینم مشکل کجاست! ;)

DeltaGostar
May 19th, 2011, 22:17
جواب میده
همکار خواستید در خدمتیم

خیلی عالی است +++++ بنگیرید

amirlord
May 19th, 2011, 22:18
رو در واسی نداشته باشیدا! اگه مشکلی دیدید هست بگید ! چون خیلی جدی هست ! اگر مشکلی نباشه ، از ماه بعد شروع به خرید تجهیزات خواهیم کرد! ;)

agarb98
May 19th, 2011, 22:34
به احتمال زیاد کارتون بگیره ولی کیفیت یادتون نره !

exactserver
May 19th, 2011, 23:25
سلام، رقابت اونجا شدیده و من فکر می کنم اگر تو کشورهایی مثل ارمنستان یا گرجستان این سرمایه گذاری انجام بشه بهتر جواب میده. اگر کاری هم از دست ما بر بیاد چه ارمنستان و گرجستان چه جای دیگه در خدمت هستیم.

mibfa
May 20th, 2011, 01:37
امارات با وجود تنها شرکت ارائه دهنده یعنی اتصالات جواب نخواهد داد

SPAM
May 20th, 2011, 01:40
جواب نمیده چون سرعت اینترنت اونجا هم پایینه . الان توقع ها بالا رفته و همه دنبال سرور با پورت 1 گیگ هستند . پینگ هم تو سرور بازی زیاد نقش اساسی داره مگرنه سایت های پر بازدید ایران همشون روی کانادا یا امریکا قرار دارند .
پورت 100 مگ اختصاصی با 10 ترا بایت ترافیک چند در میاد تو امارات ؟ 100 دلار ؟ 200 دلار ؟ 1000 دلار

P-CO
May 20th, 2011, 01:53
در این امر، شریک، همکار و ... خواستید با ما تماس بگیرید. اگر در شرایط مناسبی باشیم میتونیم همراهی کنیم...

info@ded24.com

زنده باشید

toojih
May 20th, 2011, 02:23
سلام
تا اونجایی که من می دونم خط دیتای اینترنت ایران از ترکیه و این ور اونور هستش و پینگ تایم یه سرور تو عربستان به نظر کم نمیتونه باشه در حد همون 200 هست فکر کنم
دوم اینکه دیتا سنتری که شما می زنی باید جنبه بین و المللی داشته باشه فرض کنید یه نفر تو المان هست دیتاسنتر های امریکا و المان و کانادا رو ول می کنه میاد عربستان ؟ این مورد رو کشور های دیگه هم صدق می کنه
سوم اینکه اینترنت عربستان از لحاظ *****ینگ هم محدود هست و خیلی سایت ها هم اونجا *****ه !!! پس بدرد اکانتینگ نخواهد خورد !

---
May 20th, 2011, 02:24
جواب نمیده

دیتاسنتر زدن به هرحال شده برای حیلی ها رویا
شما پول رو بزار رو قبر مرده زنده میشه دی سی زدن جای خود دارد
در حد حرف نباشه منم خواستید سرمایه گذاری میکنم + کار

MagicVps.Com
May 20th, 2011, 02:52
قلا توی یکیاز تاپیکهای مشابه در موردش بحث شده بود و بزرگترنیمشکل ایسن بود که ظاهرا پهنای ب باند خیلی خیلی گرون هستش و اصلا بصرفه نیست باری این کرا و یکسری موارد دیگر بود که انا درست یادم نیتس ولی توسنتممیگردم پیداش میکنم تاپیک لینک میدم

تنها چیز یکه یادمه یوزر اریا که الان هم جزو مدیران این فروم هست در این مورد اطلاعات خوبی داشت و یکسر ی موراد که باعث میشد جای خوبی برای این کار نباشه امارت
با توجه به اینکه ایشون خودشون توی امارت زندگی میکنند اطلاعات کاملی داشتند

ehsansystem
May 20th, 2011, 02:56
من خودم میخواستم همین کار رو کنم و لی خوب به دلایلی نشد
ولی آره خوب جواب میده -- چرا نده
اگه خواستی منم در خدمتم
ehsansystem@ymail.com
09163991251
ehsansystem.com
کانفیگ سرور و ... (http://whtalk.net/showthread.php?tid=1103)

CmanDesign
May 20th, 2011, 07:54
پینگ تایم کشور های عربی به ایران وحشتناک بالا هست و اصلا پیشنهاد نمیشه .. به نظر من همون ارمنستان بهتر هست ، اگر روسیه هم بتونید تهیه کنید خوبه چون خیلی از isp ها پینگ های خوبی به روسیه میگیرند ..

1eng.ir
May 20th, 2011, 08:12
چقدر پیشنهاد همکاری :)

از وقتی طرف با سیستم پنتیوم وان و 512 کیلوبیت ای دی اس ال اومد دیتاسنتر زد، همه مشتاق شدن دیتاسنتر بزنن!
به جای تقلید کورکورانه از همدیگه بهتره فکرای بهتری بکنید ;) تکنولوژی داره با سرعت پیشرفت میکنه و شماها هنوز به فکر دیتاسنترید ؟!

