PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال-چگونه میتوانیم یک سایت داشته باشیم؟

gldtdbr
May 14th, 2011, 13:02
سلام دوستان میدونم سوالم خیلی خیلی پیش پا افتادس اما این برای من یک پله ی بسیار مهم هستش
در کل میخوام یک سایت داشته باشم اما نمیدونم چطوری
برای اینکار چه باید کرد ؟
چه دانشی داشت؟
سوالات زیادی دارم
ببخشید اگه سوالمو جای مناسبی نپرسیدم
مرسی

milad_lizard
May 14th, 2011, 13:09
برای شروع شما باید یک هاست و دامنه تهیه کنید
بعد با توجه به نوع فعالیتی که میخواهید انجام بدید یک سیستم مدیریت محتوی نصب کنید و شروع به کار کنید.

برای خرید هاست و دامنه میتونید از سایت ما استفاده کنید: http://cpanell.ir (http://cpanell.ir/)
برای شروع میتونید از سرویس هاستینگ رایگان ما استفاده کنید.

هر گونه سوال یا مشکلی بود در خدمت هستم.

m3hdi
May 14th, 2011, 13:17
دوست عزیز آفر دادن در بخش آموزشی خلاف قوانین هست ..

برای راه اندازی سایت نیاز به یک هاست دارید ، بنا به میزان استفاده می تونید از 100 مگابایت شروع کنید و در مراحل بعد اگر نیازتون بیشتر بود افزایش بدید
نیاز بعدی ، دامین یا دامنه هست که به صورت سالیانه ی یا 5 ساله می تونید خرید کنید
راه اندازی اولیه رو معمولا مدیریت هاستینگ براتون انجام میده
وب سایت شما می تونه استاتیک و یا داینامیک باشه
استاتیک یعنی صفحات ثابت مثل html و داینامیک یعنی سایتی که ثابت نیست و به روز میشه مثل اکثر سایت هایی که وجود داره
بسته به هدفتون که می خواید چه سایتی راه اندازی کنید (انجمن ، دانلود سنتر و ... ) اسکریپت های آماده ای هست (به صورت رایگان) می تونید استفاده کنید
کار با این اسکریپت ها هم چندان دشوار نیست و به مرور زمان تمامی اطلاعات رو بدست می آرید

موفق باشید

gldtdbr
May 14th, 2011, 13:17
مرسی
ببخشید من جای مناسبی واسه طرح این سوال پیدا نکردم
آیا میشه یه وبلاگ رو تبدیل به سایت کرد؟یعنی تبدیل به دامین اختصاصی

در مورد سایت باید خودمون دانش طراحیشو داشته باشیم؟ فرض کنید یک سایت خبری باشه هدفمون، که فقط داخلش نوشته قرار داده میشه. مثله یک وبلاگ

liandata
May 14th, 2011, 13:34
مرسی
ببخشید من جای مناسبی واسه طرح این سوال پیدا نکردم
آیا میشه یه وبلاگ رو تبدیل به سایت کرد؟یعنی تبدیل به دامین اختصاصی

در مورد سایت باید خودمون دانش طراحیشو داشته باشیم؟ فرض کنید یک سایت خبری باشه هدفمون، که فقط داخلش نوشته قرار داده میشه. مثله یک وبلاگ

میتونید دامنه خودتون رو به وبلاگ متصل کنید
در مورد طراحی: نه خودتون لازم نیست دانش طراحی داشته باشید . میتونید سفارش خود رو به یک طراح بدید تا اون طرحی که میخواید رو واستون طراحی کنه

gldtdbr
May 14th, 2011, 13:40
میتونید دامنه خودتون رو به وبلاگ متصل کنید
ممنونم
تو این حالت بازم لازمه که هاست بخریم؟

m3hdi
May 14th, 2011, 13:43
ممنونم
تو این حالت بازم لازمه که هاست بخریم؟

خیر ، در این حالت دامنه شما وبلاگتون رو بارگذاری میکنه

موفق باشید

liandata
May 14th, 2011, 13:46
تشکر از دوست عزیز بابت پاسخ سریع :دی
نه فقط کافیه دامنه داشته باشید

gldtdbr
May 14th, 2011, 14:31
خیر ، در این حالت دامنه شما وبلاگتون رو بارگذاری میکنه

موفق باشید

تشکر از دوست عزیز بابت پاسخ سریع :دی
نه فقط کافیه دامنه داشته باشید

در این حالت یعنی هیچ مشکلی پیش نمیاد؟
آخه یه جوری میشه قضیه
بدون هیچ پرداختی به میزبان وبلاگ از فضاش استفاده میکنیم؟
برنامه نویسیش چی؟ به هر زبانی میشه ویلاگ منتقل شده به دامین رو طراحی کرد؟

---------- Post added at 02:31 PM ---------- Previous post was at 02:22 PM ----------

لطفا به اینا پاسخ مجزا بدید :
1.سوالات پست قبلی
2.برای ثبت یک دامنه که چند دامنه ی مورد نظر رو امتحان میکنیم ببینیم وجود داره یا نه، این امکان هست که تو یک سایت ارائه دهنده موجود باشه تو یکی دیگه نه؟ یا اینکه کلی و جانی هست؟
3.از کجا بدونیم سایتی که دامنه میفروشه مطمئن هست یا نه؟ بعداز مدتی اگه ورشکسته بشه تکلیف ما چی میشه؟
4.
...

ivik
May 14th, 2011, 14:41
سلام عزیز ، اگه خواستید Host بگیرید به من پیغام شخصی بدید و مشخصات Host رو بگید به صورت مجانی در اختیارتون میزارم
بدونه هیچ چشم داشتی موافق باشد.

delta
May 14th, 2011, 15:07
هیچ وقت دنبال وبلاگ نرو.آخرش پاک میشه میره پی کارش!! یک هاست بگیر با دامین قیمت آنچنانی نداره. یک سیستم مدیریت رایگان مثل نیوک روش نصب کن. هم کلاس داره. هم صاحب سایت میشید. هم هیچ وقت پاک نمیشه و با یک بک آپ برمیگرده!

liandata
May 14th, 2011, 15:58
در این حالت یعنی هیچ مشکلی پیش نمیاد؟
آخه یه جوری میشه قضیه
بدون هیچ پرداختی به میزبان وبلاگ از فضاش استفاده میکنیم؟
برنامه نویسیش چی؟ به هر زبانی میشه ویلاگ منتقل شده به دامین رو طراحی کرد؟

---------- Post added at 02:31 PM ---------- Previous post was at 02:22 PM ----------

لطفا به اینا پاسخ مجزا بدید :
1.سوالات پست قبلی
2.برای ثبت یک دامنه که چند دامنه ی مورد نظر رو امتحان میکنیم ببینیم وجود داره یا نه، این امکان هست که تو یک سایت ارائه دهنده موجود باشه تو یکی دیگه نه؟ یا اینکه کلی و جانی هست؟
3.از کجا بدونیم سایتی که دامنه میفروشه مطمئن هست یا نه؟ بعداز مدتی اگه ورشکسته بشه تکلیف ما چی میشه؟
4.
...

مشکل ؟
چرا باید مشکل پیش بیاد ؟
ببینید دوست من شما وقتی وبلاگ ایجاد میکنید یه فضایی به شما اختصاص داده میشه ( معمولا به صورت رایگان )
این سیستم این امکان رو به شما میده که شما اگر دامنه ای دارید آن را به وبلاگتان متصل کنید
با این کار > وقتی در مرورگز خود آن دامنه را میزنید آن دامنه به وبلاگ شما متصل هست و باعث میشه که وبلاگ شما رو فراخوانی کنه . در واقع کار دامنه فقط همینه ( امیدوارم جوری گفته باشم که منظورم رو فهمیده باشی )
--
نه این امکان وجود نداره . هر دامنه ای که ثبت بشه شما دیگه نمیتونی از جای دیگه ثیت کنی دوباره
در واقع مثل شماره موبایل هست . هیچ 2 شماره ای کپی هم نیستند !
اونو دیگه باید تحقیق کنی خودت. دامنه رو به شرکت های معتبر بدی تا ثبت کنند .

gldtdbr
May 14th, 2011, 16:08
مشکل ؟
چرا باید مشکل پیش بیاد ؟
ببینید دوست من شما وقتی وبلاگ ایجاد میکنید یه فضایی به شما اختصاص داده میشه ( معمولا به صورت رایگان )
این سیستم این امکان رو به شما میده که شما اگر دامنه ای دارید آن را به وبلاگتان متصل کنید
با این کار > وقتی در مرورگز خود آن دامنه را میزنید آن دامنه به وبلاگ شما متصل هست و باعث میشه که وبلاگ شما رو فراخوانی کنه . در واقع کار دامنه فقط همینه ( امیدوارم جوری گفته باشم که منظورم رو فهمیده باشی )
--
نه این امکان وجود نداره . هر دامنه ای که ثبت بشه شما دیگه نمیتونی از جای دیگه ثیت کنی دوباره
در واقع مثل شماره موبایل هست . هیچ 2 شماره ای کپی هم نیستند !
اونو دیگه باید تحقیق کنی خودت. دامنه رو به شرکت های معتبر بدی تا ثبت کنند .
مرسی
پس وقتی هم دامنه ثبت میکنیم با زدنش تو مرورگر، اون هاست متصل به دامنه رو فراخوانی میکنه نه؟

هیچ وقت دنبال وبلاگ نرو.آخرش پاک میشه میره پی کارش!! یک هاست بگیر با دامین قیمت آنچنانی نداره. یک سیستم مدیریت رایگان مثل نیوک روش نصب کن. هم کلاس داره. هم صاحب سایت میشید. هم هیچ وقت پاک نمیشه و با یک بک آپ برمیگرده!
ممنون
الان من که تقریبا چیزی از طراحی سایت سردرنمیارم ، برم دامنه و هاست بخرم قالب آماده ای چیزی وجود نخواهد داشت که ازش استفاده کنم؟
در ضمن مگه به سایت حمله سایبری نمیشه؟ ه.ک و از این چیزا.اون موقع باید چیکار کنم؟

حالا یه سوال دیگه:
من یه دامنه رو از یه میزبانی خریدم و وبلاگم رو به اون متصل کردم. بعدا میتونم هاست هم تهیه کنم ؟
همچنین میشه هاست و دامنه هر دوشو با هم بخرم (نه فقط تنها دامنه) و وبلاگمم بهش وصل کنم؟
چرا قیمت ای com,net,ogr,biz,ws,us,uk,ir با هم فرق میکنن؟ تو سرعت فراخوانیشون هم فرق دارن؟
ببخشید که سوالاتم خیلی زیاد میشه
مرسی

liandata
May 14th, 2011, 16:17
مرسی
پس وقتی هم دامنه ثبت میکنیم با زدنش تو مرورگر، اون هاست متصل به دامنه رو فراخوانی میکنه نه؟

ممنون
الان من که تقریبا چیزی از طراحی سایت سردرنمیارم ، برم دامنه و هاست بخرم قالب آماده ای چیزی وجود نخواهد داشت که ازش استفاده کنم؟
در ضمن مگه به سایت حمله سایبری نمیشه؟ ه.ک و از این چیزا.اون موقع باید چیکار کنم؟