مایکروسافت میتونست بهترین دیتاسنترها رو هر جا که دلش میخواست بزنه ولی کاری کرد که کل دیتاسنترها بهش نیاز داشته باشن!
این فقط یه مثال بود ...

amirlord
May 20th, 2011, 08:45
اولا دوستان عربستان کجاست بابا! من دارم امارات رو میگم ! اگر توجه داشته باشید . بیشتر از 65% اینترنت کشور از کشور امارات تامین میشه و بقیه اون از ترکیه و ... ! پهنای باند هم دوبی طبق سوالاتی که از دوستان مقیم پرسیدم گفتن ارزونه! حالا این سفر که خودم رفتم ، باید برم قیمت همه چی رو بگیرم! :d - چون ما با این کشور ارتباطات بسیاری داریم و حدود 25 سال هست که گروه ما از این کشور واردات همه نوع کالا داره و این که اشنا زیاد داریم ، فعلا تنها کشوری که می تونیم تجهیزات رو راه بندازیم امارات هست ، اگر دوستانی در دیگر کشور ها هستن ، بگن وضعیت چطوره؟ از همه لحاظ! ;)

parmis_data
May 20th, 2011, 10:13
به نظر من اگه پول خوبی پشتش باشه جواب مبده
البته واسه این کار باید حرفه بود :69:

liandata
May 20th, 2011, 10:41
پروژه خوبی هست
اتفاقا خیلی خوب میگیره واستون
فقط اگه کیفیت داشته باشه
پشتیبانی خوب باشه
چی از این بهتر که پشتیبانی و دیتا سنتر ایرانی باشه و خارج از کشور باشه ؟ !!

amirlord
May 20th, 2011, 11:01
الان تنها مشکل ما این هست که نمی دونم دوستان سرور هارو می خرن یا نه!؟ مثلا ما بریم برای شروع 10 تا کیس بگیریم و پهنای باند هم خریداری کنیم ، بعد هیچکی نخره!!! اونایی دوست دارن سرور از این کشور داشته باشند اعلام کنند . ببینیم اوضاع چطوره ! در ضمن کولو سرور هم قبول میکنیما!

ehsansystem
May 20th, 2011, 11:35
من در راه اندازیش میتونم کمکت کنم ;)

amirlord
May 20th, 2011, 11:44
من در راه اندازیش میتونم کمکت کنم ;)
ما یک متخصص شبکه نیاز داریم! توی یاهو ادتون کردم! بیاید با هم صحبت کنیم! ;)

ehsansystem
May 20th, 2011, 12:18
نه منو اد نکردین
ehsansystem@ymail.com
وب سايت شخصي احسان پوررضايي (http://www.ehsansystem.com)
کانفیگ سرور و ... (http://whtalk.net/showthread.php?tid=1103)

parmis_data
May 20th, 2011, 12:29
واسه این کار قرار هست چقدر هزینه کنید؟

amirlord
May 20th, 2011, 12:34
واسه این کار قرار هست چقدر هزینه کنید؟
هزینه اجاره مکان = ماهی 200دلار
هزینه خرید هر سرور = حداقل 300 دلار - برای شروع کار 10 تا
هزینه خرید پهنای باند - 500مگابیت برای شروع کار = ماهی 500دلار به بالا
خودتون حساب کنید دیگه! :d

parmis_data
May 20th, 2011, 12:44
داداش حالا که اینقدر هزینه میکنی قکر میکنم لازم باشه از شرکت های بیمه هم استفاده کنی!
بهتره که کلیه امکانات دیتا سنتر رو بیمه کنی که خدایی نکرده اگه مشکلی پیش اومد ضرر نکنی

maroofi
May 20th, 2011, 12:46
اقا یک بارهم کار رو انجام بدید بعد تاپیک بزنید .

amirlord
May 20th, 2011, 12:47
داداش حالا که اینقدر هزینه میکنی قکر میکنم لازم باشه از شرکت های بیمه هم استفاده کنی!
بهتره که کلیه امکانات دیتا سنتر رو بیمه کنی که خدایی نکرده اگه مشکلی پیش اومد ضرر نکنی
در مورد بیمه فکر نکرده بودم! آخه برای دیتاسنتر به جز اتش سوزی ، سرقت ، انفجار ، خفگی ، برق گرفتگی و کلاهبرداری چه مشکل دیگه ای قراره به وجود بیاد؟! :d

Ahmad110
May 20th, 2011, 12:51
به همین سادگی هم که میفرمائید ، نیست . شما هزینه برق + کولینگ + راک + پرسنل + هزینهه قرارداد با پرووایدرهای ارائه دهنده پهنای باند در حالت استندبای + سیستم برق اضطراری رو در نظر نگرفتید . بهتره که با این بودجه یه راک از یه دیتاسنتر معتبر بگیرید و سرورهاتون رو اونجا کولو کنید . فکر کنم بیشتر سود دهی داشته باشه .

parmis_data
May 20th, 2011, 12:54
همین چیزایی که گفتی کافیه تا پولت دود شه :->

---------- Post added at 11:54 AM ---------- Previous post was at 11:52 AM ----------