حالا یه سوال دیگه:
من یه دامنه WEBNAME.COM: Your WEBNAME Expert Since 1998.. (http://www.webname.com) رو از یه میزبانی خریدم و وبلاگم رو به اون متصل کردم. بعدا میتونم هاست هم تهیه کنم ؟
همچنین میشه هاست و دامنه هر دوشو با هم بخرم (نه فقط تنها دامنه) و وبلاگمم بهش وصل کنم؟
ببخشید که سوالاتم خیلی زیاد میشه
مرسی

خواهش
1- بله دقیقا .دامنه هاست متصل به خود رو فراخوانی میکنه.
2- بله قالب های آماده زیاد هستند . شما میتونید یه سیستم مدیرییت محتوی روی هاست نصب کنید و قالب مخصوص به اون سیستم رو نصب کنید ( هم به صورت رایگان هست . هم میتونید به طراحان عزیز سفارش بدید به صورت اختصاصی برای شما طراحی کنند ) .
3- بله به سایت ممکنه حمله باشه . باید امنیت سروری که شما روی آن هاست دارید بالا باشه , باید بک آپ روزانه یا هفتگی بیگیرید تا اگه خدایی نکرده مشکلی پیش امد شما از بک آپ استفاده کنی.
4- دوست من , شما میتونید از سیستم وبلاگ استفاده کنید و فایل هایی که قرار هست آپلود بشه و برای دانلود ( در وبلاگتون ) گذاشته بشه رو از هاست که خریدید استفاده کنید ( که کار جالبی نیست )
و معمولا کسی که هاست خرید از وبلاگ دیگه استفاده نمیکنه . و یا اینجوری بگم کسی برای وبلاگ هزینه نمیکنه و هاست نمیخره ( به طور معمول )

shamimi
May 14th, 2011, 16:24
ما می توانیم به شما کمک کنیم تا یک سایت پویا و کارا داشته باشید :ایران هاستینگ|میزبانی وب | نمایندگی هاست و دامنه | سرور مجازی| ثبت دامنه | طراحی وبسایت (http://www.irhost.org)

gldtdbr
May 14th, 2011, 17:09
با تشکر از همه ی دوستان
حالا بهترین و مطمئن ترین و ایمن ترین ارائه دهنده ی هاست و دامنه کدوم هستش؟

e-741
May 14th, 2011, 17:10
سایت شما یا استاتیک هست، یا داینامیک

اگر می خوای یه متن ثابت داشته باشی و ماهی یا سالی یه بار محتواش رو تغییر بدی، استاتیک بهتره،

اگر می خوای محتوای سایت دائما تغییر کنه، مثلا سایت خبری، دانلود، انجمن و حتی شرکتی، داینامیک الزامی هست

البته دقت کن که باز به نظر شخصی خودم اگر به اینترنت وصل میشی و حتی 3 روز یه بار سر می زنی مورد دوم رو انتخاب کن

حالا داینامیک یعنی شما از طریق یک صفحه به نام صفحۀ مدیریت، محتوا رو تغییر میدی، به این صورت که مثلا میری و حالا با توجه به نوع سیستم مدیریت محتوای سایتت (cms)، متن و عنوان رو در کادرهای مربوطه میزاری و دکمۀ ارسال زیرش یا انتشار یا ... رو میزنی، این میشه اولین مطلبت
پس برای یه سایت مثل فروشگاه یا سایت بازی یا ... اول نیاز به یه سیستم مدیریت محتوا داری، خب حالا مثلا می خوای بعضی المان ها (اشیا یا هر چی میگی)، جابجا بشن، مثلا به جای 2 تا ستون، یکی راست و یکی چپ محتوات می خوای، فقط یکی چپ یا 2 تا چپ یا ... داشته باشی و یا هر کاری در جابجایی اشیا داشته باشی، باید با قالب اینکار رو انجام بدی، هر سیستمی قالب مخصوص به خودش رو داره، حتی برای ورژن های مختلف ممکنه فرق کنه، مثلا نمی تونی قالب یه انجمن با سیستم مدیریت ویبالتین رو روی یه سایت با سیستم مدیریت وردپرس بزاری، حتی ورژن 3 رو روی چهار جواب نمیده

امیدوارم تا اینجا فهمیده باشی، قضیه چیه

خب دامنه، یعنی آدرس سایت مثلا webhostingtalk.com
بحثش طولانیه ولی تا همینجا بدون کافیه

هاست جایی هست، که فایل هات رو قرار میدی، یعنی یه فضایی روی اینترنت که سایت شما لود میشه،
دقت کن که فضا بر دو نوع است :
1. فضای میزبانی : یعنی سایتت روش میاد بالا
2.فضای فایل هاستینگ (بعضیا هم مثل خودم میگن هاست دانلود) : اگه فایلی برای دانلود بخوای بزاری باید از این هاست استفاده کنی وگرنه سایتت رو ساسپند می کنند
ساسپند یعنی معلق یعنی تا وقتی بهشون خسارت ندی و حتی گاهی فایل هاستینگ نگیری معلق می مونی و فایل هایی که واسه دانلود گذاشتی باید پاک کنی

خب میتونی سایتت رو روی سرور مجازی یا اختصاصی هم بالا بیاری
سرور اختصاصی : یه کامپیوتر رو در خارج کشور با سرعت بالای اینترنت و رو و سی پی یو و ... بالا در نظر بگیر که روش سایت های زیادی هاست میشن
سرور مجازی : ببین اگه با مجازی سازی آشنا باشی اینو بهتر می فهمی، یعنی شما یه کامپیوتر داری که به صورت مجازی توسط نرم افزار داخل همون سرور قبلی ساخته شده و منابع کمتری دارد ولی چیز باحالیه، ارزون و باهاش میتونی تقریبا کارای زیادی انجام بدی
دو نوع هستن : یکی سرور مجازی با منابع اشتراکی و یکی اختصاصی، اولی (vps)، سی پی یوش اشتراکیه و دومی (vds)، اختصاصی
ولی برای شروع هاست بگیر و هاست مدیر هاستینگ باید مدیریت سرورش رو کنه ولی وی پی اس با خودتون هست، یعنی خریدی و توش موندی کسی بهت کمک نمی کنه مگه با $ یا پول :دی

حملات انواع زیادی دارن، در کل دو نوع اند :
1. یا از طریق اسکریپت (سیستم مدیریت محتوای سایت) انجام میشه که اگه باگ داشته باشی، که اگه از سیستم های مطرح و اونایی که دائما آپدیت میشن استفاده می کنن، این مشکل تقریبا وجود نداره
2. یا از طریق سرور، که این به شما ربطی نداره و باید هاستت رو از جای معتبر بگیری که مشکلی نداشته باشی
نکته : سایت استاتیک از html , css, نهایتش از javascript , flash استفاده شده، که هیچ نوع حمله ای از این طریق به سایتت نمیشه داشت،
نکتۀ آخر : دیتابیس جایی هست که اطلاعات سایتت مثل یوزر پسورد مدیر و کاربرا و ایمل اونا و ... قرار می گیره، سایت های استاتیک دیتابیس ندارن پس کسی نمی تونه به چیزی که وجود نداره دسترسی پیدا کنه و اطلاعاتت رو بخونه یا تغییر بده :دی

کلا برای سایت بهتره، اول هدفت رو مشخص کنی، بعد شروع کنی
باید برم، ببخشید کامل نتونستم توضح بدم، (امیدوارم در حد قابل قبولی توضی داده باشم)

حالا بهترین و مطمئن ترین و ایمن ترین ارائه دهنده ی هاست و دامنه کدوم هستش؟پولداری؟ (به من چه)
رو دست هاست دی ال (http://www.hostdl.com) وجود نداره، قیمت هاش هم از 25 شروع میشه اگه تایید بشین
پ.ن : گرچه خیلیا میگفتن پشتیبان (http://poshtiban.com) هم خوبه ولی جواب تیکت های منو بعد از 48 ساعت می داد، پس همون
برای ثبت دامنه هم هاست دی ال فعلا انجام نمیده، من از این می گیرم :
irpowerweb.com

ehsansystem
May 14th, 2011, 18:22
خوب بیا تا مفصل با هم صحبت کنیم
ehsansystem@ymail.com
09163991251

gldtdbr
May 14th, 2011, 19:41
سایت شما یا استاتیک هست، یا داینامیک

اگر می خوای یه متن ثابت داشته باشی و ماهی یا سالی یه بار محتواش رو تغییر بدی، استاتیک بهتره،

اگر می خوای محتوای سایت دائما تغییر کنه، مثلا سایت خبری، دانلود، انجمن و حتی شرکتی، داینامیک الزامی هست

البته دقت کن که باز به نظر شخصی خودم اگر به اینترنت وصل میشی و حتی 3 روز یه بار سر می زنی مورد دوم رو انتخاب کن

حالا داینامیک یعنی شما از طریق یک صفحه به نام صفحۀ مدیریت، محتوا رو تغییر میدی، به این صورت که مثلا میری و حالا با توجه به نوع سیستم مدیریت محتوای سایتت (cms)، متن و عنوان رو در کادرهای مربوطه میزاری و دکمۀ ارسال زیرش یا انتشار یا ... رو میزنی، این میشه اولین مطلبت
پس برای یه سایت مثل فروشگاه یا سایت بازی یا ... اول نیاز به یه سیستم مدیریت محتوا داری، خب حالا مثلا می خوای بعضی المان ها (اشیا یا هر چی میگی)، جابجا بشن، مثلا به جای 2 تا ستون، یکی راست و یکی چپ محتوات می خوای، فقط یکی چپ یا 2 تا چپ یا ... داشته باشی و یا هر کاری در جابجایی اشیا داشته باشی، باید با قالب اینکار رو انجام بدی، هر سیستمی قالب مخصوص به خودش رو داره، حتی برای ورژن های مختلف ممکنه فرق کنه، مثلا نمی تونی قالب یه انجمن با سیستم مدیریت ویبالتین رو روی یه سایت با سیستم مدیریت وردپرس بزاری، حتی ورژن 3 رو روی چهار جواب نمیده

امیدوارم تا اینجا فهمیده باشی، قضیه چیه

خب دامنه، یعنی آدرس سایت مثلا webhostingtalk.com
بحثش طولانیه ولی تا همینجا بدون کافیه

هاست جایی هست، که فایل هات رو قرار میدی، یعنی یه فضایی روی اینترنت که سایت شما لود میشه،
دقت کن که فضا بر دو نوع است :
1. فضای میزبانی : یعنی سایتت روش میاد بالا
2.فضای فایل هاستینگ (بعضیا هم مثل خودم میگن هاست دانلود) : اگه فایلی برای دانلود بخوای بزاری باید از این هاست استفاده کنی وگرنه سایتت رو ساسپند می کنند
ساسپند یعنی معلق یعنی تا وقتی بهشون خسارت ندی و حتی گاهی فایل هاستینگ نگیری معلق می مونی و فایل هایی که واسه دانلود گذاشتی باید پاک کنی