مثل این که واسه شروع به یک سرمایه چند میلیونی نیاز دارید (:|

amirlord
May 20th, 2011, 12:59
به همین سادگی هم که میفرمائید ، نیست . شما هزینه برق + کولینگ + راک + پرسنل + هزینهه قرارداد با پرووایدرهای ارائه دهنده پهنای باند در حالت استندبای + سیستم برق اضطراری رو در نظر نگرفتید . بهتره که با این بودجه یه راک از یه دیتاسنتر معتبر بگیرید و سرورهاتون رو اونجا کولو کنید . فکر کنم بیشتر سود دهی داشته باشه .
هزینه برق در امارات = در حد لالیگا پایین هست. سیستم تهویه هوا رو خودمون طراحی میکنیم : مشکلی نیست ! برای شروع کار رک نمی بندیم! پرسنل مشکلی نیست! داریم! :d - پهنای باند بحثش جداست : مشکلی نیست! به هیچ وجه همچین کاری نخواهیم کرد! از تحریم های علیه ایران همگی به سر اومدن! جوری شده که بخوایم یه سرور مجازی هم بگیریم ، باید با واسطه بگیریم! برای اوایل کار اصلا در فکر سود نیستم!به تنها کشوری که دسترسی داریم امارات هست و توی امارات دیتاسنتر معتبری نیست که بخوایم بدیم سرور هامون رو کولو کنن! و ...

---------- Post added at 12:59 PM ---------- Previous post was at 12:57 PM ----------

مثل این که واسه شروع به یک سرمایه چند میلیونی نیاز دارید (:|
نه حتما میخوای با 500 هزار تومن دیتاسنتر بزنیم؟ خوب معلومه هزینه میلیونی میشه! ;)

parmis_data
May 20th, 2011, 13:01
حالا کی راه اندازی میشه؟

amirlord
May 20th, 2011, 13:03
اگر دوستان همراهی کنند و همه چی طبق برنامه پیش بره! انشالله از ماه آینده میریم سراغ کار هاش و فکر نکنم بیشتر از 30روز طول بکشه . یعنی در کل از دو ماه آینده سرور هارو به فروش می رسونیم! ;)

TukaNet
May 20th, 2011, 13:14
استارتر عزیز ، شما اصلا کتابی در مورد ساختار دیتاسنتر خوندی ؟

آیا شما میدونی برای یک دیتاسنتر چه کادر فنی ای نیاز داری ؟

همینجوری که نمیشه با دو تومن پول و چهار تا سرور یالله دیتاسنتر راه بندازی

هزینه راه اندازی یک دیتاسنتر که بتونه استانداردهای جهانی رو بگیره میلیاردی هست

بحث هزینه رو هم که جدا کنیم ، باز از نظر زیرساخت کم میارید ، چون کشورهای ما ضعف زیر ساخت دارند

نا امیدتون نمی کنم ، چون خود ما هم دارید در این طمینه فعالیت میکنیم ولی شما اول این موارد رو بررسی کنید بعد...

دست کم برید پیش یک مشاور اقتصادی ، میتونه شما رو به بهترین وجه راهنمایی کنه

موفق باشید :67:

---------- Post added at 01:14 PM ---------- Previous post was at 01:12 PM ----------

اگر دوستان همراهی کنند و همه چی طبق برنامه پیش بره! انشالله از ماه آینده میریم سراغ کار هاش و فکر نکنم بیشتر از 30روز طول بکشه . یعنی در کل از دو ماه آینده سرور هارو به فروش می رسونیم! ;)

بابا ترکوندی ، سافت لایر این همه قدرت یک سال زور مزینه تا یه دیتاسنتر راه بندازه :دی

سربازان امام زمان و نیروی جوان ایرانی که میگن شمایید ... دمتون گرم ! (:|

paradox1666
May 20th, 2011, 13:38
کارتون جالب خواهد بود
موفق باشید ولی تا اونجا که من شنیدم پهنای باند خیلی گرونه ... تحقیق کنید

ArtexGroup
May 20th, 2011, 13:58
خودتون حساب کنید دیگه! :d

به نظر من این چیزی که میخواید راه اندازی کنید در حد ISP یا ISDP باشه نه دیتاسنتر :D
فکر نمی کنم با 10 تا پی سی بتونید دیتاسنتر stable راه اندازی کنید !
چون دیتاسنتر خرجش از 10 20 میلیون رد هست ! رو میلیارد باید سرمایه گذاری کنید ! اگر میخواید دیتاسنتر خوبی داشته باشید که بتونید جهانی رقابت کنید !!!
شما برای شروع بهتر است اول isp شروع کنید و بعد به isdp ارتقا بدید و سپس دیتاسنتر اینا راه اندازی کنید !! فکر کنم اینجور بهتر جواب بده ! چون حداقل اشنا میشید.
در ضمن شما میدونید یک مهندس شبکه که مسلط بر لینوکس / ویندوز / سیسکو باشه چنده ؟
میدونید باید 24 ساعت حداقل یک ادمین شبکه در دیتاسنتر باشه !