خب میتونی سایتت رو روی سرور مجازی یا اختصاصی هم بالا بیاری
سرور اختصاصی : یه کامپیوتر رو در خارج کشور با سرعت بالای اینترنت و رو و سی پی یو و ... بالا در نظر بگیر که روش سایت های زیادی هاست میشن
سرور مجازی : ببین اگه با مجازی سازی آشنا باشی اینو بهتر می فهمی، یعنی شما یه کامپیوتر داری که به صورت مجازی توسط نرم افزار داخل همون سرور قبلی ساخته شده و منابع کمتری دارد ولی چیز باحالیه، ارزون و باهاش میتونی تقریبا کارای زیادی انجام بدی
دو نوع هستن : یکی سرور مجازی با منابع اشتراکی و یکی اختصاصی، اولی (vps)، سی پی یوش اشتراکیه و دومی (vds)، اختصاصی
ولی برای شروع هاست بگیر و هاست مدیر هاستینگ باید مدیریت سرورش رو کنه ولی وی پی اس با خودتون هست، یعنی خریدی و توش موندی کسی بهت کمک نمی کنه مگه با $ یا پول :دی

حملات انواع زیادی دارن، در کل دو نوع اند :
1. یا از طریق اسکریپت (سیستم مدیریت محتوای سایت) انجام میشه که اگه باگ داشته باشی، که اگه از سیستم های مطرح و اونایی که دائما آپدیت میشن استفاده می کنن، این مشکل تقریبا وجود نداره
2. یا از طریق سرور، که این به شما ربطی نداره و باید هاستت رو از جای معتبر بگیری که مشکلی نداشته باشی
نکته : سایت استاتیک از html , css, نهایتش از javascript , flash استفاده شده، که هیچ نوع حمله ای از این طریق به سایتت نمیشه داشت،
نکتۀ آخر : دیتابیس جایی هست که اطلاعات سایتت مثل یوزر پسورد مدیر و کاربرا و ایمل اونا و ... قرار می گیره، سایت های استاتیک دیتابیس ندارن پس کسی نمی تونه به چیزی که وجود نداره دسترسی پیدا کنه و اطلاعاتت رو بخونه یا تغییر بده :دی

کلا برای سایت بهتره، اول هدفت رو مشخص کنی، بعد شروع کنی
باید برم، ببخشید کامل نتونستم توضح بدم، (امیدوارم در حد قابل قبولی توضی داده باشم)

با حروف کوچک هم میبینیم، خواهشن با اینکار توهین نکن، که پشیمون بشیم از کارمون، خیلی زشته با حرف بزرگ نوشتن وقتی همه کوچیک می نویسن
پولداری؟ (به من چه)
رو دست هاست دی ال (http://www.hostdl.com) وجود نداره، قیمت هاش هم از 25 شروع میشه اگه تایید بشین
پ.ن : گرچه خیلیا میگفتن پشتیبان هم خوبه ولی جواب تیکت های منو بعد از 48 ساعت می داد، پس همون
برای ثبت دامنه هم هاست دی ال فعلا انجام نمیده، من از این می گیرم :
irpowerweb.com
آقا مرسی از توضیحات بینهایت کاربردیت
در مورد نقل قول بعدیت هم باید عرض کنم که هیچگاه استفاده کردن از ایزار موجود ، توهین محسوب نمیشه.بهتره درمورد طرز فکرامون تجدید نظر کنیم تا با ابراز کردنشون به شعور دیگران توهین نشه

خوب بیا تا مفصل با هم صحبت کنیم
ehsansystem@ymail.com
09163991251
مرسی دوست عزیز به موقش مزاحم اوقاتتون خواهم شد

bamboo
May 14th, 2011, 19:56
در صورت تمایل با من تماس بگیرید،تا راهنماییتان بکنم...! :)
id yahoo: Kajoosh

gldtdbr
May 25th, 2011, 22:49
خب با تشکر از دوستان
سایت مورد نظر برای بنده مکان دائمی خواهد بود برای عکسهایی که تهیه میکنم و کاملا معلومه که مشابهش هیچ کجا نخواهد بود
یعنی کلا چیزی که آپلودر عکسشم از خودش باشه و اینارو همیشگی تو خودش نگه داره
برای داشتن همچین چیزی باید چه کار کرد؟
چقد هاست تهیه کرد؟
نوع سایت باید چی باشه؟
به غیر ازاینا باید چی تهیه کنم که میزبان دائمی عکسهام باشه؟
مرسی

e-741
May 25th, 2011, 23:09
مشابهش هیچ کجا نخواهد بود
مطمئنی؟
گالری عکس می خوای راه بندازی؟ یا آپلودسنتر عکس؟

برای داشتن همچین چیزی باید چه کار کرد؟
باید هاست و دامنه داشته باشی و روش اسکریپت مورد نظرت رو نصب کنی

چقد هاست تهیه کرد؟
بستگی داره، خودت میگی هاست یعنی فضا ببین چقد لازم داری، بهتره برای میزبانی جدا بگیری و واسه آپلود فایل جدا

نوع سایت باید چی باشه؟
خب متوجه نشدم که گالری عکس می خوای یا اپلودسنتر، شاید چون مشابه نداره، چیز جدیدیه که باید بدی بنویسن، که قیمتش بستگی داره چی بخوای

به غیر ازاینا باید چی تهیه کنم که میزبان دائمی عکسهام باشه؟
خب پیشنهاد من اینه که همیشه هاست میزبانی فقط برای خود سایت استفاده بشه و برای فایل ها (هر چند کم) هاست دانلود بگیری به چند دلیل، که مهمترینش اینه : اگه روی میزبانی فایل آپلود کنی، هاستینگ میبنده سایتت رو (یعنی ساسپند)

gldtdbr
May 25th, 2011, 23:27
مطمئنی؟
گالری عکس می خوای راه بندازی؟ یا آپلودسنتر عکس؟

خب متوجه نشدم که گالری عکس می خوای یا اپلودسنتر، شاید چون مشابه نداره، چیز جدیدیه که باید بدی بنویسن، که قیمتش بستگی داره چی بخوای
عکسهایی که خودم تهیه میکنم و باید به همه معرفیشون کنم که میزبانی مثله وبسایت میخواد
گالری نه (اگه منظورت از گالری چیزیه که مثله معرفی محصولات مثلا ایرانخودرو ، باید بگم نه هدفم این نیست. عکسهای آپلود شده با توضیحات تو وبسایت قرار میگیرن) عکسی که منبعش خودم هستم .برخلاف وبلاگ یا سایتهایی که عکسهای مشابه و کپی شده از همو دارن

خب پیشنهاد من اینه که همیشه هاست میزبانی فقط برای خود سایت استفاده بشه و برای فایل ها (هر چند کم) هاست دانلود بگیری به چند دلیل، که مهمترینش اینه : اگه روی میزبانی فایل آپلود کنی، هاستینگ میبنده سایتت رو (یعنی ساسپند)
هاست دانلودی یا آپلودی؟
یعنی یه مقدار مشخص هاست برای سایت که عکسها بر روش قرار میگیرن و یه مقدار هاست دیگه برای میزبانی و آپلود کردن عکسها؟؟
راستی چرا ساسپند میکنن؟
کلا هزینه ی این چقد خواهد بود؟
ممنون

e-741
May 25th, 2011, 23:46
عکسهایی که خودم تهیه میکنم و باید به همه معرفیشون کنم که میزبانی مثله وبسایت میخواد
مثل این : پیچک (http://bahar-20.com/pichak/) ، اینا رو ببین پره از این اسکریپت : پرشین اسکریپت (http://www.persianscript.ir/tag/%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%DA%A9%D8%B3/) ، اسکریپت .کام (http://xn--mgbguh09aqiwi.com/?cat=33)

منظورم از گالری رو با دیدن اسکریپت ها متوجه میشی.

هاست دانلودی یا آپلودی؟
اینو نفهمیدم، هاست آپلودی چیه؟ هاست دانلود یه اصطلاح هست که هاست هایی که روشون فایل میزارن و برای میزبانی نیست و اکثرا دیتابیس ندارن (فک کنم همشون)، میگن هاست دانلود یا فایل هاستینگ

یعنی یه مقدار مشخص هاست برای سایت که عکسها بر روش قرار میگیرن و یه مقدار هاست دیگه برای میزبانی و آپلود کردن عکسها؟؟

بستگی به کیفیت و حجم هر عکس و تعداد عکس ها اینو می گیری، 10 گیگ هاست دی ال میده 10T .

راستی چرا ساسپند میکنن؟

منابع سرور رو زیاد مصرف می کنی، سرویس میزبانی فقط برای میزبانی اسکریپت سایت هست و تمام، نه فایل یا چیز اضافی مگر متن، برای اطمینان از هاستینگ بپرس که با تعداد مثلا 2000 عکس (یا هر تعدا د می خوای) و حجم متوسط (بستگی به کیفیتت داره، اینجوری نمی تونم بگم)، انقده، مشکلی ندارن، اگه نداشتن روی همون میزبانی بیار بالا، بازم این یه دلیلش هست

کلا هزینه ی این چقد خواهد بود؟

اگه اسکریپت آماده استفاده کنی، فقط هاست میزبانی که قیمتش هر جا فرق داره هست و اگه فایل هاستینگ بگیری و دامنه، کلی نمیشه گفت باید بیشتر بررسی بشه و دقیقتر ولی در این حالت متوسط ماهی 20-30 تا درمیاد

gldtdbr
May 26th, 2011, 00:05
مثل این : پیچک ، اینا رو ببین پره از این اسکریپت : پرشین اسکریپت ، اسکریپت .کام

منظورم از گالری رو با دیدن اسکریپت ها متوجه میشی.
بله چیزی مثله همینا
سایت + قالب اختصاصی (قائدتا زیبا)+ این اسکریپتها
یا به جای استفاده از اسکریپت نمیشه خودمون مطالب رو دسته بندی کنیم و با کلیک کاربر عکس از هاستش فراخوانی بشه؟

اگه اسکریپت آماده استفاده کنی، فقط هاست میزبانی که قیمتش هر جا فرق داره هست و اگه فایل هاستینگ بگیری و دامنه، کلی نمیشه گفت باید بیشتر بررسی بشه و دقیقتر ولی در این حالت متوسط ماهی 20-30 تا درمیاد
واسه اینکاار به جای ماهیانه ممکنه جایی باشه که ارائه سرویسش هزینش سال به سال باشه؟
خیلی ممنون از وقتی که اختصاص دادید

---------- Post added May 26th, 2011 at 12:05 AM ---------- Previous post was May 25th, 2011 at 11:57 PM ----------

در ضمن به نظرتون این چنتا خدمات چقد هزینه برمیداره؟:

طراحی قالب وب سایت (دو زبانه)
نصب و راه اندازی نرم افزار مدیریت وب سایت
پیاده سازی محتوا وب سایت (دو زبانه)
استفاده از تکنولوژی JQuery
طراحی بنر

e-741
May 26th, 2011, 00:21
سایت + قالب اختصاصی (قائدتا زیبا)+ این اسکریپتها
سایت، خب صرفنظر از قضیۀ دامنه و هاست آره، قالب اختصاصی برای شروع کار ضروری نیست از قالب دیفالت میتونی استفاده کنی، خب این اسکریپت ها قالب دارن

یا به جای استفاده از اسکریپت نمیشه خودمون مطالب رو دسته بندی کنیم و با کلیک کاربر عکس از هاستش فراخوانی بشه؟
خب با یه سیستم مدیریت محتوا باید مطالبت رو بزاری رو سایتت و بهتره از اسکریپت مخصوص خودش استفاده کنی، یعنی گالری عکس، ولی کار نشد نداره، دربارۀ اینکه اصلا نخوای از اسکریپت استفاده کنی، تقریبا کار اشتباهیه، چون اینجوری کارت راحت تر و تمیزتر درمیاد، البته سریعتر

واسه اینکاار به جای ماهیانه ممکنه جایی باشه که ارائه سرویسش هزینش سال به سال باشه؟
خب سالانه هم میشه ولی مشکل اینه که شما از یکی سالیانه میگیری ولی بعد از یه هفته پشیمون میشی و اونا هم پولت رو پس نمیدن (بک مانی ندارن)، اینجوری بهتره، حتی اگه داشتن گرچه ماهیانه بیشتر بیفته در سال، ماهیانه بخر.