---------- Post added at 12:58 PM ---------- Previous post was at 12:53 PM ----------

برای شروع کار رک نمی بندیم!
داداش این دیتاسنتر نیست که میگی ! بخدا اسم دیتاسنتر خراب نکنید !!!!
شما میدونید واسه شبکتون چند تا روتر میخواید !؟ چند تا switch میخواید !؟ قیمت روتر الان دارید !؟ الان واسه یک ISP در پیتی حداقل یک روتر 8 میلیونی میزارن دوست من !
امنیت دیتاسنتر واستون مهمه !؟ میدونید Firewall الان قیمت چند است ؟! از قوانین شبکه و دیتاسنتر اطلاع دارید !؟ جلوگیری از حملات .. تضمین اپتایم و هزار یک سوال دیگر
امیدوارم موفق باشید

paradox1666
May 20th, 2011, 14:02
فکر کنم راهنمایی کنید بهتر از حمله باشه...

اینجوری دلسرد نمی شه و از راه درست هم وارد کار می شه. البته شما هم دلت می سوزه برای دوستمون و که نگرانید ولی شما که اطلاع دارید بهتره بیشتر روشنش کنید.

amirlord
May 20th, 2011, 15:31
عزیز من دیتاسنتر میدونی یعنی چی؟ خونه شما هم میتونه دیتاسنتر باشه. اینجوری به من نگاه نکنید ، من عضو کوچکی از شرکت هستم و خرج بالای 10 - 20 میلیون مشکلی نیست ! شما کی این حرفا رو میزنید ، تا حالا به یه دیتاسنتر کوچیک سر زدید؟ بله من رفتم ، این چیزی که ما میخوایم کمی از اونا نداره! الان همین دیتاسنتر هتزنر و گیگا به این معروفی ، 99% سرور هاشون دسکتاپ هستن و خیلی هم بد نیستن! یه جوری حرف میزنید انگار من یه نفری میخوام دیتاسنتر بزنم! نه عزیزان ما گروهمون بیشتر از این حرفاست! ;) - میدونید من وقتی اومدم تو کار هاستینگ با کی ریسلر شروع کردم . ماه بعدش یه سرور مجازی گرفتم و ماه بعدش سرور اختصاصی و ماه بعدش یه سرور مجازی هم گرفتم . یعنی در عرض 4ماه! :| - آدم اگه بخواد می تونه عزیزان! شما مشکلتون اینه که فکر میکنید این چیزا مثل دیتاسنتر و ... خیلی کار سختیه و باید خرپول باشی و ... ! نه عزیزان! ;)

amirlord
May 20th, 2011, 15:54
هیچوقت آروم تر از این نبودم! بازم تو داری حرف اونو تکرار میکنی! من دارم میگم عضو کوچکی هستم! ما متخصص شبکه و ... داریم! یه جوری میگی انگار من یک نفرم و میخوام برم دیتاسنتر بزنم! :|

amiry
May 20th, 2011, 15:57
دوست عزیز اگه پشتیبان مالی و فنی خواستید می تونیم در کشور امارات در خدمتتون باشیم ولی یه مشکلی که هست مشکل سرعت اینترنت هست حداقل باید یک گیگابات رو تامین کنید بقیه چیز ها اصلا مشکل نیست(سخت افزار)

maroofi
May 20th, 2011, 16:03
والا توی این فروم نمیدونم چی میشه هرکسی میاد میخواد یک جوری خودشو نشون بده
یک دوستی داشتیم رفت توی اشپرخونشون یک سرور راه انداخت برای یک ماه تموم هم کار میکرد سرعتش هم بد نبود 10 کیلو میداد
اصلا هم سرو صدا نکرد و کارشو به نحو احسن انجام داد

ولی برعکس هرکی از راه رسید یک سنگ ببزرگی دستش گرفت و داد و بیداد میخوام دیتاسنتر بزنم
خوب بزن به بچه های این فروم چه ربطی داره ؟

واقعا نمیدونم ملت هدفشون از زدن این تاپیکها چیه چه چیزی رو دنبال میکنند

شما به جای این همه هزینه و سر انجام ورشکستگی بلند شو برو یک چندتا سرور بگیر کلو کن بهترین کار رو میکنی سودش هم بیشتره
تا توی بخوای راه بیفتی صد نفر دیگه از تو جلو افتادن
بالفرض هم که راه افتاد تازه باید بشینی تبلیغ کنی
تا یک سال باید ضرر بدی تا ده نفر جمع کنی

بهترین کار استفاده زا اسم ورسم یک شرکت بزرگ مثل ای وب و ... هستش
بخوای اینجوری کار کنی راحت بگم به زمین میخوری
.
در کل من چشمم اب نمیخوره نه اینجا کسی بتونه کمک کنه نه تو بتونی یک دیتاسنتر بزنی ( حتی یک ای اس پی ساده )

amirlord
May 20th, 2011, 16:12
اسپم! :111: - پست تکراری! دوست عزیز میتونم بپرسم شما چند سالته؟ قبل از ارسال پست حتما فکر کن! نه من اومدم اینجا کلاس بذارم! چون نیازی ندارم 4تا ایرانی مثل شما با انقدر فکر منفی بهم افتخار کنن! گروه ما 25 ساله که از کشور امارات قطعات وارد میکنه ، پس نتیجه می گیریم که ما خیلی شما با تجربه تر بودیم و این کارمون اصلا مسخره بازی نیست! حالا شما هرچی میخوای فکر کن که من چرا این تاپیک رو زدم! موفق باشید ! ;)