خیلی ممنون از وقتی که اختصاص دادید
خواهش میکنم، منم از این جملتون تشکر میکنم، واقعا حال کردم. :دی

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

طراحی قالب وب سایت (دو زبانه)
قالب بستگی داره به طراح و چیزی که می خوای، ساده ترین حالت یه حرفه ای زیر 60 نمی گیره، ولی میتونی یه قالب متوسط (حرفه ای فقط کار حرفه ای هاس)، با یه تازه کار 20 هم گیر بیاری

نصب و راه اندازی نرم افزار مدیریت وب سایت
نصب اسکریپت که کار نداره، ولی اگه می خوای برات بنویسن، بستگی داره پی اچ پی بخوای یا ای اس پی دات نت

پیاده سازی محتوا وب سایت (دو زبانه)
اینو نفهیمدم، یعنی نویسنده می خوای؟

استفاده از تکنولوژی JQuery
خب جی کوئری راهی برای کوتاه کردن دستورات جاوا اسکریپت هستش

طراحی بنر
بستگی به کیفیت کار، اینو مفت هم گیرت میاد، متوسط 3-5 و حرفه ای بیشتر از این حرفا هم ممکنه دربیاد

جمع بندی این قسمت : ببین طرفی که قراره کارو انجام بده، باید قیمت بده چون من بیام قیمت بدم ولی طراحی فعلا قبول نمی کنم، خب بعد یکی کمتر یا بیشتر می گیره و ....

e-741
May 26th, 2011, 00:32
اینم الان زدم، میتونی اونی که می خوای اجرا کنی، یعنی در سایدبار سمت راست موضوع بندی کنی و در چپی تبلیغات یا چیزی برای کسب درآمد،

اگه قشنگ نیست، ببخشید چون خواستم یه چیزی سریع بزنم و الانم خستم حوصله نداشتم بیشتر کار کنم

gldtdbr
May 27th, 2011, 17:35
به صورت آزمایشی رفتم سراغ گیگفا و اکانتی واسه خودم ایجاد کردم
بعدش رفتن یکم آموزشاشو خوندم همین طوری نمیدونم چی به چیه از خوده کنترل پنل Download SmartFTP Client (64-bit) for Windows رو رفتم دانلود کردم بعد بازم رفتم از یه جایی که خودش معرفی کرده بود جومولا 1.5 فارسی رو دانلود کردم اطلاعاتشو زدم به ftp و بعد نمیدونم داره چیکار میکنه آپلود میکنه چی میکنه
رااستی از دیتابیس MySQL (مدیریت دیتابیس MySQL ) موجود تو کنترل پنل رفتم یه چیزی ایجاد کردم نمیدونم به چه دردی میخوره مثلا به دستور این عمل کردم که تو سایت ارائه دهنده ی جومولا 1.5 فارسی داده بود:
نمیدونم گذاشتن لینک تبلیغات محسوب میشه یا نه
طریقه نصب جوملا 1.5 فارسی با cPanel 11 (http://www.mambolearn.com/v2/tutorials/joomla-cms/getting-started-joomla/62-install-joomla-15-farsi-with-cpanel-11)
اما تو دیتابیس من این کارا انجام نشد
اصلا معلومه من چیکار دارم میکنم؟
من عمران میخونم چه میدونستم باید آی تی ای چیزی بخونم

---------- Post added at 05:35 PM ---------- Previous post was at 05:31 PM ----------

اصلا این ftp که داره آپلود میکنه من نمیدونم کجا داره اینارو میفرسته (فکر کنم همون جومولا رو آپلود میکنه):106:
اما نمیدونم به کجا میفرسته
اینو بگم که گیگفا سرور ftp رو برام اینو زده :ftp.gigfa.com
منم اینو همراه با پسوورد و نام کاربری تو داخل نرم افزار ftp انتخاب کردم

e-741
May 27th, 2011, 21:34
توصیه می کنم وقتت رو با این آشغالا نبری، اگه حتی می خوای تست کنی، 3800 پول دامنه + 20 تومان پول هاست سالیانه که همینجا درخواست بدی، خیلی زیاده، حالا شاید یکم بیشتر هم باشه، بعد توصیه می کنم، برو کار کن، برای اینکه کلا بفهمی اسکریپت چطور نصب میشه، این دو تا رو نصب کن : ویبالتین، وردپرس

حالا برو سراغ اسکریپت های آپلود سنتر و سایر اسکریپت ها، سایت زیاده که از اینا داره، از هر نوع اسکریپت 2 تا نصب کن و سعی کن باهاش کار کنی، چون واسه تست این هاست رو می خوای 200 مگ زیاد هم هست، ولی 250 بگیر :دی

حالا برو با اسکریپت های ساده کار کن (پس تا اینجا اینجوری شد، اول اسکریپت های ساده و دارای راهنما که دو تا رو معرفی کردم و بعد اسکریپت هایی که راهنما ندارن یا راهنما مبتدی ندارن، بعد که نصب اسکریپت برات ساده شد، بری سراغ کار کردن، باز هم با همین روال یعنی اول ساده و کم کم سخت تر)، اول با وردپرسو آپلودسنتر کار کن تا مفهوم کنترل پنل ادمین برات جا بیفته، بعد برو کم کم سراغ سخت تراش و وانی که واقعا بدردت خورد از همه لحاظ بعد از تحقیق دربارش انتخاب کن