ArtexGroup
May 20th, 2011, 16:19
عزیز من دیتاسنتر میدونی یعنی چی؟ خونه شما هم میتونه دیتاسنتر باشه. اینجوری به من نگاه نکنید ، من عضو کوچکی از شرکت هستم و خرج بالای 10 - 20 میلیون مشکلی نیست ! شما کی این حرفا رو میزنید ، تا حالا به یه دیتاسنتر کوچیک سر زدید؟ بله من رفتم ، این چیزی که ما میخوایم کمی از اونا نداره! الان همین دیتاسنتر هتزنر و گیگا به این معروفی ، 99% سرور هاشون دسکتاپ هستن و خیلی هم بد نیستن! یه جوری حرف میزنید انگار من یه نفری میخوام دیتاسنتر بزنم! نه عزیزان ما گروهمون بیشتر از این حرفاست! ;) - میدونید من وقتی اومدم تو کار هاستینگ با کی ریسلر شروع کردم . ماه بعدش یه سرور مجازی گرفتم و ماه بعدش سرور اختصاصی و ماه بعدش یه سرور مجازی هم گرفتم . یعنی در عرض 4ماه! :| - آدم اگه بخواد می تونه عزیزان! شما مشکلتون اینه که فکر میکنید این چیزا مثل دیتاسنتر و ... خیلی کار سختیه و باید خرپول باشی و ... ! نه عزیزان! ;)

الان میدونی مجوز یک شرکت isdp مثل اسیاتک و ... چقدر فقط هزینه مجوز هست !؟! 1 میلیارد
الان یک isp معمولی در یک شهرستان کوچک با پشتیبانی 100 الی 200 کاربر حدود 30 میلیون حداقل در میاد !
بله ! قیمت همون سرور دسکتاپ میدونی چند هست ؟! فکر نکنم با 20 میلیون بتونی بیشتر از 5 تا از همونا بخری !
بله ! خواستن توانستن است, اما این موضوع با چیزی که شما میگید فرق داره ! دارید زیادی موضوع رو کوچک بهش نگاه میکنید چون فکر میکنم زیاد با شبکه اشنایی ندارید و زیاد در جریان نیستید ! از حملات سایبری امنیت و .... و تضمین اپتایم !
در ضمن کار شما دیتاسنتر نیست ! اسمش Server Room هست !
برای اشنایی بیشتر با دیتاسنتر اینو بخونید تا از جزییات بیشتری اشنا بشید ! Data center - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Datacenter)
در ضمن شما حداقل به 2-3 نفر پرسنل حرفه شبکه نیاز دارید که هر کدام حداقل حدقل ماهانه 1.500.000 تومان هزینه انان است ! که فکر نمی کنم بتوان با 10 سرور جوابگوی این هزینه ها باشد.
البته حتما قبل از سرمایه گذاری با مهندسان شبکه که در طراحی و اجرای دیتاسنتر حرفه ای هستند مشورت کنید. اگر خواستید من میتونم چند ادرس در تهران و تلفن در اختیار شما قرار بدم که تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. و بیشتر با مسایل دیتاسنتر شما را اشنا کنند.

amirlord
May 20th, 2011, 16:23
ما برای سرمایه اولیه شرکت 300 هزار دلار در نظر گرفتیم که بتونیم شرکت دیتاسنتر رو در دوبی ثبت کنیم و بتونیم برای کارکنان ویزای اقامت بگیریم! من چند بار گفتم ما 25ساله که داریم قطعات از دوبی وارد میکنیم . با 20میلیون میشه 40 تا سرور core2 با رم دو یا 4گیگ خرید! ;) - خرید عمده در بازار های دوبی و شارجه بسیار به صرفه هست! ;) ممنون از راهنمایی هاتون! :x

ArtexGroup
May 20th, 2011, 16:25
دوستان لطفا جبهه نگرید ! ما اینجا جمع شدیم که همدیگه رو راهنمایی کنیم !
اما یک پیشنهاد دیگه هم بهتون میدم شما برای اینکار حتما با افراد با تجربه در اینکار مشورت کنید ! در این انجمن کسی دیتاسنتر ندارید فقط همه یک سرور دارند. و زیاد ریز مسایل دیتاسنتر اطلاع ندارند !

amirlord
May 20th, 2011, 16:27
بله حالا قراره با کسانی در این مورد صحبت کنیم. نتیجه ش بهتون گزارش میدم! :d

MelatHOST
May 20th, 2011, 16:42
بله حالا قراره با کسانی در این مورد صحبت کنیم. نتیجه ش بهتون گزارش میدم! :d

هر کاری میکنید هزینه برق رو هم در امارات در نظر داشته باشید
در ضمن شما حداقل باید از دو ناحیه برق داشته باشید
باید ژنراتور خریداری کنید
و یو پی اس داشته باشید این یو پی اس ها حداقل باید چند ساعت دووم بیارن
باید بهترین سیستم ها رو برای تشخیص و خاموش کردن آتش بدون آب داشته باشید Aerosol Fire Suppression System ( اگر اطلاعات کاربران و سرورهاشون از دست بره بزرگترین آبرو ریزی برای شما و گروه شماست هزینه ها و شکایت بعد این موضوع هم بماند کار)
باید در محوطه و داخل دیتاسنتر دوربین مدار بسته و سیستم های امنیت ورود داشته باشید

maroofi
May 20th, 2011, 17:06
اسپم! :111: - پست تکراری! دوست عزیز میتونم بپرسم شما چند سالته؟ قبل از ارسال پست حتما فکر کن! نه من اومدم اینجا کلاس بذارم! چون نیازی ندارم 4تا ایرانی مثل شما با انقدر فکر منفی بهم افتخار کنن! گروه ما 25 ساله که از کشور امارات قطعات وارد میکنه ، پس نتیجه می گیریم که ما خیلی شما با تجربه تر بودیم و این کارمون اصلا مسخره بازی نیست! حالا شما هرچی میخوای فکر کن که من چرا این تاپیک رو زدم! موفق باشید ! ;)

میدونی مشکلت چیه ؟
نمی فهمی - دست خودت نیست .

برو فکر کن ببین چی گفتم.

1eng.ir
May 20th, 2011, 17:46
دیتاسنتر پارس آنلاین با اون همه امکانات و سرمایه و ... هنوز نتونسته بازارو به خودش جلب کنه! اونوقت شما میخواید با 10-20 میلیون تو دبی دیتاسنتر راه بندازید ؟!
میدونید کلی پرسنل نیاز دارید ؟! میدونید به یه متخصص سیسکو باید ساعتی کم کم 30 دلار بدید ؟! میدونید چقدر تجهیزات نیازه ؟! میدونید ... > مطمئنم هیچی در این مورد نمیدونید وگرنه همچین پست هایی نمیدادید!
شما فقط چند موردو تکرار میکنید > شرکت ما 25 سال سابقه داره! شرکت ما مشکلی بابت سرمایه گذاری نداره! شرکت ما فلانه شرکت ما بیساره! ...
عزیز دلم! خرید قطعه که نشد تجربه!

برآورد هزینت کشته منو! آخه با سرور 300 دلاری میخوای چیکار کنی ؟! کی ازت میخره ؟!
500 مگابیت 500 دلار ؟! خواب دیدی خیر باشه! آمریکا که آمریکاست کم کمش 4000 دلار برای هر 1 گیگابیت میگیرن! اونوقت شما میخوای از دبی که فقط یه پرووایدر داره به این قیمت بگیرید ؟!
امارات تو همه چی پیشرفت کرده به جز آی تی > دیتاسنتر تو خونتون بزنید بهتره ;)

هر کی هم گفت من میتونم تو راه اندازی کمکت کنم، میگید باشه بهتون پی ام میدم! اینم از متخصصین احتمالی آینده شما!

ما میخوایم یه سرور کلو کنیم کلی تحقیق و بررسی میکنیم، اونوقت شما به همین سادگی میخواید دیتاسنتر راه اندازی کنید ؟!

PNDC_advertisement (http://www.parsonline.com/en/services/datacenter/pndc_advertisement)
همین پارس آنلاین که کلی هزینه کرده (میتونید رو x0 میلیارد تصور کنید) کسی بهش اعتماد نداره که اطلاعاتشو بذاره اونجا! اونوقت به نظرتون کسی هست که خرید از دیتاسنترهای آمریکایی رو بیخیال شه و از شما که با این تصورات دارید دیتاسنتر میزنید خریداری کنه ؟!

این خط این نشون! امروز 30 اردیبهشته، شما تا 30 خرداد وقت دارید فقط و فقط یه آی پی آنلاین کنید و بتونید 30 روز آپتایم رو روی 100% نگه دارید (95% هم راضی میشیم) و چند تا عکس از دیتاسنترتون بذارید! > نمیتونید ;)

پ.ن: بحث کل کل نیست، فقط خواستم بگم که بدون فکر کردن کاری انجام ندید! حالا چه قرار باشه دیتاسنتر بزنید چه سیب زمینی بکارید! اگه من اطلاعات، سرمایه و تجربه فعلی شما را داشتم به جای دیتاسنتر زدن، 100 هکتار زمین میگرفتم و شروع به کاشت گوجه و سیب زمینی و بادمجون میکردم. بازدهی بهتری داره ...