دربارۀ ftp هم، باید از جایی که بعد از اتصال لیست پوشه هات میاد بری داخل پوشۀ public_html و اونجا میشه صفحه اصلیت و حالا اگه می خوای ساب دامین و یا فولدر بدی به این صورت عمل کن :

ساب دامین : از داخل کنترل پنلت بساز (مثلا سی پنل، دایرکت ادمین و ...) که یه پوشه داخل روت (public_html) ایجاد میشه، و محتوا رو بریز داخل اون sub.site.com

فولدر : یه پوشه بساز و محتوا رو بریز داخل که آدرسش میشه : site.com/folder

gldtdbr
May 27th, 2011, 22:32
بازم سوالاتی داشتم درجواب فرمایشات شما اما بیخیالش شدم یعنی بیخیال پرسش شدم فعلا .اصلا واسه مقدماتی کتابی هست بگیرم بخونم دم دستم باشه؟
اصلا کسی که طراحی سایت کارشه (کلا طراحی و راه اندازی و اینا) رشته ی تحصیلیش چیه؟ البته به نظر میاد زیر مجموعه ی آی تی هستش
من چطوری میتونم برم سراغ یادگیری تئوری و بعد عملی؟

e-741
May 27th, 2011, 22:51
واسه منبع هم میتونی از w3schools.com استفاده کنی

gldtdbr
May 27th, 2011, 23:02
فتم ciw هم شرکت کردم،
برای اینکار چه کار باید کرد؟
در ضمن کتاب کلی براش تو بازار نیست که با خوندنش یکم دستمون یاد؟

e-741
May 27th, 2011, 23:56
کتاب؟ من از کتاب استفاده نکردم، بهتره بری کلاس، درضمن بچه های کامپیوتر اکثرا ضعیف هستن، حتی بچه هایی بودن که فقط در حد خاموش روشن کردن بلد بودن و ترم اخر کارشناسی کامپیوتر هم بودن :دی

بهترین استاد گوگل هست، بازم یه سایت خوب بهت معرفی کردم، w3schools (http://w3schools.com/)

البته سایت زیاده ولی اگه می خوای واقعا داخل این دوره بدرخشی و فول یاد بگیری کارایی که گفتم بکن و بعد قبل از ثبت نام html رو یاد بگیر و همیشه یه سرفصل از کلاس جلوتر باش، اینجوری میتونی کلاس رو برای رفع اشکال و فول یاد گرفتن، بهتر گوش دادن و تمرین کردن استفاده کنی که بهت قول میدم اگه اینکارو کنی داخل کلاس میبینی که بهترینی و در نهایت هم با یکم پشتکار ....

این نظر شخصیم بود، اینجا یکم حالت چت روم داره می گیره، ببخشید ولی خوشم نمیاد فروم (هر فرومی نه فقط اینجا) رو تبدیل به چت روم کنم، واسه همین دیگه ادامه نمیدم چون کس دیگه ای هم داخل این تاپیک نیست.

توصیه نهایی : بهتره، (بهتر، نه الزام)، اول با مفاهیم ساده آشنا بشی و چند ماه کار کنی تا اگه این دوره رو شرکت کردی نمونی و وقتت رو با سوالات اشتباه نبری (سوالاتی که اصلا از ریشه اشتباه هستن و در کلاس ها زیاد پرسیده میشن)، اینجوری از کلاس سوال های مهمتری میپرسی و قطعا بهتره که سطحت متوسط برای شروع کلاس باشه تا سمت سرور جا نزنی، کتاب اصلا توصیه نمی کنم، چون بالای 99% مطمئنم میزاریش داخل کتابخونه اتاقت و خاک می خوره :دی

بازم دوستان دیگه میتونن پیشنهاد بدن، دربارۀ مدرک هم بگم، اگه از داخل ایران بگیری داخل ایران اعتبار داره ولی اگه پس فردا بگیری خارج اعتبار نداره، یعنی مدرکت بین المللی هست ولی چون باید خارج ایران امتحان بدی، عملا باطله چون وقتی امتحان میدادی ایران بودی، و ایران تحریمه نه ایرانی جملیه هست که منظورم رو بهتر میرسونه، خب میگفتم اگه از کشور خارج شی و بخوای مدرک بگیری چون قبلا داخل ایران گرفتی میری داخل لیست سیاه و هیچ وقت مدرک نمی گیری و ایران هم فنی حرفه ای می تونی مدرک بگیری که من توصیه نمی کنم و آشنا با مدارکش هم نیست ولی واسه html میتونی webstarter بگیری، اینم شنیدم نمی دونم .

پ.ن : درضمن برای آخرین پاسخ به این تاپیک بگم که درس دانشگاه رو اولویت بده، برای شروع اینکار عجله نکن، پشتکار داشته باش

موفق باشی

هادی1
July 29th, 2011, 14:07
سلام من میخوام یه هاست بگیرم باید چیکار کنم

mohammadlover
July 29th, 2011, 14:42
سلام من میخوام یه هاست بگیرم باید چیکار کنم

سلام
شما اول باید درخواست هاست بدید بعد دوستان میان (آفر) پیشنهاد خودشون رو بهتون میگن و بعدش شما متناسب با بودجه و مقدار منابع درخواستیتون بهترین گزینه رو از بین اون ها انتخاب می کنید.درخواستتون رو باید در درخواست هاست اشتراکی (http://www.webhostingtalk.ir/f161/) بزنید.

موفق باشید