---------- Post added at 05:46 PM ---------- Previous post was at 05:43 PM ----------

نه من اومدم اینجا کلاس بذارم! چون نیازی ندارم 4 تا ایرانی مثل شما با انقدر فکر منفی بهم افتخار کنن! گروه ما 25 ساله که از کشور امارات قطعات وارد میکنه
از اون پستای تاریخی بود که باید Quote میکردم :)

paradox1666
May 20th, 2011, 17:51
Etisalat Internet Dedicated Access is available in bandwidths up to 1Gbps. (http://etisalat.ae/index.jsp?lang=en&type=service&contentid=ca70b8984273b010VgnVCM1000000c24a8c0RCRD&currentid=1dd6e15c0b56a010VgnVCM1000000a0a0a0a____ )

shahmoradi
May 20th, 2011, 17:51
میون حرفاتون ببخشیدا سرور کلو کردن یعنی چه؟
البته میون حرفاتون نه میون جنگتون !

amirlord
May 20th, 2011, 18:17
بله حق با شماست! ایرنیا همیشه باید بدبخت باشن! حقشون هم هست با این همه فکر بیخود! من توی یکی از پست هام گفتم که سرمایه شرکت برای این کار 350 میلیون تومان هست! در ضمن دارید منو منصرف میکنید با این حرفاتون والله! :(

کولو کردن سرور یعنی کیس سرور تحویل دیتاسنتر بدی اونا برات نگهداری کنن : پهنای باندشو تامین کنن . امنیت . برق . تهویه و ..... ! ;)

ArtexGroup
May 20th, 2011, 18:31
بله حق با شماست! ایرنیا همیشه باید بدبخت باشن! حقشون هم هست با این همه فکر بیخود! من توی یکی از پست هام گفتم که سرمایه شرکت برای این کار 350 میلیون تومان هست! در ضمن دارید منو منصرف میکنید با این حرفاتون والله! :(

کولو کردن سرور یعنی کیس سرور تحویل دیتاسنتر بدی اونا برات نگهداری کنن : پهنای باندشو تامین کنن . امنیت . برق . تهویه و ..... ! ;)

اقا امیر جوری صحبت میکنید هرکی ندونه فکر میککنه توی LasVegas امریکا دنیا اومدید ! و الان هم یک ..
انشاالله امیدوارم 3 ماه دیگر همینجور موقعه ببینم دیتاسنتر شما راه اندازی شده باشد. مسئله رو خیلی کوچیک گرفتی امیر جان !

m3hdi
May 20th, 2011, 18:39
شما نباید امیدتون رو از دست بدید. کلا کار نشد نداره
یک مسائله ای رو هم عرض کنم : دوستان ما باید اول واسه خودمون ارزش قائل شیم تا انتظار داشته باشیم دیگران برامون ارزش قائل شن. تو همین تاپیک چقدر ایرانارو بد می دونید. دلیلش چیه ؟ مگه ایرانیای که در سرتاسر دنیا دارن کار میکنن رو نمی بینید ؟ همین xlhost که یکی از مدیرانش آقای سعید خرزای هست. امید کردستانی یکی از مدیر های گوگل و افرادی که برای تمام جهانیان شناخته شده ان ..
لطفا ایرانی و فرهنگ ایرانی رو بد جلوه ندید.شما خودتون هم یک ایرانی هستید.

دوست عزیز شما هم یک وقت دست از کار نکش. حالا که گروه دارید ، سرمایه دارید ، موقعیت دارید ، با تحقیقات فراوان از افراد متخصص راه درست رو انتخاب کنید. لازم نیست قدمت رو بزرگ برداری قدمای کوچیک پشت هم بهتر از قدمهای بزرگه ، به پیشرفت کارت فکر کن ، امیدوارم موفق باشی.

HugeServer
May 20th, 2011, 18:40

350 میلیون تومان!؟!
**حداقل** به چند میلیوت دلار نیاز دارید:)

toojih
May 20th, 2011, 18:48

عزیز تو 2 پست جمع بستی چیزی نگفتیم !
اگه شما خودتو بدبخت می دونی یا فکر خودتو امثال خودتو مسموم می دونی با بقیه کاری نداشته باش
ضمنا هرکس ارزو و یا رویاهایی داره که می خواد براورده کنه
شما نباید بیای اینجا خودتو سرمایتو فعالیت به قول خودت 25 سالتو به رخ ملت بکشی !! ااز قدیم می گن اگه دشمن پیدا کردی بدون موفقی اما این دشمنی هایی که اینجا داره میشه با اون دشمت زمین تا آسمون فرق داره !!
به جای همچین تاپیک ( شرمنده ها ) مزخرفی میتونستید یه تاپیک بزنید بگید برای زدن دیتاسنتر چه چیزی لازمه برآورده هزینه و تجربه کسب کنید !! بعد خودتون با همت خودتون ارزوتون رو به حقیقت برسونید
بازم شرمنده خیلی شرمنده اهانت نشه ولی شما 25 سال سابقه کاری داری به .... 350 میلیون داری به ..... نیازی نداری 4 نفر بهت افتخار کنن به .... خودت جاهای خالی رو با هر کلمه ای که دوست داری و لایق میدونی پر کن ;)

amirlord
May 20th, 2011, 18:59
من نمیدونم چرا اینجا همه دنبال دعوا میگردن! انگار خوششون میاد! والله یه تاپیک بر اساس همین بحث بود که هزینه ها چقدر میشه! ما دیدیم میتونیم اینارو تامین کنیم . گفتیم حالا ببینیم توی کشور های خارجی جواب میده یا نه ؟! نمیدونم چرا بد برداشت میکنید. من کی گفتم من 25سال سابقه دارم ؟ گفتم شرکت 25سال سابقه داره . من کی گفتم 350 میلیون پول دارم ؟ . گفتم شرکت برای این طرح 350 میلیون میتونه هزینه کنه ؟ من گفتم دوست ندارن 4نفر بهم افتخار کنن؟ . من گفتم 4نفر با فکر منفی نیازی ندارم بهم افتخار کنن! لطفا به حرفای من دقت کنید . در هر کلمه یک دنیا حرف هست! ;)

toojih
May 20th, 2011, 19:22
کسی اینجا دنبال دعوا نمی گرده
اتفاقا اینجا کسانی هستند که اهل فن هستند و خیلی تجربه ها دارن و همینطور خیلی کسایی هستند که دارن با بی تجربگی کامل مشغول کسب تجربه هستن !
توی همین تاپیک خیلی ها اومدن خیلی فنی با شما صحبت کردن !
حرف خیلی از دوستان هم منطقی بود !
سنگ بزرگ علامت نزدنه
شما پله پله شروع کن مطمینا موفق میشی !
اما نه اینکه یالا دیتاسنتر راه افتاد !
شما اولین کاری که به نظر منطقی هست اونم استفاده از اسم رسم شرکت های بزرگ تو همچین کاری هست !
شما می تونی با دیتاسنتر های خیلی بزرگ صحبت کنی نمایندگی اماراتش رو قبول کنی همینطور که خیلی از دیتاسنتر های بزرگ المان و امریکا و کانادا نمایندگی دارن ! شاید با اسم های مختلف الان کار هم می کنن اما یک حامی بزرگ پشتشون بوده !
برای ما برد و باخت شما تو این کار فرق نمی کنه که بخوایم با شما دعوا کنیم یا بجنگیمم
اتفاقا گه همچین پروژه ای راه بیوفته برای ما هم مایه افتخاره !!
اما شما یکم زیادی موضوع رو کوچیک می بینید اونم با کلی جست و جو و صحبت کردن راسته ی کار دقیق نه ولی حدودش دستت میاد !
به طور مثال می گم تو 3 یا 4 صفحه قبل در مورد بیمه بحث شد و شما بهش فکر نکرده بودید !
حالا باید چند روز هم بشینی بررسی کنی هزینه بیمه و نحوه بیمه کردن دیتاسنتر شما
و به این هم فکر کنید الان جو اجتماعی طوری نیست که به خواهیم با قدرت کارهای در سطح بین المللی با نیمه اون انجام بدیم اگه فردایی اومدن گفتن چون شما مطعلق به کشور ایران هستی و ما نمیتونیم بهت خدمات بدیم چی کار می خوای بکنی ؟ خیلی راحت هم بهانه می گیرن ازت و زمین می کوبنت که خودتو کشورتو نتونی بالا ببری
پس برای همین حداقل دو ماه بشین بررسی کن همه جوانب رو بسنج بعد استارت کار رو بزن الان اگه هرکی نظری میده یه اصطلاح دوستان منفی !! شاید الان شما رو منصرف کنه اما موقعی که استارت زدی شروع کردی مشکلی پیش بیاد و شکست بخوری یعنی اینکه تا حدودی زندگیتو باختی چون هزینه خیلی سنگینی رو دستت گذاشته !
موفق باشی

amirlord
May 20th, 2011, 19:26
بله حرف خوبی زدید! نمایندگی گرفتن از دیتاسنتر ها فکر خوبیه! بهش فکر نکرده بودم! :-? - شما دیتاسنتری رو میشناسید که با ایرانیا مشکل نداشته باشن و نمایندگی بدن؟ :-?

toojih
May 20th, 2011, 19:30
اگر هم نباشه فامیلی دوستی آشنایی یا فرد معتمدی که اقامت کشور دیگه رو داره باید استفاده کنید
مطمینا اگه نمایندگیشو نتونید بگیرید خودشو باید بیخیال شید !

ehsansystem
May 20th, 2011, 20:00
فک کنم منظورش CO-location از اینا که همینطوری بسته میشه هر لحظه هم ممکنه اطلاعات نابود بشه :D
به قولی سرور بی درو پیکر :D

ivik
May 20th, 2011, 20:19
ای بابا ما به یکی‌ که این کاره بود تو سوئد گفتیم ۱۲ میلیون کرون میدیم کار رو راه بنداز
یارو دیگه جواب tell رو هم نداد :دی
همین الان هم ۵-۶ تا دیتاسنتر
هست تو سوئد اما قیمت‌هاشون فضایی هست چون فروش ندران حقوق کارگر خیلی‌ بالا هست و ۱۰۰ تا چیز دیگه
شرایط اینجا هم خیلی‌ بهتر از اون کشوری که شما هستید، اینترنت مفت هست، پینگ بهتری داره اما الکی‌ نیست راه اندازیش.